Na český trh dorazí v modré a černé variantě za cenu od 19 999 Kč.

Na český trh dorazí v modré a černé variantě za cenu od 19 999 Kč.

Základní model řady, Xiaomi Mi 11

Základní model řady, Xiaomi Mi 11

76
Fotogalerie

RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

  • QHD+ displej se 120Hz frekvencí patří k nejlepším na trhu
  • Když telefonu dojde šťava, oceníte 55W (50W bezdrátové) dobíjení
  • Při hraní her či delším natáčení 4K s telefonem i (ne)příjemně vytopíte
Plusy
Atraktivní vzhled
Prvotřídní AMOLED displej
55W (50W bezdrátové) dobíjení
Výborný hlavní fotoaparát
Podpora 5G Snapdragon 888
Minusy
Nemá teleobjektiv
Náladová čtečka otisků prstů
Při vyšším výkonu se rychle zahřívá
Bez zvýšené odolnosti
Vysoká cena
8  /10

Dvě premiéry, jedna před koncem loňského roku, druhá krátce po novém roce, a přesto byl vždy středobodem jeden a ten samý telefon – Xiaomi Mi 11. Poprvé byl tento model představen pro Čínu, podruhé pak pro zbytek světa. Jeho specifikace se však napříč jednotlivými trhy nijak neliší a v mnoha ohledech patří k tomu nejlepšímu, co můžeme u současných telefonů vidět. Musí však napravovat pověst předchůdce, který byl nejspíš kvůli příliš vysoké ceně předčasně stažen z evropského trhu.  

Xiaomi Mi 11 nejen výborně vypadá, ale je díky Snapdragonu 888 i zatraceně rychlý. Kromě toho má také fantastický AMOLED displej (poprvé s QHD+ rozlišením) a velmi schopný hlavní fotoaparát se skvělým videem. Od dokonalosti ho dělí jen méně spolehlivá čtečka otisků prstů v displeji a nadměrné zahřívání při výkonnostně náročných aktivitách.

rozměry a hmotnost: 164 × 75 × 8,1 mm, 196 g
displej: 6,8", kapacitní Super AMOLED, 1 440 × 3 200, 516 PPI
sítě: 2G, 4G, 5G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS
paměť: 256 GB, RAM: 8 GB, baterie: 4 600 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 888 (8× Cortex-X1, 2,8 GHz, 5nm)
operační systém: Google Android 11
fotoaparát: 108MPx, video (7 680 × 4 320), autofocus, blesk
75 %
vybavenost
cena: není v prodeji

Celou recenzi Xiaomi Mi 11 si přečtěte na následujících listech.

Pokračování 2 / 8

Design

Ze skla či kůže. Při navrhování vzhledu telefonu Xiaomi Mi 11, se designéři drželi osvědčeného receptu, který zahrnuje sklo na obou stranách a hliníkovou konstrukci. Zpředu i zezadu jsou přitom delší hrany zaoblené tak, aby telefon mohl padnout do ruky každému uživateli.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Telefon bude k dostání i s koženými zády namísto těch skleněných

Zaoblení delších hran displeje (skla) navíc vytváří dojem, že telefon zdánlivě nemá žádné boční rámečky, což vypadá výborně. Také rámečky na kratších stranách displeje jsou minimální, a tak displej tvoří přes 91 % čelní plochy. Mírnou kaňkou na kráse je snad pouze čelní kamerka umístěna v levém horním rohu. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Rozměry Xiaomi Mi 11 činí 164,3 × 74,6 × 8,1 mm, přičemž váží 196 gramů

I přes velice tenké boční strany se napravo vešla klasická sestava mechanických tlačítek reprezentovaných dvoukolébkou pro ovládání hlasitosti a vypínací klávesou. Tyto jsou přitom umístění přesně v místech, kde telefon obvykle držíte svými prsty, a tak je lze velice jednoduše ovládat. Další mechanické ovládací prvky byste na telefonu hledali marně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Z čelní strany chrání displej tvrzené sklo Gorilla Glass Victus, zadní stranu pak před mechanickým poškozením brání tvrzené sklo Gorilla Glass 5

Ani na bocích, ani na zádech, ani na jiném viditelném místě, čtečka otisků je v tomto případě ukrytá v displeji. Bohužel, tak jako u téměř všech předchozím pokusů, s nimiž jsem se setkal, ani tato čtečka v displeji nefunguje zcela spolehlivě a často se stane, že k odemknutí telefonu budete potřebovat i několik pokusů (přiložení prstu).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Čtečka zvládne dokonce i měření srdeční frekvence. Tato funkce je přitom trochu ukryta v nastavení systému pod položkou speciální funkce. Na změření tepu je poté zapotřebí nejméně 15 vteřin

Pozitivní pocity naopak vyvolávají stereo reproduktory s puncem Harman Kardon, které mají své výdechy na obou kratších hranách telefonů. Na spodní hraně se rovněž nachází šuplík pro nanoSIM karty, jakož i USB-C konketor pro dobíjení, jakož i pro připojení sluchátek (ano, 3,5mm jack chybí). Na horní hranu byl naopak umístěn další z mikrofonů, a také infraport.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Model Mi 11 sice není oficiálně voděodolný, avšak s ohledem na chráněné stereoreproduktory, jakož i na chráněný šuplík s nanoSIM karty se lze domnívat, že disponuje zvýšenou odolností proti vodě. Potápět se s ním však nedoporučujeme

Zadní straně vládne nepřehlédnutelný fotomodul s trojicí fotoaparátů umístěných v hliníkovém výlisku. Celý modul přitom výrazným způsobem vystupuje ze zadní části, a tak je telefon položený na stole velice neklidný. V našem případně jsme vyzkoušeli vesmírně šedou variantu, která působí velmi elegantně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hliníkový rámeček je na několika místech přerušen plastovými proužky tak, aby byl zachován nerušený příjem signálu

Z celkového pohledu je na vzhledu a konstrukci telefonu velice obtížné hledat chyby, když vše působí velice dobře. Některé uživatele může odradit snad pouze rozměry. Telefon je totiž skutečně velký, a tak nemusí padnout do každých rukou.

Pokračování 3 / 8

Displej

Oprávněné ovace. Na displej Xiaomi Mi 11 se pěly ódy dlouho předtím, než se telefon dostal k nám do redakce, a proto jsme byli zvědaví, zda dostojí vysokým očekáváním. Papírově přitom nabízí 6,81palcový 10bitový AMOLED displej s rozlišením 1 440 × 3 200 pixelů a poměrem stran 20:9. Xiaomi se tak vůbec poprvé dostalo přes FullHD(+) rozlišení svých telefonů. Jemnost displeje proto dosahuje 515 ppi.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Maximální jas displeje se při běžné činnosti pohybuje na hranici 900 nitů. K marketingovým 1 500 nitů se dostane krátkodobě, např. při přehrávání HDR videí

Dále se obrazovka chlubí certifikací HDR10+, 120Hz obnovovací frekvencí a nevídaným jasem 1 500 nitů. Obnovovací frekvence přitom funguje dynamicky, a to i když nastavíte užívání 120Hz varianty. V takovém případě totiž displej využívá vyšší frekvence ve všech zákoutích systémů, přičemž jakmile telefon rozezná statickou scénu na displeji (např. v galerii obrázky) přepne s ohledem na nižší spotřebu na 60Hz frekvenci. Sami přitom tuto změnu nejste schopní postřehnout.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Dotyk prstu na displej je snímán s frekvencí 480 Hz, což zajišťuje bleskovou odezvu

V nastavení displeje najdete množství variant, jejichž prostřednictvím si výsledný zážitek přizpůsobíte vlastním preferencím. Volit můžete mezi různými stupni sytosti nebo teploty barev. Na výběr je i několik různých rozlišení obrazovky (s ohledem na spotřebu energie), jakož i výběr obnovovací frekvence. K dispozici je i několik AI vylepšení (při přehrávání videa či prohlížení fotek). Nechybí samozřejmě ani čtecí režim a funkce always-on displeje s množstvím motivů na výběr.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na rozdíl od drtivé většiny současných telefonů pak Mi 11 dokáže zobrazit až miliardu barev (oproti běžným 16 miliónům)

Samotný displej je ale i v základním nastavení naprosto skvělý. Nabízí syté a jasné barvy, široké pozorovací úhly, skvělou čitelnost i na přímém slunci, okamžitou reakci na dotyk a díky 120Hz frekvenci i naprosto plynulé animace. Zkrátka a jednoduše se může v oblasti zobrazovací plochy rovnat s těmi absolutně nejlepšími.

Pokračování 4 / 8

Hardware

Top-notch. Pozadu nezůstává Xiaomi Mi 11 ani co do ostatní výbavy. Středobodem výkonnostní sestavy je nejnovější procesor Qualcomm Snapdragon 888 5G s celkem 8 jádry, z nichž jedno nejvýkonnější je taktováno na 2,84 GHz (Kryo 680), další tři na 2,42 GHz (Kryo 680) a doplňuje to úspornější čtveřice s taktem 1,8 GHz (Kryo 680). Součástí je i grafický adaptér Adreno 660 a vše doplňuje 8-12GB RAM (LPDDR3).

Výsledky benchmarku AnTuTu 9.0.7:

  • celkové skóre: 753 988
  • CPU: 201 029
  • GPU: 291 528
  • UX: 113 139
  • MEM: 148 292

První zkušenosti a recenze telefonu však odhalily, že Xiaomi Mi 11 se nedokáže s tak velkým výkonem zcela ideálně vyrovnat, resp. výkonnostní část ochladit a telefon se při vyšší zátěži přehřívá. Toto bohužel potvrdily i naše testy, když se telefon např. při spuštění benchmarku AnTuTu opravdu citelně zahřál. Podobně se telefon zahřívá i v autě při využívání aplikace Android Auto a samozřejmě i při hraní her. Při běžném užívání, ani při delších hovorech, se však telefon chová zcela normálně a k přehřívání v takových situacích nedochází.

Jak již název procesoru napovídá, telefon podporuje i nejnovější 5G, které zejména v Praze bez problémů využívá. K internetu se však připojíte i skrze dvoupásmový adaptér Wi-Fi (a/b/g/n/ac/6). Dvoupásmový je rovněž lokační A-GPS čip s podporou GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS či NavIC, a tak je otázka zafixování přesné polohy otázkou sekund.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Xiaomi Mi 11 nabízí 128 nebo 256GB vnitřní paměť, přičemž u nižší varianty je k volnému využití zhruba 109 GB. Telefon však nepodporuje microSD ani jiné paměťové karty

Pokud jste zvyklí používat bezdrátová sluchátka, můžete se spolehnout na Bluetooth 5.2 (s A2DP), přičemž sportovci ocení také podporu aptX HD a aptX Adaptive. Neodmyslitelnou součástí dnešních vrcholných telefonů je zcela určitě i NFC a tím i možnost placení telefonem. Závanem starých dob je i přítomnost infraportu k ovládání domácích spotřebičů.

Využívání 120Hz obnovovací frekvence ve spojení s QHD+ rozlišením může být strašákem pro výdrž nejednoho telefonu. Xiaomi Mi 11 se s tím snaží bojovat baterií s kapacitou 4 600 mAh skládající se ze dvou samostatných bateriových článků, přičemž pro případ, že energie skutečně dojde, podporuje vysokorychlostní 55W dobíjení vč. bezdrátové technologie Qi.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Xiaomi Mi 11 podporuje i 10W reverzní bezdrátové dobíjení

Při běžném i mírně vyšším provozu přitom telefon zvládne 1 den zcela bez problémů, když vám povětšinou zbyde v noci 20-30 % kapacity baterie. Na další den to však již samozřejmě není. Pouze o volnějších víkendech můžete nechat nabíječku doma, ale sám bych to neriskoval. Díky technologiím Power Delivery 3.0 a Quick Charge 4+ je poté za použití přibaleného 55W adaptéru možné telefon dobít za 15 minut na téměř 50 % a za 45 minut do plné kapacity. Bezdrátově lze při použití správné (50W) nabíječky telefon dobít za necelou hodinku. 

Pokračování 5 / 8

Software

Android 11 s MIUI 12. Systém (resp. grafické nadstavby) telefonů Xiaomi, potažmo Redmi, patří dlouhou dobu k těm oblíbenějších, a to zejména s ohledem na možnosti jeho personalizace. V Xiaomi Mi 11 se konkrétně setkáváme s Androidem 11 doplněným grafickou nadstavbou MIUI 12.0.13.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Základní pohledu do Xiaomi Mi 11

Ta po vzoru svých předchůdců umožňuje uživateli uzpůsobit vzhled systému k obrazu svému (vzhled ikon, textu, způsob ovládání systému gesty), a to vč. výběru mezi klasickým zobrazením ikon v nabídce aplikací, nebo pouze na pohotovostních plochách. Xiaomi i v tomto případě doplnilo nadstavbu o některé své aplikace, jakož dala prostor i třetím stranám (Netflix, Facebook, WPS Office apod.)

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nevýhodou nadstavby MIUI je zobrazování nechtěných reklam (např. při užívání aplikace Optimalizace apod.)

Nastavení nabízí bohaté možnosti vč. tzv. Druhého prostoru, který v telefonu vytvoří virtuální druhý systém, což se může hodit pro oddělení soukromého a pracovního života. Při hraní her je k dispozici i tzv. režim Game Turbo, který optimalizuje výkon pro hraní her, jakož dokáže zkrátit i zpoždění Wi-Fi sítě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Stahovací roletku můžete rozdělit na ovládací centrum s rychlými přepínači (stažení z levé horní části displeje) a na část se zmeškanými notifikacemi (stažení z pravé horní části obrazovky)

Pokračování 6 / 8

Fotoaparát

Ověřená kvalita. Fotoaparát je v současnosti jedním z mála prvků výbavy, který dokáže viditelně oddělit jednotlivé modely od ostatních. Xiaomi Mi 11 přitom vsadilo na stejný čip, který již dříve výrobce použil u modelu Mi 10 s tím rozdílem, že u letošního modelu chybí hloubkový senzor, za to došlo k vylepšení makro režimu. Hlavní snímač, stejně jako čelní kamerka využívají Quad-Bayer filtr, což znamená, že výsledné fotografie budou v rozlišení 27 Mpx u hlavního a 5 Mpx u čelního snímače.

Parametry snímačů Xiaomi Mi 11:

  • 108Mpx hlavní snímač, velikost 1/1,33″, světelnost f/1,9, OIS, PDAF, 8K video
  • 13Mpx širokoúhlý snímač, úhel záběru 123°, velikost 1/3,06", světelnost f/2,4
  • 5Mpx makro objektiv, velikost 1/5,0", světelnost f/2,4, autofokus
  • 20Mpx čelní kamerka, HDR, velikost 1/3,4", světelnost f/2,2

Aplikace Fotoaparát doznala drobných úprav, když se zejména rozšiřovaly její možnosti. Mezi jednotlivými režimy lze rychle listovat, přičemž úplně vlevo je pak nabídka zbývajících režimů (108Mpx, Noc, Dokumenty, Panorama, Superměsíc, Dlouhá expozice apod). V horní části (v režimu na šířku nalevo) je k dispozici několik rychlých přepínačů (typicky HDR, AI, blesk a filtry).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Fotografie z hlavního snímače

Při focení hlavním snímačem jsou výsledky vynikající. Fotografie se pyšní přirozenými barvami, velice nízkým digitálním šumem (a to i v hůře osvětlených scénách), širokým dynamickým rozsahem, jakož i dostatkem detailů. Příliš však nedoporučuji používání umělé inteligence při focení, když ta obyčejně pouze převede snímek do HDR a občas přesaturuje barvy. V nočních scénách snímač zbytečně nepřesvětluje a rovněž tyto výsledky jsou excelentní.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hlavní snímač * širokoúhlý objektiv * 2násobné přiblížení

Pozitivně nás překvapil i ultraširoký snímač, který zaujme dobrým dynamickým rozsahem, věrností barev, jakož i množstvím detailů na fotografii. Hůře již tradičně hodnotíme makro snímač, kterému nepomáhá ani automatické ostření. Fotografie sice zachytí drobnější detaily, avšak obecně působí mírně vybledle a postrádají větší kontrast.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Porovnání hlavního snímače a širokoúhlého objektivu

Jedním z marketingových lákadel Xiaomi Mi 11 je i schopnost natáčet video v 8K rozlišení při 30 fps. K našemu mírnému překvapení je přitom i tento záznam poměrně využitelný, když zaujme zejména neuvěřitelné množství detailu. Přesto doporučujeme využívat zejména 4K režim (při 60 či 30 fps), který je po všech stránkách výborný. Pořízené záznamy jsou plynulé, mají výborné barvy, kontrast i ostrost. Kvalita zůstává dokonce i u méně nasvětlených scén.

Ukázka videa (4K, 60 fps):

Zcela určitě všemu pomáhá i 4osá optická stabilizace (u hlavního snímače), u ultraširokého snímače se telefon spoléhá na elektronickou stabilizaci. Mi 11 nabízí i několik netradičních režimů (Super Steady pro akční videa, Pomalé přiblížení pro hrátky s pozadím, Zmrazení pozadí pro zastavení části scény nebo Zrychlené nahrávání pro časosběrná videa). Jediným negativem videí tak může být pouze 96Kbp audio.

Ukázka videa (FullHD, 30fps):

Pokračování 7 / 8

Závěr

Po loňských problémech s modely Mi 10 a jejich rychlých stažením z evropského trhu potřebovalo Xiaomi na nejvyšší úrovni bodovat a s Xiaomi Mi 11 se jim to povedlo. Telefon nabízí elegantní vzhled, prvotřídní displej, nekompromisní výbavu a velice dobrý fotoaparát s výborným videozáznamem. Jedním z mála negativ je častější zahřívání telefonu při práci s vyšším výkonem a někomu může chybět teleobjektiv u fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V prodejním balení se kromě telefonu nachází také 55W adaptér, silikonový obal a redukce na 3,5mm jack

Co do konkurence může model Mi 11 nejvíce ohrozit starší kůň z vlastní stáje, tedy Xiaomi Mi 10T Pro, které má v mnoha ohledech velice podobnou výbavu a je znatelně levnější (12 000 Kč oproti 20 000 Kč). Oproti jiným vrcholným modelům je ale levnější variantu.

rozměry a hmotnost: 164 × 75 × 8,1 mm, 196 g
displej: 6,8", kapacitní Super AMOLED, 1 440 × 3 200, 516 PPI
sítě: 2G, 4G, 5G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS
paměť: 256 GB, RAM: 8 GB, baterie: 4 600 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 888 (8× Cortex-X1, 2,8 GHz, 5nm)
operační systém: Google Android 11
fotoaparát: 108MPx, video (7 680 × 4 320), autofocus, blesk
75 %
vybavenost
cena: není v prodeji

Hlavní konkurenti:

rozměry a hmotnost: 165 × 76 × 9,3 mm, 218 g
displej: 6,7", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 400, 393 PPI
sítě: 2G, 4G, 5G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, GPS
paměť: 128 GB, RAM: 8 GB, baterie: 5 000 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 865 (8× Kryo 585, 2,8 GHz, 7nm)
operační systém: Google Android 10
fotoaparát: 108MPx, video (7 680 × 4 320), autofocus, blesk
64 %
vybavenost
cena: není v prodeji
rozměry a hmotnost: 160 × 74 × 8,7 mm, 192 g
displej: 6,6", kapacitní AMOLED, 1 080 × 2 400, 402 PPI
sítě: 2G, 4G, 5G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS
paměť: 128 GB, RAM: 8 GB, baterie: 4 500 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 888 (8× Cortex-X1, 2,8 GHz, 5nm)
operační systém: Google Android 11
fotoaparát: 50MPx, video (7 680 × 4 320), autofocus, blesk
70 %
vybavenost
cena: není v prodeji
rozměry a hmotnost: 152 × 71 × 7,9 mm, 171 g
displej: 6,2", kapacitní Dynamic AMOLED, 1 080 × 2 400, 424 PPI
sítě: 2G, 4G, 5G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5, GPS
paměť: 128 GB, RAM: 8 GB, baterie: 4 000 mAh
procesor: Samsung Exynos 2100 (8× Cortex-X1, 2,9 GHz, 5nm)
operační systém: Google Android 11
fotoaparát: 12MPx, video (7 680 × 4 320), autofocus, blesk
73 %
vybavenost
cena: není v prodeji
rozměry a hmotnost: 147 × 72 × 7,4 mm, 162 g
displej: 6,1", kapacitní OLED, 1 170 × 2 532, 457 PPI
sítě: 2G, 4G, 5G
konektivita: Lightning, Wi-Fi 6, Bluetooth 5, GPS
paměť: 64 GB, RAM: 4 GB, baterie: 2 815 mAh
procesor: Apple A14 Bionic (6× Firestorm, 3,0 GHz, 5nm)
operační systém: Apple iOS 14
fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
66 %
vybavenost
cena: 8 150 Kč11 320 Kč

Verdikt: Xiaomi Mi 11 se právem řadí mezi mobilní smetánku, když exceluje prakticky ve všech podstatných aspektech. V jeho neprospěch může hovořit snad pouze častější zahřívání, nespolehlivá čtečka otisků prstů v displeji a chybějící voděodolnost.

Plusy:

  • Povedený a atraktivní vzhled
  • Prvotřídní AMOLED displej se 120Hz frekvencí
  • Nejvýkonnější Snapdragon 888
  • 55W (50W bezdrátové) dobíjení
  • Reverzní bezdrátové nabíjení
  • Výborný hlavní fotoaparát
  • Skvělý videozáznam až v 8K kvalitě

Minusy:

  • Nemá teleobjektiv
  • Při vyšším výkonu se rychle zahřívá
  • Méně spolehlivá čtečka otisků prstů v displeji
  • Mezigeneračně horší audio
  • Oficiálně nemá žádnou IP certifikaci

Pokračování 8 / 8

Produktové fotografie:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Redakční fotografie:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Snímky prostředí:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ukázky z fotoaparátu:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Určitě si přečtěte

Články odjinud