Recenze tabletu Apple iPad Air (2024). Větší, lepší, univerzálnější

 • Apple iPad Air se letos dočkal dvou velikostí a lepší výbavy
 • Díky podpoře tužky Pencil Pro se stírá další rozdíl proti řadě Pro
 • Stále zde ale chybí pár drobných detailů

Plusy

 • Obrovský výkon
 • Skvělý displej
 • Volitelná podpora 5G
 • Dlouhá softwarová podpora
 • Podpora Apple Pencil Pro

Minusy

 • Pouze 60Hz displej
 • Někdy limitující iPadOS
 • Nemá blesk
? 8/10
Hodnocení
redakce

Apple iPad Air, pokročilý tablet se letos dočkal značného vylepšení, které jej opět trochu přiblížilo řadě Pro. Tablet má jisté ústupky, výkonnostně nestojí na vrcholu portfolia, přesto vzhledem k atraktivní ceně bude právě pro mnohé tou zajímavější volbou. Poprvé totiž přišel i ve větší 13" variantě, kterou jsme otestovali.

Tablet má skvělý displej, výkonu na rozdávání a přitom si zachovává svůj typický stylový design. Výhodou je tentokrát možnost volby mezi 11" a 13" úhlopříčkou. Přesunutí čelní kamerky z kratší na delší stranu naznačuje změnu primární orientace tabletu z režimu na výšku na orientaci na šířku, což zejména u větší úhlopříčky dává smysl. Ostatně přiblížení k počítači znovu šel naproti i systém iPadOS, ač má stále co dohánět.

Apple iPad Air 13 (2024) 128GB Wi-Fi Blue MV283HC/A Apple iPad Air 13 (2024) 128GB Wi-Fi Blue MV283HC/A
nabízí 34 obchodů za ceny od 22 185 Kč
Srovnat ceny na Živě

Líbit se bude také podpora tužky Apple Pencil Pro nebo povedené příslušenství. Tablet je navíc možné pořídit jak ve verzi s Wi-Fi, tak s 5G konektivitou. Zmíním i štědrou volitelnou velikost úložiště až 1 TB. Apple iPad Air startuje na 18 tisících respektive 24 tisících korunách u větší varianty. V případě vyšších konfiguracích ale není problém se vyšplhat téměř na dvojnásobek.

Celkově má nový iPad Air zaděláno na bestseller. Ukojí totiž poptávku jak po menším, tak po větším tabletu. Nabízí dlouhou podporu a překvapivě ohromující výkon, který v praxi tolik nezaostává za řadou Pro, ačkoliv je výrazně levnější. To vše stvrzuje možnost pořízení varianty s 5G, štědrého úložiště, a navíc i podporu Apple Pencil Pro. Pokud nevyžadujete OLED a vyšší obnovovací frekvenci displeje, nemůžete s tímto tabletem sáhnout vedle.

Apple iPad Air 13" 128GB, Wi-Fi (2024)
rozměry a hmotnost: 281 × 215 × 6,1 mm, 618 g
displej: 13,0", kapacitní IPS LCD, 2 048 × 2 732, 263 PPI
sítě: přístroj nepodporuje telefonní sítě
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3
paměť: 128 GB, RAM: 8 GB, baterie: 9 705 mAh
procesor: Apple M2 (8× Firestorm, 4 GHz, 5nm)
operační systém: Apple iPadOS 17
fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
49 %
vybavenost
cena: ještě se neprodává

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jaké jsou hlavní nedostatky proti řadě Pro?

Bude stačit profíkům s omezeným rozpočtem?

Dokáže nahradit počítač?

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Tento telefon chce, abyste zapomněli na klasické smartphony. Jenže to by nesměl stát tolik, co iPhone 15

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , , , Apple iPad Air 13" Wi-Fi (2024), Split View, Full HD, Liquid Retina displej, Smart Connector, Thunderbolt, MS office, Multi-Core, Geekbench, True Ton, Air, MacBook Air, Touch ID,