Plusy
- krásný design a špičkové materiály
- vynikají OLED displej se čtečkou
- obrovský výkon, dostatek paměti
- výdrž baterie, rychlé dobíjení
- skvělý fotoaparát Leica
Minusy
- čtečka otisků potřebuje zrychlit
- udušený zvuk z reproduktoru
- chybí 3,5mm jack
- jen lehce nadprůměrné video
- trochu dražší
Po jarním uvedení špičkového smartphonu Huawei P20 Pro jsme si kladli otázku, kam se za půl roku dokáže čínský výrobce posunout, když tehdejší vlajkový model přinesl významnou inovaci v podobě trojitého fotoaparátu, v té době ještě neokoukaný design s gradientovým efektem na zádech a samozřejmě prvotřídní komponenty.
Huawei to ovšem s útokem na piedestal výrobců chytrých telefonů myslí vážně, a tak se rozhodlo, že nepoleví. Segmentovat vlajkové produkty v portfoliu je přitom čím dál těžší – podle velikosti displeje v době bezrámečkových panelů už nemá smysl řadu Mate od P odlišovat, a tak musí přijít zásadnější inovace. Nutno říct, že Huawei jich do testovaného modelu Mate 20 Pro dodalo kopec.
|
 | rozměry a hmotnost: 158 × 72 × 8,6 mm, 189 g displej: 6,4", kapacitní OLED, 1 440 × 3 120, 537 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1400|600 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 128 GB, NM Card (256 GB), RAM: 6 GB, baterie: 4 200 mAh procesor: Hisilicon Kirin 980 (8× Cortex-A76, 3 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 40MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Samotná recenze Huawei Mate 20 Pro začíná na následujícím listu.
Design
Ve znamení symetrie. Loňský Mate 10 Pro dosud patří k designově nejpovedenějším smartphonům od Huawei. Byť jarní P20 Pro nabídla zajímavá duhová záda, celkový dojem v čistotě designu Mate 10 Pro nepřekonala. Před výrobcem proto stála velká výzva – posunout se v designu zase o kus dál – a dokázal ji zdolat na výbornou. Hlavní mantrou nového designu je symetrie, na kterou se dbá ve všech ohledech.


Ať už je to celkový tvar těla se zaoblenými rohy, k okrajům se stejným poloměrem zakřivené sklo displeje i zad, symetrický modul fotoaparátu nebo rovnoměrné a zcela minimalizované rámečky okolo displeje. O preciznosti zpracování a barevném sladění kovového rámečku se zadním krytem asi netřeba dlouze diskutovat.


Barevné varianty opět stojí za pozornost. Na našem trhu lze zakoupit celočernou, fialovou s barevným gradientovým přechodem a elegantní modrou. Poslední jmenovaná má navíc speciální povrchovou úpravu skla s velmi jemnými vroubky, díky kterým na zádech nejsou tolik patrné otisky prstu. Vroubkovaná je ještě čtvrtá zelená varianta, která se prodává na některých evropských trzích.


K designové čistotě přispěla integrace čtečky otisků přímo do plochy displeje. Jejímu fungování se podrobněji věnujeme v kapitole Displej. Tělo telefonu splňuje normu odolnosti IP68, jediný konektor na těle je USB-C. Modul fotoaparátu vystupuje nad povrch jen velmi nepatrně, zhruba 1 mm. Tělo telefonu je tak mnohem tenčí a příjemnější do ruky než u modelu P20 Pro. Šířka i velikost je tak akorát, větší rozměry už by mohly být do menší dlaně nepříjemné.
Displej
Skvělý OLED se čtečkou ve skle. Jedním z klenotů celého zařízení je displej. Huawei příliš často po OLED panelech nesahá, ale u nejvyšších modelů jde o očekávanou výjimku potvrzující pravidlo. Díky použité OLED technologii může být displej zakřivený až k okrajům, což je více designová než praktická záležitost, ale hlavně mohl poprvé v sériově vyráběném modelu použít čtečku integrovanou do displeje.

Ikona čtečky se zobrazí v místě, kam máte přiložit prst
Jde o patentované řešení společnosti Synaptics, kdy pod zobrazovací vrstvou je umístěn senzor, který i přes vrstvu displeje vidí vaše otisky – pro jejich snadnější oskenování si displej přisvítí bleděmodrým světlem. Čtečka leží v naprosto pohodlné a přirozené pozici ve spodní třetině displeje. Abyste věděli, kde se přesně dotknout, navádí na ni při pohaslém displeji i na zamykací obrazovce slabě prosvěcující ikona.
Přidávání nového otisku je trochu zdlouhavější:
Čtečka je poměrně přesná – z 10 dotyků jsou neplatné zhruba dva – ale vzhledem k tomu, že jde o zcela novou technologii, je zde samozřejmě prostor pro zlepšení. Co se týče rychlosti, zde se s klasickými čtečkami mimo displej ještě srovnávat nemůže, je znatelně pomalejší. U přesnosti hodně záleží, jak dobře na začátku prst naskenujete – tento proces je poměrně zdlouhavý, ale doporučujeme jej „neodfláknout“ a otisk prstu důkladně naskenovat ze všech úhlů.


Výřez v displeji sluší telefonu víc než celistvý horní pruh
Pokud by vás čtečku otisků jako hlavní zabezpečení telefonu nebavilo používat, můžete ji zkombinovat s rozpoznáváním tváře. 3D skener obličeje je na světle přesný a rychlý. Ve tmě si pomáhá infračerveným senzorem, ale správně rozpoznat majitele se mu nepodaří úplně pokaždé. Právě senzory pro snímání obličeje a přední kamera si vyžádaly výřez displeje, který jako jediný trochu kazí čistý design přední strany, ale i tak patří mezi ty subtilnější.



Always-on displej je na informace poměrně chudý • výřez displeje můžete skrýt • vyvážení bílé lze manuálně upravit
Samotné zobrazovací vlastnosti OLED displeje jsou špičkové. Panel nabídne jemné 2K rozlišení (1 440 × 3 120 bodů) na úhlopříčce 6,4 palce v poměru stran 19,5 : 9, široké pozorovací úhly, vynikající podání černé barvy, syté kontrastní barvy (podpora HDR obsahu), ale také velmi dobrou hodnotu maximálního jasu. Vyvážení bílé barvy je podle nás zvoleno optimálně zejména u živého režimu, případně se dá teplota barev doladit v nastavení.
Hardware
Kompletní balík all inclusive. „Železo“ je tradiční chlouba čínského výrobce. Mate 20 Pro je v současnosti nejvýkonnější Android na trhu podle Antutu. Hranici 300 tisíc bodů překonáte, pokud v nastavení baterie zapnete režim vyššího výkonu. Ovšem ani bez něj nebudete strádat. Systém neváhá, aplikace se pouští bleskově, zaváhání neexistují. Můžete hrát i ty nejnáročnější hry (Asphalt 9, PUBG) a telefon se nezadýchá a ani výrazněji nezahřeje.



Výsledky měření v benchmarku Antutu při vypnutém a zapnutém režimu vyššího výkonu
Za vším hledejme zbrusu nový čipset Kirin 980, který si Huawei podle vlastního návrhu nechává vyrábět u TSMC – stejné společnosti, která pro Apple produkuje jeho čipset A12 Bionic. O vlastnostech Kirinu 980 s podporou umělé inteligence (AI) toho už bylo napsáno hodně, a tak uveďme jen to, že přesedlání na 7nm výrobní technologii znamená momentální odskok od všech Snapdragonů i Exynosů. Hardwarové kombo doplňuje 6 GB RAM a 128GB vnitřní úložiště, což jsou v obou případech více než dostačující hodnoty.
Pokud by to náhodou někomu bylo málo, může použít paměťovou kartu, ale pozor! Nikoli klasickou ve formátu microSD, který před rokem 2005 ještě pod názvem TransFlash vyvinul americký SanDisk. Huawei si řeklo, že smartphony si zaslouží vlastní formát velikostně shodný s nanoSIM kartou. Vyvinulo paměťovou kartu nazvanou NM Card (Nano Memory) a tu nyní bude postupně ve svých smartphonech používat. Výhodou je menší rozměr karty a tedy i šuplíčku, nevýhodou zatím malé rozšíření a tedy Huawei jako jediný výrobce. Za 128GB NM Card nyní zaplatíte přes 2 000 Kč, stejná kapacita microSD stojí polovinu.

Šuplíček má přihrádky z obou stran. Díky stejnému rozměru nanoSIM a NM Card může mít menší rozměry
Telefon umí funkci Dual SIM, jedna strana oboustranného šuplíčku na karty je společná pro nanoSIM a NM Card. Huawei tradičně exceluje v konektivitě a také citlivosti antén – Mate 20 Pro není výjimka. Telefon obsahuje duální GPS i Galileo pro přesnější navigaci v husté zástavbě s výškovými budovami. Duální Wi-Fi je samozřejmost, stejně jako Bluetooth 5.0, NFC a USB-C (pro verzi 3.1 nutno dokoupit samostatný kabel, jinak podpora USB 2.0).
Tady ale výčet impozantních technologií nekončí. V zařízení je baterie s kapacitou 4 200 mAh. To nejen že samo o sobě je nadprůměrná hodnota, ale navíc baterii lze dobíjet rychlým dobíjením SuperCharge s výkonem až 40 W. Stačí použít originální přibalený adaptér i kabel a za 70 minut máte dobito z 0 na 100 %.

V tomto štíhlém těle je baterie s kapacitou 4 200 mAh
Rychlé je i bezdrátové dobíjení s výkonem až 15 W, ale opět musíte mít originální podložku Huawei, kterou si ovšem musíte koupit zvlášť. Telefon poprvé představuje funkci reverzního bezdrátového dobíjení druhého zařízení, které funguje max. na 5 W a je spíš doplňkovou „frajeřinkou“ než nějakou stěžejní funkcí. Výdrž je úchvatná – s Huawei Mate 20 Pro jsme bez nabíječky vydrželi celé dva dny náročného používání.
Je snad něco, co v hardwarové výbavě chybí? Ano, není zde 3,5mm jack. Huawei jej stejně jako ostatní výrobci nahrazuje USB-C, s tímto konektorem jsou i přibalená sluchátka. Pokud máte vlastní sluchátka s jackem, využijete přibalenou přechodku. Poslech do kabelových sluchátek je solidní, ale maximální hlasitost zvukového čipu mohla být trochu vyšší. Pro bezdrátový poslech slouží kodeky aptX a LDAC.

Hlasitý reproduktor se schoval do USB-C konektoru. Trpí tím zvuk, zvlášť když telefon zrovna nabíjíte přes kabel
Telefon obsahuje také dvojici reproduktorů pro hlasitý poslech, ale klasický stereo nebo prostorový efekt se nedostavuje, protože telefonní sluchátko ve výřezu hraje spíš výšky, spodní reproduktor ukrytý uvnitř prostoru pro USB-C je zase trochu uzavřený. Ve výsledku tak máme na trhu lépe hrající telefony, ale ani hudba z Mate 20 Pro není žádná tragédie. Klasické FM rádio přes anténu v telefonu není. Výrobce ovšem neopomněl na milou drobnost v podobě infraportu pro dálkové ovládání elektrických spotřebičů.
Software
Nové způsoby ovládání. Mate 20 Pro je vedle Xperie XZ3 od Sony jedním z prvních smartphonů s vlastní nadstavbou, která je postavena na nejnovějším Androidu 9 Pie. Huawei sesynchronizovalo číslování své nadstavby, takže tu máme EMUI 9. Do něj prostupují i některé nové funkce Androidu 9 (např. Digitální zůstatek, způsob ovládání gesty), ale základ zůstává jako evoluce předchozích verzí EMUI.






Základní motiv pohotovostní plochy • aplikace Huawei • notifikační roleta • zamykací obrazovka s rychlým panelem • multitasking • témata
Možnosti nastavení a přizpůsobení prostředí jsou opět široké. Základ, mezi kterým se budete rozhodovat podle svých zvyklostí, je výběr zobrazení aplikací (buď všechny na plochách, nebo systém „šuplík“ – všechny aplikaci v samostatné nabídce a na ploše pouze zástupci vybraných aplikací) a způsob pohybu v prostředí. Na výběr jsou klasická tři androidová virtuální tlačítka, nebo ovládání gesty, které je poměrně návykové. „Pilulkové“ tlačítko jako v čistém Androidu 9 zde nenajdeme, ale podobné funkce supluje plovoucí Navigační tlačítko.




Zvolit můžete všechny aplikace na plochách, nebo v „šuplíku“ • nabídka Nastavení se snaží o zjednodušení, ale stále je hodně košatá • v nabídce Baterie můžete zvolit úspornější tmavý režim, který prostoupí celým prostředím
Huawei se kontinuálně snaží o zjednodušení a zpřehlednění nabídky nastavení. Zatím se to daří tak napůl – vnořené úrovně pod hesla jako „Další nastavení“ přehlednosti nepřidávají, na druhou stranu se zde obvykle skrývají méně důležité položky. Nejlepší zkratkou je obvykle políčko fulltextového vyhledávání, ale zase musíte znát nebo odtušit správné znění položky. Grafika se změnila jen nepatrně, prim hraje nadále známý technicistní font a trochu nesourodé napůl schematické a napůl ilustrované ikony.





Základní tři způsoby ovládání prostředí prsty • k ovládání se dají použít i nejrůznější pohybová gesta
Největší rozdíl v grafice je patrný mezi ikonami aplikací Googlu a Huawei. Výrobce opět používá některé aplikace od tvůrce Androidu, konkrétně třeba editor SMS zpráv, prohlížeč Chrome, k jiným má své alternativy (galerie, hudební přehrávač, e-mailový klient, kalendář, vlastní market AppGallery). Ani Huawei se zcela nevyhnulo předinstalovaným aplikacím třetích stran, jako je Booking nebo Ebay – naštěstí se dají zcela odinstalovat. Jako primární virtuální klávesnici používá EMUI 9 SwiftKey, ale můžete doinstalovat jinou.





Nová funkce Androidu 9 digitální zůstatek ukazuje, jak moc času trávíte na smartphonu • telefon používá klávesnici SwiftKey • pomocí infraportu můžete ovládat nejrůznější spotřebiče
Prostředí je snadné na pochopení i na ovládání, ale může být nesympatické například někomu, kdo byl dosud zvyklý na čistý Android a jeho přímočarý přístup. Tomu se pak EMUI může zdát v některých ohledech málo elegantní. Některé funkce je do EMUI třeba opravdu doplnit, např. aby se přímo z notifikací na zamykací obrazovce otevřela příslušná aplikace bychom tak nějak automaticky očekávali. Vše je ale o zvyku a softwarové věci jde napravit v některé z dalších aktualizací EMUI.

Desktopové zobrazení připomíná systém Windows (foto: Ján Trangel, MobilMania.sk)
Smartphone podporuje desktopový režim, tzn. zobrazení přizpůsobené pro monitory, které je pro práci mnohem příjemnější než pouhé zrcadlení nudlovité obrazovky mobilu. Připojit monitor můžete pomocí kabelu (je potřeba redukce z USB-C na HDMI, která není součástí balení) nebo bezdrátově přes Miracast. Displej smartphonu může posloužit jako touchpad a přes Bluetooth se dá připojit bezdrátová klávesnice. Můžete tak získat poměrně komplexní pracovní stanici, která samozřejmě plně nenahradí PC, ale například pro práci s texty může být pohodlnější alternativou než samotný mobil.
Fotoaparát
Světová špička. Fotoaparát v Mate 20 Pro vzbuzoval od začátku velká očekávání. Má opět značku Leica a trojici objektivů. Jejich funkce se proti dosud nejpokročilejšímu fotomobilu Huawei P20 Pro změnila. Hlavní senzor s vysokým rozlišením a sekundární teleobjektiv plní stejnou funkci, černobílý senzor ale nahradil barevný se širokoúhlým záběrem.
Parametry trojitého fotoaparátu Leica:
- hlavní objektiv se 40Mpx barevným senzorem, světelnost f1.8, ohnisko 27 mm
- teleobjektiv s 8Mpx barevným senzorem, světelnost f2.4, ohnisko 80 mm, OIS
- širokoúhlý objektiv s 20Mpx barevným senzorem, f2.2, ohnisko 16 mm
- dvoutónový LED blesk, laserové a fázové ostření
Telefon může zabírat scénu s 0,6×, 1×, 3× nebo až 5× optickým přiblížením bez výraznější ztráty kvality obrazu – i pětinásobné hybridní přiblížení, které využívá 3× optický zoom a „rezervu“ ze 40Mpx senzoru vypadá dobře. Výhradu máme pouze k přepínání, které probíhá na jediném tlačítku a například k širokoúhlému záběru se musíte „proklikat“ přes všechna ostatní přiblížení.



Na výběr máte opět širokou škálu režimů a nastavení
Velkým otazníkem bylo, zda Matu 20 Pro nebude chybět „černobílá čočka“, jestli noční snímky nebudou mít méně světla a jestli se celková změna složení fotoaparátu nějak nepříznivě nepodepíše na kvalitě fotografií. Obavy byly zbytečné – Mate 20 Pro je opět jeden z nejlépe fotících smartphonů. Snímky jsou skvěle proostřené a plné detailů. Špatný není ani dynamický rozsah v rámci automatu. Pro vynucené HDR si stále musíte do samostatného režimu, ale nutnost jej použít jsme v podstatě neměli.
Ukázkové fotografie (denní exteriér):




Postupně 0,6×, 1×, 3× a 5× zoom. Za dobrého světla jsou fotografie na všechna přiblížení srovnatelně kvalitní. Do 3× zoomu neztrácí obraz na kvalitě
Systém Leica Triple Camera v maximální míře využívá spoustu obrazových dat získaných ze tří fotoaparátů, která následně skládá do výsledného snímku. Využití všech možností se ale nabízí pouze při přednastaveném rozlišení 10 Mpx a jednonásobném (tedy výchozím) přiblížení. Jakmile zvyšujete rozlišení (k dispozici až 40 Mpx) nebo přibližujete, fotoaparát už všechny vylepšující procesy nedokáže současně aplikovat.
Ukázkové fotografie (noční exteriér):




Postupně 0,6×, 1×, 3× a 5× zoom. Nejlepší je opět druhá fotografie, kde se dokáží aplikovat všechny technologie řízené AI
Proto jsou snímky z primárního objektivu na 1× přiblížení jednoznačně nejlepší, ale ostatní čočky a další doplňková nastavení (např. Pro režim, kde můžete manuálně volit ISO i délku expozice) dávají dostatečný výběr možností, jak docílit co nejlepších snímků i zkušenějším fotografům, a to podle aktuálně vyžadovaných podmínek.
Ukázkové fotografie (makro na ultrazoom 0,6×):



Fotoaparát dokáže zaostřit na zhruba 3 cm
Umělá inteligence (AI) – pokud si ji aktivujete – zasahuje do snímků citlivěji než dříve a výsledky fotografování na automat jsou v drtivé většině případů výborné. AI ve fotoaparátu pozná na dvě desítky scén, postará se o prediktivní ostření a elektronickou stabilizaci při zoomování. Díky AI můžete tvořit i videa s kinematografickými efekty natáčenými v reálném čase.
Ukázkové video (Full HD, 30 fps):
Ukázkové video – kinematografický efekt AI:
Také v průběhu natáčení videa lze využívat optického přiblížení (oddálení), ale ve stejném režimu jako u statických fotek, tzn. po skocích. Plynulý zoom by se ve videu hodil víc. Po přeskoku na přiblížení kameře obvykle nějakou dobu trvá, než správně doostří. Elektronická stabilizace obrazu se projevuje příznivě, ale celkově je video jen mírně nadprůměrné a zde má Huawei ještě rezervy. U kinematografického efektu (živé osoby barevně, ostatní černobíle) má AI problém, pokud je v záběru víc lidí najednou.
Závěr
Huawei Mate 20 Pro je jeden z nejvážnějších aspirantů na pomyslný titul „Smartphone roku 2018“. Dokáže nabídnout některé technologie, po kterých ostatní sáhnou nejspíš až v příštím roce. K tomu se přidává opravdu mimořádně povedený a elegantní design, plná odolnost IP68 a obrovský, možná až neupotřebitelný výkon, výdrž až dva dny a extrémně rychlé nabíjení.


Krabice a obsah balení (obsah novinářského balení se může se lišit od prodejního)
Zásadním a velmi dobrým rozhodnutím je sázka na k okrajům zakřivený OLED displej, ačkoli zahnuté hrany nejsou vždy úplně praktické. Zobrazení je ovšem prvotřídní a integrovaná čtečka v zobrazovači je zatím unikát. Špičkou je taktéž trojnásobný fotoaparát Leica, který jedním z nejuniverzálnějších fotoaparátů v mobilech – umí makro, AI, širokoúhlý záběr i zoom a všechno na výbornou. Rezervy jsou pouze v oblasti videa.
A co se na Mate 20 Pro tak úplně nepovedlo? Integrace hlasitého reproduktoru do USB-C byla možná výzva pro inženýry, ale výsledkem je zadušený a spíše průměrný zvuk. Prostředí EMUI 9 prošlo opět vývojem, ale některé drobnosti (např. „neprůchozí“ notifikace nebo chudý Always-on režim) je potřeba ještě doladit. Také grafika by se mohla trochu uhladit a sjednotit. Staromilcům jistě chybí 3,5mm jack. Tím ale veškeré výhrady končí. Není divu, že Huawei si tento kousek nechá řádně zaplatit, v době psaní recenze se prodává za 25 tisíc korun.
|
 | rozměry a hmotnost: 158 × 72 × 8,6 mm, 189 g displej: 6,4", kapacitní OLED, 1 440 × 3 120, 537 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1400|600 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 128 GB, NM Card (256 GB), RAM: 6 GB, baterie: 4 200 mAh procesor: Hisilicon Kirin 980 (8× Cortex-A76, 3 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 40MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Hlavní konkurence:
|
 | rozměry a hmotnost: 158 × 77 × 7,7 mm, 208 g displej: 6,5", kapacitní OLED, 1 242 × 2 688, 456 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1024|150 Mb/s) konektivita: Lightning, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, RAM: 4 GB, baterie: 3 174 mAh procesor: Apple A12 Bionic (6× Vortex, 3 GHz, 7nm) operační systém: Apple iOS 12 fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
|
 | rozměry a hmotnost: 162 × 76 × 8,8 mm, 201 g displej: 6,4", kapacitní Super AMOLED, 1 440 × 2 960, 514 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1200|400 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 128 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 6 GB, baterie: 4 000 mAh procesor: Samsung Exynos 9810 (8× Exynos M3, 3 GHz, 10nm) operační systém: Google Android 8.1 (Oreo) fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
|
 | rozměry a hmotnost: 158 × 75 × 8,5 mm, 218 g displej: 6,4", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 340, 403 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1200|400 Mb/s), 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 128 GB, RAM: 6 GB, baterie: 3 200 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 845 (8× Cortex-A75, 3 GHz, 10nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Verdikt: Naprosto špičkově vybavený smartphone, kterému neschází žádná z nejpokročilejších technologií. Získá si vás čtečkou v displeji, obřím výkonem, dlouhou výdrží a opět vynikajícím fotoaparátem.
Plusy:
- elegantní symetrický design
- prvotřídní zpracování z kovu a skla
- odolnost IP68
- vynikající OLED displej
- čtečka otisků v displeji
- obrovský výkon, dostatek paměti
- dvoudenní výdrž baterie
- rychlé dobíjení přes kabel i bezdrátově
- tři způsoby ovládání prostředí
- výborný fotoaparát Leica
Minusy:
- čtečka otisků v displeji potřebuje zlepšit rychlost
- slabší a udušený zvuk z hlasitých reproduktorů
- chybí 3,5mm jack
- jen průměrná kvalita natáčeného videa
- zatím nejdražší smartphone od Huawei
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Vyzkoušet za 1 Kč
Nebo samostatné Živě Premium