Poměr ceny a výbavy
Bleskové dobíjení
Super AMOLED displej
Kvalita hlavní kamerky
Stereo reproduktory
Plastová záda
Kvalita ostatních objektivů
Chybí optický zoom
Nemá notifikační diodu
Značka Realme postavila svůj raketový start a úspěch na produktech s vynikajícím poměrem ceny/výbavy. Testované Realme 7 Pro se tohoto hesla skvěle drží. Do střední třídy totiž přináší Super AMOLED displej, 65W dobíjení, skvělý výkon i fotoaparát. Navíc hezky vypadá, dlouho vydrží na baterii a nechybí mu v zásadě nic, co byste za jeho cenovku očekávali.
Realme 7 Pro se prodává za 8 000 Kč, za které přináší skvělý displej, bleskově rychlé dobíjení a ve střední třídě nás překvapila i kvalita fotoaparátu, zejména nočních fotek. Když si k tomu ještě připočteme slušnou výdrž na baterii, stereo reproduktory, odladěný systém, a to všechno zabalené v hezky nadesignovaném těle, má se konkurence ve střední třídě čeho bát.
|
 | rozměry a hmotnost: 161 × 74 × 8,7 mm, 182 g displej: 6,4", kapacitní Super AMOLED, 1 080 × 2 400, 411 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, GPS paměť: 128 GB, microSDXC (128 GB), RAM: 6 GB, baterie: 4 500 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 720G (8× Cortex-A76, 2,3 GHz) operační systém: Google Android 10 fotoaparát: 64MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
Celou recenzi Realme 7 Pro si přečtěte na následujících listech.
Pokračování 2 / 8
Design
Vypadá draze, stojí málo. Realme 7 Pro jakožto představitel střední třídy je designově povedený telefon, kde se výrobci navzdory plastové konstrukci i zádům podařilo dosáhnout elegantního vzhledu. Záda totiž mají dvojí provedení - matnou část, která evokuje mléčné sklo a druhou lesklou, která na světle vrhá zajímavé odlesky.






Design telefonu se povedl, telefon vypadá stylově a díky svému tvaru velmi pohodlně padne do ruky.
Telefon díky tomu působí mnohem hodnotnějším dojmem. Navzdory plastu je telefon také pěkně bytelný a zároveň i lehký a příjemný do ruky, čemuž pomáhají i zakulacené okraje zad. Na zádech se nachází i vystouplý modul fotoaparátu, který ukrývá i blesk. Bohužel se ale kvůli němu telefon kýve při položení na stůl.



Průstřel v displeji je malý a nenápadný, za to výstupek fotoaparátu vás zamrzí při každém položení na stůl.
Čelní strana nabídne displej s průstřelem v levém horním rohu pro selfie kamerku. Přesto ale okraje kolem zůstaly dostatečně široké na to, aby do nich vešly nutné senzory i sluchátko. Čtečka otisků prstů je pak integrovaná přímo v displeji. Notifikační diodu byste zde ale bohužel hledali marně.



V balení telefonu se nachází kromě ochranného krytu také 65W nabíječka s USB-C kabelem.
Na pravém boku se nachází pouze zapínací tlačítko, takže si výrobce mohl dovolit jej umístit tak, aby při držení bylo co nejpohodlněji dosažitelné palcem. Levý bok nabízí regulaci hlasitosti a šuplíček s plnohodnotným slotem, který zároveň pojme dvě nano SIM i paměťovou kartu. Na spodní straně pak najdete repráček, mikrofon, USB-C i sluchátkový jack. Horní strana pak nabízí pouze sekundární mikrofonek.
Pokračování 4 / 8
Hardware
Rychlost, kterou si zamilujete. Realme 7 Pro pohaní osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 720 s taktem až 2,3 GHz. Navíc jej doplňuje 8 GB operační paměti. Surovým výkonem dle benchmarků tedy jde o střední třídu, ovšem pocitově je telefon velmi rychlý, má bleskové reakce i načítání a spouštění aplikací. Bez problémů na něm rozjedete i ty nejnáročnější hry. Pro data je zda připraveno 128GB úložiště, přičemž jej můžete rozšířit i paměťovou kartou. Rychlostí přitom v našem testu spadá k nadprůměru.
Výkon - Antutu 8.4.3
- Celkové skóre: 287 997 bodů
- CPU: 104 373 bodů
- GPU: 72 707 bodů
- MEM: 54 572 bodů
- UX: 56 345 bodů
Stran konektivity počítejte s vším potřebným jako je LTE, dvoupásmová Wi-Fi 5, Bluetooth 5 a samozřejmě nechybí ani NFC pro bezkontaktní platby. Z drátové konektivity pak jistě oceníte USB-C spolu se zachovaným 3,5mm audio jackem.
Rychlost úložiště - AndroBench:
- Sekvenční čtení: 511,29 MB/s
- Sekvenční zápis: 197,08 MB/s
- Náhodné čtení: 157,04 MB/s (40 203,31 IOPS)
- Náhodný zápis: 126,31 MB/s (32 335,54 IOPS)
Nejsilnější stránkou stran výbavy je ovšem výdrž a hlavně dobíjení. Integrovaný akumulátor s kapacitou 4 500mAh v klidu zvládne dva dny běžného používání a solidní výkony předvedl i v našem zátěžovém testu. Kde ovšem ale přímo exceluje je rychlost nabíjení.
Výdrž (při autom. frekvenci displeje):
- Přehrávání Full HD videa (Wi-Fi, 100% jas): 13 hodin 54 minut
- Surfování na webu přes Wi-Fi (50% jas): 14 hodin a 29 minut
- Doba nabíjení (0 - 100%): 39 minut
- Doba nabíjení (15 - 90 %): 27 minut
Podporuje totiž rovnou 65W dobíjení, přičemž takto silný napájecí adaptér dostanete přímo v balení. S ním je možné telefon z 0 na 100% nabít za necelých 40 minut a jedná se o nejrychleji dobíjející telefon střední třídy, jaký jsme dosud testovali. Chybět zde někomu může akorát bezdrátové dobíjení, ale to je stále výsadou spíše dražších telefonů.

Realme 7 Pro je zatím nejrychleji dobíjený telefon ve střední třídě, co jsme testovali.
Realme 7 Pro nabídne stereo zvuk, jelikož kromě hlavního repráčku k přehrávání používá i sluchátko telefonu. Pochválit musím vysokou maximální hlasitost, nicméně hudební ambice příliš nemá. Přestože má čisté výšky, bohužel má velmi zastřené středy a prakticky nulové basy, takže zvuk zní velmi plastově a zastřeně. Naštěstí k poslechu můžete použít i sluchátka skrze sluchátkový jack.
Pokračování 6 / 8
Fotoaparát
Nejlepší noční fotky ve střední třídě. Realme 7 Pro přináší čtyřnásobný fotoaparát. Najdeme zde hlavní 64Mpx snímač, 8Mpx ultraširoký objektiv a dvojici dodatečných objektivů pro makro režim a portrétní snímky. Kdo by tedy čekal, že Realme sáhne po teleobjektivu, bude zklamaný, nicméně vzhledem k cenovce 8 000 Kč, to výrobci nelze tolik zazlívat.
Sestavení fotoaparátu Realme 7 Pro:
- Hlavní objektiv: 64 Mpx (Sony IMX682), clona f/1.8, ohnisko 26 mm, velikost senzoru 1/1.73”; video 4K (30 fps), FullHD (30/60/120 fps)
- Ultraširoký objektiv: 8 Mpx, clona f/2.3, ohnisko 16 mm, úhel záběru 119°
- Makro objektiv: 2 Mpx, clona f/2.4
- Portrétní objektiv: 2 Mpx, černobílý, clona f/2.4
- Selfie kamerka: 32 Mpx, clona f/2.5, úhel záběru 85°
Hlavní je to, že hlavní 64 Mpx snímač od Sony dokáže opravdu zaujmout. Fotky z něj jsou ostré, mají vyvážené barvy a líbilo se nám také množství detailů, které dokáže pojmout. Překvapivě dobře si díky automatickému HDR poradí s protisvětlem a velkým dynamickým rozsahem.









Ukázkové snímky jsou ve střední třídě rozhodně nadprůměrné
Opravdu velkým překvapením pro mne byl noční režim. U dražších vlajkových modelů jej vídáme běžně a víme, že výslednou kvalitu dokáže opravdu posunout. Nicméně ve střední třídě většinou jde pouze o marketing a výsledek minimální. Realme 7 Pro překvapivě není ten případ. Narozdíl od jiných modelů jej navíc nabízí rovnou ve dvou variantách.





Srovnání hlavního a ultraširokého objektivu
První noční režim zvaný „AI” je čistě automatický a využívá dlouhou závěrku a skládání snímků s různou expozicí, jehož výsledkem je to, že dokáže scénu výrazně rozsvětlit a nechá vyniknout detaily. Účinnost je samozřejmě závislá na množství světla na scéně. Při naprosté tmě scénu rozzáří, ale s daní velkého šumu. Pokud jej ale vyzkoušíte například na ulici s pouličním osvětlení, dostantete výsledek dostanete opravdu působivé snímky. Vše se navíc dá vylepšit nočním PRO režimem, který dovolí upravit ISO či kompenzaci expozice.






Srovnání normálního nočního režimu.
Abychom ale jen nechválili, zbylé tři objektivy zde jsou víceméně jen do počtu. Použitý ultraširokáč v noci raději ani nezkoušejte a i ve dne je velký rozdíl v kvalitě detailů, navíc má jinak zkalibrované barvy, takže jsou více syté a snímky působí trochu jako omalovánky. Monochromatický snímač pak oceníte u portrétních snímků. Makroobjektivu s rozlišením 2 Mpx se vzhledem k mizerné kvalitě detailů rádi vyhnete. I zde platí, že lepších výsledků dosáhnete zoomem z hlavního fotoparátu.



Demonstrovat kvality nočního režimu jsme rozhodli ve srovnání s 3x dražším Apple iPhonem 11 Pro u posledního smímku.
Když už mluvíme o zoomování, to je s Realme 7 Pro možné, ovšem pouze digitálně. To pro mnohé může být velmi matoucí, jelikož přímo v prostředí k němu přímo vybízí s rychlými volbami pro 2× a 5× zoom, které většinou vídáme jen u telefonů s optickým přiblížením. Díky vysokému rozlišení hlavního snímače ale i přiblížené snímky za dobrého světla působí použitelně.





Prostředí fotoaparátu
Prostředí fotoaparátu vypadá podobně jako u většiny dnešních smartphonů a Realme se nenechalo zahanbit ani množství režimů. Kromě již zmíněných je zde například režim Expert s možnostmi manuální nastavení, režim panorama, skener textu, Google Lens a samozřejmě zkrášlení obličeje.




Prostředí fotoaparát se chlubí zoomovacími ikonkami. Narozdíl od jiných modelů je zde přiblížení pouze digitální. Přesto je za dobrého světla vcelku použitelné.
Chybět nebude ani čelní kamerka s 32Mpx rozlišením, která ostrostí i kvalitou detailů potěší nejednoho selfiemaniaka a skvěle poslouží i při videohovorech. Kupodivu má však poněkud horší clonu f/2.5, která je s nedostatkem světla velmi znát. Realme to však schopně kompenzuje nočním režimem pro selfie.

Ukázkové makro snímky
Telefon samozřejmě zvládá také natáčení videa, a to až ve 4K rozlišení při 30 fps a možné je i natáčet ve Full HD při 60 fps, případně 120 fps v rámci slow-mo videí. Kvalita videa a jeho detailů je vzhledem k ceně spíše průměrná, nicméně musím pochválit opravdu velmi zdařilou elektronickou stabilizaci.



Ukázkové selfie
Ukázkové video (1080p, 30fps):
Pokračování 7 / 8
Závěr
Realme 7 Pro se při psaní recenze v českých obchodech prodává za 8 000 Kč, za které získáte opravdu povedený telefon, který zaujme hlavně Super AMOLED displejem, rekordně rychlým dobíjením, ale stydět se nemusí ani za svůj výkon. Líbit se vám budou také fotky z hlavní kamerky, ovšem zbylé objektivy raději ignorujte.
Vzhledem ke kvalitě výbavy a nastavené cenovce telefon nemá zase tolik konkurentů. Zmínit však musíme Poco X3 NFC, které má horší displej, ovšem má silnější baterii, vyšší výkon a je o 1000 Kč levnější. Atraktivní volbou je také OnePlus Nord N10, který je jen o pár set korun dražší, ale má podobnou výbavu a navíc podporuje 5G. Za zmínku stojí také levnější Samsung Galaxy A51.
|
 | rozměry a hmotnost: 165 × 77 × 9,4 mm, 215 g displej: 6,7", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 400, 393 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, microSD, RAM: 6 GB, baterie: 5 160 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 732G (8× Kryo 470, 2,3 GHz, 8nm) operační systém: Google Android 10 fotoaparát: 64MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
|
 | rozměry a hmotnost: 163 × 75 × 9,0 mm, 190 g displej: 6,5", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 400, 405 PPI sítě: 2G, 4G, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, GPS paměť: 128 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 6 GB, baterie: 4 300 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 690 5G (8× Kryo 560, 2,0 GHz, 8nm) operační systém: Google Android 10 fotoaparát: 64MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
|
 | rozměry a hmotnost: 159 × 74 × 7,9 mm, 172 g displej: 6,5", kapacitní Super AMOLED, 1 080 × 2 400, 405 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 5, GPS paměť: 128 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 4 GB, baterie: 4 000 mAh procesor: Samsung Exynos 9611 (8× Cortex-A73, 2,3 GHz, 10nm) operační systém: Google Android 10 fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
Verdikt: Dobře vyvážený smartphone střední třídy, který umí překvapit i některými nadstandardními vlastnostmi – například velmi rychlým dobíjením a kvalitním AMOLED displejem. Prodává se za odpovídající cenu.
Plusy:
- Bleskově rychlé, 65W dobíjení
- Povedený design
- Super AMOLED displej
- Stereo reproduktory
- Kvalita hlavní kamerky
- Zachovaný 3,5mm jack
- Naráz pojme 2 SIM i paměťovou kartu
Minusy:
- Kvalita zbylých objektivů
- Chybí optický zoom
- Plastová záda
- Nemá notifikační diodu
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně