Řemínek Mudra Band umožní ovládat Apple Watch jednou rukou. Využívá k tomu nervové signály

Apple Watch slouží jako prodloužená ruka telefonu, takže jej nemusíte při každé příležitosti vytahovat z kapsy a spoustu věcí obsloužíte přímo na hodinkách. Co když, ale máte zrovna plné ruce nebo máte rukavice a nemůžete je ovládat? Řešením může být chytrý řemínek Mudra Band, který na letošním veletrhu CES získal dokonce ocenění za technologickou inovaci.

Řemínek na první pohled vypadá docela konvenčně, ve skutečně je ale opatřen spoustou senzorů, které jsou tak citlivé, že dokáží z povrchu kůže snímat tzv. biopotenciály, tedy nervové signály proudící z mozku do rukou, které člověk využívá k pohybům prstů. Tyto pohyby pak identifikuje a převede do dotykových akcí, díky čemuž lze hodinky ovládat jednou rukou. Tou na které je zrovna nosíte.

Ovládání je přitom jednoduché a snadno zapamatovatelné a skládá se z pěti gest. Pohyb ukazováčkem znamená scrollování dolů, spojení prostředníčku s palcem provede návrat zpět, ohnutí ukazováčku a prostředníčku pak náramek rozpozná jako zamknutí a odemknutí hodinek. Pro sjetí doleva nebo nahoru pak poslouží ohnutí palce, pro potvrzení pak slouží spojení palce a ukazováčku.

Mudra Band půjde použít s hodinkami Apple Watch Series 3 a novějšími, přičemž je vyžadován také iPhone 7 a novější. Nevýhodou řemínku je ale jeho náročnost na baterii, nabíjet se totiž musí každé 2 dny. Řemínek byl úspěšný na crowdfundingovém portále Indiegogo, kde vybral přes 200 tisíc dolarů a nyní přichází do výroby. Prodejní cena činí 179 dolarů tedy v přepočtu cca 4 800 Kč.

Mudra band a jeho bezdotykové ovládání Apple Watch:

Diskuze (4) Další článek: Recenze mobilu Nubia RedMagic 6. Špičkový hráč s chaotickým softwarem

Témata článku: Chytré hodinky, Technologie, Apple Watch, Smartwatch, Wearables, Hodinky, Indiegogo, CES, Ocenění, Veletrh, Řemínek, Rukavice, Signál, Apple Watch Series, Apple Watch na Heureka.czNejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy zlatého týdne a balíček Lego her

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy zlatého týdne a balíček Lego her

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Když webmail nestačí… Přehled nejlepších e-mailových klientů

Když webmail nestačí… Přehled nejlepších e-mailových klientů

Nejen pro firemní, ale často i tu soukromou schránku se vyplatí používat e-mailový klient pro desktop. Často nabízí mnohem pokročilejší vlastnosti, především ale umožní propojit více schránek.

Stanislav Janů
E-mailNejlepší programy