Extrémní výbava
Fantastická výdrž baterie
Návykový 120Hz AMOLED displej
Možnost přepnout na čistý systém
Větráček lze použít jako stojánek
Velké rozměry i váha
Nepodporuje bezdrátové dobíjení
Není voděodolný
Foťák bez optické stabilizace
„Pouze” Full HD rozlišení
Loni se Asus vrhl do segmentů herních telefonů a jeho první ROG Phone se svojí výbavou a technologiemi byl prakticky snem mobilního hráče. Nyní je tu druhá generace, která se posunula po všech ohledech zase o velký kus dále. Asus však tentokrát myslel i na ty, kteří tolik nehrají, ale chtějí si plně vychutnat tu nejlepší možnou výbavu a špičkovou výdrž baterie.
Asus ROG Phone II za cenu 23 990 Kč nabídne tu nejlepší možnou výbavu, jakou momentálně Android telefony nabízí. Hráči budou nadšení především z designu a senzorických tlačítek Air Triggers pro pohodlnější hraní. Enormní výkon, skvělý displej, stereo repráčky i excelentní výdrž baterie udělají radost i normálním uživatelům. O to více, když lze prostředí konečně přepnout i na vzhled podobný čistému Androidu.
|
 | rozměry a hmotnost: 171 × 78 × 9,5 mm, 240 g displej: 6,6", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 340, 390 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/ac/ad/b/g/n, Bluetooth 5, GPS paměť: 512 GB, RAM: 12 GB, baterie: 6 000 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 855 Plus (8× Kryo 485, 3,0 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
Celou recenzi Asus ROG Phone II si přečtěte na následujících listech.
Pokračování 2 / 8
Design
Design jako z budoucnosti. Asus ROG Phone II je na první pohled jasnou demonstrací futuristického designu. Ostré tvary, barevné svítící logo, a výrazné linie na zádech, které pod světlem vrhají duhové odlesky. Tento telefon zkrátka dává jasně najevo, že nejde o konvenční telefon. Pokud znáte první generaci, nic vás zde nepřekvapí, jelikož až na drobnosti vypadá stejně. Přesunula se pouze čtečka otisků prstů ze zad přímo do displeje a novinkou je i matná verze skla, na které tolik neulpívají otisky prstů. Sáhnout však můžete i po klasické, lesklé verzi.






Telefon má stále stejný futuristický design, proti první generaci však výrozně povyrostl.
A pak samozřejmě ještě jeden zásadní detail: velikost. Telefon totiž hodně vyrostl a přibral na váze. Zatímco první generace rozměry nijak nevybočovala, dvojka se zařadí mezi největší smartphony na trhu. Přístroje je tedy o něco méně praktický při běžném používání, ale větší rozměry naopak oceníte při hraní her, což je v tomto případě zásadní plus. Pokud jde o váhu, ani zde se nemusíte bát, navzdory 240 gramům vás ani po delším hraní ruce bolet nebudou.



Obrovský výkon vyžaduje i speciální chlazení. Na zádech tedy najdete výrazný průduch pro odvod tepla.
Jen pro souhrn. Na čelní straně najdete 6,6“ displej, stereo reproduktory, čelní kamerku a nutné senzory. Překvapivě zde nechybí ani notifikační dioda, ačkoliv její funkce mnohem lépe zastoupí světlo Aura na zádech. Duální fotoaparát je zde znovu v nepatrně vystouplém šestihranném modulu, který na boku doplňuje duální blesk. Výstupku se ale nebojte, je tak mírný, že se telefon na stole nijak nehoupe. Nepatrně se změnilo i chlazení, které zde má pouze jeden velký průduch naproti dvěma menším u loňské verze.



Telefon nabídne duální nano SIM slot, USB-C i 3,5mm jack, na levém boku však nabízí ještě sekundární USB-C k připojení větráčku, který navíc telefonu přidá další USB-C i druhý 3,5mm jack směřující dolů, aby vám nevadil na ruce při hraní.
Rám telefonu je samozřejmě hliníkový a na jeho spodní straně chválím zachovaný 3,5mm jack, ovšem trochu nechápu neprakticky vlevo umístěný USB-C konektor. Nechybí zde ani primární mikrofonek, ten druhý pak najdete na straně horní. Pravý bok nabídne zamykací tlačítko, ovládání hlasitosti, ale ve spodní a horní části také senzorová tlačítka AirTriggers 2, která jsou ve druhé generaci doplněna o haptickou odezvu.
Na levém boku však třetí AirTrigger překvapivě zmizel, takže už jej nelze využít jako gesto zpět jako u první generace. Jeho místo nyní nahradil duální slot pro nano SIM a vedle něj se nachází také duální USB-C port, který slouží k připojení přídavného větráčku. Chválím, že u druhé generace Asus v balení přibalil i krytky, kterým tento port můžete snadno zakrýt.






Na zádech telefonu zaujme netradiční tvar fotoaparátu i výrazné svítící logo Aura znázornující značku ROG. Na čelní straně pak potěší dvojice stereo reproduktorů.
U balení ještě zůstanu. Stále platí, že součástí originálního balení je přídavný větráček, který byl nepatrně přepracovaný a při testování se mi zdálo, že již tolik nefouká na ruce. Jeho součástí je samozřejmě přídavný USB-C port a další 3,5mm jack, aby vám při hraní kabel nijak nepřekážel při držení telefonu. Kdo by se bál, že si větráčkem zakryje svítící logo telefonu, nebojte, větráček má vlastní, takže o barvičky nepřijdete.
Novinkou větráčků přibalený lepící roh, který si můžete přilepit na seříznutou spodní hranu větráčku a rázem se z něj stane stojánek pro telefon. Jak jednoduché a praktické. Je vidět, že zde někdo hodně přemýšlel. Součástí balení je letos překvapivě i ochranný zadní kryt, který chrání nejzranitelnější oblasti telefonu, ale zároveň zachovává odkryté hlavní designové prvky zad.





Přibalený větráček nabízí efektivnější chlazení a dodatečné porty, pokud k němu přilepíte růžek přibalený v balení, uděláte z něj také šikovný stojánek.
Komu by základní příslušenství nestačilo, může si vybrat z opravdu široké nabídky. Přikoupit si můžete například sekundární displej, dokovací stanici, herní ovladač Kunai (ve stylu Nintendo Switch), nebo WiGig Display pro bezdrátové streamování obrazu na televizi skrze 60GHz Wi-Fi 802.11ad. Novinkou je i nový ochranný kryt se svítícím logem a nápisem Republic of Gamers.
Pokračování 3 / 8
Displej
Těžko si budete zvykat na jiný. Asus ROG Phone II se může chlubit důležitým prvenstvím. Jde totiž o první smartphone s AMOLED displejem, který nabídne špičkovou obnovovací frekvenci 120 Hz, což byla doposud výsada pouze IPS panelů. Při nižším stavu baterie navíc není problém přepnout na úspornějších 90 či 60 Hz. Vynikající, skoro až návykovou plynulost obrazu navíc podporuje 240Hz vzorková dotyková frekvence s latencí rekordních 49 ms. Odezva na dotek je tedy fantastická a věřte, že přechod zpět na jiný telefon je velmi bolestivý. Tohle se Asusu zkrátka povedlo.






Nastavení displeje
Kvůli tomu mu snad rádi odpustíte jen Full HD+ rozlišení 2 340 × 1 080 pixelů, které sice na úhlopříčce 6,59“ už zdaleka není tím nejlepším, ale jemnost 390 ppi vás rozhodně omezovat nebude. Naopak to dopomáhá k už tak excelentní výdrži baterie, ale o tom až později. Více vám udělá radost vysoký kontrast 500 000 : 1 a hlavně podpora HDR10, což se hodí při sledování filmů například z Netflixu, který jej podporuje.
Telefon mě překvapil také věrným podáním barev ve výchozím nastavení. Kdo má radši sytější barvy nebo si chce více hrát s teplotou barev, dostane velký prostor v nastavení displeje. Potěšující je také minimální hodnota jasu, což oceníte zejména za tmy, maximální jas ale mohl být vyšší. V druhém případě oceníte i všudypřítomný temný režim systému s filtrem modrého světla. Bonusem je i vyšší ochrana díky krycímu sklíčku Gorilla Glass 6.
Asus k displeji však přidal i další vychytávky. Hodně se mi líbila funkce, která udrží rozsvícený displej, pokud je telefon ve vertikální poloze (typicky když jej držíte v ruce), při čtení webu či jiného obsahu vám tak displej nezhasne. A když už zhasne můžete využít Always-On panelu, který zobrazuje na vypnuté obrazovce datum, čas, stav baterie a případné notifikace. Připomenu také to, že v displeji najdete také integrovanou čtečku otisků prstů.
Pokračování 4 / 8
Hardware
Extrémní po všech stránkách. Vzhledem k tomu, že herní smartphony mají největší požadavky na výkon, nedělal Asus u ROG Phone II žádné kompromisy a do telefonu napěchoval to nejlepší, co je aktuálně k dispozici. Je tu přetaktovaný Qualcomm Snapdragon 855+ doplněný o 12 GB RAM a grafiku Adreno 640. Vzhledem k tomu, že v době psaní recenze jde podle žebříčku Antutu o nejvýkonnější androidí smartphone na trhu, netřeba dodávat, že telefon bleskově zvládne jakýkoliv náročný úkol, který mu předhodíte.
Není se tedy čemu divit, že tato enormní dávka výkonu si vyžádala speciální systém chlazení s parní komorou a měděným chladičem. K tomu vám ještě Asus přibalí aktivní ventilátor, který si přicvaknete na záda telefonu. Zkrátka něco, co u tradičních smartphonů nepatří do tradiční výbavy.
Výkon - AnTuTu 7.2.3 / Antutu 8.0.5
- Celkové skóre: 400 764 bodů / 645 827 bodů
- CPU: 127 397 bodů / 142 973 bodů
- GPU: 176 315 bodů / 340 888 bodů
- UX: 81 280 bodů / 69 012 bodů
- MEM: 15 772 bodů / 92 954 bodů
AnTuTu s novou verzí 8.0 přechází na novou metodiku hodnocení, pro budoucí srovnání tedy přikládáme výsledky obou verzí.
Jako blesk je rychlé i použité vnitřní úložiště typu UFS 3.0, které se naměřenými rychlostmi při čtení i zápisu zařadí mezi nejrychlejší testované telefony po boku Samsungu Galaxy Note10+ a OnePlus 7 Pro. Třešničkou na dortu je zde pak kapacita vnitřního úložiště, která v „nejnižší” verzi startuje na 512 GB, přičemž si můžete připlatit i za 1TB verzi. V obou případech ale se dá ROG Phonu II odpustit absence slotu na paměťové karty.
Po stránce konektivity se telefon také zařadí na aktuální špičku. Podporováno je zde dvougigabitové LTE se čtyřmi streamy (4 × 4 MIMO), nechybí ani Wi-Fi 5 a téměř raritou je zde podpora 60 GHz Wi-Fi 802.11ad, který lze po přikoupení ROG WiGig docku využít k bezdrátovému zrcadlení obrazu na televizor. Samozřejmě telefon podporuje také Bluetooth 5.0 či NFC. Z drátové konektivity potěší zachovaný 3,5mm jack a rovnou dva USB-C porty. Z běžně vídané výbavy tedy chybí jedině infračervený port, nebo v ČR zatím nevyužitelné 5G připojení.
Rychlost úložiště - AndroBench:
- Sekvenční čtení: 1 444,05 MB/s
- Sekvenční zápis: 400,30 MB/s
- Náhodné čtení: 182,82 MB/s (46 802,03 IOPS)
- Náhodný zápis: 210,3 MB/s (53 838,18 IOPS)
Ze senzorové výbavy musím v první řadě zmínit ultrazvuková boční senzory AirTriggers II, které lze ve hrách namapovat na libovolné funkce, čímž získáte v podstatě dodatečná tlačítka, což představuje obrovskou konkurenční výhodu v podobě rychlejších reakcí, ale i mnohem pohodlnějšího ovládání zejména u stříleček. Chválím, že proti prvnímu ROG Phonu jsou oba senzory konečně doplněny o vibrační motorky, takže při stisku cítíte haptickou odezvu, což přináší mnohem jistější a příjemnější používání. Zmizel kvůli tomu ale třetí AirTrigger na levém boku, který u předchozí generace sloužil jako tlačítko zpět.






Hraní s AirTriggers je díky haptice mnohem pohodlnější a proti ovládání displejem máte i citelněji rychlejší reakce. Herní džin pak umožní zakázat upozornění, streaming videa či zobrazit fps, teplotu komponent či odhadovanou výdrž baterie.
Naprosto nadšený jsem při používání byl z vestavěné 6 000mAh baterie. To je prakticky dvojnásobná hodnota, než kterou vídáme v tradičních smartphonech, takže jsem měl logicky velká očekávání. Ta se naštěstí potvrdila. Telefon totiž zvládne bez problému 3 dny běžného používání s automatickým jasem a zapnutými daty. Dokonce i při hodně náročném používání máte problém ROG Phone vybít za dva dny Jako výstižný příklad slouží náš redakční test přehrávání FullHD videa na Wi-Fi s plným jasem, který běžel v kuse více než 24 hodin, než se baterie konečně vybila.
Jsem rád, že vzhledem k silné baterii Asus nepodcenil situaci a k telefonu přibalil 30W nabíječku s technologií Hyper Charge, která telefon nabije do plného stavu za necelé 2 hodiny. Telefon je navíc plně kompatibilní s technologiemi rychlého nabíjení Qualcomm QuickCharge 4.0 a USB Power Delivery 3.0, takže se nemusíte spoléhat jen na originální nabíječku. Jediným velkým nedostatkem je zde pouze absence bezdrátového dobíjení.
Výdrž:
- Přehrávání Full HD videa (Wi-Fi, 100% jas): 24 hodin 23 minut
- Surfování na webu přes Wi-Fi (50% jas): 22 hodin 7 minut
- Doba nabíjení (0 - 100%): 1 hodina 43 minut
Při hraní, přehrávání filmů či hudby stojí za to vyzkoušet také vestavěné stereo reproduktory. Ty jsou oba umístěny na čelní straně, takže směřují přímo na vás a prostorový efekt je o to lepší. Navíc hrají opravdu hlasitě, mají živý projev, špičkové basy a překvapivě dobře simulují prostorový zvuk, což je výsledkem použité technologie DTS:X Ultra. Jediné co bych repráčkům vytknul jsou celkem přehnané výšky, které při vyšším volume už trochu tahají za uši.
Telefon samozřejmě nabízí i 3,5mm sluchátkový výstup, který rovněž podporuje prostorový zvuk. Výhodou je, že pokud by vám při hraní vadilo jeho umístnění na spodní straně, stačí můžete k telefonu připnout přibalený větráček, který telefonu dodá druhý 3,5mm port, který pak při hraní směřuje dolů.
Pokračování 5 / 8
Software
Dá vám možnost volby. Asus ROG Phone II běží na operačním systému Android 9.0 Pie, který je zde k nepoznání obalen do herního designu s tmavým režimem, který těží maximum z použitého OLED displeje S tímto módem souvisí také originální sada ikon, které se navíc při spuštění herního režimu spolu s tapetou rozzáří do červena.






Prostředí ROG UI vypadá poněkud futuristicky, obzvlášť když v herním režimu rozzáří ikonky do červena, chválím však nativní temný režim.
Osobně se mi vzhled prostředí líbil, jelikož pěkně ladil s futuristickým zařízením celého telefonu. Přesto ale musím Asus pochválit za možnost přepnutí do klasického prostředí Zen UI, který velmi připomíná čistý Android. Na své si tak přijdou ortodoxní hráči, ale i konzervativnější uživatelé.





Největší radost však udělá možnost telefon přepnout do konzervativního ZenUI, které se hodně podobá čistému Androidu.
Asus to překvapivě ani nijak nepřehnal s množstvím předinstalovaných aplikací. Kromě softwaru od Googlu, vlastní aplikace fotoaparátu, herní konzole Armoury Crate a aplikaci pro převod dat z předchozího telefonu toho zde tolik nenajdete. Navíc je zde pouze Facebook, Instagram a Netflix, které byste si sem pravděpodobně stejně nainstalovali, a pokud ne, dají se snadno odinstalovat. Jakožto u herního telefonu mě potěšilo předinstalovaná hra Asphalt 9, která je navíc vylepšena o exkluzivní závody a turnaje v rámci komunity Republic of Gamers.




Herní centrum, ve které vidíte takt a teplotu komponent telefonu a můžete zde přizpůsobit detaily her, citlivost senzorů Air Triggers, rychlost větráčku nebo světlo Aura na zádech.
Pokračování 6 / 8
Fotoaparát
Nadstandard pro herní telefony. Ačkoliv herní telefon nebývají většinou zaměřeny na fotoaparát a platilo tomu tak i u prvního ROG Phonu, dvojka zde nešetřila a do vínku dostala stejný duální fotoaparát jako má Asus Zenfone 6, tedy hlavní 48Mpx snímač (Sony IMX586) se světelností f/2 a ohniskem 26 mm, doplněný o 13Mpx ultraširoký objektiv s ohniskem 11 mm, díky čemuž nabídne opravdu nadstandardní úhel záběru 125°.






Ukázkové snímky
Ještě se ale vrátím k primární 48Mpx kamerce, jelikož narozdíl od většiny dnešních telefonů dává na výběr, zda bude jeho výstupem plnohodnotný 48Mpx snímek, nebo pomocí technologie Quad Bayer spojí 4 pixely do jednoho, čímž vznikne 12Mpx snímek, který teoreticky dokáže více redukovat šum a pomůže při nočních scénách. V rámci testování jsem ale využíval plný výstup, jelikož šlo o defaultní nastavení telefonu.
Musím uznat, že za dobrých světelných podmínek fotí telefon naprosto excelentně. Použitý 48Mpx snímač dokáže pobrat ohromné množství detailů a fotografie zůstávají skvěle ostré i při menším digitálním přiblížení. Líbí se mi také živější podání barev, které působí velmi líbivě, ač někdy pokulhává za realitou. Vidět je to například u fotografií s malebně modrou oblohou, kde si telefon v rámci postprocessingu hodně pomohl. Co mi ovšem trochu vadilo bylo nepřesné ostření zejména u blízkých objektů.






Srovnání hlavního a ultraširokého objektivu
Horší je to ale v noci. Zde je totiž jasně vidět, proč většina konkurentů raději 48Mpx automaticky downsampluje na 12MPx. Při vyšším rozlišení je totiž mnohem náročnější fotky ve tmě správně prokreslit, což je patrné na velkém množství šumu, které rozhodně neodpovídá cenové kategorii telefonu. Navíc jsou fotky z hlavní kamerky barevně posunuté, řekněme až vybledlé. Mnohem realističtěji vypadají snímky z ultraširoké kamerky, ovšem zde kvalitu sráží horší světelnost objektivu, takže ve tmě zdaleka nezachytíte tolik světla.



Ukázková selfie
Líbí se mi však propracovaná aplikace fotoaparát, která je přehledná a přitom nabídne spoustu pokročilých nástrojů. Nechybí zde portrétní režim, manuální mód, noční režim, panorama a další. Profíci také ocení možnost nastavit výstup fotek v RAW formátu.
Selfie kamerka je zde 24Mpx, ovšem zde ve výchozím stavu fotky downsampluje na 6 Mpx, takže sice nabídne solidní snímky v noci, mnohem lépe si poradí s protisvětlem a velkým dynamickým rozsahem, ale ve většině případů pocítíte horší detaily. V tomto případě tedy před používáním doporučím v nastavení přepnout na maximální rozlišení.






Prostředí aplikace fotoaparátu
Pokud jde o video, zvládá ROG Phone II natáčet až ve 4K rozlišení při 60 fps. Stejnou snímkovací frekvenci zvládá samozřejmě i u Full HD videa. Pochválit zde musím fantastickou práci elektronické stabilizace, která udržuje plynulý a stabilní obraz bez viditelných otřesů. Potěšilo mě zde i prokreslení detailů a barevné podání videa.
Ukázkové video:
Pokračování 7 / 8
Závěr
Mám-li být upřímný, udělal mi Asus ROG Phone II obrovskou radost. Už první generace byla velmi zajímavá, ale zde se výrobci podařilo dopilovat drobné nedostatky a posunout telefon zase o kus dál. Po stránce výbavy je zde vše vyhnané do extrémů a momentálně nenajdete Android telefon s lepšími specifikacemi, čemuž odpovídá i startovací cena 24 000 Kč.



Mnohem více mě však potěšilo, že narozdíl od první generace má telefon mnohem širší cílovou skupinu. Ano primárně cílí na náročné hráče, kteří ocení špičkové ovládací senzory Air Triggers i futuristický design, ovšem extrémní výkon, vynikající 120Hz HDR displej, slušný foťák, nadstandardní stereo reproduktory a naprosto fantastickou výdrž baterie ocení i běžní uživatelé. Těm Asus přispěchal naproti i možností telefon přepnout do prostředí prakticky čistého Androidu v rámci nového ZenUI.
|
 | rozměry a hmotnost: 171 × 78 × 9,5 mm, 240 g displej: 6,6", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 340, 390 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/ac/ad/b/g/n, Bluetooth 5, GPS paměť: 512 GB, RAM: 12 GB, baterie: 6 000 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 855 Plus (8× Kryo 485, 3,0 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
Hlavní konkurence:
Pokud se podíváme na herní telefony, máte na výběr prakticky jen dva srovnatelné konkurenty: Xiaomi Black Shark 2 a Nubia Red Magic 3S . Oba nabídnou špičkový výkon a Nubie dokonce i obdobu Air Triggers, navíc jsou oba téměř o polovinu levnější (13 250 Kč, resp. 12 250 Kč). Problém je, že ani jeden z nich v českých obchodech neseženete. Naštěstí si lze oba objednat z evropských e-shopů těchto firem a nechat zaslat do ČR (viz BlackShark.com a RedMagic.gg).
Pokud se podíváme na český trh, musím konkurenci trochu nefér hledat u tradičních high-end telefonů. První volbou je jednoznačně OnePlus 7T Pro, který jako jeden z mála na trhu rovněž nabídne procesor Qualcomm Snapdragon 855+, 90Hz OLED displej a lepší foťák, je přitom o 4 000 Kč levnější. Zajímavou volbou bude také Apple iPhone 11, který za nižší cenu nabídne srovnatelný výkon i slušnou výdrž. Přidává také lepší foťák, jen se musí spokojit s horším displejem a menším úložištěm. Za srovnatelnou cenu se nabízí také Samsung Galaxy Note10.
|
 | rozměry a hmotnost: 164 × 75 × 8,8 mm, 205 g displej: 6,4", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 340, 403 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 256 GB, RAM: 12 GB, baterie: 4 000 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 855 (8× Cortex-A76, 2,8 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 48MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk |
cena: dostupný na evropském e-shopu |
|
 | rozměry a hmotnost: 172 × 79 × 9,7 mm, 215 g displej: 6,7", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 340, 385 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 128 GB, RAM: 8 GB, baterie: 5 000 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 855 Plus (8× Kryo 485, 3,0 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 48MPx, video (7 680 × 4 320), autofocus, blesk |
cena: dostupný na evropském e-shopu |
|
 | rozměry a hmotnost: 163 × 76 × 8,0 mm, 206 g displej: 6,7", kapacitní AMOLED, 1 440 × 3 120, 513 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 256 GB, RAM: 8 GB, baterie: 4 085 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 855 Plus (8× Kryo 485, 3,0 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 10 fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
|
 | rozměry a hmotnost: 151 × 76 × 8,3 mm, 194 g displej: 6,1", kapacitní IPS LCD, 828 × 1 792, 324 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: Lightning, Wi-Fi 6, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, RAM: 4 GB, baterie: 3 110 mAh procesor: Apple A13 Bionic (6× Lightning, 2,7 GHz, 7nm) operační systém: Apple iOS 13 fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
Verdikt: Extrémní telefon s obrovskou porcí výkonu, ale i excelentní výdrží a funkcemi, které hráči budou milovat. Překvapivě má ale čím zaujmout i běžné uživatele.
Plusy:
- Extrémní výkon
- Fantastická výdrž baterie
- 120Hz AMOLED displej
- Možnost přepnout na téměř čistý Android
- Přibalený ochranný kryt
- Velké a rychlé vnitřní úložiště
- Široká nabídka dokoupitelného příslušenství
- Přibalený větráček lze použít jako stojánek
- 60GHz Wi-Fi 802.11ad
- 30W rychlé dobíjení kompatibilní s QC 4.0 a PD 3.0
Minusy:
- Velké rozměry i váha
- Pro někoho až moc futuristický design
- "Pouze" FullHD rozlišení
- Nepodporuje bezdrátové dobíjení
- Není voděodolný
- Na některých trzích zamrzí absence 5G
- Foťák bez optické stabilizace
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně