Realme Hyperimage+ je umělá inteligence jen pro fotky. Doostří je, přidá detaily a vylepší světlo a stíny

  • Realme v Thajsku ukázalo svou umělou inteligenci
  • Značka se zaměřila zejména na úpravy fotek
  • Doostření těch přiblížených vypadá více než působivě

Značka Realme na tiskové akci v Thajsku ukázala vlastní řešení umělé inteligence, která dokáže upravit fotografie. Funkce má název Hyperimage+, a výrobce ji popisuje jako třívrstvou architekturu, který kombinuje optiku fotoaparátů, AI algoritmy a cloudové editační funkce. Funkce Hyperimage+ bude součástí připravované řady Realme 13 Pro.

Klepněte pro větší obrázek
Umělá fotografie na telefonech Realme spolu s cloudovými AI službami dokáže dodatečně vylepšit ostrost fotek. Třeba těch, které si přiblížíte více, než je vestavěný trojnásobný optický zoom

Připravované smartphony dostanou 50Mpx hlavní snímač Sony LYT-701 s optickou stabilizací a 50Mpx Sony LYT-600 pro periskopický objektiv s 3× přiblížením bez ztráty detailů. Jakékoliv přiblížení nad tuto úroveň však bude znamenat citelné rozmazání fotografie. Právě zde by měla nastoupit umělá inteligence, který pomocí lokálního AI enginu a cloudu fotku dodatečně doostří. A ukázkové porovnání původní a nové podoby fotografie vypadá více než působivě.

Klepněte pro větší obrázek
Další výstupy funkce AI Ultra Clarity u budoucího modelu Realme 13 Pro+

Součástí Hyperimage+ bude funkce HyperRAW, která vylepší obrazovou kvalitu a dynamický rozsah, který dotvoří věrné světlo a stíny. Funkce AI Pure Bokeh pomůže při oddělení pozadí, popředí a střední části, a ve finále vytvořit v řádu několika sekund realistický portrét. Největší výhodu vidíme v tom, že se AI funkce dostanou do telefonu střední třídy. Realme si slibuje velké využití Hyperimage+ zejména od mladé generace, na kterou budou nové telefony primárně cíleny. 

Via: Yankodesign

Váš názor Další článek: Ze systému iOS se pomalu stává Android. Toto je pět věcí, které by z něj iOS ještě mohl okopírovat

Témata článku: Realme, , , , Světlo, Detail, Thajsko, Stín, Fotka, Funkce