Plusy
- Výkonný Kirin 980 vyráběný 7nm technologií
- Čtečka otisků prstů na boku
- Výborný fotoaparát se 4 snímači
- Skvělá výdrž na jedno nabití
- 22,5W dobíjení
- Velmi příznivá cena
Minusy
- Pouze IPS displej
- Chybí 3,5mm jack pro připojení sluchátek
- Chybí bezdrátové dobíjení
- Žádná certifikace odolnosti
Horší start snad ani nové top modely od Honoru mít nemohly. Jen pár dní před jejich premiérou se totiž Huawei a s ní tedy i značka Honor dostali na černou listinu společností, jimž nesmí americké společnosti (mj. i Google) dodávat své technologie. Ačkoliv se jednalo o na první pohled velmi zajímavé telefony, jejich budoucnost byla nejistá.
Nakonec se, alespoň dočasně podařilo politické vztahy v tomto ohledu narovnat a Honor 20 Pro získal certifikaci od Googlu, a tedy i on může používat jeho služby Google Play. Na trhu tak s velmi výkonným čipsetem, výborným fotoaparátem, skvělou výdrží a zejména velmi agresivní cenovkou přitahuje oči mnoha uživatelů. Slabin má přitom jen pomálu.
|
 | rozměry a hmotnost: 155 × 74 × 8,4 mm, 182 g displej: 6,3", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 340, 409 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1400|600 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 256 GB, RAM: 8 GB, baterie: 4 000 mAh procesor: Hisilicon Kirin 980 (8× Cortex-A76, 3 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Celou recenzi Honor 20 Pro si můžete přečíst na následujících listech.
Design
Tentokráte s průstřelem. Způsob, jakým si jednotliví výrobci pro své letošní modely vybírají provedení čelní kamerky, pro nás zůstává záhadou. Někdo zvolí kapkovitý výřež, jiný větší výřez alá iPhone X, další průstřel na pravé straně, případně ve středu displeje. V rámci této rulety vyšlo na Honor 20 Pro řešení s průstřelem umístěným v levé části displeje.


Rozměry Honor 20 Pro jsou 154,6 x 74 x 8,4 mm a hmotnost činí 182 gramů
Tím pádem není nezbytné, aby rámečky na kterékoliv straně byly větší, než je třeba. Čtečka otisků prstů tentokrát není v displeji, ani na zadní straně. Najdete ji ukrytou na pravém boku pod ovládacími tlačítky hlasitoti. Rozpoznání otisků prstů přitom je velmi přesné a rychlé. Na rozdíl od bočních čteček, které jsme v minulosti mohli vídat u telefonů Sony, navíc zde není nutné nejprve promačknout zapínací tlačítko.


Fotoaparát na zadní straně výrazně vystupuje nad povrch zad, a proto je telefon na pevné položce nestabilní
Pokud budete hledat slot pro dvojici nanoSIM karet, najdete ho na levém boku. Nejedná se přitom o hybridní slot, což vzhledem k 256GB vnitřní paměti vlastně ani není potřeba. Absenci 3,5mm jacku pro připojení sluchátek však budou mnozí snášet hůře. Na místo 3,5mm jacku však na horní hraně najdete infraport k ovládání domácích spotřebičů. Problém je, že v současné podobně uživatelského prostřední chybí aplikace, prostřednictvím které by bylo možné infraport ovládat. Nepomohou ani aplikace třetích stran z Google Play.


K dobíjení telefonu slouží USB-C konektor na spodní hraně
Na zadní straně je naprosto dominantní čtveřice snímačů fotoaparátu doplněná dvoudiodovým LED bleskem. Vzhledem ke skleněné konstrukci zad ale mírně zamrzí, že telefon nepodporuje bezdrátové dobíjení. Ke konstrukci pak nemáme větších připomínek, ostatně na této úrovni se již chyby téměř nedělají.
Displej
Ve stínu ostatních. Zatímco konkurence využívá displejů typu AMOLED, OLED apod., které na první pohled oslní svými barvami a věrným podání černé, Honor 20 Pro využívá mnohem běžnější 6,26palcový IPS displej. Ani s rozlišením 1 080 × 2 340 pixelů (412 ppi) pak tento model nikoho neoslní.


S čitelností na sluníčku není problém, avšak i v této disciplíně mírně ztrácí na nejlepší
Ačkoliv má displej Honor 20 Pro velmi dobré podání barev a nadprůměrnou kvalitu s ohledem na typ použité technologie, na nejlepší modely zkrátka stačit nemůže. S ohledem na uvedené je proto patrné, že právě displej padl za oběť nastavené agresivní cenové politice.
Hardware
Bez kompromisů a se skvělou výdrží. Po stránce hardwaru není modelu Honor 20 Pro téměř co vytknout. Ke svému chodu využívá osmijádrový procesor Kirin 980 (podobně jako Huawei P30 Pro), který se skládá z dvojice jader taktovaných na 2,6 GHz, další dvojici taktovanou na 1,92 GHz a konečně i čtveřici úspornějších jader taktovaných na 1,8 GHz. Tomu navíc dopomáhá grafický akcelerátor Mali-G76 MP10 a 8GB RAM paměť.
Výsledky benchmarku AnTuTu v7.2.3:
- celkové skóre: 246 107 bodů
- CPU: 105 430
- GPU: 74 323
- UX: 53 742
- MEM: 12 612
Výsledkem je bleskurychlé prostředí, v němž můžete rozjet sebenáročnější aplikaci, a přesto se telefon ani nezadýchá. Telefon nezpomalí ani poté, co se budete snažit zaplnit jeho vnitřní úložiště s kapacitou 256 GB. Vzhledem k velikosti paměti pak nebude vadit, že telefon nepodporuje její rozšíření skrze paměťové microSD karty.
V oblasti konektivity Honor 20 Pro nabízí kompletní balíček. Preferovat zřejmě budete připojení přes Wi-Fi adaptér (802.11 a/b/g/n/ac), který budete doplňovat klasickými datovými přenosy přes LTE modem. Stále oblíbenější placení telefonem lze přes NFC realizovat i v tomto případě. K připojení chytrého příslušenství pak poslouží Bluetooth 5.0 s A2DP vč. podpory aptX.



S orientací v přírodě pomůže A-GPS s podporou systémů GLONASS, BDC i GALILEO
Jen málo top modelů dokáže, i s ohledem na nejvýkonnější hardware a všemožné funkce, vydržet na příjmu bez dobití déle než jeden, resp. jeden a půl dne. Honor 20 Pro jde do tohoto souboje se 4 000mAh baterií - a je úspěšný. Energeticky úsporný procesor spolu s relativně nižším rozlišením displeje totiž umožňují telefonu vydržet na jedno nabití zcela bez problémů i dva náročné dny.
Pokud necháte telefon častěji ležet na stole, zvládnete bez nabíječky i prodloužený víkend. Jakmile baterie dojde, lze ji dobít z 0 na 50 % za 30 minut (na 100% trvá dobití zhruba 1 hodinu a 20 minut), a to prostřednictvím přibaleného 22,5W adaptéru. V tomto ohledu proto zamrzí snad jen absence bezdrátového dobíjení.
Software
Kouzelný systém. Honor 20 Pro přichází s předinstalovaným Androidem 9.0, který je obalený grafickou nadstavbou Magic UI. Mohlo by se proto zdát, že nové Honory dostaly přepracované prostředí. Realita je však o poznání nudnější. Prakticky se jedná o známou a dlouho užívanou nadstavbu EMUI, která byla pro letošní Honory pouze přejmenována.



Základní pohled do prostředí Honor 20 Pro
S novým názvem se ale ani tato grafická nadstavba nedokázala zbavit předinstalovaných aplikací třetích stran (Fortnite, Amazon, Booking). Současně je zde i několik zcela zbytečných „aplikací” typu Honor, která je de facto pouze rychlou zkratkou na webovou stránku Honor. Hračičky ale jistě potěší aplikace Motivy, kde lze částečně měnit vzhled celého systému, přičemž na výběr jsou stovky až tisíce takových motivů.



V nastavení naleznete i digitální zůstatek, který vám nastaví zrcadlo jak dlouho a jakým způsobem telefon používáte
Na druhou stranu však je nutno uvést, že nadstavba EMUI (v tomto případě Magic) již několik let přešlapuje na místě a nepřináší žádné výrazné změny ani novinky, ke kterým přistoupila většina ostatních výrobců. S ohledem na možné budoucí problémy s dostupnosti služeb od Google je navíc otázka, zda k nějakým takovým změnám dojde.



Pokud se vám nelíbí průstřel v displej, můžete si ho v nastavení skrýt
Co však ale této nadstavbě upřít nelze, to je její spolehlivost a bezvadné odladění systému. Můžete mít otevřených aplikací, kolik chcete, a přesto nenarazíte na žádný limit. Ani na chování telefonu to nenechá žádné následky.
Fotoaparát
Do boje ve čtveřici. Fotoaparát je rozdílovým faktorem mezi Honorem 20 a Honorem 20 Pro. Druhý jmenovaný nabízí stejný hlavní 48Mpx snímač Sony IMX586 jako ten první. Na rozdíl od klasického modelu 20 však tento snímač u 20 Pro nabízí vedle hybridního PDAF ostření i to laserové a navíc také optickou stabilizaci obrazu.



Součástí fotoaparátu je i tutorial jednotlivých funkcí
Druhý 8Mpx snímač má rovněž kombinaci hybridního PDAF a laserového ostření včetně optické stabilizace a díky němu je možné využít 3× optický zoom. Třetí širokoúhlý snímač nabízí rozlišení 16 Mpx a světelnost f/2.2. Trochu nenápadně usazený je pak dokonce i čtvrtý 2Mpx snímač, který využijete zejména při pořizování makro snímků. Čelní kamerka pak disponuje 32Mpx rozlišením.


Snímek s normálním ohniskem • snímek s širokoúhlým ohniskem
Fotoaparát Honor 20 Pro je dle srovnávacího testu DxOMark mezi pěticí nejlépe fotících telefonů a reálné snímky to potvrzují. Denní snímky vypadají skvěle, mají věrné zobrazení barev, velmi dobrý dynamický rozsah a nezaostávají ani v oblasti detailu a ostrosti scény. Noční snímky jsou rovněž na úrovni srovnatelné s nejlepšími.






Obrázky z hlavního fotoaparátu



Fotky se 48Mpx rozlišením
Nejdetailnější snímky dostanete skrze 48Mpx snímač v plné velikosti. Počítejte ale s tím, že k pořízení snímku bude telefon potřebovat zhruba 1-2 vteřiny a výsledné snímky mají zhruba 20 MB. Proto doporučujeme používat spíše nižší 12Mpx rozlišení, které navíc nabízí ještě lepší dynamický rozsah a obecnou kvalitu snímku.


Bez přiblížení • 3násobný optický zoom • 30násobný digitální zoom


Bez přiblížení • 3násobný optický zoom
Příjemně nás překvapil i druhý 8Mpx (telephoto) snímač, který kromě skvělého barevného podání nabízí i 3násobný bezztrátový zoom. S digitálním přiblížením se dostanete i na 30násobné přiblížení, avšak zde je již zcela zřetelná ztráta kvality. Mírného zklamání se nám dostalo pouze při používání ultraširokého režimu, stejně jako u makro snímače. Osvědčilo se nám i pro tyto snímky používat spíše hlavní snímač.
Spokojenost panuje i se záznamem videa. Honor 20 Pro zvládá natáčet video až ve 4K rozlišení, a to prostřednictvím všech tří snímačů (mimo 2Mpx). 48Mpx a 8Mpx snímač pak nabízí i optickou stabilizaci obrazu. Samotný záznam vypadá velmi dobře, a to jak po stránce barev, tak po stránce ostrosti. K dispozici pak je i režim s FullHD rozlišením při 60 fps.
Ukázka videa (4K, 30 fps):
Ukázka videa (FullHD, 60 fps):
Závěr
Honor 20 Pro nabízí hodně muziky za rozumný peníz. To však dnes již není nic jedinečného a naopak tento trh je vysoce konkurenční. Nejbližším konkurentem je Huawei P30, který nabízí velmi podobný hardware. Oproti němu Honor nabízí lepší výdrž, mírně zajímavější fotoaparát, více RAM a nižší cenovku, Huawei zase zaujme OLED displejem a v něm integrovanou čtečkou otisků prstů.


Z celkového pohledu je toho opravdu málo, co lze tomuto modelu vytknout. Mnoha uživatelům zejména závisí na kvalitním fotoaparátu, což Honor 20 Pro nabízí, a k tomu přidává i dobrou výdrž a obrovský výkon. Vadit může pouze IPS displej či detaily jako chybějící 3,5mm jack nebo bezdrátové dobíjení.
|
 | rozměry a hmotnost: 155 × 74 × 8,4 mm, 182 g displej: 6,3", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 340, 409 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1400|600 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 256 GB, RAM: 8 GB, baterie: 4 000 mAh procesor: Hisilicon Kirin 980 (8× Cortex-A76, 3 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Hlavní konkurenti:
|
 | rozměry a hmotnost: 149 × 71 × 7,6 mm, 165 g displej: 6,1", kapacitní OLED, 1 080 × 2 340, 422 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1400|600 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 128 GB, RAM: 6 GB, baterie: 3 650 mAh procesor: Hisilicon Kirin 980 (8× Cortex-A76, 3 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 40MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
|
 | rozměry a hmotnost: 158 × 75 × 7,6 mm, 173 g displej: 6,4", kapacitní Super AMOLED, 1 080 × 2 340, 403 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (2000|316 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, RAM: 6 GB, baterie: 3 300 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 855 (8× Cortex-A76, 3 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
|
 | rozměry a hmotnost: 163 × 76 × 8,8 mm, 206 g displej: 6,6", kapacitní Fluid AMOLED, 1 440 × 3 120, 521 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1200|400 Mb/s), 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 128 GB, RAM: 6 GB, baterie: 4 000 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 855 (8× Cortex-A76, 3 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
ZS630KL |
iiii.jpg) | rozměry a hmotnost: 159 × 75 × 9,2 mm, 190 g displej: 6,4", kapacitní IPS LCD, 2 340 × 1 080, 403 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1024|150 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, microSDXC (2 TB), RAM: 6 GB, baterie: 5 000 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 855 (8× Cortex-A76, 3 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Beyond0 |
 | rozměry a hmotnost: 142 × 70 × 7,9 mm, 150 g displej: 5,8", kapacitní Dynamic AMOLED, 2 280 × 1 080, 435 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (2000|316 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5, GPS paměť: 128 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 6 GB, baterie: 3 100 mAh procesor: Samsung Exynos 9820 (8× Exynos M4, 3 GHz, 8nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 16MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Vyzkoušet za 1 Kč
Nebo samostatné Živě Premium