Plusy
- Povedený design
- Špičkový 120Hz AMOLED
- 50Mpx fotoaparát se stabilizací
- Čistý Android 12 bez bloatwaru
Minusy
- Konkurence nabídne vyšší výkon
- Always On se zbytečně rozsvěcuje
- Nelogické nastavení systému
- Makro vyloženě jen do počtu
Motorola Moto G82 5G je tradičně vypadající smartphone, který je tím nejvýkonnějším „géčkem“. Tedy, pokud nepočítáme „vlajkovou“ řadu G200. Jedná se o názornou ukázku toho, že Motorola umí vyrobit zajímavě vybavený telefon střední třídy, který rozhodně nezapadne v šedé průměrnosti. Plastový telefon se třemi foťáky už dnes umí vyrobit kde kdo, ale jsou to až funkce navíc, které z telefonu dělají zajímavou volbu pro běžné uživatele. Bez nedostatků to ale ani tentokrát nebude.


Motorola Moto G82 5G se na trhu nabízí pouze v šedé barevné variantě, záď vypadá na střední třídu poměrně neokoukaně
Pokud i vy v diskusích často voláte po čistém Androidu, konečně jste se dočkali. Se špičkovým 120Hz AMOLED displejem to má skutečně něco do sebe. Prostředí není zapráskané bloatwarem, počítejte jen se základním obsahem od Googlu a dvěma přídavky od Motoroly. Prvním je herní režim, druhý pak aplikace Moto, ve které si nastavíte jakousi „nadstavbu“. Aneb doplňky, které v čistém Androidu nenajdete.
Motorola evidentně přemýšlela, které funkce do telefonu přidat, a tak se nejedná o žádné zbytečnosti. Upravíte si vzhled prostředí, systémová gesta i třeba vzhled Always On displeje. K tomu můžeme ještě přidat zastabilizovaný fotoaparát a baterii, která vás ve štychu nenechá až dva dny méně intenzivního používání. 5G je příprava do budoucna, přítomnost sluchátkového jacku a microSD karty zase jasně dokazuje, že tyto „stálice“ z minulosti mají u telefonů stále smysl. Jen výrobci nám usilovně chtějí vštípit pravý opak.
U telefonu pro běžné uživatele vám budou vadit spíše detaily. 400 tisíc bodů v Antutu není žádný zázrak, ale existovat se s tím dá. Jen si při hraní musíte nastavit nižší grafické detaily. Osobně jsem však nejvíce zklamán z Always On displeje, který nahrazuje chybějící LED diodu. To, že se na mě bude telefon pravidelně rozsvěcet a připomínat mi, že mám zmeškané události, je sice fajn. Ale jsem schopen to akceptovat pět minut po přijetí notifikace, nikoliv každou chvíli, kdy se displej výrazněji rozsvítí, a akorát odvede mou pozornost od práce.
|
 | rozměry a hmotnost: 161 × 74 × 8,0 mm, 173 g displej: 6,6", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 400, 399 PPI sítě: GSM, 3G, LTE, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, GPS paměť: 128 GB, microSDXC (1 TB), RAM: 6 GB, baterie: 5 000 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 695 5G (8× Kryo 660, 2 GHz, 6nm) operační systém: Google Android 12 fotoaparát: 50MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk |
cena: 7 990 Kč |
Cenově vychází telefon na 7 990 Kč, a to v paměťové konfiguraci 6/128 GB. Na první pohled vyšší cena však telefonu ve finále sluší. Jistě, trochu dražší konkurence má vyšší výpočetní výkon, ale jako celek musíte počítat s tím, že telefon dostanete v krabičce s dalším obsahem. Její součástí je datový kabel, rychlonabíjecí adaptér i základní silikonový průhledný kryt. A pro mnohé jsou to stokorunové investice, které by stejně učinili. Tady je však máte přímo v krabici.
V pokračování pro předplatitele také najdete
Jaké rezervy má použitý čipset a dá se s ním fungovat.
Za jak dlouho se nabije baterie při rychlonabíjení.
Co je hlavní důvod, kvůli kterému si telefon pořídit.
Vyzkoušet za 1 Kč
Nebo samostatné Živě Premium