Redmi Pad je všestranný tablet pro zábavu. Má certifikát na to, že vám neunaví zrak

Jednou z novinek, kterou Xiaomi představilo na mnichovské konferenci, je cenově dostupný tablet, uvedený pod jednou z dceřiných značek. Redmi Pad je tablet s 10,6palcovým displeje a je koncipován tak, aby vyhověl co nejširšímu spektru uživatelů. Hodí se na hraní, čtení i běžnou konzumaci obsahu. Na výběr bude ze dvou paměťových variant: 3 + 64 GB za 6 000 Kč a 4 + 128 GB za 6 500 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

I když je Redmi spíše „budgetovou“ značkou v rámci portfolia Xiaomi, Redmi Pad nepůsobí vůbec lacině. Má celokovovou konstrukci z hliníku a moderní „iPhonovsky“ seřezané hrany. Hmotnost se vešla pod 450 gramů, tělo je tlusté pouze 7 mm. Přitom se do něj vešly rovnou čtyři reproduktory, které podporují mobilní verzi prostorového zvuku Dolby Atmos.

Displej s úhlopříčkou 10,6 palce je typu IPS s 90Hz obnovovací frekvencí. Mezi vrcholné hodnoty sice nepatří maximální jas 400 nitů, ale zato se tablet může pochlubit certifikátem SGS, udělovaným německou společností TÜV Rheinland. Podle něj displej emituje nízké množství modrého světla, čímž se eliminuje únava očí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

O výkon všestranného tabletu se stará 6nm čipset Helio G99 od Mediateku. Vestavěná baterie s kapacitou 8 000 mAh má vydržet až 26 hodin nepřetržitého čtení, 21 hodin přehrávání videa nebo 12 hodin hraní her v jednom kuse. Nabíjení probíhá pomocí USB-C konektoru s maximálním podporovaným výkonem 18 W. Tablet běží na lehce upravené tabletové verzi nadstavby MIUI, která podporuje například rozdělení obrazu a pohodlnější práci s okny aplikací.

Tablet Redmi Pad na produktovém videu výrobce:

Váš názor Další článek: Doogee S96 GT. Nový superodolný tank zvedá výpočetní výkon a prodlužuje vzdálenost pro noční vidění

Témata článku: Redmi, Xiaomi, , , , , , , SGS, Zábava, Displej, Dolby Atmos, Zrak,