Recenze mobilu Samsung Galaxy A35. Volba většiny, ale trochu předražená

 • Otestovali jsme Samsung Galaxy A35
 • Je to zřejmě nejdůležitější telefon letošní střední třídy od Samsungu
 • V ničem vyloženě neexceluje, ale není ani žádný propadák

Plusy

 • 120Hz AMOLED displej
 • Spolehlivá čtečka otisků prstů
 • DualSIM, microSD, eSIM a odolnost IP67
 • Android 14 a špičková softwarová podpora

Minusy

 • Kluzké kryty
 • Pouze 6GB operační paměť v základu
 • Výkonnostní limity použitého čipsetu
 • Nadsazená cena oproti konkurenci
? 7/10
Hodnocení
redakce

„Áčkové“ telefony jsou pro Samsung ty nejdůležitější modely, protože se bavíme o telefonech s nižší pořizovací cenou, které jsou v očích zákazníků atraktivnější, než modely, které se šplhají ke třiceti tisícům. Není proti divu, že „trojková“ a „pětková“ áčka patří k něm nejprodávanějším modelům jihokorejského výrobce, takže po dražším Galaxy A55 jsme měli možnost otestovat i cenově „lákavější“ Galaxy A35, u něhož u základní verze ušetříte až dva a půl tisíce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy A35 jsme otestovali v černé barevné variantě

Základní podoba obou telefonů je však stejná. 120Hz AMOLED displej má stejné zobrazovací kvality, na zádech je opět lesklé sklo. Největším rozdílem je návrat k plastové konstrukci, která však není nic proti ničemu. Odolnost IP67 zůstává, a bohužel to platí i o „ostrůvku“ pro boční tlačítka, který nemá žádné smysluplné využití. Vizuální stránku bohužel hatí i samotný displej, který má opravdu široké rámečky, které už vyšly z módy


Samsung Galaxy A35 A356B 6GB/128GB


Telefon jsme otestovali zřejmě v nejméně atraktivní černé barevné variantě, u které se v plné nahotě odhalují odlesky okolních objektů, což platí, jak pro displej, tak pro zadní skleněný kryt. Na obou plochách jdou v černé vidět i drobná smítka prachu, takže budete telefon prakticky neustále leštit a čistit. Alternativně můžete zvolit podstatně povedenější odstíny, a nebo si na záda telefonu dokoupit ochranný kryt. Samostatně vystouplé fotoaparáty ničím výrazně nepřekvapí. Makro je zde zbytečné, další dva snímače ale fotí slušně. To stejné platí i pro selfie

Výkon telefonu se nese v podobné rovině. Použitý čipset, který byl už v loňském Galaxy A54, má určité výkonové limity. Pokud se jimi ale budete řídit a adekvátně snížíte grafiku, nebudete mít s hraním žádný zásadní problém. Teplotně je na tom telefon (i při ohledu na starší modely s Exynosem) překvapivě dobře. Navíc celek doplňuje Android 14, moderní softwarová nadstavba One UI 6.1 a špičková softwarová podpora. Mix hardwaru a funkcí se povedl, ale marně hledáme něco, v čem by telefon vyloženě exceloval. Spíše se bavíme o modelu, který umí od všeho něco a nelze říci, že by v něčem výrazně propadl.

Podobnosti a rozdíly mezi Galaxy A35 a Galaxy A55:

To však, na druhou stranu, mnohým uživatelům bohatě stačí ke spokojenosti. Jenže je tu i otázka ceny, jejíž skokové navýšení oproti Galaxy A15 a Galaxy A25 je poměrně výrazné. A nespí ani konkurence. Téměř deset tisíc za základní paměťovou konfiguraci znamená, že na trhu najdete i řadu alternativ.

V pokračování pro předplatitele také najdete

 • Jak je na tom čipset Exynos s výpočetním výkonem
 • O co přicházíte (nebo co získáváte) oproti Galaxy A55
 • Jaká je kvalita pořízených fotek a videí

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Diskuze (1) Další článek: Dnes další Dobíječka Kaktusu. Za nákup kreditu dostanete jednou tolik zdarma

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,