Recenze hodinek Garmin Venu 3. Více sportu, více zdraví a měří už i odpolední zdřímnutí

  • Garmin Venu 3 jsou stylové hodinky s výrazným sportovním zaměřením
  • Některé funkce získaly dřív než ostatní Garminy
  • Vzhledem k útlému tělu mají velmi rozměrný displej. A stále vynikající výdrž

Plusy

  • Obrovský displej v malém těle
  • Skvělá výdrž
  • Podrobné měření spánku
  • Nové, důležité funkce pro zdraví a sport

Minusy

  • Nevhodné umístění senzoru úrovně osvětlení.
  • Méně jistý stisk tlačítek
  • Zastaralé nabíjení
? 8/10
Hodnocení
redakce

Nemá smysl nic zastírat: S hodinkami Venu 3 jde Garmin přímo proti Apple Watch. Venu jsou malé a stylové hodinky, k tomu leckde i chytřejší než jiné Garminy a za podobnou cenu, jako ty své prodává Apple. Ale zatímco ten sportovní použití hodinek jen naznačuje, Garmin jde do sportu naplno. V případě Venu 3 se sice nejedná o ryzí sportester typu Forerunner, Fénix nebo Epix, nejdůležitějšími sportovními funkcemi za nimi ale Venu 3 nijak nezaostávají.


Garmin VENU 3


Potom je tady tradičně skvělá výdrž na jedno nabití. Se stejným stylem používání, kde s Apple Watch nakonec stejně skončíte s denním dobíjením, tady stačí připojit kabel třeba jednou za týden, nebo i za delší dobu. K výdrži se ještě vrátím, hodně totiž záleží na tom, co děláte a co zapnete.

Zajímavou a o hodně levnější alternativou k Venu 3 mohou být nedávno představené hodinky Garmin Vívoactive 5. Stojí téměř o 5 tisíc korun méně. Mají o hodně menší displej, nenabízejí možnost telefonování a chybí jim barometrický výškoměr. Takže nadmořskou výšku při aktivitách zjišťují jen z GPS, a to není přesné. Nedokážou pak třeba ani spočítat nastoupaná patra. Jinak jsou ale hodinky funkčně shodné.


Garmin Vivoactive 5


Komu jde výhradně o sport, v této cenové kategorii si od Garminu možná vybere Forerunner 265, který při sportování nabídne víc možností. Dnes je už navíc celkem jedno, že má člověk v rukávu saka barevné plastové hodinky určené ke sportování. Ale kdo by chtěl větší styl a elegantní model s obrovským displejem (v poměru k velikosti), Venu 3 je velice dobrá volba.


Garmin Forerunner 265


Garmin Venu 3 byly jedny z hodinek, které jsem používal při přípravě článku, co se stane, když spokojený uživatel Apple Watch přejde ke Garminům:

Kdybyste o takové změně také uvažovali, přečtěte si tento článek. Je v něm hodně postřehů k rozdílům v přístupu obou výrobců k chytrým hodinkám a další věci, o kterých se hodí vědět.

Ale teď už pojďme na podrobný popis hodinek Garmin Venu 3, jejich vlastností a chování.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Podrobný popis vlastností a funkcí

Mnoho obrázků displeje, které ukazují chování v různých situacích

Srovnání aktivity změřené Venu 3 a sporttesterem Forerunner

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Diskuze (3) Další článek: Apple Watch dostávají důležitý update. S watchOS 10.1 přichází i gesto dvojího poklepání

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Garminy, Regenerace, Connect, Boda Battery,