Nová éra. Podívejte se, jak fungují Google Mapy v hodinkách s Wear OS 3

Společně se systémem Wear OS vstoupila do nové hodinkové éry i aplikace Google Mapy. Aplikaci jsme si mohli vyzkoušet u hodinek Galaxy Watch4, a je třeba přiznat, že nezůstal kámen na kameni. Původní „polofunkční“ aplikace známá z Wear OS 2 zmizela, nahradila ji nová verze, která se částečně oprostila od závislosti na smartphonu. K vyhledání trasy a k zobrazení „turn-by-turn“ pokynů si vystačíte pouze s displejem hodinek.

První viditelnou změnou je tmavý režim, který přebarví dřívější šedé podklady do úspornějšího odstínu. Přímo z hodinek pak můžete přes tlačítko vyhledat trasu, přičemž cílový bod zadáte textově na alfanumerické klávesnici nebo hlasově. Nechybí ani seznam posledních hledaných míst, který se aktualizuje z vašeho smartphonu. Při vyhledání cíle si můžete vybrat, zda pojede autem, na kole nebo pěšky, u každých z těchto tří variant se dozvíte i orientační čas dosažení cíle. Jakmile máte vybraný způsob přepravy, spustí se na vašem telefonu navigace a můžete vyrazit. Z telefonu dostáváte běžné hlasové pokyny v češtině, hodinky vám ukazují pokyny „turn-by-turn“ podpořené vibrační odezvou.

V průběhu navigace vidíte odhadovaný čas do cíle v horní části obrazovky, otočnou lunetou můžete rolovat na další pokyny na trase, které vás upozorňují na změnu směru. Pokud však budete při navigaci využívat GPS v hodinkách, připravte se na rychlý úbytek baterie. Necelá půlhodina navigace na zápěstí může ukousnout až 10 procent. Je to sice nouzovka, ale pokud budete mít na hodinkách dost baterie, tak proč navigaci nevyužít? Offline režim však zatím nefunguje, hodinky pro vyhledání trasy nadále potřebují váš telefon.

Redakční představení hodinek Galaxy Watch4:

Celkově jde o výrazný posun kupředu, jenže k uživatelům hodinek s Wear OS 2 se tato nová aplikace nedostane. Jedině tehdy, pokud hodinky dostanou novou verzi systému. A kompatibilní modely si na update ještě dost dlouho počkají.

Samsung Galaxy Watch4 44mm Samsung Galaxy Watch4 44mm
nabízí 15 obchodů za ceny od 6 890 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter
Diskuze (18) Další článek: Samsung Galaxy Watch4. Pokud hledáte hodinky s Wear OS, lepší nenajdete

Témata článku: Google, Samsung, Chytré hodinky, Galaxy Watch4, GPS, Hodinky, Wear OS, Google Mapy, Navigace, One UI Watch, Éra, Nová éra, Pokyn, Aplikace, Google Mapa, TrasaVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Recenze mobilu Nubia RedMagic 6. Špičkový hráč s chaotickým softwarem

Recenze mobilu Nubia RedMagic 6. Špičkový hráč s chaotickým softwarem

** Špičkový herní mobil vás nadchnete maximálním výkonem a aktivním chlazením ** K zahození není ani AMOLED displej se 165Hz obnovovací frekvencí** A jaká je daň za nízkou cenu? Vyloženě nepovedené uživatelské rozhraní...

Martin Chroust
Herní mobilyRecenze
Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

** FT232HQ je univerzální čip USB 2.0 ** Může se chovat jako sériová linka, I²C, SPI, GPIO aj. ** Dnes jej oživíme v C na Windows

Jakub Čížek
C++Pojďme programovat elektronikuUSB
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android