Recenze LG B2050: mrňous za pár korun

Pokud chcete za málo peněz hodně muziky, popřemýšlejte o nákupu nového LG B2050. Ten nabízí kvalitní vyzvánění a displej, elegantní vzhled a dostatečnou funkční nabídku. Vše je zabaleno do štíhlého mobilu klasické konstrukce.
Recenze LG B2050: mrňous za pár korun

Rychlé odkazy

 parametry telefonu v katalogu mobilů 
 
• fotogalerie se všemi obrázky
 •
nerozdělená recenze v textové verzi

Klíčové vlastnostni

  • velmi štíhlá a lehká konstrukce
  • kvalitní displej s 65 tisíci barvami
  • čtyřicetihlasé vyzvánění
  • elegantní vzhled

Hlavní nedostatky

  • chybí hlasitý odposlech
  • nižší kvalita zvuku při hovorech
  • budík nebudí při vypnutém přístroji


Model B2050 se na našem trhu prodává u T Mobilu za příznivou cenu 2 399 Kč. Jeho decentní a přitom elegantní vzhled by kdekoho mohl nalákat ke koupi, protože se podobá vyspělejším manažerským telefonům. Výbava však odpovídá ceně a bude vyhovovat nenáročným uživatelům.

Telefon s dietou

Tenký, lehký, malý - to jsou přívlastky, které vás asi jako první napadnou, když tento mobil vezmete do ruky. Elegantní, možná roztomilý - to budou další pocity, které budete zřejmě mít s tímto mobilem v hrsti. A on tak skutečně působí. My jsme k testování měli stříbrno-černou variantu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG B2050 vypadá na první pohled velmi elegantně

Boční hrany telefonu jsou barevně jasně odděleny. Spodní strana telefonu je černá, barva předního krytu stříbrná. Pokud se pustíme do detailnější prohlídky obvodu telefonu, narazíme v horních partiích na otvor pro provléknutí poutka. Pravou boční stranu nepřerušuje nic. Ve spod je systémový konektor a těsně nad ním je otvor mikrofonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ve spodní části se nachází systémový konektor • v horní části je otvor pro poutko

Levá strana není tak jednolitá jako její protějšek. Asi ve dvou třetinách nalezneme konektor pro zapojení sluchátek. Ten je chráněn pryžovým krytem. U toho není jisté, zda častým používáním neztratí svou pružnost a nepřestane plnit svou funkci, nebo dokonce upadne.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Levá boční strana skrývá konektor pro sluchátka

Zadní část telefonu je z velké části tvořena krytem baterie černé barvy. Horní část oživuje otvor pro provlečení poutka, dále na zadní straně zaujmou dva pryžové kryty. Zatímco horní, menší chrání přístup ke šroubku, ten větší, těsně nad krytem akumulátoru, skrývá konektor externí antény. Obě pryžové krytky rozhodně nejdou vyjmout jen s pomocí prstů. Je dobré vzít si na pomoc například tužku nebo špendlík.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na spodní straně je skryt konektor pro externí anténu

Snímání krytu baterie vám usnadní žebrování, o které se můžete zapřít nehty. Pod žebrováním je vylisované logo výrobce a ještě o něco níž, nad spodním okrajem krytu, je internetová adresa výrobce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kryt akumulátoru jde pohodlně sejmout

Když odstraníme kryt baterie, což jde celkem snadno, narazíme na lithium-iontvý akumulátor. Ten by měl zajistit energii pro pohotovostní provoz telefonu na 200 hodin a na telefonování po dobu dvou hodin. Nabíjet jej budete o něco více jak dvě hodiny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Akumulátor jsem dobíjel přes dvě hodinykarta SIM jde pohodlně vyjmout i zasunout

Zatímco přední kryt mobilu drží pevně, kryt akumulátoru má jistou vůli a hned od počátku vrzal. Dá se předpokládat, že bude vrzat víc a víc.

Stříbrné variace

Přední stranu telefonu bychom mohli rozdělit na dvě půlky. Horní vévodí displej a spodní tvoří klávesnice. Vezměme to po pořádku od shora. Jak displej tak klávesnice jsou v mírném zahloubení oproti stříbrnému rámečku. Displej je v černém rámečku. Na tomto černém podkladě se velmi jasně vyjímá nápis Colour display nad displejem a logo výrobce pod ním. Přechod mezi černou barvou rámečku a stříbrnou barvou přístroje zajišťuje plocha temně stříbrné barvy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice nevystupuje nad povrch

Právě s touto barvou výrazně kontrastuje stříbrné zvýraznění sluchátka, které je těsně nad displejem. Od sluchátka nalevo je zřejmě systémová dioda, která však po celou dobu testu ani jednou nezasvítila.  

Klepněte pro větší obrázek Dioda vlevo od sluchátka

Pod displejem je křížové tlačítko, na kterém jsou vylisované symboly pro předdefinované funkce v jednotlivých směrech. Tento přepínač zleva, zprava a ze spod obtékají funkční klávesy telefonu. Pod nimi se nachází dvanáct tlačítek klávesnice. Ta na první pohled tvoří jeden celek. Tlačítka jsou oddělena jen velmi úzkou mezerou. Klávesy při stisku nevržou a na to jak se nimi pracuje se podíváme za chvíli. Tlačítka mírně vystupují nad povrch telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Funkce křížového přepínače jsou nadefinovány • Klávesnice působí jako jeden celek


V následující kapitole se budeme věnovat tomu jak se stelefon pracuje, když je v provozu.

Témata článku: LG, MR, LG B2050, Nokia 3120, Nokia 3120 classic, Samsung C200, Pár, Pár korun, Zbývající funkce, Klidné prostředí, Boční strana


Určitě si přečtěte

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196