Redmagic 9S Pro má špičkový výkon a obří baterii s dvoudenní výdrží. Nechybí mu ventilátor ani pruh s LED diodami

  • Herní telefony nemusí primárně lákat na hry
  • Hardware je výkonný, pomáhá mu i vestavěný ventilátor
  • Baterie o kapacitě 6 500 mAh slibuje výdrž až dva dny

Herní značka Redmagic uvedla nový herní topmodel, a to ve dvou variantách. Redmagic 9S Pro+ se bude nabízet jen v Číně, a jedná se o absolutního rekordmana benchmarku Antutu (2 369 542 bodů), na globální trhy má zamířeno jen Redmagic 9S Pro. I ten však snese srovnání (nejen) s herní konkurencí. 

Klepněte pro větší obrázek
Redmagic 9S Pro je brán jako herní telefon. Na druhou už nevypadá tolik extravagantně, a z jeho používání budou mít radost i „ne–herní“ uživatelé. Slibuje totiž výdrž až dva dny na jedno nabití. Tedy dvojnásobek toho, co je pro topmodely běžné...

Novinka má rozměry 164 × 76 × 8,9 mm a váží 229 gramů. O výkon se stará přetaktovaný Snapdragon 8 Gen 3 (Leading Version), na něhož navazuje operační paměť LPDDR5X a rychlé úložiště UFS 4.0, a to až v kombinaci 12 + 512 GB. Vysoký grafický výkon docílil telefon efektivnějším chlazením ICE 13.5. Vypařovací komora má plochu 10 182 mm2, a připočíst k tomu musíme i tichý vestavěný větráček (22 tisíc RPM), který má hlasitost nepřevyšující 4 dB. 

Baterie se dobije za 35 minut

Telefon používá rovný 6,8" OLED displej, který využívá rozlišení 2 480 × 1 116 pix a má 120Hz obnovovací frekvenci. Čtečka otisků prstů je poddisplejová a dokáže i změřit srdeční tep. Poddisplejová selfie má rozlišení 16 megapixelů. Na pravém boku telefonu jsou umístěny dotykové Air Triggery a nechybí zde ani regulátory hlasitosti a zapínací tlačítko. Na těle telefonu jsou dále dva reproduktory (certifikace DTS:X Ultra), sluchátkový jack a tři mikrofony. V rámci konektivity se počítá s podporou USB 3.2, 5G sítí a Wi-Fi 7. Baterii o velkorysé kapacitě 6 500 mAh dobijete až 80 Watty. Z nuly na sto to trvá 35 minut, popř. můžete při hraní baterii kompletně „obejít“. Telefon na jedno nabití vydrží až dva dny. 

Klepněte pro větší obrázek
Výkon telefonu zajišťuje přetaktovaný Snapdragon 8 Gen 3, doplněný rychlou operační pamětí a rychlým úložištěm

Na zádech jsou připraveny dva smysluplné fotoaparáty – 50Mpx hlavní snímač s optickou stabilizací a 50Mpx širokáč. Ve smartphonu běží poslední verze Androidu s nadstavbou Red Magic OS 9.5. Myslelo se u něj i na umělou inteligenci, která upraví fotografie, vytvoří tapety, připraví souhrny textů, asistuje při psaní a vyhledávání, apod. Navíc jsou v systému AI doporučení na různé akce telefonu v reálném čase nebo rozpoznávání zvuků v jeho okolí

Globální verze Redmagic 9S Pro bude formálně oznámena 16. července, kdy budeme znát i evropské ceny a přesnou dostupnost. Na specifikacích telefonu se však nic měnit nebude, což platí i pro barevné varianty. Redmagic 9S Pro se bude nabízet, v poměrně konzervativních odstínech, černé a bílé.

Váš názor Další článek: 10 tipů a triků pro Kalendář Google, díky kterým ho můžete využívat na maximum

Témata článku: , , , , , , , , ,