Ředitel OnePlus prozradil podrobnosti k připravovanému Nord N200 5G

Generální ředitel společnosti OnePlus Pete Lau prozradil magazínu PCMag informace o chystaném telefonu Nord N200 5G. Novinka se má stát cenově nejdostupnějším zařízením s podporou mobilních sítí páté generace – její cenovka má být nižší než 250 dolarů, tj. v přepočtu 5200 korun.

OnePlus Nord N200 5G chce navázat na úspěchy loňských modelů Nord N10 a Nord N100, o které byl zejména ve Spojených státech nesmírný zájem. Není proto divu, že čínská značka hodlá zvýšit laťku a s ní i svůj tržní podíl.

OnePlus Nord N200 5G

Loňský OnePlus N100 měl sice obrazovku s obnovovací frekvencí až 90 Hz, avšak její kvality značně sráželo podprůměrné rozlišení 720 × 1600 obrazových bodů. Nástupce nabídne displej s rozlišením 1080p a úhlopříčkou 6,49", čímž se v tomto směru dostane na úroveň vyššího modelu N10.

Na obrázku, který Pete Lau exkluzivně poskytl PCMagu, jsou na zadní straně patrné tři fotoaparáty, přední foťák je pak umístěn v průstřelu, situovaném v levém horním rohu obrazovky. Z provedení tlačítka pro vypnutí/zapnutí telefonu lze usuzovat na integraci čtečky otisků prstů.

Generální ředitel poskytl informace také na oficiálním diskuzním fóru OnePlus, kde uvedl, že cílem je přinášet špičkové technologie za dostupnější ceny. Zatímco uživatelé v Evropě a Indii se mohou těšit na představení OnePlus Nord CE 5G, plánované na 10. června, OnePlus Nord N200 5G bude určen pro Severní Ameriku a termín jeho uvedení zatím není znám.

OnePlus Nord CE 5G

Web MySmartPrice získal exkluzivní informace o další chystané novince v podobě OnePlus Nord CE 5G (písmena CE znamenají „Core Edition“). Srdcem tohoto modelu bude osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 750, přičemž k dispozici budou přinejmenším dvě konfigurace operační a interní paměti: 6 GB + 64 GB a 8 GB + 128 GB.

Na přední straně najdeme AMOLED obrazovku s úhlopříčkou 6,43" a obnovovací frekvencí až 90 Hz. Displej bude také obsahovat snímač otisků prstů a v jeho levém horním rohu nebude chybět 16Mpx fotoaparát. Zařízení bude mít celoplastovou konstrukci, což znamená, že rám i zadní panel budou tvořeny polykarbonátem.

Na zadní straně bude trojice fotoaparátů: hlavní s rozlišením 64 Mpx, širokoúhlý s rozlišením 8 Mpx a 2Mpx hloubkový snímač. Energii má zajišťovat akumulátor s kapacitou 4500 mAh, který bude možné nabíjet výkonem až 30 wattů.

Váš názor Další článek: Apple iPadOS 15: Novinky tu jsou, ale čekali jsme víc...

Témata článku: , , , , , , , , , Qualcomm Snapdragon, Obrazovka, Rozlišení, PCM, Pro +, Evropa, Zapnutí, Pete Lau, Severní Amerika, Generální ředitel,