Realme získalo certifikát německé laboratoře. Garantuje až tříleté spolehlivé používání smartphonů

Čínská značka Realme získala nový certifikát od uznávané německé společnosti TÜV Rheinland. Laboratoř udělila „nálepku“​ High Reliability jejím modelům Realme C21 a C25. Certifikát garantuje, že smartphony dokážou absolvovat bezproblémové a spolehlivé používání i v rámci tříletého životního cyklu zařízení.

Konkrétně telefony řady Realme C jsou určeny hlavně pro mladší a začínající uživatele. Průměrná délka používání zařízení se přitom prodlužuje – běžný interval výměny telefonu je dnes 2,5 až 3 roky. Certifikát vysoké spolehlivosti udává, že jím označený telefon bude fungovat se stejnou spolehlivostí i po této době používání. Do budoucna jej mají získat všechny připravované telefony čínské značky.

Investice do automatizace a chytrá továrna

Nový certifikát byl vytvořen německou laboratoří po osmi měsících výzkumů a testování. Proces zahrnuje 23 hlavních testů, a to včetně deseti scénářů každodenního používání, jako je pád, opotřebení nebo poškrábání. Součástí je i sedm testovacích scénářů extrémních podmínek, jako jsou vysoké teploty nebo vlhkost, kolísání napětí, působení statické elektřiny nebo tlaku vzduchu, a 6 testovacích scénářů spolehlivosti jednotlivých komponent.

Klepněte pro větší obrázek

Realme hodlá i v budoucnu investovat do technologií a snažit se bude také o větší automatizaci výrobních procesů. Výsledkem tohoto úsilí má být plně automatizovaná chytrá továrna, která zajistí lepší efektivitu a preciznost náročných výrobních procesů. Příkladem automatizace je výrobní linka SMT, která je zodpovědná za umístění komponent na základní desku tištěných spojů. Aktuální míra automatizace je zde 87,5 %. Díky zapojení umělé inteligence má chytrá továrna Realme vyrobit 60 milionů zařízení ročně.

Diskuze (2) Další článek: Aplikace upozorní na přijíždějící tramvaj. Po Praze ji začal testovat i brněnský DPMB

Témata článku: Realme, , , , Automatizace, Používání, Telefon, Zapojení, TUV, Nálepka, Laboratoř, Spolehlivost, Továrna, SMT, Životní cyklus, SMA