Redmi se Snapdragonem 888 přijde v únoru. Do Evropy se dostane nejspíš jako Poco

Xiaomi na sociální síti Weibo láká na premiéru nové řady smartphonů Redmi K40. Novinky budou určeny nejprve pro Čínu, ale časem se jich dočkáme také v Evropě, i když pod jiným názvem. Čínská premiéra je naplánovaná na únor, cena zařízení bude začínat na 2 999 jüanů, po přepočtu (bez daně) na 10 tisících korun.

Klepněte pro větší obrázek
Vizuál láká na premiéru řady Redmi K40 v Číně | Zdroj: Weibo

Podznačka Redmi zahrnuje cenově dostupná zařízení a řada K v Číně znamená vždy prakticky nejlepší dostupnou výbavu. Už teď víme, že K40 obdrží v současnosti nejvýkonnější čipset pro Androidy, Snapdragon 888. Z další výbavy výrobce poodhalil například kapacitu baterie 4 000 mAh nebo použití plochého (nezakřiveného) displeje.

Otázkou zůstává, pod jakým názvem se novinka dostane do Evropy a na další globální trhy. Řada Redmi K se v minulosti měnila například na telefony Mi (Redmi K20 Pro –> Xiaomi Mi 9T Pro, Redmi K30S –> Xiaomi Mi 10T) nebo Poco (Redmi K30 Pro –> Poco F2 Pro). Vzhledem k velké expanzi značky Poco za poslední rok by dávalo větší logiku zařazení do jejího portfolia. S největší pravděpodobností se tak Redmi K40 Pro v Evropě přejmenuje na Poco F3 Pro.

Diskuze (1) Další článek: Provoz dronů má nová pravidla. Všechno názorně vysvětlí aplikace Dronald

Témata článku: Redmi, Xiaomi, , , , , , , , , , Evropa, Výbava, DOS, Weibo, UNO, Únor, Android Snapdragon,