Možnosti aplikace Smart Connect ve spolupráci se smartphonem značky Motorola

Možnosti aplikace Smart Connect ve spolupráci se smartphonem značky Motorola

210
Fotogalerie

Recenze mobilu Motorola Edge 50 Pro. Špičkový design sráží zbytečné chyby softwaru

  • Motorola Edge 50 Pro není oproti loňsku postavena plně nejvýše
  • Šetřit musíte u kapacity baterie a také u procesoru
  • Design a displej se povedl, ale je tu i pár softwarových nedostatků
Plusy
Špičkový zakřivený OLED displej
Variabilní fotoaparáty
Tenké zařízení s kovovým tělem
125W nabíječka přímo v krabici
Minusy
Horší filtrace dlaně při držení
Málo výkonný čipset
Občasné zpomalení prostředí, náhodné restarty
Při pohledu na cenu málo výkonný čipset
7  /10

Motorola Edge 50 Pro vypadá podle názvu jako vrcholný model, ale zdání klame. Zatímco vloni to bylo to nejlepší, co jste od Motoroly mohli dostat, letos je úplně nejvýše umístěná Ultra. U testovaného telefonu tak musíte počítat se slabším čipsetem, který telefon posouvá spíše do vyšší střední třídy, jinak ale moc ústupků nečekejte. Mezi foťáky nechybí ani teleobjektiv, a na telefon s odolností IP68 je i pěkná podívaná.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Motorolu Edge 50 Pro jsme otestovali v korálové barevné variantě

A to zejména díky po stranách výrazně zakřiveného displeje, který dává vzpomenout na první roky, kdy byly tyto displeje nasazeny u Samsungů. Díky zakřivení působí telefon příjemně kompaktně do ruky, a svůj podíl na tom má i velmi tenký profil. K tloušťce stačí uvést jen to, že i s nasazeným krytem (chrání jen záda a užší hrany telefonu) je telefon stejně tlustý jako konkurence. A přitom nedostaly jeho specifikace nějaký výrazný zásah. Tedy až na baterii, která má lehce podprůměrnou kapacitu 4 500 mAh. Na jedno nabití se však stále bavíme spíše o jednodenním smartphonu, což je dnes běžná záležitost.

Telefon má prakticky všechno, co můžete očekávat od moderního výkonného smartphonu. Jasný 120Hz OLED displej, fotoaparát s výbornou světelností a nebo podporu 125W kabelového či 50W bezdrátového dobíjení. Foťák i displej jsou jako první na světě „Pantone Validated“, ale z toho si moc informací nevyvodíte. Z praktického hlediska však hlavní negativa směřují k softwaru. Zůstávají tradiční bolístky Motoroly, ze kterých tvrdošíjně nechce slevit. Zpětnou šipku nedostanete vpravo, Always On se rozsvítí jen při pohybu telefonu (nebo vibracím, které ucítí) a problémem je občasné resetování telefonu při pokusu o obnovení hry z pozadí.

Představení Motoroly Edge 50 Pro:

Zřejmě největší problém ale pro nás byla nedostatečná eliminace dotyku dlaně, kdy telefon bral dlaň, která jej drží, a prst jako dva dotykové body, u nichž zprůměroval dotyk do displeje přesně doprostřed. Častokrát tak panel zdánlivě na dotyk nereagoval (zejména veprostřed), a to by měla mít Motorola dávno vyřešené. Přeci jen telefony se zakřiveným displejem letos nevyrábí poprvé...

V pokračování pro předplatitele také najdete

  • Jaká je kvalita fotografií nejen z hlavního snímače
  • Jak vypadá prostředí telefonu s přídavky od Motoroly
  • Jak je na tom s výkonem čipset Snapdragon 7 Gen 3

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud