Řemínek Mudra Band umožní ovládat Apple Watch jednou rukou. Využívá k tomu nervové signály

Apple Watch slouží jako prodloužená ruka telefonu, takže jej nemusíte při každé příležitosti vytahovat z kapsy a spoustu věcí obsloužíte přímo na hodinkách. Co když, ale máte zrovna plné ruce nebo máte rukavice a nemůžete je ovládat? Řešením může být chytrý řemínek Mudra Band, který na letošním veletrhu CES získal dokonce ocenění za technologickou inovaci.

Řemínek na první pohled vypadá docela konvenčně, ve skutečně je ale opatřen spoustou senzorů, které jsou tak citlivé, že dokáží z povrchu kůže snímat tzv. biopotenciály, tedy nervové signály proudící z mozku do rukou, které člověk využívá k pohybům prstů. Tyto pohyby pak identifikuje a převede do dotykových akcí, díky čemuž lze hodinky ovládat jednou rukou. Tou na které je zrovna nosíte.

Ovládání je přitom jednoduché a snadno zapamatovatelné a skládá se z pěti gest. Pohyb ukazováčkem znamená scrollování dolů, spojení prostředníčku s palcem provede návrat zpět, ohnutí ukazováčku a prostředníčku pak náramek rozpozná jako zamknutí a odemknutí hodinek. Pro sjetí doleva nebo nahoru pak poslouží ohnutí palce, pro potvrzení pak slouží spojení palce a ukazováčku.

Mudra Band půjde použít s hodinkami Apple Watch Series 3 a novějšími, přičemž je vyžadován také iPhone 7 a novější. Nevýhodou řemínku je ale jeho náročnost na baterii, nabíjet se totiž musí každé 2 dny. Řemínek byl úspěšný na crowdfundingovém portále Indiegogo, kde vybral přes 200 tisíc dolarů a nyní přichází do výroby. Prodejní cena činí 179 dolarů tedy v přepočtu cca 4 800 Kč.

Mudra band a jeho bezdotykové ovládání Apple Watch:

Diskuze (4) Další článek: Recenze mobilu Nubia RedMagic 6. Špičkový hráč s chaotickým softwarem

Témata článku: Chytré hodinky, Technologie, Apple Watch, Smartwatch, Wearables, Hodinky, Indiegogo, CES, Ocenění, Apple Watch Series, Veletrh, Signál, Řemínek, Rukavice, Chytré hodinky na Heureka.czŠvýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

Švýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

** Firma Exit International chce usnadnit proces asistované sebevraždy ** Jako řešení nabízí „kapsli“ Sarco vytištěnou na 3D tiskárně ** S důstojným odchodem pomůže dusík a umělá inteligence

Karel Kilián
ŠvýcarskoSebevraždaTechnologie
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Fanoušci si všimli zařazení Matrixu Awakens do digitálních obchodů už před pár dny. Epic ale nyní přichází s oficiálním oznámením.

Martin Nahodil
Matrix AwakensTechnologie
Chystané finské cloudové MMO nakonec Xbox exkluzivitou nebude

Chystané finské cloudové MMO nakonec Xbox exkluzivitou nebude

Mainframe odstoupilo od smlouvy s Microsoftem.

Radek Wunderlich
MainframeRPGOnline
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment