Plusy
- Certifikace odolnosti IP 53
- Infraport, FM rádio, stereoreproduktory
- Pěkný displej, dobrá výdrž, 33W dobíjení
- Dostatek výkonu, přesná čtečka otisků prstů
- Dobrý hlavní snímač a videoschopnosti
Minusy
- Neomluvitelná absence NFC antény
- Nadbytečný makro a bokeh snímač
- Mraky zbytečných předinstalovaných aplikací
- Agresivní management baterie na pozadí
- Deformované fotografie ze širokoúhlého snímače
Zhruba od poloviny března se na českém trhu prodává nová modelová řada Redmi Note 10 od čínské společnosti Xiaomi. Důležité je tento model správně zařadit, protože může snadno dojít k záměně telefonů Xiaomi (Mi) a Redmi. V tomto konkrétním případě dejte zejména pozor, abyste nezaměnili například přes rok starý Xiaomi Mi Note 10, který je v některých obchodech stále v prodeji, a čerstvou, právě testovanou novinku Redmi Note 10.
Redmi Note 10 se na českém trhu prodává v šedé (Onyx Gray), bílé (Pebble White) a zelené (Lake Green) barevné variantě a zakoupit si můžete varianty 4 + 64 GB, 4 + 128 GB a 6 + 128 GB. Smartphone spadající do nižší střední třídy vyjde na 4 999, 5 499 nebo 5 999 Kč podle volby jedné z možností výše.
My jsme na testování obdrželi bohužel trošku nudnou tmavě šedou variantu, avšak v kombinaci 6 GB operační paměti a 128 GB vnitřního úložiště. Ihned po rozbalení chválíme plnohodnotný Dual SIM slot a v balení přiložený adaptér pro rychlé 33W dobíjení i silikonový obal. Dále potěší například přítomnost stereo reproduktorů a opravdu pěkný displej. Co nás naopak zklamalo, to je nelogická absence NFC (přitom loňský předchůdce Redmi Note 9 tuto funkci měl), spousta předinstalovaného balastu a agresivní ukončování aplikací na pozadí i přes udělené výjimky.
|
| rozměry a hmotnost: 160 × 75 × 8,3 mm, 179 g displej: 6,4", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 400, 411 PPI sítě: GSM, 3G, LTE konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, microSDXC (256 GB), RAM: 4 GB, baterie: 5 020 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 678 (8× Krait 460, 2 GHz, 11nm) operační systém: Google Android 11 fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Celou recenzi Redmi Note 10 si přečtěte na následujících listech.
Design
Nudná šeď, zaujme jen fotomodul. Redmi Note 10 je na dnešní dobu standardně vypadající unibody smartphone s celoplastovou konstrukcí. Na nic si nehraje a nesnaží se tvářit, že je něco víc. Zpracovaný je ale příkladně, nikde nic nevrže a telefon se nikde neprohýbá ani nekroutí. Námi testovaná šedá varianta asi vypadá trochu nudně, bílá nebo zelená na tom každopádně budou o něco lépe. Zakulacené lesklé boky doplňují ostře seříznuté hrany na horní i spodní straně, okolo krycího skla je poměrně tlustý plastový rámeček, ale displej je zcela rovný až po okraje, což v dnešní době různých 2,5D experimentů může naopak někomu imponovat.
Redmi Note 10 i přes akumulátor s kapacitou 5000 mAh působí velmi lehkým dojmem, přitom ale váží 179 gramů a měří 160 × 75 × 8,29 mm.
Krycí sklo čelní strany je narušené pouze průstřelem selfie kamerky, která je u horního okraje lokalizována uprostřed a z nějakého důvodu okolo sebe má lesklý stříbrný kruh, aby na sebe ještě více upozorňovala. Rámečky okolo displeje jsou dosti široké, což mně osobně pod displejem nevadí, protože si nemusím zalamovat palec, ostatní tři strany už na sebe ale zbytečně upozorňují. Displej má úhlopříčku 6,43" a je to velmi povedený AMOLED panel, o tom ale až na dalším listu. Nad displejem se nachází poměrně široký průduch hovorového reproduktoru, kdo by v něm ale hledal notifikační diodu, bude tam i kdekoliv jinde hledat marně. Samozřejmě se nad displejem nachází i patřičné senzory.
Z profilu je vidět vystupující fotomodul, díky kterému se telefon při položení na záda kýve.
Na levém boku najdeme šuplíček na dvojici nanoSIM a zároveň microSD kartu, což je vždy příjemné zjištění. Pravý bok ukrývá dvojkolébku hlasitosti a do vypínacího tlačítka integrovanou čtečku otisků prstů. I když je tlačítko poměrně úzké a čtečka nevyniká svojí rychlostí, je překvapivě přesná a spolehlivá skoro ve sto procentech případů. Spodní hrana ukrývá USB-C konektor, hlasitý reproduktor, hovorový mikrofon a sluchátkový konektor, zatímco na tom horním najdeme sekundární mikrofon, ne zcela obvyklý infraport a potom v této cenové hladině zcela neobvyklý druhý hlasitý reproduktor.
Zajímavé jsou protilehlé konce telefonu. Nejen, že zde najdeme infraport a zachovaný sluchátkový konektor, ale výrobce také osadil stereoreproduktory. Je jenom škoda, že při úchopu na šířku si vždy jeden budete zakrývat.
Zadní strana ukrývá logo výrobce, informace o modelu a recyklaci a vcelku netradiční fotomodul se čtveřicí snímačů a LED bleskem. Fotomodul je necelé dva milimetry vystouplý a při položení na záda se telefon celkem kýve. Rozhodně ale zaujme uspořádání snímačů, orámování toho hlavního a vcelku nic neříkající slogan „ultra premium“ s červenou tečkou, který se zřejmě snaží vzbudit vysokou důvěru ve fotografické výsledky. Potěšující je odolnost certifikace IP 53, což znamená částečnou odolnost vůči prachu a ochranu proti vodní tříšti.
Z fotografií se může zdát, že zadní strana ukrývá nějaký gradientový barevný přechod, ale není tomu tak. Nejvíce pozornosti tak nejspíše upoutá netradičně řešený a asymetricky uspořádaný fotomodul.
Co ale nikde na zadní straně nenajdeme, to je NFC anténa. A já se jen tiše ptám, proč si tímto Číňané opět zbytečně zahazují jeden konkurenční trumf. Trochu také zamrzí fakt, že je celý telefon jeden velký magnet na otisky a šmouhy, no a rozum zůstává stát nad pozicí stereoreproduktorů. Jsou jeden vůči druhému umístěny diagonálně, takže ať už telefon držíte na šířku z kterékoliv strany, vždy si rukou jeden ucpete.
Displej
Moc pěkný AMOLED. Líbí se mi trend, kdy se i na práh střední třídy dostávají AMOLED displeje. Samozřejmě u nich nemůžeme čekat kdovíjaké rozlišení, ale na úhlopříčce 6,43" je 1080 × 2400 obrazových bodů, a tedy výsledná jemnost 409 PPI, více než koukatelná hodnota. Barvy jsou krásně syté a černá je opravdu černá, pozorovací úhly jsou výborné a regulace jasu funguje spolehlivě. Výrobce udává jako typickou hodnotu jasu 700 nitů a chvilkově až 1100 nitů. Volit můžete také barevné schéma, a to mezi hodnotami Syté, Přirozené nebo Automaticky, což reguluje barvy na základě intenzity okolního osvětlení. Nechybí ani regulace teploty barev volbami Výchozí, Teplé, Studené či Vlastní.
Možnosti nastavení displeje jsou opravdu bohaté. Vzhledem k AMOLED displeji je černý režim takřka povinností, škoda ale je, že spousta aplikací je při něm jen tmavě šedá.
U Redmi sice nenajdeme z výroby aplikovanou fólii na displej, zato jsou zde samozřejmě přítomny veškeré výhody spojené s AMOLED panely. První je always on displej nazvaný Aktivní displej, kde můžete volit z několika desítek podob nebo vložit i vlastní pozadí. Fajn je, že umí zobrazovat i jiné oznámení, než jen zmeškané hovory a příchozí SMS. Také lze vybírat z několika druhů animací, které se zobrazí při přijetí notifikace. Hodit se může funkce probuzení displeje zvednutím telefonu, nebo možnost dvojitým poklepáním telefon probudit.
Nastavení always on displeje a efektů při příchozí notifikaci.
V neposlední řadě díky AMOLED displeji opravdu dává smysl zapnout tmavé systémové schéma, které tak nejen dobře vypadá, ale také rozumně šetří baterii. Je jen škoda, že opravdu vypnuté jednotlivé obrazové body najdeme převážně jen v nastavení, ostatní části systému či jednotlivé aplikace se často barví do odstínů šedi. V nastavení displeje najdeme také Čtecí režim, který se stará o odfiltrování modrého světla, možnost volit velikost písma v celkem šesti krocích a také zapnutí automatického otáčení obrazovky či vynucení režimu celé obrazovky pro zvolené aplikace.
Hardware
Absence NFC, stále ta stejná pohádka. Redmi Note 10 pocitově neváží úplně mnoho, přesto zde najdeme akumulátor s kapacitou 5000 mAh. To je velmi příjemná hodnota a ještě více potěšující je fakt, že zde výrobce použil rychlé 33W dobíjení a adaptér k tomu potřebný přibalil rovnou do prodejního balení. Takže, komu lidově řečeno dojde šťáva, nabije na 50 % do půl hodiny a na sto procent to zvládne za hodinku a dvacet minut. Dle zvolené varianty potěší i maximálně 128 GB vnitřní paměti (po startu volných cca 111 GB) a 6 GB operační paměti.
Jak výdrž baterie, tak kapacitu úložiště lze optimalizovat integrovaným nástrojem.
O chod telefonu se stará chipset Qualcomm Snapdragon 678, tedy osmijádrový procesor s Kryo jádry o taktu až 2,2 GHz a k tomu grafický akcelerátor Adreno 612. Dohromady vcelku povedená kombinace, která sice neochromí svým výkonem, ale rozhodně nabídne dost pro to, aby telefon běžel zcela plynule a bez problémů. Výrobce si dal dost záležet i na optimalizaci, po celé tři týdny testování jsem se nesetkal s jediným zásekem, pádem aplikace nebo nějakým zpomalením. I benchmark AnTuTu sice nezobrazuje nějaká astronomická čísla, ale v této cenové kategorii se jedná o velmi slušné hodnoty.
Výsledky benchmarku AnTuTu v9.0.3:
- Celkové skóre: 292 277 bodů
- CPU: 101 375
- GPU: 52 089
- MEM: 56 636
- UX: 82 177
Nyní dochází na lámání chleba, protože vše výše uvedené může být zapomenuto kvůli jedné hloupé chybě. Celá věc je o to horší, že výrobci telefonů v této cenové hladině by z logiky věci měli využít potíží společnosti Huawei a nabízet telefony, které nemají stejné problémy. Takže je hezké, že si Redmi na krabičku napíše „with easy access to the Google apps you use most“, ale NFC anténu do telefonu prostě nedá, takže co na tom, že si můžete stáhnout Google Pay, ono je dokonce provokativně v telefonu předinstalováno, ale telefonem stejně nezaplatíte.
Konektivita zahrnuje Wi-Fi standardů a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, podporu geolokačních systémů GPS, Galileo, GLONASS a BeiDou, přítomno je i FM rádio a infraport, konektorová výbava znamená USB-C i zachovaný sluchátkový 3,5 mm Jack, jediné, co opravdu chybí, je výše zmíněné NFC. Zabezpečené odemykání je možné obličejem či přes otisk prstu, senzorová výbava potom zahrnuje akcelerometr, gyroskop, senzory přiblížení a okolního osvětlení a elektronický kompas.
Software
Toho balastu navíc, to svět neviděl. Redmi Note 10 aktuálně běží na Androidu 11 s grafickou nadstavbou MIUI ve verzi Global 12.0.2 a bezpečnostními aktualizacemi k 1. únoru 2021. To, že v telefonech v poslední době nacházíme předinstalované snad všechny aplikace, co kdy Google vytvořil, to už jsme si tak nějak zvykli. Dají se schovat do složky, nebo skrýt. Ale to, co zde předvedlo Redmi, to bylo běžné tak před šesti, sedmi roky a možná vlastně ani to ne. Kromě vlastních aplikací Hudba, Galerie, Mi Video, Mi Prohlížeč, Game Turbo, Čistič, Témata a Mi Community (které více či méně dávají smysl), je tu totiž opravdu tuna balastu navíc.
Takto vypadá grafická nadstavba MIUI Global 12.0.2 postavená na Androidu 11.
Netflix, Facebook, Amazon Shopping, LinkedIn, samostatný kancelářský balík WPS Office, poté šestice her Block Puzzle Guardian, DUst Settle, PUBG Mobile Game, Tile Fun, Bubble Shooter a Jewels Blast, no a k tomu více než desítka dalších zašedlých ikon v podobě návrhů, kdy po ťuknutí dojde ke stažení dané aplikace. Ano, vše se dá odinstalovat, ale proč to tu vůbec je? Stejně tak se tu projevuje obvyklý neduh nadstavby MIUI, a to je ukončování aplikací na pozadí z důvodu šetření baterie. Musíte si je manuálně přidat na white list a i tak mnohé prostě nefungují tak, jak mají, typicky aplikace spojené s nositelnostmi přestávají synchronizovat.
Takovou míru předinstalovaného balastu a ještě odkazy na tunu dalších aplikací, to jsem viděl naposledy v dobách, kdy ještě výrobci všechny aplikace od Google duplikovali svojí vlastní tvorbou.
Ze systémových nastavení nechybí volba mezi ovládáním standardní trojicí tlačítek, nebo obvyklými gesty, stejně jako volba mezi aplikacemi v menu, nebo rovnou na plochách. Najdeme tu ale i možnost zapnout standardní notifikační centrum, nebo zvolit dělené notifikace a přepínače podle toho, ze kterého rohu potáhnete směrem dolů. Dále jsou tu klasická nastavení, jako je volba zobrazení kapacity baterie, názvu operátora a rychlosti datového přenosu, nebo volba Skrýt notch, což zde logicky znamená skrytí průstřelu selfie kamerky.
MIUI 12 nabízí množství voleb. Zda budete systém ovládat tlačítky nebo gesty, zda bude obrazovka multitaskingu posunována vodorovně nebo svisle, či zda bude notifikační centrum společné, nebo z jednoho rohu budete stahovat rychlé přepínače a z druhého samostatné notifikace.
Ve volbách pro domovskou obrazovku lze měnit přechodové afekty, mřížku aplikací i velikost samotných ikon, v obrazovce multitaskingu lze zase zapnout zobrazení stavu operační paměti, zobrazit doporučení, rozmazat náhledy spuštěných aplikací a volit jejich svislou nebo vodorovnou posloupnost. Přítomen je i obchod s tapetami a motivy, mimo několika předinstalovaných. Chybět nesmí ani šikovné Funkční zkratky, kde si můžete pro akce jako zapnutí svítilny, snímek obrazovky nebo třeba rozdělenou obrazovku nastavit různé dvojkombinace tlačítek (fyzických i na displeji).
Nechybí ani spousta akcí, ke kterým lze nastavit zkratky pomocí dvojitého stisku různých tlačítek, nebo třeba funkce čištění reproduktorů.
Ve finále tu najdeme režim pro jednu ruku, jednotné ovládací tlačítko Quick ball, zajímavou funkci samočištění stereo reproduktorů, herní režim Game Turbo, možnost otevírat oznámení ve speciálních plovoucích oknech a také zapnout zabezpečený Druhý prostor, Zjednodušený režim s velkým textem a mnohem jednodušším prostředím nebo také speciální zámek před spuštěním navolených aplikací.
Fotoaparát
Pět očí a každé jiné. Redmi Note 10 dostalo do vínku pětici snímačů, jejichž parametry najdete popsané v boxu níže. 2 Mpx makro snímač je stejně jako u mnohých dalších smartphonů zcela zbytečný a bokeh snímač se stejným rozlišením sice může pomoci s rozmazáním pozadí, ale jeho přínos je taktéž diskutabilní. Práci tak zastane zejména hlavní snímač a nutno říct, že mu to nejde vůbec špatně. Pomáhá mu k tomu výkonný LED blesk, prediktivní ostření a občas také umělá inteligence, kterou jsem ale osobně měl vypnutou, jelikož dle mého osobního názoru nepodávala barevně přesné výsledky. To už jsem byl (a o mnoho) spokojenější s automatickým HDR.
Prostředí fotoaplikace u Redmi Note 10.
Parametry snímačů Redmi Note 10:
- 48 Mpx hlavní snímač, f/1,79, 1/2" senzor, 0,8μm velikost pixelu
- 8 Mpx širokoúhlý snímač, 118° úhel záběru, f/2,2
- 2 Mpx bokeh snímač, f/2,4
- 2 Mpx makro snímač, f/2,4
- 13 Mpx selfie kamerka, f/2,45
Ve výchozím nastavení tvoří Redmi Note 10 fotografie s rozlišením 12 Mpx, i když samozřejmě režim plných 48 Mpx lze taktéž aktivovat. Rychlý přepínač umožňuje fotit s hodnotami 0,6×/1×/2× přiblížení, přičemž poslední zmiňovaná hodnota je tvořena výřezem z hlavního snímače. První, čeho jsem si při zkoumání fotografií na PC všiml, je fakt, že téměř vždy telefon ostřil tam, kam jsem chtěl, a to zcela přesně. Predikce ostření tak odvádí skvělou práci.
Porovnání 0,6×/1×/2× přiblížení. U dvojnásobné hodnoty, což je výřez z hlavního snímače, je vidět ztráta detailů a vyšší šum, ale především širokoúhlý snímač je ten, který ve vodorovném směru vše podivně smršťuje.
Dále lze vyzdvihnout dobrou úroveň detailů, barevnou věrnost a dobrý dynamický rozsah. Stejně tak nárůst šumu s ubývajícím světlem není tak drastický, jako u jiných konkurentů. To však platí pouze pro hlavní snímač a bez přiblížení, na dvojnásobné hodnotě totiž detaily velmi rychle mizí a šum naopak skokově přibývá. Zvláštní výsledky potom podává širokoúhlý snímač. Z principu věci, tedy nižšího rozlišení a většího clonového čísla je jasné, že kvalita nebude kdoví jaká, ale mně jde především o celkovou deformaci scény. V jisté míře je tu vždy, ale zrovna u Redmi Note 10 je všechno ve vodorovném směru podivně úzké, vidět je to výše především na jednotlivých automobilech.
Ukázkové fotografie:
Více ukázkových snímků najdete na posledním listu Fotogalerie.
Video umí Redmi Note 10 pořizovat v maximálním rozlišení 4K při 30 fps, dvojnásobnou snímkovací frekvenci potom nabídne ve Full HD rozlišení. Díky prediktivnímu ostření je přeostřování při natáčení opravdu bleskové a spolehlivé při různých scénách, potěší také barevná věrnost, dobrá práce HDR a plynulé změny světelnosti scény. Video se nijak netrhá a záznam zvuku je překvapivě věrný. Absence stabilizace samozřejmě zkresluje dojem z celého videa, ale třeba s použitím gimballu by výsledek za tyto peníze nemusel být vůbec špatný.
Ukázkové video (4K, 30 fps):
Závěr
Dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit. V této jednoduché větě je asi shrnuta celková podstata telefonu. Ono vlastně i když se podíváme níže, vyjmenovaná pozitiva svým počtem jednoznačně převažují množství negativ. Jenomže ta negativa (minimálně jedno) jsou poměrně závažná. To, že se v grafické nadstavbě MIUI na pozadí ukončuje běh aplikací a i ty, u kterých to zakážete často nefungují jak by měly, toho je plný internet. Telefon plný zbytečných aplikací, to se ještě dá vyřešit, i když vám to po vybalení z krabičky zabere fůru času, fotoaparát vyřeší aktualizace, ale chybějící NFC?
V balení potěší přítomnost silikonového obalu i adaptéru pro rychlé 33W dobíjení.
Pozitiv je u Redmi Note 10 opravdu hodně. Displej je povedený a navíc má výborné rozpětí jasu. Baterie je veliká, dlouho vydrží a navíc se rychle dobije, aniž byste museli něco dokupovat, vše je rovnou v balení. Zajímavá je odolnost IP 53, infraport, FM rádio, silikonový obal přímo od výrobce, plnohodnotný dualSIM i skoro stoprocentně spolehlivá čtečka otisků prstů. Cenovka je příznivá, na výběr jsou různé paměťové varianty a snad jen poznámka pod čarou je, že šedá barva je tak trochu nudná, naštěstí ale není jediná. Je to vlastně taková pohádka se špatným koncem a je jen na vás, zda vám to vadí.
|
| rozměry a hmotnost: 160 × 75 × 8,3 mm, 179 g displej: 6,4", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 400, 411 PPI sítě: GSM, 3G, LTE konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, microSDXC (256 GB), RAM: 4 GB, baterie: 5 020 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 678 (8× Krait 460, 2 GHz, 11nm) operační systém: Google Android 11 fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Hlavní konkurenti:
|
| rozměry a hmotnost: 166 × 76 × 9,0 mm, 212 g displej: 6,7", kapacitní LTPS LCD, 1 080 × 2 400, 393 PPI sítě: GSM, 3G, LTE, 5G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, GPS paměť: 64 GB, microSDXC (1 TB), RAM: 4 GB, baterie: 5 000 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 750G (8× Cortex-A77, 2 GHz, 8nm) operační systém: Google Android 10 fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
|
| rozměry a hmotnost: 161 × 74 × 8,0 mm, 177 g displej: 6,4", kapacitní Super AMOLED, 1 080 × 2 400, 411 PPI sítě: GSM, 3G, LTE konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, GPS paměť: 64 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 4 GB, baterie: 5 000 mAh procesor: Mediatek Helio G95 (8× Cortex-A76, 2 GHz, 12nm) operační systém: Google Android 11 fotoaparát: 64MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
|
| rozměry a hmotnost: 150 × 70 × 7,9 mm, 152 g displej: 6,1", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 400, 431 PPI sítě: GSM, 3G, LTE (600|150 Mb/s) konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 4 GB, baterie: 3 500 mAh procesor: Mediatek Helio P65 (8× Cortex-A75, 2 GHz) operační systém: Google Android 10 fotoaparát: 48MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
|
| rozměry a hmotnost: 166 × 77 × 8,8 mm, 209 g displej: 6,7", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 400, 393 PPI sítě: GSM, 3G, LTE konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, microSD, RAM: 6 GB, baterie: 5 020 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 720G (8× Cortex-A76, 2 GHz) operační systém: Google Android 10 fotoaparát: 64MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Verdikt: Redmi Note 10 zaujme krásným displejem, dobrou výdrží, rychlým nabíjením a ve svojí cenové kategorii také stereoreproduktory. Vrásky na čele udělá chybějící NFC, předinstalované aplikace a automatické řízení spotřeby baterie.
Plusy:
- Certifikace odolnosti IP 53
- Dobře hrající stereoreproduktory
- Přítomnost infraportu a FM rádia
- Dobrá výdrž a rychlé 33W dobíjení
- Pohledný AMOLED displej s výborným jasem
- Dostatek výkonu a příkladná optimalizace
- Plnohodnotný dualSIM slot spolu s microSD slotem
- Dobrý hlavní snímač a video schopnosti
- Velmi přesná čtečka otisků prstů
- Adaptér pro 33W nabíjení a silikonový obal v balení
Minusy:
- Absence NFC antény
- Nadbytečný makro a bokeh snímač
- Mraky zbytečných předinstalovaných aplikací
- Agresivní management baterie na pozadí
- Deformované fotografie ze širokoúhlého snímače
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Vyzkoušet za 1 Kč
Nebo samostatné Živě Premium