VYZKOUŠENO: Honor Choice Earbuds – bezdrátové špunty za tisícovku hudební zážitek nezkazí

Kdyby vám někdo nabídl sluchátka Moecen CE79 od firmy Cosonic, asi byste příliš důvěry v tuto naprosto neznámou čínskou značku neměli. Když se ale dozvíte, že jde o zcela bezdrátová sluchátka prodávaná pod značkou Honor Choice za necelých tisíc korun, zbystříte. Tak známý výrobce, jako je Honor, si přece nemůže dovolit zkazit pověst prodejem „no name“ věcí pochybné kvality.

Princip nálepky Honor Choice je podobný typ outsourcingu, jaký používá třeba čínské Xiaomi. To pod svým názvem Mi prodává spoustu elektroniky od telefonů až po rýžovar, velkou část z nich přitom pro něj vyrábí některý ze stovek čínských partnerů. Tyto neznámé značky by měly jen malou šanci samy se prosadit na mimočínských trzích, a tak využívají jména svých slavnějších krajanů. Honor svojí značkou garantuje určitý kvalitativní standard zákazníkům a sám se nemusí starat o výrobu všech typů zařízení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Honor Choice Earbuds (Moecen CE79) jsou zcela bezdrátová sluchátka se špuntovou konstrukcí dodávaná v kompaktním zaobleném pouzdře, v němž se také dobíjí. Každé sluchátko je vybaveno drobnou diodkou, která informuje bílou barvou o párovacím režimu. Svoji LEDku má i pouzdro, zde svítí modře nebo červeně, pokud je vybité.

Lehká a odolná proti potu

Krabička i samotné mušle jsou vyrobeny z lesklého hladkého plastu a vypadají opravdu dobře, rozhodně na vyšší cenovku než tisíc korun. Možná je to tím, že na pohled lehce připomínají AirPods, jejichž design je prověřený časem. Sluchátka dobře sedí v uchu, nezapomnělo se ani na dvojici náhradních náušníků v jiných velikostech. V balení je pak už jen krátký USB-C kabel k nabíjení, adaptér do zásuvky budete muset použít třeba od mobilu.

Konstrukce sluchátek je odolná proti potu a postříkání vodou (IP54), se sluchátky tedy můžete bez obav sportovat nebo se proběhnout i v dešti. Dobíjecí krabička by se ale do přímého kontaktu s vodou dostat neměla. Mušle jsou velmi lehké, každá váží jen zhruba 5 gramů, krabička potom necelých 50 gramů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

K napárování s telefonem neslouží žádné „resetovací“ tlačítko, jak ho známe třeba ze sluchátek Honor Magic Earbuds (recenze zde), sluchátka se po prvním otevření pouzdra rovnou začnou párovat a s daným zařízením jsou propojena tak dlouho, dokud je neodstraníte ze seznamu Bluetooth připojení. Vícenásobné párování s několika zařízeními tedy není možné.

Překvapivě dobrý zvuk

Spojení s telefonem probíhá pomocí Blutetooth 5.0. Podporovány jsou kodeky SBC a AAC. Levé a pravé sluchátko není vzájemně v pozici master–slave, což zabraňuje „rozjetí“ synchronizace, obě mušle se spojují vždy přímo s mobilem. Sluchátka přestanou sama hrát až po vložení do krabičky, kam se uchytí magneticky pomocí dvojic drobných pinů, nemají totiž senzor nošení. Ke spojení se zařízením dochází prakticky okamžitě po otevření krabičky.

Ovládání probíhá na vnější části mušlí, sluchátka rozeznají dvojí poklepání (pauza/play) a dlouhé podržení (levé sluchátko – skok na předchozí skladbu, pravé sluchátko – skok na následující skladbu). Nic dalšího vlastně není potřeba, hlasitost se ovládá přímo z mobilu. Jde o základní model sluchátek, takže k dispozici není ani žádná obslužná aplikace.

Velkým překvapením vzhledem k cenovce je zvuková kvalita. Jasně, že se sluchátka Honor Choice nemohou srovnávat s etalonem ryze bezdrátových headsetů Sony WF-1000XM3, ale to od nich ani nikdo neočekává. Zvuk je přirozený, nepřikrášlovaný. Basy jsou jen lehounce prokreslené, středy i výšky dostávají rovnocenný prostor a zvuk rozhodně není plochý. Postačuje také maximální hlasitost.

Proč platit víc

Žádné pokročilé funkce, jako aktivní potlačení hluku (ANC) při poslechu hudby, nebo transparentní (ambientní) režim propustnosti sluchátka nemají a vůbec to nevadí. Tohle je totiž přesně ten model sluchátek, který si pořídíte proto, aby slušně hrál a nikde nepřekážely žádné dráty. Navíc v nich najdeme alespoň technologii potlačení okolních ruchů při telefonování, což ocení druhá strana.

Sluchátka jsou malá, lehká, dobře hrají, teď už zbývá jen zjistit, jak dlouho vydrží nabitá. Na jeden zátah v uších vydržela necelých 5 hodin, což je velmi slušný výsledek. V pouzdře je můžete dobít ještě na další 3 cykly, jedno nabíjení trvá zhruba půl druhé hodiny. Se sluchátky a plně nabitou krabičkou tak zvládnete bez problémů celý jeden den (i noc).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Honor Choice Earbuds z našeho testu vychází jako nad očekávání dobrá a kvalitní zcela bezdrátová sluchátka. Přitom výrobcem je značka, kterou bychom asi stěží kdy samostatně objevili. Honoru se sázka na outsourcing vyplatila a skoro se dá říct, že s tímto modelem už není ani příliš důvodů kupovat téměř třikrát tak drahá sluchátka Honor Magic Earbuds vlastní výroby. Tato tisícovka jsou opravdu rozumně investované peníze.

Plusy:

  • malé rozměry, pěkný design
  • odolnost sluchátek proti postříkání (IP54)
  • nad očekávání dobrá zvuková kvalita
  • jednoduché ovládání
  • výdrž hraní 5 hodin na jedno nabití
  • výhodná cena (cca 1 000 Kč)

Minusy:

  • nelze spárovat s více zařízeními
  • nemají žádné funkce navíc
  • nejdou ovládat přes aplikaci
Diskuze (1) Další článek: Nejdražší mobily kupují Američané. Huawei má i přes sankce na tržbách víc než Samsung

Témata článku: Honor, Bluetooth, AirPods, Hudba v mobilu, Honor Choice, TWS, Vyzkoušeno, True wireless, Zcela bezdrátová sluchátka, Blutetooth, Pouzdro, Hudební zážitek, Špunt, Tisícovka, Africký národní kongres, Krabička, Sluchátko, Sony WF, Mušle, Honor Magic Earbuds, Bezdrátová sluchátka, AAC


Určitě si přečtěte