114
Fotogalerie

RECENZE: Huawei Nova 5T – vánoční znovuzrození povedeného modelu

  • Povedený design, hodně výkonu, dobrý fotoaparát i displej
  • Na druhou stranu nic, co už bychom neviděli u Honoru 20
  • Lákadlem může být opravdu originální fialová varianta
Plusy
Stále velmi výkonný chipset Huawei Kirin 980
Povedené fotografie i natáčené video
Blesková a precizní čtečka otisků prstů
Perfektní optimalizace a dobrá výdrž baterie
Dobrá konstrukce, hezké barvy a folie z výroby
Minusy
Absence sluchátkového konektoru a slotu na paměťové karty
Dedikovaný makro snímač je zcela zbytečný
Nejde o novinku, ale o převlečený Honor 20
Starší úroveň zabezpečení systému Android
8  /10

Čínská společnost Huawei si aktuálně neprochází lehkým obdobím. Ve snaze stát se světovou jedničkou ve výrobě smartphonů utržila v nedávné době významnou ránu. Výsledkem čínsko-americké obchodní války je skutečnost, že nová zařízení od Huawei nedostala tu část operačního systému Android, která není volně přístupná, tedy nové telefony nemají přístup ke Google službám. Proto je absence aktuálního vrcholové řady Mate 30 (nejen) na českém trhu v předvánočním období nahrazena dnes testovaným smartphonem Huawei Nova 5T.

Nova 5T je designový kousek spadající do střední třídy. Namátkou jmenujme Full HD+ displej s úhlopříčkou 6,3", 6 GB operační paměti, 128 GB vnitřního úložiště, akumulátor s kapacitou 3750 mAh a fotografickou soustavu složenou ze čtyř čoček (48 + 16 + 2 + 2 Mpx). Nova 5T se prodává v trojici barevných provedení, z nichž po klasické černé a modrozeleném gradientu opravdu vyniká fialová varianta, která má do celých zad vyveden čtvercový nápis Nova ve speciálním fontu. Tuto variantu jsme bohužel na recenzi neobdrželi, ale pokud o tomto kousku uvažujete, určitě se na ni zajděte podívat naživo. Toto provedení je opravdu originální.

rozměry a hmotnost: 154 × 74 × 7,9 mm, 174 g
displej: 6,3", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 340, 409 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 128 GB, RAM: 6 GB, baterie: 3 750 mAh
procesor: Hisilicon Kirin 980 (8× Cortex-A76, 2,6 GHz, 7nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
54 %
vybavenost
cena: není v prodeji

Celou recenzi Huawei Nova 5T si můžete přečíst na následujících listech.

Pokračování 2 / 8

Design

Čtyři fotoaparáty, zbytek jak velí móda. Když se podíváte na Novu 5T, neuvidíte nic, co byste již neviděli. Standardní unibody smartphone s kovovým rámem, skleněnou čelní i zadní stranou, průstřelem v displeji pro selfie kamerku, čtveřicí fotoaparátů na straně zadní a s absentujícím sluchátkovým konektorem. Na zádech gradientový přechod na tisící a prvý způsob, neříkám však, že nehezký. Nemyslím to ani nijak špatně, konstrukčně je telefon zpracován výtečně, jenom se prostě stále dokola (obzvláště u Huawei) opakuje to samé.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Rozměry Huawei Nova 5T jsou 154 × 74 × 7,87 mm při váze 174 gramů.

Teď ale vážněji. Celou čelní stranu zabírá 6,3" displej s nikoliv nejtenčími, ale s hodně zúženými rámečky. Displej není narušen ničím jiným, než průstřelem pro selfie kamerku v levém horním rohu. Nad displej se schovala mřížka hovorového reproduktoru, v níž se také nachází notifikační dioda. Lehce vlevo potom najdeme klasickou senzorovou sestavu, jejíž umístění odhaluje takřka nepovšimnutelný výřez ve výrobcem dodávané ochranné folii, za kterou samozřejmě chválíme.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Čelní selfie kamerka je zde řešena tzv. průstřelem v displeji, avšak v nastavení ji lze skrýt. Na nepatrném výřezu krycí folie je rovněž vidět, kam výrobce vměstnal obvyklé senzory.

Na levém boku se nachází šuplíček na SIM, na boku pravém dvojkolébka hlasitosti a tlačítko zámku s integrovanou čtečkou otisků prstů. Ta je opravdu blesková a vyznačuje se takřka stoprocentní úspěšností. Na spodní hraně se nachází USB-C konektor, hovorový mikrofon a hlasitý reproduktor. Ukrývají se zde také dva ze tří nenápadných plastových předělů v obvodovém rámu. Ten poslední je na horní hraně, kde obvyklému odrušovacímu mikrofonu dělá společnost infračervený port.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pří pohledu z boku je hezky vidět čtečka otisků prstů umístěná v tlačítku zámku displeje, ale také to, jak moc vystupuje modul fotoaparátu nad rovinu zad, díky čemuž se telefon na rovné podložce dost kývá.

Na zadní straně se potom nachází logo Huawei, nutné recyklační informace a údaje o modelu a výrobci. Na rozdíl od jiných smartphonů stejného výrobce zde byl použit opravdu střídmý font a nevýrazná barva, takže tyto informace dojem zadní z barevných odlesků narušují opravdu jen minimálně. V levém horním rohu se potom nachází skoro dva milimetry vystouplý fotomodul, v němž sídlí trojice snímačů a velká LED dioda.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na hranách přístroje bychom marně hledali sluchátkový konektor, je zde pouze USB-C. Do balení však výrobce přibalil redukci, což je alespoň malá náplast.

Poslední snímač, technické údaje a informace o přítomnosti umělé inteligence na palubě jsou zarovnány vedle výstupku, což působí dojmem uspěchaného designu zadní strany před finalizací počtu fotoaparátů. Zhruba uprostřed zadní strany je pod sklem umístěna cívka NFC antény, její přesné umístění ale není nijak značeno. Trochu mě mrzí, že mimo speciální varianty s Nova designem postrádá Nova 5T osobitý rukopis, což ale není zdaleka jenom její problém.

Pokračování 3 / 8

Displej

Pěkné pokoukání s průstřelem. Nova 5T nabízí zobrazovací panel technologie IPS s rozlišením 1080 × 2340 obrazových bodů na úhlopříčce 6,3", což znamená jemnost 409 PPI. Plocha displeje je narušena pouze průstřelem na selfie kamerku v levém horním rohu, ale díky vysoké jemnosti okolo tohoto průstřelu ani v rozích nenajdeme žádné zubaté okraje. Displej nabízí velmi pěkné a věrné barevné podání, s příkladnou regulací jasu a lehce sníženou čitelností na slunci, která je pravděpodobně dána z výroby aplikovanou folií.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nastavení displeje jsou u Novy 5T hodně bohaté, jediné, co tu chybí, je dvojité poklepání k probuzení přístroje.

Jedinou nevýhodou IPS panelu je, že pokud chcete schovat průstřel do černého pruhu u horní hrany, je stále vidět, co je displej a co už ne. I přesto, že se jedná o IPS panel, lze v nastavení zobrazení nastavit jednak režim barev, kdy volíte mezi hodnotami Normální a Živý, a dále potom regulovat teplotu barev mezi hodnotami Výchozí, Teplé, Studené a vlastní zadání. S žádným nastavením nedosáhnete živosti AMOLED panelů, ale v rámci dané technologie se jedná o příjemnou možnost.

Dalšími nastaveními je Komfortní čtení, ve kterém lze manuálně zapínat, nebo časově plánovat odfiltrování modrého světla, standardní volba velikosti textu a škálování prostředí, možnost za účelem šetření baterie volit manuálně či automaticky rozlišení displeje a poté samozřejmě, jako je u Huawei zvykem, možnost ve stavové roletce zobrazit název operátora a rychlost datového přenosu.

Pokračování 4 / 8

Hardware

Loňské železo je stále žhavé. Nova 5T je poháněna chipsetem Huawei Kirin 980, což je vrcholný procesor vlastní výroby z loňského roku. Nabídne osm jader ve složení 2× Cortex-A76 2,6 GHz, 2× Cortex-A76 1,92 GHz a 4× Cortex-A55 1,8 GHz, k tomu 6 GB operační paměti a grafický akcelerátor Mali-G76 o taktu 720 MHz. Přesto, že se jedná o loňský chipset, výkonově se stále drží na top pozicích a tak nepřekvapí, že chod telefonu, náročné hry a všechny další činnosti jsou naprosto plynule, bez záseků nebo zamrzání. Výsledek benchmarku AnTuTu mezi režimem výkonu (viz box) a standardním režimem činí cca 30 000 bodů.

Výsledky benchmarku AnTuTu v8:

  • celkové skóre: 399 324 bodů
  • CPU: 133 983
  • GPU: 130 324
  • UX: 70 376
  • MEM: 64 728
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Rozdíl v benchmarku AnTuTu mezi standardním režimem a režimem výkonu (nastavuje se v sekci Baterie) činí přibližně 30 000 bodů.

Trochu horší je situace u vnitřní paměti. Hodnota 128 GB, ze které je po startu dostupných okolo 112 GB pro uživatele, je číslem konečným. Slot v telefonu umožňuje vložit pouze dvojici nanoSIM karet, paměťovou kartu jakéhokoliv typu vložit nelze. Naopak, chválit musím u baterie, a to i přes papírově slabší kapacitu akumulátoru, která se zastavila na hodnotě 3750 mAh. Při testování jsem vypnul chytré přepínání rozlišení, nastavil režim výkonu a omezil vše, co má za cíl šetřit baterii, a i poté jsem se zcela běžně pohyboval okolo jednoho a půl dne výdrže. Opačný proces, tedy plné dobíjení akumulátoru, zabere necelých 100 minut, přičemž půl hodinka vám bude stačit skoro na 50 % energie.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nakládání s baterií a vnitřním úložištěm. Vnitřní paměť rozšířit nelze, alespoň je zde ale čistič pro uvolnění nějakého místa.

Konektivita je na smartphone střední třídy vcelku obstojná. Dvoupásmová Wi-Fi standardů a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, NFC, infraport, geolokační systémy GPS, Glonass, BeiDou, QZSS i evropské Galileo, fyzické konektory zastupuje pouze USB-C. Senzorová výbava čítá senzor okolního osvětlení, senzor přiblížení, akcelerometr, gyroskop, elektronický kompas, precizní čtečku otisků prstů a Hallův senzor pro spolupráci s příslušenstvím. Chybí zde snad jen FM rádio.

Pokračování 5 / 8

Software

Ve znamení devítek. Huawei se zatím, jako většina výrobců, drží své zavedené a časem prověřené klasiky, což znamená Android 9 Pie a grafickou nadstavbu EMUI 9.1. Subjektivní pocit z této dvojkombinace se postupně lepší, když Huawei odstraňuje zbytečné podnabídky, položky Další nastavení atd. Jedno však Nově 5T upřít nelze, a to je už jednou zmiňovaná rychlost a odladěnost. Celou dobu recenze telefon běžel bez jediného záseku či zaškobrtnutí a naprosto plynule. Vytknout bychom mohli maximálně opravy zabezpečení s datem 1.9.2019, což je ale případ většiny smartphonů, bohužel i některých z programu Andorid One.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Šuplík, nebo aplikace na plochách? Skrýt výřez v displeji, nebo ho přiznat? A ovládat systém tlačítky, gesty nebo jedním tlačítkem multifunkčním? Výběr je na vás.

Každopádně, grafická nadstavba od výrobce znamená přidané funkce navíc, tak si je pojďme v krátkosti sepsat. U Huawei už je tradicí režim obrany proti nechtěnému klepnutí, když je telefon v kapse atd., stejně jako režim pro jednu ruku nebo ovládání gesty. Sem Huawei řadí pořízení snímku obrazovky přejetím klouby po displeji, pořízení screenshotu poklepáním klouby a rozdělení obrazovky tažením kloubu uprostřed obrazovky. Dále nechybí funkce překlopením ztišit a zvednutím probudit nebo rovnou přijmout hovor. Škoda, že chybí možnost probudit telefon dnes už běžným dvojitým poklepáním.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V systému existuje několik gest a pohybů, kterými si lze zjednodušit ovládání telefonu.

Ale to není vše, samozřejmostí je výběr ovládání za pomocí trojice systémových virtuálních tlačítek, ovládání gesty nebo jedním multifunkčním tlačítkem, přičemž v první variantě lze volit pořadí kláves a přidat jednu navíc, která slouží ke stažení notifikační roletky. A jelikož se jedná o Huawei, nesmí chybět možnost zvolit si tzv. Šuplík. Tak Huawei říká možnosti, kdy jsou aplikace zobrazeny ve standardním menu, zatímco výchozím nastavením výrobce je vždy zobrazení všech aplikací přímo na plochách.

Pokračování 6 / 8

Fotoaparát

Více očí není vždy lépe. Nova 5T je vybavena čtveřicí fotoaparátů, jejichž popis si můžete přečíst v boxu níže. Jak jsem již psal, tři z nich se spolu s LED bleskem nachází v oválném vystouplém modulu, poslední se tam jaksi nevešel a jeho místo je tedy bokem. Výchozím nastavením fotoaparátu je pořizování snímků s rozlišením 12 Mpx, které vznikají kompozicí z hlavního 48 MPx snímače, což má za výsledek lepší kvalitu. Najdeme zde možnost 0,6×/1×/2× zoomu, přičemž k oddálení se používá širokoúhlý objektiv, naopak k přiblížení se používá matematický dopočet z vysokého rozlišení hlavního snímače a přiblížení tedy není bezztrátové.

Fotoaparáty u Huawei Nova 5T:

  • 48 Mpx hlavní snímač (autofocus, f/1.8)
  • 16 Mpx snímač (pevné ohnisko, f/2.2)
  • 2 Mpx dedikovaný makro snímač (pevné ohnisko, f/2.4)
  • 2 Mpx snímač pro hloubku ostrosti (pevné ohnisko, f/2.4)
  • 32 Mpx selfie kamerka (pevné ohnisko, f/2.0)

Na palubě je samozřejmě přítomna umělá inteligence, která automaticky přednastavuje parametry dle detekované scény. Nechybí noční režim, který sice nedosahuje wow efektu jako u vlajkových lodí Huawei, ale i tak jsou snímky hodně působivé. Dále zde najdeme režim Pro, Panorama, skenování dokumentů, HDR režim, zpomalené snímání i časosběr a také speciální Super makro režim, který pracuje s jedním z oněch 2 Mpx snímačů. Fotografovat je potřeby ze vzdálenosti 4 cm, výsledky jsou však nevalné kvality, makro snímky mají mnohem lepší kvalitu z hlavního snímače, i když více z dálky. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prostředí fotoaplikace na Huawei Nova 5T.

Nova 5T pořizuje moc pěkné fotografie, a to hlavně z hlavního a širokoúhlého snímače. Snímky trápí minimum deformací a nepřesností a i umělá inteligence se drží hezky na uzdě. Při dvojnásobném přiblížení už je hodně viditelná ztráta detailů a nárůst šumu. Ostření je bezproblémové a v dané třídě bych Novu 5T určitě pasoval do role jednoho z nejlépe fotografujících smartphonů.

Ukázkové fotografie:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Další fotografie najdete na posledním listu ve Fotogalerii

Maximem pro natáčení videa je 4K rozlišení při 30 fps, přičemž v tomto režimu není dostupná žádná stabilizace. Tu si, i když pouze v elektronické podobě, užijete jen u Full HD rozlišení, které lze natáčet jak ve 30, tak v 60 fps. I když tyto hodnoty umí i mnohem levnější smartphony, zde jsou výsledky přece jenom o něčem jiném. Pořízené video v maximálním rozlišení má moc hezkou kresbu i barevnou věrnost, plynule a rychle přeostřuje, nic se nikde netrhá a až na občasný nadměrný výskyt šumu se za danou cenu opravdu jedná o top výsledek. I ve videu lze použít skokový 0,6×/1×/2× zoom, nebo použít gesto pinch to zoom pro využití celého rozsahu (viz níže ve videu).

Ukázkové video (4K, 30 fps):

Pokračování 7 / 8

Závěr

Konkurence z vlastní rodiny. Huawei Nova 5T je, podtrženo sečteno, velmi povedený smartphone. Má ovšem trochu nesnadnou pozici, jelikož jejím úkolem je nahradit vánoční výpadek řady Mate 30, jejíž prodeje nejen na tuzemském trhu bez přístupu ke Google aplikacím a službám nedávají žádný smysl. Celá situace je ještě absurdnější kvůli faktu, že Huawei Nova 5T není reálně žádný nový model. Ve skutečnosti se jedná o převlečený Honor 20 v jiných barevných variantách, z nichž skutečně přidanou hodnotu má poměrně unikátní fialová s tzv. 3D vzorkováním.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V prodejním balení musíme pochválit na displej aplikovanou ochranou fólii a také redukci z USB-C na sluchátkový 3,5 mm Jack.

Pokud bychom měli Novu 5T hodnotit bez vazeb k Honoru, je nutno poznamenat, že se jedná o celkově velmi povedený smartphone. Potěší zejména kvalitní fotoaparát, slušná výdrž, vysoký výkon a na jemný displej je také velmi hezké pokoukání. Kritizovat bychom mohli za absenci sluchátkového konektoru či slotu na paměťové karty, hodně vystouplý modul fotoaparátu nebo zcela zbytečný makro snímač. Původně se Nova 5T prodávala za 10 tisíc korun, ale těsně před Vánoci došlo k poklesu cenovky na mnohem sympatičtějších 8 500 Kč. Tím se telefon cenově zhruba vyrovnal Honoru 20 a teď je jen na vás, které ze dvou čínských značek stejného majitele dáte přednost.

rozměry a hmotnost: 154 × 74 × 7,9 mm, 174 g
displej: 6,3", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 340, 409 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 128 GB, RAM: 6 GB, baterie: 3 750 mAh
procesor: Hisilicon Kirin 980 (8× Cortex-A76, 2,6 GHz, 7nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
54 %
vybavenost
cena: není v prodeji

Hlavní konkurenti:

rozměry a hmotnost: 154 × 74 × 7,9 mm, 174 g
displej: 6,3", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 340, 409 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 128 GB, RAM: 6 GB, baterie: 3 750 mAh
procesor: Hisilicon Kirin 980 (8× Cortex-A76, 2,6 GHz, 7nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
54 %
vybavenost
cena: není v prodeji
rozměry a hmotnost: 158 × 75 × 7,6 mm, 173 g
displej: 6,4", kapacitní Super AMOLED, 1 080 × 2 340, 403 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 128 GB, RAM: 6 GB, baterie: 3 300 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 855 (8× Cortex-A76, 2,8 GHz, 7nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
58 %
vybavenost
cena: není v prodeji
rozměry a hmotnost: 158 × 75 × 8,7 mm, 185 g
displej: 6,4", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 340, 403 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 128 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 6 GB, baterie: 4 000 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 855 (8× Cortex-A76, 2,8 GHz, 7nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
52 %
vybavenost
cena: není v prodeji
rozměry a hmotnost: 151 × 73 × 7,3 mm, 152 g
displej: 6,0", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 160, 402 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 64 GB, RAM: 6 GB, baterie: 3 010 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 845 (8× Cortex-A75, 2,8 GHz, 10nm)
operační systém: Google Android 8 (Oreo)
fotoaparát: 20MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
50 %
vybavenost
cena: není v prodeji

Verdikt: Huawei Nova 5T je smartphone líbivého vzhledu s povedeným fotoaparátem, pohledným displejem a slušnou výdrží. Má jen jedinou nevýhodu, že jde vlastně o půl roku starý model, který pokud někdo chtěl, už si jej dávno mohl pořídit v podobě takřka identického Honoru 20. 

Plusy:

  • Hezké barevné kombinace, zejména ta s nápisem Nova
  • Dobré konstrukční zpracování
  • Podpora dualSIM a přítomnost NFC
  • Hezký a jemný zobrazovací panel
  • Blesková a precizní čtečka otisků prstů
  • Stále velmi výkonný chipset Kirin 980
  • Perfektní optimalizace prostředí
  • Povedené fotografie i video
  • Folie na displeji z výroby
  • Přibalená redukce USB-C > sluchátkový 3,5 mm Jack

Minusy:

  • Absence slotu na paměťové karty
  • Hodně vystouplý modul fotoaparátu
  • Chybí sluchátkový 3,5 mm Jack
  • Starší úroveň zabezpečení
  • Zcela zbytečný makro snímač
  • Prakticky stejný model jako Honor 20

Pokračování 8 / 8

Fotogalerie

Tiskové fotografie:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Redakční fotografie:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Snímky prostředí:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Snímky z fotoaparátu:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Určitě si přečtěte

Články odjinud