Futuristický design s křiklavými tvary, svítícími diodami, to už je dnes u herního telefonu skoro povinnost.

Futuristický design s křiklavými tvary, svítícími diodami, to už je dnes u herního telefonu skoro povinnost.

Průduchy aktivního ventilátoru - tohle u většiny telefonů jen tak neuvidíte.

Průduchy aktivního ventilátoru - tohle u většiny telefonů jen tak neuvidíte.

Nedávno jsme v reakci otestovali aktuální model Nubia Red Magic 3S.

Nedávno jsme v reakci otestovali aktuální model Nubia Red Magic 3S.

89
Fotogalerie

RECENZE: Nubia Red Magic 3S – herní specialista s cenou na prvním místě

  • Nubia Red Magic 3S nabízí extrémí výkon za rozumnou cenu
  • Při hraní oceníte dotykové triggery i aktivní chlazení
  • Škoda jen staršího Androidu s neúplnou lokalizací
Plusy
Extrémní výkon za super cenu
90Hz AMOLED displej
Herní triggery na bocích
Dlouhá výdrž baterie
Aktivní chlazení
Minusy
Neúplná lokalizace systému
Postrádá NFC
Podprůměrný fotoaparát
Starší Android
Dostupný jen přes evropský e-shop
7  /10

Herní smartphony vídáme na trhu již několikátým rokem. Tradičně nabízí futuristický deign, barevné diody, dotykové triggery na bocích a hlavně enormní spoustu výkonu, podrženou tučnou cenovkou. Nenápadná Nubia Red Magic 3S splňuje vše zmíněné a jako první přidává navíc i aktivní ventilátor pro odvod tepla. O to více zarazí, že se prodává o tisíce korun levněji, než jiné herní telefony.

Evropská cena Nubia Red Magic 3S je totiž po přepočtu cca 12 000 Kč, za které nabízí ten nejvyšší dostupný výkon mezi Androidy. K tomu přidává dlouhou výdrž baterie a port pro přídavné herní příslušenství. Škoda jen, že operační systém není plně lokalizovaný a telefon postrádá NFC.

rozměry a hmotnost: 172 × 79 × 9,7 mm, 215 g
displej: 6,7", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 340, 385 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 128 GB, RAM: 8 GB, baterie: 5 000 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 855 Plus (8× Kryo 485, 3,0 GHz, 7nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 48MPx, video (7 680 × 4 320), autofocus, blesk
56 %
vybavenost
cena: dostupný na evropském e-shopu

Celou recenzi Nubia Red Magic 3S si přečtěte na následujících listech. 

Pokračování 2 / 8

Design

Roztočte větráček, nažhavte světla. a Nubia Red Magic 3S je herní smartphone, ovšem narozdíl od některých telefonů to na uživatele vyloženě nekřičí na první pohled. Ano, telefon je kvůli hernímu zážitku velký a v kapse je cítít, nicméně překvapí velmi tenkým hliníkovým tělem. To je efektně zaoblené, takže se ze středové tlusté části postupně zužuje až po kraje tenké pouhých 6,6 mm. Díky tomu se i pohodlně drží v ruce, jen pozor, aby vám z ní kvůli kluzkému povrchu nevyklouzl. Škoda jen, že v testované tmavě šedé působí trochu lacině.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Z čelní strany vypadá Nubia vcelku nenápadně, v zadu na vás ale čeká výrazný pás plný LED diod, svítící logo Red Magic a barevné předěly.

Na poměry herních telefonů si Nubia zachovala ale rozumnou váhu 215 gramů, což je proti například ROG Phone II velmi znát. I čelní strana telefonu působí konvenčně. Velký displej s širšími okraji dole i nahoře, kam výrobce umístil dvojici stereo reproduktorů. Sestava nutných senzorů, čelní kamerka a barevná notifikační dioda. Tím, ale normální vzhled končí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Červený přepínač na boku vás přepne do herního režimu, který aktivuje herní triggery na bocích, naboostuje procesor a naopak zablokuje otravné funkce.

Na zádech už si Red Magic 3S nezadá s jinými herními telefony a snaží se vypadat futuristicky. Natištěné textury, výrazně rudé červené předěly, červeně lemovaný fotoaparát a samozřejmě svítící logo a dlouhý pruh s LED diodami, který při hraní zobrazuje předem nastavené barevné efekty. Nechybí LED blesk, nenápadný mikrofonek a čtečka otisků prstů ve tvaru šestiúhelníku. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pro ty, kteří namítají, proč telefon nemá raději čtečku v displeji má Nubia jednoduchou odpověď: čtečce lze stejně jako triggerům přiděli ve hrách konkrétní funkce.

Mezi čtečkou a foťákem pak najdete otvor pro nasávaní vzduchu. Proč? Navzdory tenké konstrukci Nubia do telefonu umístila aktivní ventilátor! Jeho výdech se nachází na pravém boku telefonu mezi dotykovými triggery pro ovládání her a tlačítky pro zapínaní a regulaci hlasitosti. O chlazení si ale podrobně až později.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Svítící pás na zádech lze rozzářit libovolným stylem, rychlostí i barvami. Dokonce jej lze jakožto další notifikační diodu.

Na levém boku se nachází šuplíček pro dvojici nano SIM karet, skupinka pinů pro připojení dokoupitelného herního příslušenství a do očí zde bouchne i rudý přepínač. Ten překvapivě neslouží k přepínaní tichého režimu jako u jiných smartphonů, ale zde jím aktivujete herní mód, který zablokuje nepotřebné funkce, které by vás otravovali při hraní a naopak aktivuje herní prostředí a barevné diody na zádech.  Pokud jde o spodní stranu, zde už najdeme tradičně mikrofonek a USB-C konektor. Telefon nepostrádá ani sluchátkový 3,5mm jack, který se ale samotný nachází na horní straně.

Pokračování 3 / 8

Displej

90Hz AMOLED s HDR. Nubia u modelu Red Magic 3S sáhla po velkém 6,65“ AMOLED displeji s Full HD+ rozlišením 2 340 × 1 080 pixelů. Jemností obrazu 387 ppi tedy sice nepatří mezi špičku, ovšem při používání to prakticky nepoznáte. Co však více oceníte je podpora 90Hz obnovovací frekvence, která je zárukou plynulejšího obrazu. V rámci herní sekce je možné ji ale snížit na tradičních 60Hz. Pro hráče pak bude ještě více podstatná 240Hz dotyková odezva displeje pro okamžité reakce při hraní her.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V nastavení můžete změnit barevné podání displeje i pásu LED diod na zádech.

Stran barevného podání máte možnost volbu 3 režimů. Buď zůstanete u defaultního sytého podání, které je líbivé, ale velmi vzdálené o reality nebo můžete přepnout do přirozených režimu, a to buď podle barevného prostoru sRGB nebo DCI-P3. Pak samozřejmě nechybí ani možnost aktivace filtru modrého světla, který na noc zabarví displej do teplých odstínů. 

Pokud jde o pozorovací úhly, není vzhledem k použité technologii moc co vytýkat. V pořádku je i intenzita minimálního a maximálního jasu displeje, které zajistí pohodlné používání za tmy i na přímém světle. Zapomenout nesmím ani na podporu HDR obsahu.

Pokračování 4 / 8

Hardware

Extrémní pracant, kterého neutaháte. Jakožto herní smartphone nabídne Nubia Red Magic 3S ten nejvyšší dostupný výkon v podobě procesoru Qualcomm Snapdragon 855+ s grafikou Adreno 640 a 8 GB RAM. Telefon si tedy v mžiku poradí s každým náročným úkolem, který mu předložíte a problém nebude ani hraní těch nejnáročnějších her na plné detaily.

K tomu je uzpůsobeno i chlazení telefonu. Kromě již čím dál častěji vídané, kapalinou plněnou heatpipe pro odvod tepla posouvá Nubia systém chlazení ještě dál. Uvnitř těla se totiž ukrývá i aktivní ventilátor, který automaticky přizpůsobuje rychlost otáček podle potřeby, přičemž lze vynutit i maximální výkon. V takovém případě sice už větráček slyšitelně hučí, přesto dokáže telefon udržet studený i při delším hraní, což jsem si ověřil při hře PUBG. Při nižších otáčkách ale o větráčku skoro nevíte.

Výkon - Antutu 8.2.1

  • Celkové skóre: 501 080 bodů
    • CPU: 148 244 bodů
    • GPU: 193 702 bodů
    • MEM: 79 644 bodů
    • UX: 79 490 bodů

Pro hry a další obsah je pak připraveno rychlé vnitřní úložiště UFS 3.0 o kapacitě 128 GB. Na výběr je i vyšší verze s kapacitou 256 GB, takže své nároky předem promyslete. Telefon totiž postrádá slot pro paměťové karty, takže úložiště už dodatečně nijak nerozšíříte.

Stran konektivity nechybí plná podpora gigabitového LTE, dvoupásmové Wi-Fi 5 či Bluetooth 5.0. Z drátové konektivity pak můžete počítat s konektorem USB-C i 3,5mm sluchátkovým jackem. Na levém boku pak telefon přidává PINy pro připojení dokoupitelného příslušenství. Hodně však zamrzí absence NFC, což s dnešním rozmachem bezkontaktních plateb může pro někoho představovat velkou překážku.

Rychlost úložiště - AndroBench:

  • Sekvenční čtení: 1 422 MB/s
  • Sekvenční zápis: 220,62 MB/s
  • Náhodné čtení: 171,22 MB/s (43 832,42 IOPS)
  • Náhodný zápis: 145,45 MB/s (37 236,35 IOPS)

Na druhou stranu ale lze telefon pochválit za výdrž baterie. Uvnitř se totiž nachází silná baterie s kapacitou 5 000 mAh, která vystačí na 2 až 3 dny běžného používání nebo na dlouhé odpoledne strávené hraním her. V našem simulovaném testu přehrávání Full HD videa a prohlížení webu se v obou případech výdrž přiblížila skvělým 17 hodinám.Když telefon vybijete, můžete sáhnout po přibalené 18W rychlonabíječce. Tradiční test rychlosti nabíjení jsem však tentokrát nemohl provést, jelikož v rámci testovacího balení byl přítomen pouze napájecí adaptér s britskou koncovkou. Zamrzí také absence cívky pro bezdrátové nabíjení.

Výdrž:

  • Přehrávání Full HD videa (Wi-Fi, 100% jas): 16 hodin 29 minut
  • Surfování na webu přes Wi-Fi (50% jas):​ 16 hodin 48 minut

O zvukovou stránku se zde stará dvojice stereo reproduktorů na čelní straně, přičemž spodní (hlavní repráček) pokrývá zejména nižší frekvenční pásmo, především basy, středy a především výšky pak obstarává horní repráček sloužící zároveň i jako sluchátko pro volání. Pochválit musím vysokou maximální hlasitost repráčku, ovšem hudební ambice moc nemá.

Zvuk není úplně čistý a při vyšší hlasitosti začíná šumět. Na druhou stranu si dobře poradí s basy a hlavně s prostorovým efektem díky technologii DTS:X, což oceníte hlavně při hraní her, které je zde tou hlavní hodnotou. Připojit však můžete i sluchátka, a to skrze 3,5mm jack, USB-C a nebo bezdrátově skrze Bluetooth. Podporovány jsou zde kromě tradičního SBC také kodeky AAC a aptX (HD).

Pokračování 5 / 8

Software

Nedostatky v češtině i aktualizacích. Vzhledem k tomu, že je Nubia Red Magic 3S herní smartphone, překvapí vás, že nabízí prostředí prakticky čistého Androidu s jen nepatrnou změnou v podobě hranatějších ikonek a minimem přidaných aplikací. O to větším zklamáním je, že je zde stále Android 9.0 Pie, který bezpečnostní aktualizace neviděl téměř půl roku, což o něčem svědčí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prostředí Androidu 9.0 odhaluje spoustu nepřeložených částí v nastavení.

Zanedbanou softwarovou stránku lze spatřit i v nastavení telefonu, kam výrobce přidal pár dodatečných funkcí, týkající se dodatečných herních funkcí jako je správa barev zobrazených na zadním pruhu LED diod, nahrávání obrazovky, či obsluha dokoupitelného příslušenství Red Magic. U těchto přidaných voleb se totiž Nubia naprosto vykašlala na lokalizaci do češtiny, což v kontrastu s jinak přeloženým Androidem nedělá zrovna dobrý dojem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nastavení je sice jednoduché, pro neanglicky hovořící však nebude správa funkcí zrovna pohodlná.

Na druhou stranu ale dodatečných funkcí a aplikací není tolik a všechny stojí za to. Velmi se mi líbí herní centrum Red Magic, kde si můžete vyhrát se změnou otáček aktivního ventilátoru, barevných efektů na zádech telefonu, ale třeba i nechat zablokovat příchozí hovory při hraní. V rámci něj si také můžete namapovat dotykové triggery na boku telefonu na konkrétní funkce ve hře, což významně zlepšuje herní zážitek. Jako třetí trigger lze navíc použít i čtečku otisků prstů na zádech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Součástí prostředí je herní hub, který aktivujete fyzickým přepínačem na boku. V něm pak můžete měnit otáčky větráčku, namapovat triggery včetně čtečky na zádech na herní funkce, zablokovat notifikace a další funkce.

Herní centrum je navíc dostupné ve všech hrách, swajpnutím z pravé strany obrazovky, kde máte rychlé přepínače herního nastavení a vidíte zde i teplotu telefonu, takt procesoru, či síťový provoz. Potěší i rychlé tlačítko pro nahrávání obrazovky. Funkce 4D Shock pak umožní hrstce podporovaných her (PUBG, Asphalt a pár dalším) využít vibračních motorků telefonů pro haptickou odezvu hry, což vás ještě více vtáhne do hry. 
 
Přesto si troufnu tvrdit, že například Asus ROG Phone II byl s podobnými funkcemi ještě o kousek dál, jednak počtem, ale i jejich integrací, jako bylo například streamování na Twitch či YouTube rovnou ze hry. Nubia postrádá i exkluzivní výhody, jako byly u ROG Phone například uzavřené závody ve hře Asphalt 9, ale to už je dáno i rozdílnou cenou zařízení.

Pokračování 6 / 8

Fotoaparát

Velké rozlišení, malé ambice. Už je to takový obvyklý nešvar, že herní telefony jsou přeborníci ve výbavě, ale foťák hraje druhé housle. Výjimkou není ani Nubia Red Magic 3S. Telefon sice dostal do vínku populární 48MPx fotoaparát od Sony (IMX586) se světelností f/1,79, ovšem jde o jediný hlavní objektiv, což jde proti aktuálnímu trendu.

Fotoaparát za dobrého světla fotí vcelku obstojně, vysoké rozlišení je znát na ostrosti snímků, ovšem je vidět, že snímkům díky větší komprimaci často chybí detaily a snímky působí nepřirozeně vybledlým dojmem.

Sestavení fotoaparátu Nubia Red Magic 3S:

  • primární objektiv: 48 Mpx (Sony IMX586), světelnost f/1,79; video až 8K 15 fps, slow-mo 720p při 1920 fps
  • selfie kamerka: 16 Mpx, světelnost f/2, velikost pixelu 2 µm; video: až Full HD při 30 fps

Zmínit musím i to, že v 48Mpx rozlišení telefon fotí defaultně a je třeba s tím počítat vzhledem k velikosti výstupních fotografií. Samozřejmě lze přepnout i na nižší 12Mpx rozlišení, ovšem zapomeňte zde na tradiční technologie spojování více pixelů do jednoho, takže si kvalita s nižším rozlišením jde viditelně dolu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázkové fotografie

V noci je samozřejmě na fotkách patrný vyšší šum a je znatelná i chybějící optická stabilizace. Snímky jsou tak poměrně tmavé a telefon nezvládá ve tmě zachytit tolik, jako třeba jiné vlajkové lodě telefonů. Nicméně to celkem zdařile dohání nočním režimem. Ten pořizuje více snímků naráz, ze kterých určitým způsobem poskládá velice působivý výsledek. Detaily sice stále dost chybí, nicméně jde rozhodně o nadprůměr. Nutné však počítat s delší dobou podržení, což vyžaduje hodně klidnou ruku nebo stativ.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Srovnání fotky za tmy s vypnutým a zapnutým nočním režimem. 

Aplikace fotoaparátu má vcelku tradiční vzhled i ovládání, takže se v ní snadno vyznáte, jen jako u jiných přidaných funkcí telefon počítejte pouze s anglickou lokalizací. Kromě klasického focení, videa či nočního režimu, zde najdete i manuální režim, malování světlem, slow-mo videa nebo tzv. klonování, kdy můžete určitý objekt na scéně naklonovat, respektive vložit vícekrát do jednoho snímku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ani makro snímky nejsou silnou stránkou telefonu.

Telefon samozřejmě nepostrádá selfie kamerku, která má 16 Mpx rozlišení při světelnosti f/2. Snímky jsou dostatečně ostré a kamerka překvapivě dobře pracuje s dynamickým rozsahem. Bohužel je poměrně agresivní pokud jde o zkrášlovací efekty. Přestože, jsem měl režim krásy vypnutý, stejně je ve snímcích patrné vyhlazování obličeje. Někomu to ale naopak může vyhovovat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prostředí fotoaparátu nabízí natáčet až v 8K rozlišení (15 fps) nebo v HD při 1920 fps!

Pokud jde o natáčení videa, překvapí Nubia prakticky nevídanou podporou 8K videa. Případné nadšení ovšem vychladne ve chvíli, kdy vám dojde, že pouze při 15 fps. V praxi je tedy obraz nesnesitelně trhaný a 8K videu se vyhnete obloukem. Nicméně telefonu nikdo neupře, že patří mezi první na světě, které to nabízí. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Selfie fotografie jsou povedené, jen má telefon tendenci hodně vyhlazovat kůži.

Bohužel o moc stát není ani u nižšího rozlišení. A je jedno zda, 4K, nebo Full HD při 30/60 fps. Nubia si totiž vůbec nepohlídala stabilizaci a sebemenší pohyb je na videu velmi znát. Naopak působivou ukázkou technologie je slow-mo  HD video o snímkovací frekvenci až 1 920 fps, kterým detailně zachytíte jakýkoliv padající předmět. Jen počítejte s tím, že vzhledem k náročnosti natočíte maximálně 3 sekundy záznamu.

Všechny fotografie v plné kvalitě najdete na OneDrive.  

Pokračování 7 / 8

Závěr

Nubia Red Magic 3S je čistě z pohledu poměru ceny/výbavy tím nejlepším herním telefonem na trhu. Nabídne aktuálně ten nejvýkonnější čipset mezi Androidy za cenu pouhých 12 000 Kč (479 €). Nubia si navíc vyhrála i s herním ovládáním díky dotykovým triggerům na boku a se systémem aktivního chlazení, který udrží telefon studený i při hraní těch nejnáročnějších her.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nižší cena je sice znát na neúplně lokalizovaném operačním systému, chybějícím NFC a spíše podprůměrném fotoaparátu a dalších drobnostech. Pokud vám jde čistě o herní zážitek, jde téměř o nejlepší volbu. Při neherních činostech bude ale naopak velice nepraktický. Tou hlavní nevýhodou je také horší dostupnost produktu. V tuzemských obchodech jej totiž nikde nekoupíte. Navštívit musíte jedině evropský e-shop redmagic.gg, který slouží i pro ČR.

rozměry a hmotnost: 172 × 79 × 9,7 mm, 215 g
displej: 6,7", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 340, 385 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 128 GB, RAM: 8 GB, baterie: 5 000 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 855 Plus (8× Kryo 485, 3,0 GHz, 7nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 48MPx, video (7 680 × 4 320), autofocus, blesk
56 %
vybavenost
cena: dostupný na evropském e-shopu

Největším konkurentem Nubie bude bez debat Asus ROG Phone II se srovnatelným výkonem, ale delší výdrží baterie, lepším fotoaparátem i displejem, odladěnějším systémem, širší nabídkou příslušenství a s exkluzivními výhodami v některých mobilních hrách. Za všechny tyto výhody si ale připlatíte minimálně 6 000 Kč v případě té nejzákladnější varianty. V úvahu připadá také Xiaomi Black Shark 2, který má totožnou výbavu, podobné zpracování, ale je také dostupný pouze skrze evropský e-shop firmy. Proti Nubii, ale také počítejte s o 3000 Kč vyšší cenovkou. 

rozměry a hmotnost: 171 × 78 × 9,5 mm, 240 g
displej: 6,6", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 340, 390 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/ac/ad/b/g/n, Bluetooth 5, GPS
paměť: 512 GB, RAM: 12 GB, baterie: 6 000 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 855 Plus (8× Kryo 485, 3,0 GHz, 7nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
62 %
vybavenost
cena: není v prodeji
rozměry a hmotnost: 164 × 75 × 8,8 mm, 205 g
displej: 6,4", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 340, 403 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 256 GB, RAM: 12 GB, baterie: 4 000 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 855 (8× Cortex-A76, 2,8 GHz, 7nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 48MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
48 %
vybavenost
cena: dostupný na evropském e-shopu

Verdikt: Nubia Red Magic 3S je herní smartphone se špičkovou výbavou, který myslí na pohodlné hraní i důmyslné chlazení telefonu. Vzhledem k horší dostupnusti, ústupkům v softwaru a foťáku bude jeho benefitem hlavně nízká cena.

Plusy:

  • Vynikající poměr cena/výbava
  • Extrémní výkon
  • 90Hz AMOLED displej
  • Aktivní chlazení
  • Herní triggery na boku
  • Čtečku otisků prstů lze použít jako 3. trigger
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Port pro herní příslušenství
  • Slow-mo videa až při 1920 fps

Minusy:

  • Neúplná lokalizace systému
  • Nemá NFC
  • Starší Android
  • Podprůměrný fotoaparát
  • Chybějící bezdrátové dobíjení
  • Dostupnost jen přes evropský e-shop
  • Natáčení v 8K je v praxi nepoužitelné

Pokračování 8 / 8

Tiskové fotografie:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Redakční fotografie:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Snímky prostředí:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prostředí Androidu 9.0 odhaluje spoustu nepřeložených částí v nastavení.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prostředí fotoaparátu nabízí natáčet až v 8K rozlišení (15 fps) nebo v HD při 1920 fps!
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Snímky z fotoaparátu:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Srovnání fotky za tmy s vypnutým a zapnutým nočním režimem. 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ani makro snímky nejsou silnou stránkou telefonu.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Selfie fotografie jsou povedené, jen má telefon tendenci hodně vyhlazovat kůži.

Určitě si přečtěte

Články odjinud