Řemínek Mudra Band umožní ovládat Apple Watch jednou rukou. Využívá k tomu nervové signály

Apple Watch slouží jako prodloužená ruka telefonu, takže jej nemusíte při každé příležitosti vytahovat z kapsy a spoustu věcí obsloužíte přímo na hodinkách. Co když, ale máte zrovna plné ruce nebo máte rukavice a nemůžete je ovládat? Řešením může být chytrý řemínek Mudra Band, který na letošním veletrhu CES získal dokonce ocenění za technologickou inovaci.

Řemínek na první pohled vypadá docela konvenčně, ve skutečně je ale opatřen spoustou senzorů, které jsou tak citlivé, že dokáží z povrchu kůže snímat tzv. biopotenciály, tedy nervové signály proudící z mozku do rukou, které člověk využívá k pohybům prstů. Tyto pohyby pak identifikuje a převede do dotykových akcí, díky čemuž lze hodinky ovládat jednou rukou. Tou na které je zrovna nosíte.

Ovládání je přitom jednoduché a snadno zapamatovatelné a skládá se z pěti gest. Pohyb ukazováčkem znamená scrollování dolů, spojení prostředníčku s palcem provede návrat zpět, ohnutí ukazováčku a prostředníčku pak náramek rozpozná jako zamknutí a odemknutí hodinek. Pro sjetí doleva nebo nahoru pak poslouží ohnutí palce, pro potvrzení pak slouží spojení palce a ukazováčku.

Mudra Band půjde použít s hodinkami Apple Watch Series 3 a novějšími, přičemž je vyžadován také iPhone 7 a novější. Nevýhodou řemínku je ale jeho náročnost na baterii, nabíjet se totiž musí každé 2 dny. Řemínek byl úspěšný na crowdfundingovém portále Indiegogo, kde vybral přes 200 tisíc dolarů a nyní přichází do výroby. Prodejní cena činí 179 dolarů tedy v přepočtu cca 4 800 Kč.

Mudra band a jeho bezdotykové ovládání Apple Watch:

Diskuze (4) Další článek: Recenze mobilu Nubia RedMagic 6. Špičkový hráč s chaotickým softwarem

Témata článku: , , , , , , , , , , Signál, Apple Watch Series, Řemínek, Veletrh, Rukavice,