Po úspěchu loňského iPhone X letos Apple přišel s nastupující řadou XS. Ta staví na nejlepších základech desítky, ale přidává nenápadná, přesto významná vylepšení a hlavně větší variantu XS Max. Není divu, že právě tento model jsme si vzali do hledáčku jako první a pro vás jej zrecenzovali.
Hned v úvodu zmíním, že Apple iPhone XS Max je dosud nejdražším smartphonem značky, čímž si firma hodlá obhájit nejlepší možnou výbavu a hlavně největší displej, který u telefonu použila. Jinak ale vypadá stejně jako menší verze XS a v podstatě i loňský iPhone X. Letos však kromě bílé a vesmírně šedé přichází i v nové zlaté variantě, která má však naprosto jiný odstín, než ostatní zlaté barvy, které jsme v minulosti u iPhonů viděli.
|
| rozměry a hmotnost: 158 × 77 × 7,7 mm, 208 g displej: 6,5", kapacitní OLED, 1 242 × 2 688, 456 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1024|150 Mb/s) konektivita: Lightning, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, RAM: 4 GB, baterie: 3 174 mAh procesor: Apple A12 Bionic (6× Vortex, 3 GHz, 7nm) operační systém: Apple iOS 12 fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Samotná recenze Apple iPhone XS Max začíná na následujícím listu.
Design
Bezrámečkovost v maxi provedení. Apple loni u iPhonů po letech přišel s novým designem a letošní řada XS se ho poctivě drží. Novinka tak znovu sází na bezrámečkový vzhled, který zejména na obrovském displeji iPhone XS Max vypadá ještě působivěji. Ve skutečnosti sice rámečky má, a to 3 mm po třech stranách a u výřezu nad displejem dokonce 8 mm. Díky zakulaceným okrajům a velké obrazové ploše ovšem na první pohled nejsou tak patrné.
Apple iPhone XS Max je stejný jako menší XS, dokonce i jako loňský model X, jenom je o poznání větší. Velikosti se však nebojte, je totiž srovnatelný s „pluskovými” verzemi starších iPhonů, a to navzdory o palec většímu displeji.
Na použitých materiálech Apple rozhodně nešetřil. Tělo je vyrobeno z chirurgické oceli, která je vybroušená do hladka a lesku. Tělo je tak velmi pevné a na nějaké ohýbání zapomeňte i s vynaložením velké síly. Záda a displej pak chrání sklo, které má být dle slov Applu nejodolnější na trhu. Zázraky ale nečekejte, první drop testy ukazují, že i ono má své limity. Co však rychles odhalíte sami, je to, že silně přitahuje otisky prstů.
Přestože se mluví o iPhonu XS Max jako o bezrámečkovém, rámečky zde rozhodně jsou, a to zejména ve výřezu nad displejem.
Pokud přecházíte z některého ze starších iPhonů, než je loňská desítka, potěší vás přilnavost použitých materiálů. Přestože je přístroj zakulacený, díky povrchové úpravě nijak neklouže z rukou a celkově v dlani působí jistějším dojmem. Co se bohužel nezměnilo je na zádech vystupující modul fotoaparátu, kvůli kterému se iPhone na stole nepříjemně kýve. Spravit to však můžete ochranným krytem. Modul však nabídne hned dvojici fotoaparátů doplněnou čtveřicí LED diod. Stejně jako loni je duální fotoaparát orientován na výšku.
Záda jsou letos opět skleněná. Přestože Apple tvrdí, že jde o nejodolnější sklo použité ve smartphonu, přesto bych případné pády neriskoval. Výměna by vás totiž mohla stát stejně jako starší iPhone.
Na přední straně dominuje displej, který pouze ve výřezu nad ním doplňuje selfie kamerka, nutné senzory pro Face ID a sluchátko, které zároveň slouží jako sekundární reproduktor. Apple do něj mimochodem integroval i mikrofonek, což pomůže pro nahrávání stereo zvuku. Androidisti zde mohou zaplakat nad absencí notifikační diody, ale pro Applisty bohužel nic nového.
Fotoaparát letos znovu výrazně vystupuje, nejde však o nic, co by nespravil ochranný kryt. Pochválit musím použití safírového sklíčka, které by mělo čočky ochránit před poškrábáním.
Pravý bok je již tradičně věnován šuplíčku na nanoSIM kartu a zapínacímu tlačítku, které je zde umístěné hodně vysoko, takže palcem na něj bez přehmatu nedosáhnete. Na levém boku je pak umístěna regulace hlasitosti a přepínač tichého/hlasitého režimu, který je součástí iPhonů již od první generace.
Telefon má zaoblené boky z chirurgické oceli, které jsou velmi příjemné do ruky. Narozdíl od starších modelů nijak nekloužou a v ruce se tak telefon drží daleko jistěji.
Horní strana je opět úplně prázdná, ovšem na té spodní došlo ke kosmetickým změnám. Lightning konektor uprostřed zůstává, ovšem kvůli pruhu antény byl zmenšen počet průduchů mikrofonu vlevo. Nyní tak zabírá čtveřici v levé části, tak i jeden vpravo. Zbylé průduchy vpravo už jsou pak určeny pro repráček.
Vnitřek balení rozhodně nepotěší. Jsou zde sice jablečné samolepky nebo lightning sluchátka, ovšem redukci z lightningu na 3,5mm jack byste letos hledali marně. Nejvíce nás však zklamal pomalý nabíjecí adaptér. Apple iPhone XS Max by si v balení jistě zasloužil rychlonabíječku.
Opomenout nesmím ani letošní inovaci v podobě vyššího krytí vůči vodě a prachu. Nový iPhone XS Max, stejně jako jeho menší dvojče poprvé nabízí certifikaci IP68, kterou Apple deklaruje jako odolnost vůči prachu a vodě až do hloubky 2 metrů po dobu 30 minut. Podle informací z keynote víme, že by měl zvládnout i slanou vodu, džus nebo dokonce pivo, které jsme sami vyzkoušeli.
Displej
Špičkové parametry i notch zůstávají. Apple iPhone XS Max přichází z největším displejem, jaký kdy firma v iPhonu použila. Jedná se o displej technologie OLED s úhlopříčkou 6,5”, při rozlišení 2688 × 1242 pixelů v poměru stran 19,5 : 9. Apple jej navíc marketingově označuje jako Super Retina HD displej. Displej má hned několik předností, jednak jsou to špičkově věrné barvy, což potvrzují i různé testy optickou sondou.
Telefon má špičkově věrné barvy s vysokým kontrastem. Ačkoliv je nelze nijak manuálně přizpůsobit, můžete alespoň zapnout funkci TrueTone, která je teplotně přizpůsobí podle okolního prostředí.
Dále je špičkový i maximální jas dosahující hodnot kolem 625 cd/m2, který oceníte hlavně na slunci a rovněž velmi nízký jas pro pohodlné používání za tmy. Zobrazovač má také vysoký kontrastní poměr 1 000 000 : 1, ovšem ještě více si zamilujete podporu HDR, která u podporovaného obsahu posouvá zážitek znovu o kousek dále.
V nastavení si můžete změnit alespoň velikosti ikonek nebo filtr modrého světla, který Apple nazývá Night Shift.
Pro příjemnější používání Apple iPhone XS Max vybavil i funkci true tone, kdy telefon snímá barvu a jas okolního světla a podle něj přizpůsobuje intenzitu jasu a barevné podání displeje. Díky funkci Night Shift, která je součástí systému už od verze iOS 10 umí telefon umí v daný čas, či podle západu slunce zbarvit displej do teplejších odstínů, čímž v podstatě simuluje filtr modrého světla.
Apple iPhone XS Max samozřejmě podporuje i gesta 3D Touch, které dnes využívají jak aplikace od Applu, tak spousta aplikací třetích stran.
K samotnému displeji je třeba dodat, že i letos nechybí citlivost na sílu dotyku, nebo-li 3D Touch, který se v systému dá všemožně využít. Na telefonu už mi osobně trochu vadila velikost obrazovky. Na ovládání jednou rukou už je totiž poměrně velké a například ovládací centrum, které se zde vytahuje z horního pravého rohu už vyžaduje zbytečné přehmatávání. Do jisté míry to lze však vyřešit systémovým stažením horní části obrazovky. To se dělá swipenutím dolů v dolní části displeje, ovšem funkce musí být aktivována v nastavení.
Hardware
Lepší výkon i výdrž, jen nabíjení trvá. Ačkoliv iPhone XS Max nepřinesl až na velikost nijak viditelné změny, stran výbavy udělal velký skok. Použitý procesor Apple A12 Bionic, který si firma sama navrhuje, je zatím vůbec prvním 7nm procesorem použitým ve smartphonu a jeho obrovský výkon pocítíte v každé činnosti, ať už jde o hraní her, střih videa nebo hrátky s foťákem či rozšířenou realitou.
Apple iPhone XS Max jsme prohnali různými benchmarky a všechny jej staví na vrchol žebříčků. V Antutu dokonce výrazně překonává dosud špičkovou hranici 300 000 bodů.
Výsledky v benchmarcích navíc ukazují, že hlavně díky němu jsou iPhony XS a XS Max aktuálně nejvýkonnější telefony na trhu, přestože mají pouze 4 GB operační paměti. Slovo pouze berte z rezervou, jelikož jde zatím o největší velikost RAM, jakou kdy Apple u iPhonu použil. Je to znát hlavně na špičkově rychlém multitaskingu, o kterém si i některé Androidy s vyšší operační pamětí mohu nechat zdát.
Stran velikosti úložiště si můžete letos vybrat v nabídce mezi 64, 256 a nově i 512 GB paměti. Námi testovaná verze byla ta prostřední a dovolím s tvrdit, že se jedná o optimální verzi pro většinu uživatelů. Narozdíl od té nižší se totiž nemusíte omezovat při natáčení 4K videí. Pokud ve 4K netočíte a jste nenároční, v klidu si vystačíte i se 64 GB. Nejvyšší variantu naopak doporučím jen těm nejnáročnějším uživatelům, kteří sami moc dobře vědí, proč si za ní (tolik) připlácejí.
Výkon - AnTuTu 7.1.1
- Celkové skóre: 347 855 bodů
- CPU: 117 198 bodů
- GPU: 152 711 bodů
- UX: 65 187 bodů
- MEM: 12 759 bodů (RAM: 5 674bodů, ROM: 7 085 bodů)
Apple iPhone XS Max nabídne rovněž vynikající konektivitu v čele s gigabitovým LTE s technologií MIMO 4 × 4 a podporou všech důležitých pásem. Nechybí také dvoupásmová Wi-Fi standardu 802.11ac, Bluetooth 5.0 či NFC, které se letos konečně více otevřelo vývojářům. Stejně jako loni nechybí cívka pro bezdrátové nabíjení Qi. Bohužel sluchátkový jack byste letos už hledali marně. Největší zklamání je však to, že letos Apple přestal k iPhonu přibalovat redukci z Lightningu na 3,5mm jack.
Obrovskou letošní novinkou je podpora Dual SIM. Apple jej však vyřešil po svém a druhou nanoSIM zde bude zastupovat vestavěná e-SIM. Můžeme být rádi, že Česká republika patří mezi pár vyvolených zemí, kde tato funkce bude dostupná, a to nejprve u T-Mobile a v budoucnu snad i u dalších operátorů. Funkci jsme bohužel zatím vyzkoušet nemohli, jelikož bude fungovat až od verze systému iOS 12.1.
Rozložení senzorů pro Face ID. (obr.: Apple)
Pochvalu telefon zaslouží také rychlé polohové služby podporující GPS, Glonass, QZSS, ale i evropský Galileo. Samozřejmostí je digitální kompas. Stejně jako u modelu X i zde chybí čtečka otisků prstů, kterou nahradil sken obličeje Face ID. Ten zajišťuje senzorová výbava uvnitř výřezu a nutno dodat, že funguje na jedničku i v naprosté tmě. Rozpoznání je o nepatrný fous rychlejší než loni a potěší možnost přiřazení druhého obličeje v rámci iOS 12.
Nastavení a vytvoření Face ID je velmi jednoduché. Stačí jen točit hlavou před čelní kamerkou a senzory. Odemykání pak proběhíhá až při pohledu na samotný telefon, volitelně však přímý pohled není nutný, jen klesne bezpečnost. Face ID je jinak velmi rychlé, ač o trochu pomalejší než otisk prstu, potěšující je však jeho spolehlivost i v naprosté tmě.
Spoustu překvapení přináší iPhone XS Max stran výdrže, bohužel pozitivních i negativních. Pochvalu zaslouží za osazení silným akumulátorem o kapacitě 3 174 mAh, díky kterému jste schopni vydržet až dva dny při běžném používání. Tím mám na mysli zapnutá data/Wi-Fi automatický jas a trávení času převážně na webu, sociálních sítích, vyřizování mailů a zpráv, příležitostný poslech hudby a samozřejmě několik telefonních hovorů. Naopak celý den zvládne i při velmi intenzivním zápřahu.
Výdrž:
- Přehrávání Full HD videa (Wi-Fi, 100% jas) : 10 hodin a 34 minut
- Surfování na webu přes Wi-Fi (50% jas): 9 hodin a 38 minut
- Doba nabíjení (0 - 100%): 3 hodiny a 36 minut
Velkým zklamáním pro mě však bylo nabíjení. Ačkoliv iPhone XS Max podporuje rychlé nabíjení, Apple vám takovou nabíječku v balení nenabídne. Naopak vám přibalí pouze starý, známý 5W adaptér, který v balení vídáme už několik generací zpět. Pomalá nabíječka a vysoká kapacita baterie, tak dávají tušit velmi špatný výsledek. Nabíjení z 0 na 100% totiž trvá déle než 3 a půl hodiny, což v roce 2018 nemá u smartphonů téměř obdoby. Pokud obětujete nemalé peníze za rychlou nabíječku, měli byste dle slov Applu být schopni nabít až 50% kapacity za 30 minut.
Kde však telefon naopak znovu exceluje je zvukový přednes. Stereo reproduktory v iPhone XS Max jsou tak silné, že s přehledem ozvučí i větší místnost. Navíc mají na poměry smartphonů ukázkové basy, skvělé středy i výšky a nepatrný šum zaznamenáte opravdu jen na maximální volume. Při pouštění hudby si tak ostudu rozhodně neuděláte. Pokud máte raději soukromí, můžete využít přibalených sluchátek EarPods s Lightning konektorem.
Software
Nenápadné novinky a špičková optimalizace. Apple iPhone XS Max přichází na trh s operačním systémem iOS 12, který jsme si již několikrát podrobně představili. Proto jen připomenu, že vzhledově se prakticky neliší od iOS 11 a místo velkých novinek se zaměřil hlavně na lepší optimalizaci a stabilitu. Jelikož iOS 12 navrátilo život i do několik let starých iPhonů, nikoho asi nepřekvapí, že v kombinaci s enormním výkonem modelu XS Max vše šlape jako hodinky.
Ukázka prostředí systému iOS 12
Mezi hlavními novinkami iOS 12 musím zmínit zkratky Siri, které umožní automatizovat některé časté činnosti. Přibyla zde také funkce Čas u obrazovky, kde můžete sledovat, kolik času trávíte v konkrétních aplikacích, případně můžete nastavit různá omezení. S telefonem dostanete předinstalovaný tradiční balík s aplikacemi, které zná každý Apple uživatel, letos však přibyla nová aplikace Měření, která dokáže v rozšířené realitě měřit délku objektů.
Ukázka některých předinstalovaných aplikací v iOS 12
Stejně jako loni u iPhonu X je i zde nový systém iOS 12 samozřejmě přizpůsoben bezrámečkovosti telefonu, takže chybějící domovské tlačítku suplují různá gesta. Pro návrat domů zatáhnete rychle odspodu obrazovky, stejně tak i pro nabídku multitasking, jenom pomaleji. Swipe doleva znamená krok zpět, swipe dolů pro změnu stáhne vršek obrazovky dolů.
Podporované aplikace se na velké obrazovce iPhonu XS Max umí v landscape režimu rozdělit na dvě části stejně jako na iPadu.
Pro méně znalé uživatele připomenu, že se telefon v budoucnu dočká kromě iOS 12 spousty systémových aktualizací. Dalších několik let tak máte záruku, že se dočkáte nových funkcí, ale i bezpečnostních záplat. Od iOS 12 navíc systém umožňuje automatické aktualizace, takže se prakticky nemusíte o nic starat. Stač když bude váš iPhone připojený k nabíječce a na Wi-Fi a systém se bude aktualizovat sám za vás.
S iOS 12 přibyly nové Animoji a naučily se také vyplazovat jazyk. Novinkou je možnost si vytvořit svého vlastního avatara.
Apple iPhone XS Max navazuje také na loňský fenomén Animoji. S iOS 12 totiž přibyly nové avatary a navíc se naučily i vyplazovat jazyk. Pokud chcete být originální, můžete si vytvořit vlastního avatara podle vaší podoby, tzv MeMoji. Přizpůsobení je široké od barvy pleti až po tvar obočí, obličeje a další detaily.
Fotoaparát
AI pro lepší portrét i noční snímky. Apple iPhone XS Max dostal znovu do vínku vertikálně orientovaný duální fotoaparát s rozlišením 12 MPx. Specifikacemi se téměř neliší od loňského modelu X. Světelnost zůstává na hodnotách f/1,8 pro hlavní snímač a f/2,4 pro teleobjektiv, který navíc díky většímu ohnisku nabídne také 2× zoom. Oba objektivy se navíc mohou chlubit optickou stabilizací. Hlavní změnou je tak zejména zvětšení samotného senzoru, takže pixel povyrostl z 1,22 µm na 1,4 µm a větší slovo dostává také umělá inteligence.
Výsledné fotky na první pohled ukazují, že se jedná o top třídu. Fotky jsou špičkově ostré, i po přiblížení plné detailů a velmi se nám líbilo jejich barevné podání. Působí totiž živě, líbivě a přitom zůstávají přirozené. O to více nás potěšily fotky za špatného světla, kde je vidět meziroční nárůst kvality. Na fotkách totiž výrazně ubylo šumu a foťák je také méně citlivý na přepaly.
Ukázka 2× zoomu
Zásadní novinkou je nový HDR režim, který letos dostal přídomek Smart – to díky zapojení neural enginu. Díky vysokému výkonu totiž telefon stíhá pořídit naráz více snímků s různou expozicí, ze kterých si vybere důležité rysy. Výsledkem jejich spojení je pak lepší vykreslení světlých a tmavých ploch.
Velký důraz je kladen na portrétní režim s oblíbeným bokeh efektem, kde si můžete hrát s hloubkou ostrosti i světelnými efekty. Nově však lze rozostření i zpětně upravovat na již pořízených snímcích. Bohužel jsem neměl možnost přímého srovnání, ale z mých poznatků z testování letošního i loňského modelu mám pocit, že kvalita portrétního režimu velmi narostla spolu se zvýšením neurálního výkonu.
Apple iPhone XS Max vylepšil kvalitu portrétního režimu a umožní měnit hloubku ostrosti i po pořízení fotografie
Rozmazat pozadí za jasně ohraničeným objektem dokázaly i starší iPhony, ovšem stačilo telefonu podstrčit vlasatou osobu a nastaly komplikace. Letos jsou výsledky o poznání lepší. Pro úplnost dodám, že bokeh a dodatečná úprava hloubky ostrosti je možná pouze u snímků osob, což si hlídá sama umělá inteligence.
Portrétní režim umí také čelní kamerka, ale zde už jsou kvůli pouze jedné čočce patrné značné rezervy.
Telefon má samozřejmě i přední 7Mpx fotoaparát, který se chlubí clonou f/2,2. Kvalita fotek je zde rovněž na vynikající úrovni a fotky jsou ostré, detailní, jen jsou citlivější na přepaly. Výhodou je, že i zde lze použít portrétního režimu, ale vzhledem k jedné čočce, je rozostření pozadí čistě softwarové a na výsledku je to velmi znát. Mimo to se kamerka stará o snímání obrazu pro Face ID.
Samotnou aplikaci fotoaparátu netřeba představovat, roky je prakticky stejné, jen s přidanými funkcemi dle konkrétních modelů iPhonu. Nabízí přehledné prostředí s rychlými přepínači pro HDR, samospoušť či Live photos a vybírat si můžete mezi několika režimy focení.
Prostředí aplikace fotoaparátu.
Apple iPhone XS Max umí natáčet video až ve 4K rozlišení při 60 fps, přičemž stejnou snímkovací frekvenci nabídne i ve Full HD. Nově se však naučil přizpůsobit fps snímané scéně, kdy například za horšího světla sníží počet snímků pro zlepšení kvality obrazu. Video lze také díky dvěma objektivům 2× opticky zoomovat.
Ukázkové video (1080p, 30 fps):
Velkou pochvalu zaslouží špičková stabilizace, díky které je obraz krásně klidný i při rychlejších pohybech. Nechybí zde ani oblíbené slow-mo při 240 fps u Full HD rozlišení. Díky vícero mikrofonům navíc telefon umožňuje poprvé nahrávat video i se stereo zvukem.
Závěr
Když si shrneme celou recenzi, je jasné, že nový Apple iPhone XS Max je znovu špičkové zařízení, které je cíleno na ty nejnáročnější uživatele. Telefon nabídne nejlepší možný výkon, špičkový foťák, zvuk i vynikající velký displej. Zapomenout nesmíme ani na vysokou odolnost vůči vodě a prachu a skvělý design.
Mezi hlavní nevýhody patří extrémně pomalé nabíjení s originální nabíječkou a především velmi vysoká cena, která znovu posouvá cenový strop mobilních telefonů. Jenom základní 64GB verze stojí vysokých 32 990 Kč. Vyšší varianta se 256 GB paměti stojí 37 490 Kč a nejvyšší verze se 512GB úložištěm stojí rekordních 43 490 Kč, což je o pár tisíc více, než dáte za základní MacBook Pro.
|
| rozměry a hmotnost: 158 × 77 × 7,7 mm, 208 g displej: 6,5", kapacitní OLED, 1 242 × 2 688, 456 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1024|150 Mb/s) konektivita: Lightning, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, RAM: 4 GB, baterie: 3 174 mAh procesor: Apple A12 Bionic (6× Vortex, 3 GHz, 7nm) operační systém: Apple iOS 12 fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Vyplatí se upgradovat ze staršího modelu?
Pokud vlastníte loňský iPhone X, jedinou motivací pro nákup je jedině větší displej, jinak upgrade postrádá smysl. Dostanete totožný design (maximálně v nové barvě) a s trochu větším výkonem. Osobně bych nepřecházel ani z loňských osmiček, které za modelem XS Max také výrazně neztrácí. Pokud však máte model řady iPhone 7 nebo dokonce starší, do iPhone XS Max či základního modelu investujte, polepšíte si skoro po všech stránkách.
Konkurence:
Hlavním konkurentem iPhone XS Max je jednoznačně Samsung Galaxy Note 9 se stejně velkým displejem, špičkovou výbavou a přidanou hodnotu v podobě pera S Pen. Pořídíte jej klidně o více než 5 000 Kč levněji. Pokud vám postačí o trochu menší displej, stran focení může iPhone vyzvat na souboj mnohem levnější Huawei P20 Pro, ovšem výkonnostně už trochu ztrácí. Podobně na tom je také HTC U12+ či Sony Xperia XZ2 Premium, která navíc přidává 4K displej.
|
| rozměry a hmotnost: 162 × 76 × 8,8 mm, 201 g displej: 6,4", kapacitní Super AMOLED, 1 440 × 2 960, 514 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1200|400 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 128 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 6 GB, baterie: 4 000 mAh procesor: Samsung Exynos 9810 (8× Exynos M3, 3 GHz, 10nm) operační systém: Google Android 8.1 (Oreo) fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
|
| rozměry a hmotnost: 155 × 74 × 7,8 mm, 180 g displej: 6,1", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 240, 408 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1200|400 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2, GPS paměť: 128 GB, RAM: 6 GB, baterie: 4 000 mAh procesor: Hisilicon Kirin 970 (8× Cortex-A73, 2 GHz, 10nm) operační systém: Google Android 8.1 (Oreo) fotoaparát: 40MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
|
| rozměry a hmotnost: 157 × 74 × 8,7 mm, 188 g displej: 6,0", kapacitní S-LCD, 1 440 × 2 880, 537 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1200|400 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, microSDXC (400 GB), RAM: 6 GB, baterie: 3 500 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 845 (8× Cortex-A75, 3 GHz, 10nm) operační systém: Google Android 8.1 (Oreo) fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
|
| rozměry a hmotnost: 158 × 80 × 11,9 mm, 236 g displej: 5,8", kapacitní IPS LCD, 2 160 × 3 840, 760 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1200|400 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, microSDXC (400 GB), RAM: 6 GB, baterie: 3 540 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 845 (8× Cortex-A75, 3 GHz, 10nm) operační systém: Google Android 8 (Oreo) fotoaparát: 19MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Verdikt: Apple iPhone XS Max je povedený evoluční model, který přináší nejlepší možnou výbavu a kvalitní zpracování se zatím největším displejem, jaký jsme v iPhonu viděli. Pokud Applu odpustíme šetřivost na obsahu balení, tak telefon sráží pouze velmi vysoká cena.
Plusy:
- Bezrámečkový design
- Špičkové materiály
- Nekompromisní výkon
- Vynikající OLED displej s podporou HDR
- Skvělé fotky ve dne i za tmy
- Vylepšený portrétní režim
- Velmi nadprůměrný a hlasitý repráček
- Umí nahrávat stereo zvuk
Minusy:
- Hodně vysoká cena
- Extrémně pomalé nabíjení (s originální nabíječkou)
- Redukce Lightning/3,5mm jack už není součástí balení
Tiskové fotografie
Fotky zařízení
Screenshoty systému
Prostředí iOS 12 a různé gesta
Nové funkce v iOS 12
Předinstalované aplikace
Prostředí fotoaparátu
Animoji a Memoji
Landscape mod
3D Touch gesta
Ukázky fotoaparátu:
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Vyzkoušet za 1 Kč
Nebo samostatné Živě Premium