Plusy
- Špičkový fotoaparát
- Extrémní výbava
- Podpora 5G a Wi-Fi 6
- Integrovaná eSIM
- Kompaktní rozměry
Minusy
- Nepodporuje služby Googlu (Play, Pay, YouTube atd.)
- Neumí bezdrátové dobíjení
- Nemá stereo reproduktory
- Bezkontaktně si zatím nezaplatíte
- Není voděodolný (pouze IP53)
Vlajková řada P od Huawei byla vždycky demonstrací těch nej... technologií, ať po stránce fotoaparátu, tak i hardwarové výbavy a konektivity. To platí i zde. Do technologického světa se však začala míchat politika, která si na testovaném Huawei P40 vybrala daň v podobě zákazu všech služeb od Googlu, což je zásadní komplikace. Jak velký problém to je, vysvětlujeme v samostatném článku:
Málokdy nastane situace, že do redakce dorazí telefon, který za cenu 19 000 Kč zaujme téměř po všech stránkách, ale přesto jej nelze doporučit. Huawei P40 je bohužel právě takový případ. Telefon vás uchvátí hardwarovou výbavou, zamilujete si jeho design i fotoaparát. Ale věčný boj s aplikacemi rychle omrzí.
|
 | rozměry a hmotnost: 149 × 71 × 8,5 mm, 175 g displej: 6,1", kapacitní OLED, 1 080 × 2 340, 422 PPI sítě: GSM, 3G, LTE, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, GPS paměť: 128 GB, NM Card (256 GB), RAM: 8 GB, baterie: 3 800 mAh procesor: Hisilicon Kirin 990 5G (12× Cortex-A76, 3 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 10 fotoaparát: 50MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Celou recenzi Huawei P40 si přečtěte na následujících listech.
Design
Velký a přesto kompaktní. Huawei P40 po designové stránce pokračuje tam, kde loňská P30ka skončila. Znovu máme co dočinění s precizně zpracovaným telefonem, který láká na kvalitní kovovou konstrukci, líbivý vzhled, a co považuji jako hlavní výhodou základní P40ky - kompaktní rozměry. Ve skutečnosti je novinka ještě dokonce o desetinky milimetrů menší, za což vděčí nepatrně tenčím rámečkům kolem displeje.



Telefon designem částečně vychází z loňských modelů, dostal však výraznější modul fotoaparátu a hlavně průstřel v displeji, který ukrývá rovnou dvě kamerky.
Telefon tak lze překvapivě ještě stále ovládat jednou rukou a navíc neuvěřitelně pohodlně padne do dlaně, za což vděčí hlavně zaobleným krajům na zádech. Skleněná záda jsou sice silným magnetem na otisky prstů, přilnavý povrch skla ale zaručuje, že telefon z dlaně nevyklouzne. Vyzdvihnout musím výjimečně i testovanou ledově bílou variantu, která na světle vrhá odlesky modré, růžové, zlaté a naživo to vypadá opravdu efektně.



Na dnešní poměry má přístroj vcelku kompaktní rozměry, díky zaobleným zádům navíc pohodlně padne do ruky. V redakci se nám hodně líbila ledově bílá varianta, která na světle vrhá odstíny mnoha barev.
Navenek se zde přeci jen změnily dvě věci, které jsou společné pro celou řadu P40: výřez v displeji nahradil elegantnější průstřel a na zádech je nyní mnohem masivnější modul fotoaparátu, kterým jako by Huawei chtělo nalákat na fotografické schopnosti přístroje. Na první novinku si zvyknete překvapivě rychle, výrazný hrb na zádech ale budete proklínat při každém položení na stůl. Telefon se totiž při psaní na stole neuvěřitelně viklá.



Uvnitř telefon najdete slot pro dvojici nano SIM karet (lze použít i pro NM kartu), přesto má telefon i integrovanou eSIM. Chválíme, že výrobce kromě 22,5W nabíječky přibalil také pecková USB-C sluchátka.
Kromě trojice objektivů na zádech najdeme také duální blesk. Překvapivě čistá je čelní strana, kde uvidíte jen displej a duální kamerku. Nutné senzory jsou nenápadně skryté v tenkých rámečcích okolo a sluchátko dokonce chybí úplně. Huawei totiž jakožto membránu repráčku používá přímo samotný displej.


Srovnání recenzovaného Huawei P40 s větším modelem Pro.
Ovládání hlasitosti se tradičně nachází na pravém boku spolu se zapínacím tlačítkem, které je navíc oranžově odlišeno. Levý bok je úplně prázdný a i na horní straně najdeme jenom sekundární mikrofon. Repráček, druhý mikrofon, USB-C konektor i hybridní slot pro dvojici nanoSIM (případně 1 nano SIM a paměťovou kartu) najdeme na straně spodní. Slot je překvapivě utěsněn i gumičkou, přestože telefon splňuje jen nízkou certifikaci IP53 chránící telefon proti prachu a stříkající vodě. Potápět se s ním tedy rozhodně nezkoušejte.
Displej
Se dvěma očima a jemným obrazem. Huawei P40 nabízí 6,1“ OLED displej s Full HD+ rozlišením. Výhodou však je, že jej telefon umí po vyžádání dynamicky měnit podle potřeby. Ve zbytečných situacích tak telefon rozlišení sníží na HD+, čímž šetří baterii. Jemnost navíc i po snížení zůstává více než dostatečná. Co však u vlajkového modelu zamrzí více je pouze základní obnovovací frekvence panelu 60 Hz. Zde konkurence umí více.






V nastavení displeje můžete změnit rozlišení i barevné podání obrazovky.
Plusové body však získává za integraci čtečky otisků prstů do displeje, vynikající pozorovací úhly, ba dokonce i skvělé hodnoty minimálního jasu. U toho maximálního jsme u vlajkových lodí zvyklí i na vyšší hodnoty, přesto i naměřených cca 500 nitů pro pohodlné používání na přímém slunci v klidu postačuje.
Pokud jde o samotné barevné podání, přikrášluje si je Huawei spíše do sytých, líbivých odstínů. V nastavení však máte možnost přepnout i na mdlejší neutrální podání nebo naopak upravit teplotu barev podle libovolného odstínu. Potěší také funkce Always-On, která na zhasnutém displeji zobrazuje čas nebo základní notifikace. Šikovnými vychytávkami jsou také tmavý režim nebo filtr modrého světla.
Naměřené parametry displeje:
- minimální a maximální jas: 2/463 cd/m2
- gamma: 2,00
- průměrná a maximální barevná odchylka (ΔE): 2,83/6,05
Zastavit se samozřejmě musím i u průstřelu v displeji, který je kvůli přítomnosti rovnou dvou čoček poměrně výrazný. Zpočátku působí docela rušivě a je pravda, že například u hraní her vám může vadit, jelikož ty v tomto rohu mají často nějaké ovládání. Časem si ale určitě zvyknete a nebudete jej vnímat. Pokud ne, dá se eliminovat i systémově ztmavením celé horní lišty displeje.
Hardware
Rychlík připravený na budoucnost. Huawei P40 jakožto představitel vlajkové řady nabízí i nekompromisní výbava. O výkon se zde stará procesor Huawei Kirin 990 5G spolu s grafikou Mali-G76. Ve spolupráci s 8 GB RAM tak máte k dispozici takovou porci výkonu, která si bleskově poradí s těmi nejnáročnějšími herními tituly, prací s 4K videem a celkově budete těžko hledat aktivitu, u které by se telefon zadýchal.
Výkon - Antutu 8.3.1
- Celkové skóre: 450 104 bodů
- CPU: 136 014 bodů
- GPU: 162 342 bodů
- MEM: 85 042 bodů
- UX: 66 706 bodů
Mírným kompromisem může být pouze 128 GB vnitřní úložiště, jakožto jediná paměťová varianta. Troufnu si tvrdit, že většině to bude stačit, obzvlášť ke špičkovým hodnotám rychlosti. Pokud ale chcete hodně hrát, fotit nebo hlavně natáčet, budete nuceni sáhnout po paměťové kartě. Pozor však na to, že telefon podporuje pouze vlastní formát karet NM Card, který má proti jiným paměťovkám jiné rozměry. Hodit se bude i 50 GB zdarma na úložišti Huawei Cloud, ač pouze na jeden rok.
Po stránce konektivity je třeba zdůraznit, že telefon podporuje 5G sítě. Vzhledem k tomu, že v ČR zatím 5G nefunguje, berte to spíš jako investici do budoucna nebo užitečnou vychytávku při cestě do zahraničí. Pochvalu zaslouží i podpora pomalu nastupující Wi-Fi 6 či nové Bluetooth 5.1. Nechybí samozřejmě ani NFC, ač kvůli omezené aplikační výbavě zatím nemá tak široké využití, ale to se časem zřejmě změní. Z drátové výbavy potěší USB-C konektor standardu USB 3.1 Gen1.
Rychlost úložiště - AndroBench:
- Sekvenční čtení: 1462,24 MB/s
- Sekvenční zápis: 232,87 MB/s
- Náhodné čtení: 188,45 MB/s (48 245,34 IOPS)
- Náhodný zápis: 196,14 MB/s (50 212,40 IOPS)
Rád vyvrátím i časté nejasnosti ohledně podpory SIM karet. Telefon má k dispozici až dva fyzické nano SIM sloty. Zároveň však podporuje i eSIM, takže si do telefonu můžete nahrát prakticky libovolný počet telefonních čísel. Kvůli hardwarovému omezení v podobě počtu fyzických antén však platí, že vždy můžete mít naráz aktivní pouze 2 telefonní čísla, zda půjde o nano SIMky, eSIM, či jejich kombinaci je jen na vás.
Součástí výbavy je samozřejmě také baterie, a to o kapacitě 3 800 mAh. Ačkoliv jsme dnes u vlajkových modelů zvyklí na vyšší kapacity, Huawei P40 hravě zvládne dva dny běžného používání, případně den a půl při náročnějším používání. Nadprůměrných výsledků telefon dosáhl i v tradičních simulovaných testech výdrže při sledování Full HD videa nebo prohlížení webu.
Výdrž:
- Přehrávání Full HD videa (Wi-Fi, 100% jas): 18 hodin 25 minut
- Surfování na webu přes Wi-Fi (50% jas): 24 hodin 12 minut
- Doba nabíjení (15 - 90 %): 1 hodina 34 minut
- Doba nabíjení (0 - 100%): 53 minut
Po stránce nabíjení ale očekávejte mírné ústupky. Jedním z nich je například pouze 22,5W adaptér. Vzhledem k zmíněné kapacitě baterie i tak dokáže telefon nabít za cca sympatických 90 minut. Co už však omluvit nelze je absence bezdrátového nabíjení, které si Huawei nechalo jen pro vyšší model P40 Pro.

Průběh nabíjení Huawei P40.
Pro milovníky hudby je zde připraven také repráček. Je bohužel pouze jeden, za to s plným, vyváženým zvukem a hudebními ambicemi. Jediné, o co tak přicházíte je prostorový efekt, což zamrzí hlavně při hraní či sledování videí. Pochvalu naopak zaslouží vysoká maximální hlasitost. Připojit k telefonu samozřejmě můžete i sluchátka, a to skrze USB-C (pecková sluchátka jsou součástí balení) nebo bezdrátově přes Bluetooth. Zde potěší hlavně plná podpora kodeků AAC a LDAC.
Software
Moderní, ale Googlem zapovězený. Huawei P40 běží na systému EMUI 10.1 postaveném na Androidu 10. Tím zásadním zde však je absence služeb od Googlu. Jmenovat jaké všechny nástrahy a překážky tento nedostatek přináší je nad rámec této recenze a navíc se týká nejen testovaného modelu P40, ale prakticky všech nových telefonů Huawei. Proto jsme celou problematiku podrobněji shrnuli v samostatném článku:
Zde si vystačíme s tím hlavním: v telefonu nenajdete obchod Google Play s tradičními aplikacemi, takže vše musíte shánět v alternativních (často pochybných obchodech), čímž vzniká potencionální bezpečnostní riziko. Dokonce si zde ani nezaplatíte, protože telefon nesmí využívat Google Pay. Postrádat budete ale i další oblíbené služby jako YouTube, kde je jedinou záchranou využití webové verze skrze internetový prohlížeč.






Prostředí EMUI 10.1 postavené na Androidu 10
Huawei se však snaží situaci řešit a přináší vlastní alternativy. Tou hlavní je předinstalovaný obchod Huawei AppGallery, který se sice pomalu plní aplikacemi, nicméně drtivou většinu zde stále nenajdete. Zbytek řeší předinstalovaná utilita Phone Clone, která dokáže do telefonu přenést aplikace z jiného zařízení, a to i když jsou původně stažené z Google Play. Na aplikace od Googlu však nefunguje a vše co přenesete už nemáte jak v budoucnu aktualizovat. Problém nastane i u aplikací třetích stran, kde je ke spuštění vyžadováno Google API.






Předinstalovaných aplikací je zde opravdu požehnaně. Kompletní nabídku najdete v poslední kapitole článku.
Na samotném vzhledu systému však absenci služeb Google nepoznáte. Prostředí vypadá furt stejně, jen některé známé aplikace Huawei nahradilo vlastním řešením nebo softwarem třetích stran (viz WPS Office či Microsoft Zprávy). Ostatně předinstalovaného softwaru je zde opravdu požehnaně. Naštěstí alespoň některé jdou odinstalovat.




Nabídka aplikací zde stojí na obchodu AppGallery. Obsahu je zatím poměrně málo, naštěstí se jiné aplikace dají přenést z jiného telefonu skrze utilitu Phone Clone
Co se týče optimalizace, zde už musím Huawei naopak pochválit, protože všechno běhá naprosto svižně. Pochvalu firma zaslouží i za softwarovou podporu. Jen během testování telefon obdržel dvě nové aktualizace a nijak výrazně pozadu nejsou ani bezpečnostní záplaty.
Fotoaparát
Profesionál i bez „Pro”. Trojitý fotoaparát v telefonu Huawei P40 se tradičně pyšní spoluprácí s Leicou. Výrobce propaguje hlavně model P40 Pro, který vévodí fotografickému žebříčku DxO, ovšem i základní P40 má jít s fotoaparátem proti těm nejlepším.
...ač zde došlo na ústupky. Hlavním lákadlem je stejný hlavní 50Mpx objektiv využívající již loni osvědčený RYYB senzor (zelenou složku nahradila druhá žlutá). Škoda jen, že (na rozdíl od modelu Pro) je bez optické stabilizace. Sekundovat mu bude 16Mpx ultraširokáč a 8Mpx telefobjektiv pro 3× optické zoomování.
Sestavení fotoaparátu Huawei P40:
- Hlavní objektiv: 50 Mpx (výsledné snímky 12 Mpx), RYYB senzor, velikost senzoru 1/1,28″ světelnost f/1.9, ohnisko 23 mm, automatické zaostřování Octa PD, AIS
- Ultraširoký objektiv: 16 Mpx, světelnost f/2.2
- Teleobjektiv: 8 Mpx, světelnost f/2.4, 3× optický zoom, optická stabilizace
- Selfie kamerka: 32 Mpx, světelnost f/2, dodatečný IR fotoaparát
Pokud to mám zkrátit, telefon po technické stránce jednoznačně patří mezi absolutní špičku a chybu s ním po stránce fotoaparátu rozhodně neuděláte. Zde se však zaměřím na některé vlastnosti, které normálně ze specifikací nevyčtete.









Telefonu se musí nechat, že za denního světla pořizuje fantasticky ostré snímky s vynikajícími detaily. Práce s protisvětlem, velký dynamický rozsah, s tím vším si telefon poradí na jedničku. Někomu však paradoxně může vadit zmíněný RYYB senzor u hlavního snímače. Fotky jsou díky němu sice lépe osvětlené, nicméně mají někdy až nepřirozeně teplé barevné podání. Záleží ale na vkusu uživatele.





Kvůli tomu, že RYYB senzor má pouze hlavní foťák, je při zoomování patrný rozdíl v barevném podání.
Pokud máte umělecké ambice či fotíte na instagram, budete z výsledků nadšení, ale o věrnosti barev nemůže být ani řeč. Naštěstí se dá fotit i do RAW, kde si barevné podání přizpůsobíte podle sebe. Zarážející je, že onen RYYB senzor Huawei používá pouze u hlavní kamerky. Když totiž stejnou scénu vyfotíte dalšími objektivy, rozdíl v barvách je patrný na první pohled. Při zoomování během natáčení videa se naštěstí tento problém podařilo kompenzovat.




Telefon nabízí až 3× optické přiblížení. I s 5× hybridním zoomem (poslední snímek) však fotografie stále nabídne dostatek detailů.
Co se dále týče přidaných objektivů, umí telefon fotit s optickým přiblížením na hodnoty 3× a 0,6×, kde oceníte navzdory nižšímu rozlišení stále vynikající kvalitu detailů. Překvapivě dobrý je i 5× hybridní zoom, který má dokonce i rychlý přepínač v prostředí foťáku. U vyšších hodnot využívajících digitálního přiblížení (max 30×) už ale kvalita rychle klesá. Zde je konkurence o trochu dál, navíc dnešní top modely umí už i 50× či 100× zoom.


V noci lze fotit pomocí nočního režimu s dlouhou expozicí (vlevo) a nebo rychle z ruky v normálním režimu s využitím AI.
Skvělou práci P40 odvádí i v noci, kde je připraven noční režim skládající snímky s různými expozičními časy od 0,25s po 32s. U něj už je ale prakticky nutné použít stativ. V noci se však dá fotit i z ruky, a to v normálním režimu, kde telefon pro změnu využívá AI. Výsledky s ní popravdě vypadají mnohem lépe a přirozeněji. Je na nich ale patrné o něco větší množství šumu, kdy vás znovu zamrzí absence optické stabilizaci u hlavní kamerky. Přesto ale kvalitou trumfuje i dražší konkurenty s OIS.


Pro focení zblízka je připraven i Super Makro režim, který dovolí zaostřit z mnohem větší blízkosti.
Prostředí fotoaparátu uživatelé Huawei důvěrně poznají. Má přehledné prostředí a spoustu režimů focení ať už jde o profesionální mód, portrét, malování světlem, super makro, skener dokumentů a nebo podvodní režim, který si zde ale kvůli absenci voděodolnosti bez speciálního vodotěsného krytu zrovna moc neužijete.





Prostředí aplikace fotoaparátu
Stran focení selfie je zde připraven duální 32Mpx fotoaparát ukrytý ve výřezu displeje. Druhá IR kamerka zde slouží hlavně k zlepšení nočních snímků. Kamerce prakticky nelze nic vytknout. obraz je ostrý, živý, plný detailů a narozdíl od mnoha jiných telefonů si skvěle poradí i s protisvětlem a přepaly oblohy. Zajména dámy pak mohou využít i režimu krásy s vyhlazováním obličeje.



Ukázkové selfie
Pokud jde o natáčení videa udělalo Huawei za poslední roky velký krok kupředu. Kvalita videa je na špičkové úrovni, obraz je ostrý, a díky skvělé elektronické stabilizaci se ani nijak netřepe. Chválím i možnost optického zoomování během natáčení. Podporováno je rozlišení 4K až při 30 fps, přičemž telefon umí natáčet i zpomalená slow-mo videa ve Full HD při 120 až 960 fps. I zde však celkový dojem z videa kazí AI na pozadí, která při natáčení dynamicky mění tepelné podání barev, což vždy nevypadá dobře. No posuďte sami z přiloženého videa.
Ukázkové video (1080p, 30fps):
Všechny fotografie v plné kvalitě najdete na úložišti OneDrive.
Závěr
Huawei P40 je po hardwarové stránce fantastický telefon, který by za cenu 19 000 Kč za normálních okolností nešlo jinak než doporučit. Má špičkový foťák, extrémní výkon, příkladnou konektivitu, skvělý displej, slušnou výdrž a navíc velice pěkně vypadá. Kvůli významnému softwarovému handicapu v podobě absencí Google služeb, tak ale učinit rozhodně nemohu. Tedy alespoň do doby, dokud Huawei služby nebudou plnohodnotnou alternativou.



Pokud jste zkušený uživatel a nevadí vám podstupovat bezpečností riziko v podobě stahováním obsahu z alternativních obchodů, zvažte sami, zda pro vás mají hardwarové přednosti takovou hodnotu, aby se nákup vyplatil. Dokud ale nebude obchod Huawei AppGallery konkurenceschopný obsahem a v ČR nepoběží alternativa ke Google Pay, doporučím vám raději hledat alternativu jinde. Nebudete muset dělat kompromisy a ušetříte si i spoustu starostí.
|
 | rozměry a hmotnost: 149 × 71 × 8,5 mm, 175 g displej: 6,1", kapacitní OLED, 1 080 × 2 340, 422 PPI sítě: GSM, 3G, LTE, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, GPS paměť: 128 GB, NM Card (256 GB), RAM: 8 GB, baterie: 3 800 mAh procesor: Hisilicon Kirin 990 5G (12× Cortex-A76, 3 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 10 fotoaparát: 50MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Hlavní konkurenti jsou zde poměrně jasní. Jedná se o levnější vlajkové modely dalších výrobců ať už je to Apple iPhone 11, Samsung Galaxy S20, OnePlus 8 či Xiaomi Mi 10. Většinou jsou cca o 2 - 3 tisíce korun dražší, ale výbavou jsou na tom podobně nebo lépe, fotoaparát mají taktéž na špičkové úrovni, ovšem stran systému zde na žádné kompromisy nenarazíte.
|
 | rozměry a hmotnost: 151 × 76 × 8,3 mm, 194 g displej: 6,1", kapacitní IPS LCD, 828 × 1 792, 324 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1200|400 Mb/s) konektivita: Lightning, Wi-Fi 6, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, RAM: 4 GB, baterie: 3 110 mAh procesor: Apple A13 Bionic (6× Lightning, 3 GHz, 7nm) operační systém: Apple iOS 13 fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: 10 340 Kč až 20 990 Kč
|
|
 | rozměry a hmotnost: 152 × 69 × 7,9 mm, 163 g displej: 6,2", kapacitní Dynamic AMOLED, 1 440 × 3 200, 566 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (2000|316 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5, GPS paměť: 128 GB, microSDXC (1 TB), RAM: 8 GB, baterie: 4 000 mAh procesor: Samsung Exynos 990 (8× Exynos M4, 3 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 10 fotoaparát: 64MPx, video (4 320 × 7 680), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
|
 | rozměry a hmotnost: 161 × 74 × 8,1 mm, 194 g displej: 6,6", kapacitní Fluid AMOLED, 1 080 × 2 340, 390 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (1200|400 Mb/s), 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, GPS paměť: 128 GB, RAM: 8 GB, baterie: 4 300 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 865 (8× Kryo 585, 3 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 10 fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
|
 | rozměry a hmotnost: 162 × 75 × 9,0 mm, 208 g displej: 6,7", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 340, 385 PPI sítě: GSM, 3G, LTE, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, GPS paměť: 128 GB, RAM: 8 GB, baterie: 4 780 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 865 (8× Kryo 585, 3 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 10 fotoaparát: 108MPx, video (7 680 × 4 320), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Verdikt: Po hardwarové stránce fantastický telefon s moderní výbavou, špičkovým foťákem a extrémním výkonem. Celkový dojem kazí chybějící služby od Googlu, bez kterých dnes používání telefonu přináší řadu komplikací.
Plusy:
- Špičkový fotoaparát
- Extrémní výkon
- Podpora 5G sítí a Wi-Fi 6
- Vcelku kompaktní rozměry
- Dvoudenní výdrž
- Integrovaná eSIM
Minusy:
- Absence služeb od Googlu
- Některé aplikace využívající Google API vůbec nespustíte
- Chybějící plnohodnotná voděodolnost
- Nepodporuje bezdrátové dobíjení
- Nemá stereo reproduktory
- Nelze s ním bezkontaktně platit
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Vyzkoušet za 1 Kč
Nebo samostatné Živě Premium