Velký 120Hz AMOLED
Extrémně rychlé nabíjení
Aktivní chlazení = nízká teplota telefonu
Spousta herních funkcí + boční triggery
Skvělá zvuková kvalita do sluchátek (DTS:X)
Jas displeje jen 600 nitů
Nízká výdrž na jedno nabití
Polovičaté překlady prostředí
Průměrné fotoaparáty, selfie v displeji je podprůměrná
Některé funkce omezené jen pro Čínu
Není to poprvé, co nám do redakce zavítal herní telefon značky Red Magic. Před rokem jsme otestovali Nubii Red Magic 6S, nyní jsme si mohli vyzkoušet a detailně proklepnout model Red Magic 7 Pro, který je aktuálním rekordmanem v benchmarku Antutu. Metu milionu bodů dosud mnoho telefonů nepřekonalo, testovaný telefon tedy můžeme brát jako současného krále žebříčku Antutu.
Telefon je hlavně o špičkovém výkonu, který se povedl do puntíku. Pokud dáte stranou lehce nelogické herní prostředí přeplněné funkcemi, které jsou v nabídkách uložené bez ladu a skladu, a mnohdy chybějící českou lokalizaci, máte před sebou špičkový herní mobil. Pokud ráno vstanete s cílem hrát mobilní hry, je to telefon právě pro vás. Ovšem je to právě chaotické prostředí, které oproti zavedeným mobilním značkám, trochu pokulhává. Foťáky jsou spíše průměrné, selfie prakticky nepoužitelná. Špičkový herní telefon má k univerzálnosti daleko.
|
 | rozměry a hmotnost: 166 × 77 × 10,0 mm, 235 g displej: 6,8", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 400, 387 PPI sítě: 2G, 4G, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS paměť: 256 GB, microSDXC (1 TB), RAM: 16 GB, baterie: 5 000 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (8× Cortex-X2, 3,0 GHz, 4nm) operační systém: Google Android 12 fotoaparát: 64MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
Kompletní recenzi Nubia Red Magic 7 Pro si můžete přečíst v následujících kapitolách.
Pokračování 2 / 8
Design
Základ je stále stejný. Oproti šesté generaci vypadá základ telefonu stále stejně. Telefon o rozměrech 166 × 77 × 10 mm váží 235 gramů, pod což se podepsal zejména rám z hliníku. Displej kryje sklo Gorilla Glass 5, záda zase sklo. Jenže, to platí pouze o průhledné části námi testované varianty, prostřední část nám na poklep připomíná plast.


Red Magic 7 Pro jsme otestovali ve variantě Supernova s průhlednými zády
Masivní rám má viditelné vývody antén, na levém kraji je připraven jezdec, který vás přepne do herního režimu, na horní hraně je umístěn výduch druhého reproduktoru, mikrofon a sluchátkový jack. Ten se u smartphonů dnes už moc často nevidí, zejména u těch nejvybavenějších. Tentokrát byl navíc posunutý více ke kraji, aby poslech do kabelových sluchátek při hraní her nijak nezacláněl.



Pohled na horní a spodní hranu, na pravém boku čekejte výduch ventilátoru...
Pravý kraj je domovem zamykací klávesy a regulátorů hlasitosti. Tato tlačítka jsou, kvůli dvěma dotykovým triggerům (odezva 8 ms) a mřížce pro výduch vzduchu integrovaného ventilátoru, trochu posunuta, takže z počátku budete místo zamykání a odemykání telefonu jen nevěřícně zírat na to, že je telefon stále tišší a tišší. Na spodní hraně je připraven šuplíček pro nanoSIM a také USB-C konektor.


...vzduch se nasává na zádech poblíž foťáků, ventilátor následně najdete vlevo od fotomodulu
Jak už jsme zmínili, dominantou tohoto herního smartphonu je i tentokrát aktivní chlazení, přičemž větráček s maximálním výkonem 20 000 rpm, který se při běhu může rozzářit RGB diodami, jde vidět přes poloprůhledný kryt. Ten je přítomen u edice Supernova, alternativně může být zadní kryt úplně černý (verze Obsidian). V ostrůvku na zádech čekají jen tři fotoaparáty, čtvrtá pozice připadla LED diodě.


Levý bok má samostatné tlačítko pro vstup do herního režimu, foťáky jsou na zádech jen tři
Výrobce se snažil, abyste se přes záda mohli dávat na komponenty telefonu, a specifická místa dokonce přesně popsal. Vidíte tak popisek baterie, chladicího systému, reproduktoru či místa pro nasávání vzduchu, který se prožene přes čipset směrem ven. Nenechte se ale zmást. Třeba takový procesor má na zádech jen svoje logo, na kraji telefonu byste jej v reálu rozhodně nenašli. Musíme však výrobce pochválit za to, že záda s viditelnými šroubky vypadají neokoukaně, a to platí i při nasazení zadního průhledného krytu s dírou uprostřed.


Tento herní mobil je pěkný cvalík, jehož rozměry s přídavným krytem ještě narostou. Záď je skleněná, tedy až na prostřední část, která nám evokuje spíše plast
Efektní doplňkové osvětlení při hraní her však nabízí jen černá barevná varianta telefonu, u průhledné edice žádná přídavná světýlka nehledejte. Výrobce se však chlubí, že dvojice světel na zádi podporuje 16,8 milionů barev a 4 096 úrovní jasu, a to při nespočtu světelných efektů.

Základní krabice vypadá efektně, její součástí je 65W rychlonabíječka i základní kryt
Součástí povedené „herní“ základní krabice je totiž průhledný kryt, který nasadíte na záda telefonu, jenže v jeho prostředku zeje díra. Mimo to ještě v základní krabici najdete USB-C kabel a také 65W dobíječku, která si nedělá trampoty s rychlým dobíjením 5 000mAh baterie. V základním balení dále najdete špendlík pro vytažení šuplíčku a uživatelské manuály. K telefonu si však můžete dokoupit celou řadu příslušenství, např. dvojitý přídavný větrák, sklo na displej, chladič, „gamingová“ sluchátka nebo e-sport gamepad.
Pokračování 3 / 8
Displej
Miliarda barev, nižší jas a obyčejná fólie. Výrobce u telefonu použil špičkový 6,7" Full HD AMOLED displej od Samsungu s pixelovou maticí Crystal Diamond, u něhož hned vypíchneme dva nedostatky. S tím první moc nenaděláte, maximální jas displeje je 600 nitů a to je prostě málo. Uvnitř bude displej bez problémů čitelný, na slunci však displej citelně ztrácí. Ano, stále na něm uvidíte, ale telefon s obdobným hardwarem mají i dvojnásobný jas, nebo alespoň svítivost 1 000 nitů. A to se s testovaným smartphonem vůbec nedá srovnat. Když je aktivní maximální jas, zobrazí se uprostřed horní hrany displeje ikonka slunce.


Výrobce vsadil na 6,7" displej od Samsungu, jeho jas je však pouze 600 nitů
Druhým nedostatkem je základní fólie na displeji, na které je po třech týdnech vidět až neskutečný počet mikroškrábanců, a to jsem s telefonem skutečně nedělal nic neobvyklého. Ležel na stole nebo se přenášel v kapse, kde mimo telefonu nebylo nic. Bude tedy vhodné na displej dokoupit daleko kvalitnější sklo, třeba to přímo od výrobce.

Selfie se ukrývá pod displeje, při pohledu z boku je vidět za jakýmsi obdélníkem...
Jinak však displeji moc co vytknout nemáme. Displej zobrazí až miliardu barevných odstínů a podporuje až 120Hz obnovovací frekvenci. Aktuální frekvenci vidíte u levého horního rohu displeje, a přes horní lištu ji můžete přepnout na 60 či 90 Hz. Pro poměr výkon/plynulost se nám nejlépe osvědčila 90Hz obnovovací frekvence. Jenže, pokud zobrazený obsah nedokáže využít tak vysokou frekvenci, adekvátně se dynamicky sníží.
Navíc můžete počítat až 960Hz touch sampling ratem pro více dotyků zároveň, latence stisknutí displeje při hraní her je minimální. Navíc software efektně tlumí náhodnou registraci dlaní a dokáže na pozadí odfiltrovat i „otravné“ notifikace volajících. Když hrajte, tak prostě nemáte čas!


Ovladače systému najdete ve spodní liště, optická čtečka otisků prstů poslouží i pro měření srdečního tepu
U displeje si můžete zvolit barevný gamut v pěti krocích, na výběr jsou i barevné prostory DCI-P3 a sRGB. U každé varianty si navíc ještě upravíte teplotu barev. Personalizace barev je tedy nad míru široká, ještě si k tomu připočtete drobné korekce barev v případě nižšího, středního a vysokého jasu. Tmavý režim dokáže pošetřit energii u systémových podnabídek, které jsou na pozadí jinak čistě bílé. Filtr modrého světla se vám poté může zapínat automaticky. Až na trochu chaotické nastavování a polovičatě počeštěné prostředí jsou na tom zobrazovací možnosti skvěle.




Zobrazovací režimy a barevné korekce jsou na skutečně vysoké úrovni
Selfie kamera se schovala pod displej, takže při hraní her vám nijak nezasahuje do obsahu. Při přímém pohledu si ji zřejmě ani nevšimnete, při lehkém náklonu je patrný obdélník uprostřed horní hrany panelu, v jehož středu čeká kruhový snímač. Kamerka není úplně skrytá, ale je na tom vizuálně daleko lépe, než např. u skládacího Galaxy Z Fold3. Jenže její kvalita je žalostná, což si potvrdíme v kapitole Fotoaparát.





Další nastavení zobrazení
Od optické čtečky v displeji jsme toho moc nečekali, přesto nás příjemně překvapila svou přesností vyhodnocování (na první přiložení odemkne v 8 z 10ti případů). Jistě, nikde to trochu trvá, ale zase si můžete vychutnat efektní animace odemykání, které si nastavíte v detailech zamykací obrazovky a Always On režimu. A je tu ještě jeden bonus navíc. Čtečka otisků může dokonce vyhodnotit váš srdeční tep, stačí na ní jen chvíli podržet prst. A to se u telefonů moc často nevidí




Personalizace režimu Always On
I Always On lze ostatně personalizovat, byť svítící 5G na AOD už dnes nikoho nenadchne. Místo něj si tam můžete přidat vlastní video či fotku s libovolným popiskem, filtrem a stylem. A když k tomu ještě přidáme volitelný text na lockscreenu, pět systémových schémat, které změní i ikony, je personalizace prostředí až nečekaně široká.
Pokračování 4 / 8
Hardware
Rekordní výkon bez debat. Výkon telefonu obstarává Snapdragon 8 Gen 1, a ve spojitosti s hardwarem, který se nám dostal do ruky, jsme mohli otestovat aktuálního rekordmana v Antutu. Telefon získal přes 1 milion bodů, a minimálně do té doby, než se na trhu začnou objevovat telefony s „plusovým“ top Snapdragonem, zůstane neochvějným králem tohoto žebříčku.

Výpočetní výkon telefonů je špičkový, a to je absolutně bez debat
Telefon má také čip Red Core 1, který zajišťuje doplňkové funkce, které nejsou spojeny s grafikou. Tento čip obstarává např. audio, RGB osvětlení či vibrační odezvu. Od těchto nízkoúrovňových akcí je tak oproštěn hlavní čipset, který se může soustředit jen na výkon.






Testované hry běžely na maximální možnou kvalitu
Špičkový Snapdragon sice dost topí, ale tento nedostatek je vyvážen devítivrstevným systémem ICE 9.0. Jeho součástí je efektivnější teplovodivá pasta, grafitové podložky či velká vypařovací komora o rozměrech
4 124 mm2. A pak je tu samozřejmě vestavěný ventilátor, který se rád a ochotně spouští téměř za každé situace. Zapnete benchmark? Automaticky startuje. Začne hrát? Hned se roztočí. A to platí i pro nabíjení telefonu, které má maximální výkon 65 Wattů.




Bohaté nastavení herního režimu, dostupné pluginy a herní nabídka s užitečnými zástupci, kterou si při hraní vysunete z boku
Větrák má maximální výkon 20 000 rpm, a zdá se nám, že je, buď vypnutý, nebo běží na maximum, a to i přesto, že mu nastavíte chování na automatiku podle teploty procesoru. A to je často dosti rušivé, protože toto šumění, zvláště při nabíjení, vůbec nečekáte. Naštěstí lze automatické spouštění ventilátoru vypnout a zapnout jej z herní nabídky nebo horní lišty, a to až v případě potřeby.




V herním režimu si upravíte nastavení triggerů, zkorigujete gyroskop, dotykový displej a nastavíte si intenzitu ignorování náhodných dotyků dlaní
Ventilátor mohou efektně doplnit LED diody, a pokud budete hrát na maximální grafickou kvalitou a dlouhodobě, ještě si jej rádi zapnete. Telefon tak nebude topit do dlaně, ale jen lehce hřát, což ještě velmi dobře eliminujete přibaleným krytem. Nubia teplotní stránku telefonu uchopila z té správné stránky.

K telefonu si připojíte i toto herní příslušenství
A pokud si přepnete jezdce na levém boku telefonu, automaticky vstoupíte do herního režimu, v němž můžete rychle spouštět hry, aktivovat ventilátor, či zapnout herní pluginy. V detailu pluginů se dozvíte, pro které hry jsou určeny. A některé z nich určitě při hraní pomohou, např. asistent míření nebo invertované barvy u akčních stříleček. Navíc, při spuštění hry si můžete z levého boku vysunout nabídku, ve které si pěkně poladíte všechny potřebné funkce, zejména výkon, obnovovací frekvenci displeje či zmiňovaný ventilátor.

Funkci Screen Projection se nám však rozjet nepodařilo
Jenže, telefon je naučen na specifické hry, které do herní nabídky přiřadí automaticky. Takové mobilní Diablo nebo betaverzi Torchlight: Infinite musíte přidat ručně. Speciálním režimem je pak Screen Projection, který by měl umět projektovat bezdrátově i kabelem obraz z telefonu do PC aplikace Red Magic Studio. I přes maximální snahu se nám však zrcadlení her do počítače rozjet nepodařilo. Podle všech zdrojů to vypadá, že tato možnost funguje pouze v Číně.


Úprava chování integrovaného ventilátoru
V edici Supernova vás čeká 16GB operační paměť, na kterou navazuje 512GB úložiště. Bohužel však chybí ucelený správce zařízení, v němž byste viděli aktuální zaplnění RAM a paměti. Musíte si tak pomoci alternativními aplikacemi. V běžném zápřahu má telefon v RAM volných zhruba 9GB, navíc můžete počítat s 8GB virtuální RAM, která je aktivována defaultně. A toto nastavení nelze nijak změnit.






Dual SIM a další nastavení konektivity
Telefon podporuje dvě SIM karty, které vkládáte do šuplíčku na spodní hraně a můžete je spravovat přímo v nastavení telefonu. Maximem mobilní sítí je 5G, lokálně se připojíte k 2,4 i 5GHz Wi-Fi. Samozřejmostí je podpora Bluetooth se slušnou stabilitou, v telefonu je i GPS s dobrou citlivostí a rychlou fixací. Přes NFC bezkontaktně zaplatíte, nechybí zde ani Sdílení nablízko či podpora Android Auto.


Jednoduchý správce úložiště a Digitální rovnováha
Hudební reprodukci obstarávají dva repráky, které hrají na mobil extrémně hlasitě. S telefonem na maximum ozvučíte i velkou místnost, a to je na mobil dost velká rarita. Samozřejmě tím trpí zvuková kvalita, na druhou stranu, vibrace stolu, na němž je položený telefon, v redakci nezažíváme moc často. Pokud se spokojíte s poloviční hlasitostí, je kvalita už slušná, a to pro poslech hudby i pro hraní her. Reprákům ubližuje chybějící ekvalizér, který však dorovnává DTS:X Ultra Audio, které se zpřístupní jen, co zapojíte sluchátka.



Špičkový efekt DTS:X si aktivujete jen při poslechu do sluchátek
A následuje zvukový nářez, při němž se mi postavily chlupy na zátylku. Repráky mají své technické limity, ale i z obyčejných sluchátek u Red Magic 7 Pro vymáčknete neskutečnou zvukovou kvalitu. A v pochvalách pokračujeme i dále, dva vibrační motorky Double X-Axis obstarávají velmi pohodlnou vibrační odezvu, číselníkem počínaje, klávesnicí konče. Ta od výrobce sice vypadá jako trochu nedorostlá, ale stačí pár úprav (např. přidání řádku s čísly), a hned bude vypadat jako k světu.

Systémové klávesnici v základu chybí řádek s čísly, naštěstí jej můžete jednoduše přidat
Biometrický přístup zajišťuje slušná čtečka otisků prstů od Goodixu v optické podobě. I když si na skenování občas trochu počkáte, prakticky se nám nestalo, že by čtečka stávkovala a nechtěla prst vůbec rozeznat. Alternativou je skener obličeje, který je vhodným doplňkem. A pokud si naskenujete obličej s brýlemi, telefon vás pozná i bez nich.






Biometrika - otisky prstů a rozpoznávání obličeje. Otisky využijete i pro vstup do zabezpečeného prostoru Privacy Space, čtečka navíc slouží jako měřič srdečního tepu a nastavíte ji i vlastní animaci
V testovaném smartphonu je pevně integrována 5 000mAh baterie, která při běžném zápřahu vydržela zhruba den, často ani to ne. A to je spíše zklamání. Jistě, pokud se budete šetřit, dáte s telefonem i dva dny, ale na herní smartphone jsme očekávali výdrž o něco vyšší. A to jsme v průběhu testování hráli hry zhruba 2 hodiny denně, tedy žádný extrém. Na sluníčku ubývá baterie doslova před očima, a kolem 20% kapacity baterie už budete nervózně hledat nabíječku.





Správa baterie, tuto varování uvidíte až příliš často. Naopak dobíjení je rychlé „jako blesk“, toto nastavení však dokáže při dobíjení kompletně vynechat baterii...
Ta je naštěstí přibalená v základní krabici, má maximální výkon 65 Wattů a na maximální výkon Turbo přibývá baterie doslova před očima. Přibývající procenta můžete hned vidět na Always On displeji. Se spuštěným ventilátorem není problém baterii dobít za 8 minut o 47 procent, z 15 na sto se dostanete za necelých 20 minut. A to je pořádný kalup. Pokud budete u zásuvky, můžete rovnou nechat energii plynout přímo do telefonu a z celého koloběhu tak vynechat baterii. S bezdrátovým nabíjením se nepočítá, ale na to hráči stejné nemají čas ani trpělivost.
Pokračování 5 / 8
Software
Nadějné prostředí zabíjí nepovedený překlad. Mít v telefonu kompletní češtinu, asi by se s ním pracovalo daleko lépe. Hlavní výtka k prostředí Red Magic OS 5, které je postaveno na Androidu 12, směruje k polovičatým překladům do češtiny. Něco přeloženo je, něco není, občas narazíte na český nadpis a anglický popisek či obráceně, a to rozhodně nevypadá profesionálně a už na první pohled to bije do očí. Mnohdy tak ani nemáte chuť zkoumat některé podnabídky.




Schémata změní ikony k nepoznání. Nejen v nastavení je vidět, že se v systému plynule přechází mezi češtinou a angličtinou
Základ v češtině je, nastavení tak napůl, herní režim kompletně v angličtině. Vypadá to, že si výrobce s překlady nelámal hlavu. Součásti čistého Androidu přeloženy jsou, nadstavby a softwaru od výrobce se to netýká. Nadstavba má přitom našlápnuto slušně, máte k dispozici pět schémat, která změní i ikony aplikací), spoustu widgetů a možnosti upravit mřížku na obrazovce a velikost fontu. Nechybí ani horní lišta se zástupci rychlého spuštění, některé prvky a položky však na nás působily doslova obřím dojmem.





Domovská obrazovka, Lockscreen, hlavní menu, update firmwaru, prázdná a plná horní lišta
Nastavení je řazeno přehledně. Máte před sebou víceméně jen lehce upravený Androidu, u něhož vysouváte hlavní nabídku ze spodní lišty displeje. Mezi aplikacemi lze vyhledávat stejně tak, jako v systémovém nastavení. Zde nám chybí snad jen dedikovaný správce hardwarových zdrojů, jinak zde najdete vše. Někdy možná trochu zbytečně rozházené do podnabídek. Svižnost nadstavby je však velmi dobý a na nějaké zádrhely při běžném používání telefonu nenarazíte.



Multidisplej, jednoruční režim a chytré herní funkce
A co přidal výrobce? Pár vlastních aplikací pro organizaci času, aplikaci, přes kterou se připojíte k doplňkovému příslušenství, a poté spoustu softwarových přídavků, jimiž se v Evropě vyrovná i zavedenějším značkám. Máme tu např. režim práce ve dvou oknech najednou, k němuž se jednoduše dostanete z horní výsuvné lišty. Nechybí ani dvě systémová gesta, potažením oběma palci nahoru můžete třeba aktivovat Google Assistanta. Na dlouhé podržení klávesy Home si zase můžete nechat aktivovat jednoruční režim.



Google Play, webový prohlížeč od Nubie, číselník
V nastavení si můžete aplikace minimalizovat i do jakýchsi kompaktnějších karet, žádná námi zkoušená aplikace však v tomto módu nebyla kompatibilní. Umělá inteligence rozpoznává aplikace a hry, které spouštíte nejčastěji, a podle toho alokuje systémové zdroje. Nechybí ani spousta možností pro pořízení screenshotů a screencastů při hraní her.


Aktualizace systému Google Play zůstává i po updatu na prosincové verzi
V průběhu testování na telefon dorazily dvě větší aktualizace, přičemž jedna slibovala i kvalitnější překlady. V reálu jsme se jich ale nedočkali. Update zabezpečení z března jsme ještě schopni pochopit, jenže za verzi Aktualizaci systému Google Play z prosince loňského musíme výrobci vyčinit. A pokud si stáhnete update, i po restartu budete na stejné verzi. Ne, že by na to mobilní hráči nutné spoléhali, ovšem Nubia se nijak nevyjádřila, kolik velkých aktualizací telefon dostane. A to by mohla být předzvěst toho, že jich moc nebude...
Pokračování 6 / 8
Fotoaparát
Na foťácích se šetřilo, selfe je zamlžená. Fotoaparáty na zádech zdánlivě zabírají čtyři pozice, ovšem jen tři jsou osazeny snímači. Hlavní foťák má rozlišení 64 Mpx, světelnost F1.8 a ostření typu PDAF. Do party mu jde 8Mpx širokáč (F2.2) se 120° záběrem scény a 2Mpx makro (F2.4). A aby byl výčet kompletní, poddisplejová selfie má rozlišení 16 megapixelů a světelnost 2.0.

Uživatelské rozhraní fotoaparátu, tentokrát s režimem Pro
Fotoaplikace od výrobce si nás příliš nezískala. Na první pohled sice máte vše rychle a jasně po ruce - nastavení vlevo, zoomování a režimy vpravo, ale celkově je třeba se při hledání nastavení (menu je kompletně v angličtině) obrnit trpělivostí. Režimů je prakticky šest (Pro, noční, portrétový a pár dalších), jenže sedmý vám umožní s foťákem si trochu pohrát, a za to určitě telefon získává body navíc. Máte možnost pohrát si s makrem, 3D fotkami, panorámaty, atd.



Fotorežimů je celá spousta, naopak selfie vypadá po pořízení takto, umělá inteligence je dost výrazně dokrášluje, a ani tak to není ono...
Kvalita fotek je spíše průměrná, fotkám chybí ostrost, zvláště u krajů se ztrácí detaily, a celek vypadá tak trochu jako olejomalba. Ještě hůře je na tom širokáč, zoom je pouze ve formě výřezů. A rozhodně si vypněte obří a úplně zbytečný vodoznak na každé fotce, protože testovaný telefon se hlavními fotoaparáty rozhodně nemůže chlubit. Foťáky jsou všechny spíše jen nutnou součástí, nad kterou se vývoji příliš nepřemýšlelo.
Ukázkové fotografie:












Základní fotka, širokáč, 2× zoom, 5× zoom (v obou případech výřezy)








Fotografie za slunečného počasí




Automatika vs. noční režim


Bez blesku a s bleskem




Ukázkové fotografie z interiéru




Díky „lupě“ v levém horním rohu není makro úplně do počtu






Portrétní snímky jsou díky umělé inteligenci docela povedené
Selfie kamerka pod displejem nás vyloženě zklamala. Má sice mát deklarované rozlišení 20 Mpx, a samozřejmě bychom počítali s určitým skládáním pixel. Jenže ve finále máte tu „čest“ se selfíčky s rozlišením 1 440 × 1 080 pix! A jejich kvalita je velmi špatná. Kolem vašeho obličeje je, buď aura, mlha nebo je pozadí přeexponováno. Grafická kvalita tu prostě není a umělá inteligence se může snažit, jak může. Je ale s podivem, že rozlišení selfíček si nastavit nijak nemůžete. Přesto jsme vypozorovali chování selfie, která venku fotí s rozlišením 4 608 × 3456, uvnitř je však výsledné rozlišení daleko nižší.
Ukázkové selfie:




Na povedená selfíčka zapomeňte...


... ne, u Red Magic 7 Pro by měl být na selfíčka uvalen zákaz
Videa můžete natáčet až v rozlišení 8K, až u 4K s 60 fps je dostupná slušná stabilizace obrazu, který ani při pohybech a švencích není nikterak roztřesený. U 8K videí stabilizace přítomna není a na trhání záznamu se to podepisuje dosti výrazně. Zdálo se nám také, že byly zvuky nahrávány hlasitěji, než byly slyšel v reálu. Pokud bychom však opomněli 8K videa, můžeme zbytek zařadit do lehkého nadstandardu.
Ukázková videa:
Pokračování 7 / 8
Závěr
Pokud je pro vás mobilní hraní smysl života číslo jedna, ráno vstanete z postele a jdete hrát hry, zřejmě aktuálně neexistuje výkonnější smartphone. Pokud prahnete čistě po surovém výkonu bez detailů, máte jej mít. Prostředí běhá svižně, telefon při hraní netopí do dlaní nijak výrazně, a když skutečně musíte telefon připojit k nabíječce, stoprocentní kapacitu baterie má za pár minut. Vyzdvihnout musíme i skvělý zvuk do sluchátek.
|
 | rozměry a hmotnost: 166 × 77 × 10,0 mm, 235 g displej: 6,8", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 400, 387 PPI sítě: 2G, 4G, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS paměť: 256 GB, microSDXC (1 TB), RAM: 16 GB, baterie: 5 000 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (8× Cortex-X2, 3,0 GHz, 4nm) operační systém: Google Android 12 fotoaparát: 64MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
Jenže, jsou to právě detaily, které telefonu ubližují nejvíce. Zřejmě nejvíce vadí napůl počeštěné prostředí, které je obtížné uchopit. U herního telefonu pak zamrzí výdrž baterie, která by přeci jen mohla být o něco lepší, a velkým nedostatkem je jas displeje. 600nitů, byť v podání jinak povedeného AMOLEDu, v praxi prostě nestačí. Vysoká obnovovací frekvence je sice skvělá, jenže k tomu potřebujete i podporu ze strany samotných her. A těch, které se dostanou přes 60 FPS, není mnoho.
Vše tedy logicky směřuje k samotné ceně. Námi testovaná vyšší edice Supernova 16/512 GB vychází na 899 EUR (22 300 Kč), pokud si vystačíte s variantou Obsidian (16/256 GB), nepřekročí cena telefonu 20 tisíc korun. Na herní mobil je to cena obstojná, ale nebudete postrádat určitou nadstavbu?
Hlavní konkurenti:
|
 | rozměry a hmotnost: 173 × 77 × 9,9 mm, 238 g displej: 6,8", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 448, 395 PPI sítě: 2G, 4G, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, GPS paměť: 512 GB, RAM: 12 GB, baterie: 6 000 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 888 Plus (8× Cortex-X1, 3,0 GHz, 5nm) operační systém: Google Android 11 fotoaparát: 64MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
|
 | rozměry a hmotnost: 164 × 76 × 9,9 mm, 220 g displej: 6,7", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 400, 393 PPI sítě: 2G, 4G, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 5.2, GPS paměť: 256 GB, RAM: 8 GB, baterie: 4 500 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 888 (8× Cortex-X1, 2,8 GHz, 5nm) operační systém: Google Android 11 fotoaparát: 64MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: dostunost není známa |
|
 | rozměry a hmotnost: 164 × 76 × 9,9 mm, 210 g displej: 6,7", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 400, 393 PPI sítě: 2G, 4G, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 5.2, GPS paměť: 128 GB, RAM: 6 GB, baterie: 4 500 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 870 (8× Kryo 585, 3,2 GHz, 7nm) operační systém: Google Android 11 fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: datum uvedení neznámé |
Verdikt:
Našlapaný herní mobil, který hledí na maximální výkon doplněný chlazením a na špičkový zvuk. Fotoaparát a počeštění prostředí je však trochu v pozadí.
Plusy:
- Bohaté úpravy 120Hz AMOLED displeje a kalibrace barev
- Špičkový výkon čipsetu včetně 16GB RAM a 512GB paměti
- Aktivní chlazení posouvá výkonové limity čipsetu
- Dotykové triggery, samostatný herní režim s doplňky
- Svižné uživatelské rozhraní
- Nenápadná poddisplejová selfie
- Velmi rychlé nabíjení přes kabel
- Efektní průhledný zadní kryt
Minusy:
- Fólie na displeji se snadno poškrábe
- Postrádáme podporu microSD a zvýšenou odolnost
- Jen průměrné fotoaparáty
- Selfie je nepoužitelná
- Chaoticky přeložené uživatelské rozhraní
- Některé funkce jen pro Čínu (zrcadlení displeje, 135W dobíjení)
- Výdrž baterii nás zklamala, někdy telefon nedá ani den
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně
5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.
Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.