Recenze mobilu Motorola Edge 40 Neo. Parfémovaná kráska se bez kabelu neobejde

 • Motorola Edge 40 Neo nabídne recyklované a parfémované balení
 • Potěší výborným displejem, dobrou výdrží a hlavním fotoaparátem
 • Zklamáním je širokáč a aktuálnost systému

Plusy

 • Ekologické a parfémované balení
 • 68W adaptér a rychlé nabíjení
 • dobrý 144 Hz displej a spolehlivá čtečka otisků
 • Odolnost IP68
 • Výsledky z hlavního snímače a makro režimu

Minusy

 • Občas nereagující aplikace Fotoaparát
 • Špatné výsledky ze širokoúhlého snímače
 • Příliš nízko posazená čtečka otisků
 • Starší datace bezpečnostních záplat
 • Mezigeneračně ztráta bezdrátového dobíjení
? 8/10
Hodnocení
redakce

Máme tu další čtyřicítku. Ve světě smartphonové hantýrky to samozřejmě neznamená nic jiného, než to, že produktová řada 40 výrobce smartphonů Motorola se rozrostla o dalšího člena. Na tuzemském trhu se začíná prodávat novinka Motorola Edge 40 Neo, která je, minimálně co se startovací ceny týče, postavena logicky pod model Edge 40 Pro, ale také standardní Edge 40, který však paradoxně aktuálně stojí méně peněz. Dost možná proto, že jeho tehdejší startovací cenovka atakující 15 tisíc korun se i nám v recenzi zdála přehnaná.

Zpět ale k dnes testovanému kousku. Mnoho parametrů sdílí s vybavenějším sourozencem, ale v některých ho kupodivu i překonává, o tom však až dále. Každopádně, poznávacím znakem je opět parfémované ekologické balení bez jediného plastu, sójovým inkoustem tištěný veškerý text, kryt z recyklovaných materiálů a také adaptér pro rychlé 68W dobíjení. Parfém byl tentokrát použit nejenom na USB-C kabel a zadní stranu telefonu, ale také na samotný kryt vyrobený ve Švédsku společností Agood Company.


Motorola EDGE 40 Neo 12GB/256GB


Pohled do výčtu specifikací na webu výrobce odhaluje, že se můžeme těšit na kombinaci 256 GB úložiště a 12 GB operační paměti a také minimálně papírově povedený 10bitový zobrazovací pOLED panel se záběrem 90,2 % plochy čelní strany a obnovovací frekvencí 144 Hz. Z dalších parametrů vypadají dobře také stereo reproduktory s technologií Dolby Atmos, absence zbytečných makro a bokeh snímačů a potěší také zvýšená odolnost certifikace IP68. Vyšší model Edge 40 neměl mnoho negativ, tak se v následujících řádcích podíváme na to, zda zde problémů přibylo, nebo naopak ubylo.

Motorola Edge 40 Neo
rozměry a hmotnost: 160 × 72 × 7,8 mm, 172 g
displej: 6,6", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 400, 402 PPI
sítě: GSM, 3G, LTE, 5G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, GPS
paměť: 256 GB, RAM: 12 GB, baterie: 5 000 mAh
procesor: Mediatek Dimensity 7030 (8× Cortex-A78, 3 GHz, 6nm)
operační systém: Google Android 13
fotoaparát: 50MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
74 %
vybavenost
cena: 8 989 Kč

Sluší se také zmínit, že Motorola Edge Neo se na českém trhu prodává ve trojici barevných variant. Konkrétně to jsou modrá (Caneel Bay), černá (Black Beauty) a mintová (Soothing Sea), k nimž je vždy barevně sladěn i onen výše zmíněný recyklovaný kryt. Jedinou prodávanou variantou je 12 + 256 GB a výrobce z kraje nasadil mnohem přijatelnější cenovku 10 999 korun, díky které si už teď troufám říct, že tento kousek by se mohl prodávat o dost lépe.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jak si vedl fotoaparát

Co je největší slabina telefonu

Kde proti loňskému modelu ztrácí

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Diskuze (1) Další článek: YogiFi Smart Ring změří spánek, kyslík v krvi a srdeční tep. Pomůže i při cvičení jógy na chytré podložce

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Motorola, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,