Recenze sluchátka Bluetrek G2: stylovka pro ženy

Zatím žádné z testovaných Bluetooth sluchátek na nás nepůsobilo tak žensky jako nový model Bluetrek. Sluchátko označované jako G2 je krásné, malé a drží nejlépe na ženském oušku.
Recenze sluchátka Bluetrek G2: stylovka pro ženy

Bluetooth sluchátka se postupem času stávají stále menší a rovněž s jejich vzhledem si výrobci více hrají. Již od pohledu je Bluetooth sluchátko Bluetrek G2 velice pohledné. Vše začíná vkusně stylizovanou namodralou krabicí, ve které si sluchátko koupíte, a končí moderním tvarem přístroje.

V uhlazeném kapkovitém těle sluchátka nejvíce vyniká střední část, které je na rozdíl od zbytku výrazně lesklá – chromová. V jejím středu se nachází stavová dioda, která uživatele informuje, v jaké situaci se sluchátko právě nachází. Je velmi zajímavé ji sledovat během nabíjení, kdy ze sytě červené plynule přechází přes fialovou až do modré barvy, a to podle úrovně nabití. Zbytek sluchátka je ponořen do namodralé kovové metalízy olemované po okrajích stříbrným pruhem.

Klepněte pro větší obrázek

Raději má ženské boltce

Po stranách sluchátka se ve stříbrném pruhu nacházejí čtyři tlačítka zvýrazněná zdrsněním. Avšak pouze dvě z nich jsou pravá a funkční. Zbývající jsou jen jaksi do počtu a pro symetrii. Z vnitřní strany sluchátka je nepřehlédnutelný lalok skrývající reproduktor a vůči sluchátku mohutná spona, kterou lze tvarovat. 

Materiál na povrchu laloku a z větší části i spony je gumový a podle slov výrobce antialergický. Nutno uznat, že je na dotek příjemný. Snaha výrobce, aby se sluchátko dalo nosit na obou uších, vedla k nepříliš šťastnému řešení ukotvení spony. Dá se totiž velmi jednoduše překlápět a v krajních pozicích moc nedrží, což znesnadňuje nasazování sluchátka. Během testování sluchátka jsem došel k závěru, že sluchátko mnohem lépe sedí na menších ušních boltcích - je jako dělané pro ženy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátko má příjemnou velikost i vzhled

K ovládání sluchátka slouží trojice tlačítek. O dvou jsme si už pověděli, tlačítko pro snížení hlasitosti je blíže špičce sluchátka než tlačítko pro zvýšení hlasitosti umístěné na opačném konci. Po chvíli práce si  na toto zvláštní rozestavění bez problémů zvyknete. Hlavní tlačítko pro zapínání/vypínání a příjem/ukončení hovoru je maskované za lesklou střední části. Stačí sluchátko stisknout v místech, kde se nachází stavová dioda, a hovor může začít.

Na manuál je spolehnutí

Párování s mobilním telefonem je bezproblémové. Jediný zádrhel může číhat pouze v tom, že si nepřečtete pečlivě zpracovaný manuál a přestanete držet hlavní tlačítko při přípravě k párování při první změně barvy diody. Tlačítko je totiž nutné držet tak dlouho (7s), dokud dioda nezačne blikat dvoubarevně. Po navolení kódu „0000“ je sluchátko připraveno k hovoru.

Kvalita hovoru je pouze průměrná. Hodně totiž záleží na vzdálenosti a poloze k telefonu, ale také na úrovni nabití baterie. Se sluchátkem se lze vzdálit od telefonu na slušnou vzdálenost - téměř deset metrů. Kvalita zvuku se však razantně snižuje, ale hovor téměř nikdy nevypadne. Úroveň rozpoznávání hlasových povelů skrze sluchátko nebylo stoprocentní ani v tiché místnosti. V případě potřeby lze během telefonování tlačítkem vypnout mikrofon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukotvení spony a vnitřní tvar sluchátka dělají při nošení problémy 

Sluchátko o hmotnosti přes 12 gramů pohání baterie Li-Pol s kapacitou 150 mAh. Výrobce slibuje průměrně až 7,5 hodiny hovoru nebo 300 hodin v pohotovosti. Při vhodné konstelaci hvězd a telefonu není ani devítihodinová hovorová doba utopií. Sluchátko totiž umí korigovat sílu signálu podle vzdálenosti od telefonu a také zvládá několik možností úspory energie v závislosti na typu telefonu. Pro pohodlné přenášení sluchátka z místa na místo naleznete v balení také kožené pouzdro, které můžete uchytit třeba za opasek.

Hodnocení

Sluchátko Bluetrek G2 kromě povedeného vzhledu, který jistě učaruje nejedné ženské duši, zaujme také doporučenou cenou 2 140 Kč včetně DPH. Výtky směřují především ke způsobu uchycení, které není na větších uších příliš jisté a k vyšší citlivosti na polohu vůči telefonu. Jinak sluchátko podalo slušné, i když jen průměrné výkony, které však plně kompenzuje nízká cena a atraktivní vzhled. Pochválit musíme rovněž českou verzi manuálu včetně tabulky vhodných kandidátů z řad mobilních telefonů. 

Technické parametry

baterie: Li-Pol, kapacita 150 mAh, doba nabíjení 2 h
pohotovostní doba: minimálně 300 h
provozní doba: maximálně 5 h 30 min (HV1), 7 h 30 min (HV2 - nejběžnější) a 9 h (HV3)
dosah: do 10 m
spotřeba energie: 2,5 µA v pohotovostním režimu, 50 mA v provozním režimu
mikrofon: funkce tlumení okolních zvukových ruchů
rozměry: 68 x 20 x 10 mm
hmotnost: 13 g
podporované Bluetooth profily: Handsfree, Headset, Serial-DevA, Serial-DevB


Bluetooth sluchátko i-Tec Bluetrek G2

Zdroj: Comdis
Tel: 596 616 383
Web: www.comdis.cz, www.bluetrek.com
Cena: 2 140 Kč

Diskuze (34) Další článek: Velké srovnání: je lepší Siemens SX1 nebo Nokia 6600?

Témata článku: Příslušenství, Sluchátka, Pro ženy, Sluch, Styl, Lalok, BLU, Jediný zádrhel


Určitě si přečtěte