Plusy
- Krásný displej
- Solidní foto a video
- Rychlé dobíjení
- 120Hz displej
- Podpora 5G
Minusy
- Spíše průměrná výdrž
- Absence paměťovek
- Chybí zvýšená odolnost
- Bez konektoru sluchátek
- Slabší možnosti nastavení
Honor 70 je typickým zástupcem střední třídy. Počítejte s řadou pokročilejších funkcí, které se skrývají v elegantním těle. Přestože jde aktuálně o nejvýše postavený Honor na našem trhu, na konkurenční špičky si netroufne, mezi srovnatelnými protivníky však má co nabídnout.
Telefon má velmi slušnou výbavu, v řadě ohledů nabídne špičkové parametry, najdou se ale i oblasti, kde je výbava chudší. Boduje perfektním displejem, slušným fotoaparátem a velmi rychlým dobíjením, na konkurenty se zvýšenou odolností nebo bezdrátovým dobíjením ale nemá.
|
| rozměry a hmotnost: 161 × 73 × 7,9 mm, 178 g displej: 6,7", kapacitní OLED, 1 080 × 2 400, 395 PPI sítě: GSM, 3G, LTE, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS paměť: 128 GB, RAM: 8 GB, baterie: 4 800 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G (8× Cortex-A78, 3 GHz, 6nm) operační systém: Google Android 12 fotoaparát: 54MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Celou recenzi smartphonu Honor 70 si přečtěte na následujících listech.
Design
Foťák ve dvou kruzích. Jedním z nejvýraznějších designových prvků je dvojice kruhových segmentů fotoaparátu na zádech telefonu. Na výběr máte barevné provedení Emerald Green, Midnight Black a Crystal Silver (testované), přičemž první dvě spoléhají na jednolitou barevnou plochu, zatímco poslední sází na dříve u Honorů běžné provedení, které pod různými úhly vytváří vizuální texturu.
Štíhlé elegantní tělo dobře padne do ruky
I přes spíše větší úhlopříčku a stále ještě slušnou baterii působí telefon lehčím dojmem, než je skutečných 178 gramů. Příjemná je i tloušťka pod 8 mm. Tohle rozhodně není žádná neohrabaná těžká cihla, nýbrž dobře do ruky padnoucí elegán. Testované barevné provedení ocení spíše ženy, v černé nebo zelené ale bude dělat dobrého společníka i pánům.
Originální pojetí segmentu fotoaparátu a zad
Záda i displej s 2,5D zaoblením volně přecházejí v tenoučký bok, který se na horní a dolní straně rozšiřuje. Všechny hrany i rohy jsou zaoblené, netlačí, telefon se dobře drží v ruce. S trochou snahy se Honor dá postavit na podložce.
Boky telefonu
Na pravém boku výrazně vystupuje dvojice tlačítek, hmatem je najdete velmi rychle. Kladou přiměřený odpor a poskytují perfektní zpětnou vazbu. Kvůli zaoblení displeje se šuplíček na karty přesunul na spodní stranu telefonu. Pojme dvojici nanoSIM, paměťovky Honor nepodporuje.
Horní a dolní strana telefonu a šuplíček na nanoSIM
Kromě šuplíčku na karty hostí spodní strana ještě USB-C, primární mikrofon a hlasitý reproduktor. Ten je na práci sám, stereo tento telefon nenabídne. Horní strana je vyhrazena pouze pro sekundární mikrofon, s klasickými sluchátky zde tedy nepochodíte, Honor postrádá 3,5mm Jack.
Balení telefonu a jeho obsah
V balení najdete silikonový ochranný kryt, telefon má už z výroby nalepenou ochrannou fólii na displeji, nechybí USB kabel a robustnější nabíječka. Její nepatrně vyšší rozměry ale omlouvá ne zcela běžný výstup 66 W a tím pádem podpora rychlého dobíjení.
Displej
Parádní podívaná se 120 Hz. Displej vyplňuje celou přední stranu, díky 2,5D zakřivení nejsou rámečky na bocích vidět téměř vůbec, nad a pod displejem pak mají zhruba dva milimetry. Na úhlopříčce 6,67“ nabídne telefon rozlišení 1 080 × 2 400. OLED panel má široké pozorovací úhly, nádherné barvy a ani na přímém slunci ho netrápí problémy s čitelností.
120Hz 2,5D displej nabízí skvělou podívanou
Velmi pěknou podívanou Honor ještě podtrhl vyšší obnovovací frekvencí. Vedle standardních 60 Hz můžete sáhnout po dvojnásobku, případně nechat volbu frekvence na automatice. Čelní kamerka je zde řešena průstřelem uprostřed horního okraje.
Frekvence displeje • Barvy • Filtr modrého světla • Gesta
Slušné jsou i možnosti přizpůsobení. Honor nabídne změnu režimu barev i jejich teploty, filtr modrého světla, režim pro jednu ruku a probouzení displeje poklepáním (vypínání už neumí). K ovládání zvolíte gesta nebo obvyklou trojici tlačítek, u kterých lze krajní prohodit, případně přidat čtvrté, které zobrazí oznamovací panel, případně lze zapnout ještě plovoucí navigační tlačítko.
Režim pro jednu ruku • Navigace • Tlačítka • Navigační tlačítko
Hardware
Bleskurychlé dobíjení. Telefon pohání osmijádrový Qualcomm Snapdragon 778G Plus. Paměťově jsou k dispozici dvě varianty – 8/128 GB a 8/256 GB(testovaná). Po prvním spuštění bylo z 256GB úložiště využito přes 20 GB, po aktualizaci všech aplikací se tato hodnota zvedla zhruba o 3 GB. Více než gigabajt lze ušetřit odinstalováním předinstalovaných aplikací.
Vnitřní úložiště pře a po prvotní aktualizaci • 5G na jednotlivých SIM • USB OTG
Výkonově telefon rozhodně nestrádá. Nezalekne se ani intenzivního multitaskingu, ani náročných her. U těch obvykle není zapotřebí výrazně upravovat nastavení detailů. Pro běžné nasazení má Honor výkonu víc než dost, nezklame vás ani ve chvílích, kdy po něm budete chtít i něco víc.
Výsledky benchmarku AnTuTu 9.4.4:
- celkové skóre: 559 797
- CPU: 162 939
- GPU: 170 321
- MEM: 95 444
- UX: 131 093
Telefon neztrácí ani u konektivity. Podporuje 5G (na obou SIM), Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC, USB OTG, reverzní nabíjení, postrádá snad jen to bezdrátové. Nedostalo se bohužel ani na zvýšenou ochranu, kterou by si Honor určitě zasloužil.
Čtečka otisků prstů
Čtečka otisků prstů je situována pod displejem, zhruba centimetr od jeho spodního okraje. Zapamatuje si až pět otisků, je rychlá, se zanedbatelnou chybovostí. Otiskem lze zabezpečit i přístup k vybraným aplikacím. Alternativně lze sáhnout po odemykání obličejem, jeho rychlost i úspěšnost je srovnatelná se čtečkou, rychlostně je možní nepatrně pomalejší.
Odemykání obličejem
Baterie s kapacitou 4 800 poskytuje více než dostatečnou rezervu i pro velmi intenzivní jednodenní používání. S běžným nasazením se dostanete i na den a půl, pro méně náročné uživatele nebude dvoudenní meta nedosažitelná. Velmi pěkné výsledky podává telefon při nabíjení s dodávanou 66W nabíječkou. Na 60 % z nuly se dostanete za 20 minut. Přes 90 % se přehoupnete dříve, než stopky ukážou 40 minut a plně nabito je obvykle pod 50.
Software
Do budoucna to chce přidat. V telefonu pracuje Android 12 s nadstavbou Magic UI 6.1. Systém je odladěn dobře, Honor reaguje svižně, bez prodlení, načeká, nemá sklony se zadýchávat ani při intenzivnější práci. Vizuální úpravy nejsou nijak dramatické, nesou se v podobném duchu, na jaký jsme byli u Honoru zvyklí v minulosti.
Systém • Aktualizace • Telefon • Zprávy
Aplikace můžete mít přímo na plochách, nebo zvolíte variantu s hlavní nabídkou (šuplíkem). Plochy nelze mít prázdné, jako domovskou lze nastavit kteroukoliv z nich. Přepínače v oznamovacím panelu volíte z 30 dostupných, počet i pořadí lze upravit.
Plocha • Hlavní nabídka • Oznamovací panel• Poslední spuštěné aplikace
Předinstalovaných aplikací by nemuselo být tolik, naštěstí se jich můžete zbavit. Široké možnosti přizpůsobení nabízí funkce displeje Always On, upravit lze velikost matice ikon na plochách, nechybí vizuální Motivy ani Správce systému sloužící k optimalizaci chodu zařízení.
Nastavení plochy • Motivy • Always On • Správce systému
Honor zvládá obvyklá gesta, některá mu ale chybí. Dvojitým poklepáním displej zapnete, ale nevypnete. Tažením prstu dolů na ploše se zobrazí hledání, nikoliv oznamovací panel. Konkurence to má naopak, nebo to aspoň umí změnit, Honor bohužel nikoliv. Oznámení zobrazíte stažením panelu od horního okraje. Jste-li zvyklí na prví variantu, budete telefon proklínat.
Poznámky • Diktafon • Kompas • Počasí
Honor 70 připomíná po softwarové stránce starší Honory ještě před kauzou Huawei/Google Play. Nastavíte kde co, jenomže od té doby konkurence nezahálela a tehdejší vychytávky Honorů už dnes zvládne každý druhý. Výsledek není špatný, dobře se používá, do budoucna to ale bude chtít trochu přidat.
Fotoaparát
Povedený vizuální záznamník. Hlavní objektiv dvojitého segmentu fotoaparátu s rozlišením 54 MPx pořizuje standardně snímky s rozlišením 12,6 MPx. Sekunduje mu 2MPx hloubkový objektiv a 50MPx širokoúhlý a makro objektiv 2 v 1.
Sestavení fotoaparátu Honor 70:
- Hlavní objektiv: 54 MPx, F1,9, 1/1,49“
- Ultra širokoúhlý objektiv a makro: 50 MPx, F2,2, 120°
- Hloubkový objektiv: 2 MPx, F2,4
- Selfie kamera: 32 MPx, F2,4
V prostředí fotoaparátu nečekejte žádná překvapení. Několik voleb u okraje záběru, další potom v nastavení, změna režimu se provádí vodorovným přejetím prstem přes displej. U spodního okraje jsou poté k dispozici přepínače polovičního a dvojnásobného přiblížení.
Prostředí a nastavení fotoaparátu
Honor se chlubí snímačem Sony IMX800. Snímky jsou ostré, mají prokreslené detaily, věrné a syté barevné podání. Šum se jim vyhýbá, na přepaly narazíte ojediněle. U širokoúhlých fotek můžete narazit na horší prokreslení tmavších částí fotky, pokud sáhnete po přepínačích ve spodní části záběru, bude výsledek kvalitativně horší než v případě hlavního snímače.
Ukázkové fotografie:
Další fotografie pořízené telefonem najdete na posledním listu
Video je ostré, s dostatkem detailů a pěknými barvami, a to jak v případě full HD v 30 fps, tak 4K v 30 fps. Jakmile zvolíte dvojnásobnou snímkovací frekvenci, počítejte s horším barevným podáním. Toto se týká pouze full HD, 4 K v 60 fps telefon neumí. U videa nemá telefon sklony zbytečně přeostřovat, stabilizace, byť pouze elektronická, výsledku pomůže. Celkově podává Honor u fotek i videí nadprůměrné výkony.
Ukázkové video (full HD, 30 fps):
Ukázkové video (full HD, 60 fps):
Ukázkové video (4K, 30 fps):
Závěr
Honor 70 je povedený telefon mířící přímo do střední třídy. Velmi slušný výkon, nádherný displej s vyšší obnovovací frekvencí, nadstandardně rychlé dobíjení a solidní fotoaparát jsou velkými lákadly. Pochopitelně se nedostalo na vše jako u těch nejlepších (a obvykle nejdražších) zařízení, proto musíte oželet zvýšenou odolnost, bezdrátové nabíjení, kvůli štíhlému tělu se nedostalo na konektor sluchátek a výdrží spadá jen do lehkého nadprůměru. Perfektně odladěný software pracuje bez zaváhání, prospěl by mu však bohatější výčet možností přizpůsobení a praktických funkcí.
Telefon se začíná prodávat se startovací cenou 13 500 Kč za verzi 8 + 128 GB, za vyšší paměťovou specifikaci 8 + 256 GB připlatíte tisícovku. A to není zrovna málo. Podobně vybavená konkurence se ve střední třídě prodává za cenu okolo 10 až 12 tisíc. Pokud by se časem do tohoto intervalu s cenovkou vešel i Honor, bude to mít na trhu mnohem jednodušší.
|
| rozměry a hmotnost: 161 × 73 × 7,9 mm, 178 g displej: 6,7", kapacitní OLED, 1 080 × 2 400, 395 PPI sítě: GSM, 3G, LTE, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS paměť: 128 GB, RAM: 8 GB, baterie: 4 800 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G (8× Cortex-A78, 3 GHz, 6nm) operační systém: Google Android 12 fotoaparát: 54MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Hlavní konkurenti:
|
| rozměry a hmotnost: 160 × 75 × 8,1 mm, 189 g displej: 6,5", kapacitní Super AMOLED, 1 080 × 2 340, 396 PPI sítě: GSM, 3G, LTE, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, GPS paměť: 128 GB, microSDXC (1 TB), RAM: 6 GB, baterie: 5 000 mAh procesor: Samsung Exynos 1280 (8× Cortex-A78, 2 GHz, 5nm) operační systém: Google Android 12 fotoaparát: 64MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: 7 490 Kč |
|
| rozměry a hmotnost: 159 × 76 × 8,3 mm, 194 g displej: 6,6", kapacitní OLED, 1 080 × 2 400, 402 PPI sítě: GSM, 3G, LTE, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS paměť: 128 GB, RAM: 8 GB, baterie: 4 500 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G (8× Cortex-A78, 3 GHz, 6nm) operační systém: Google Android 12 fotoaparát: 50MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Verdikt: Honor 70 je elegantní zástupce střední třídy s perfektním 120Hz displejem, velmi rychlým dobíjením, solidním fotoaparátem a podporou 5G. Postrádá zvýšenou odolnost, výdrží nepatří mezi maratonce a softwarová nabídka funkcí je sice slušná, nikoliv však oslnivá.
Plusy:
- Krásný displej
- Solidní foto a video
- Rychlé dobíjení
- 120Hz displej
- Podpora 5G
Minusy:
- Spíše průměrná výdrž baterie
- Nepodporuje paměťové karty
- Chybí zvýšená odolnost
- Bez konektoru sluchátek
- Slabší možnosti nastavení
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Vyzkoušet za 1 Kč
Nebo samostatné Živě Premium