Rezervace na očkování proti covidu pokulhává. Nestíhal web, ani infolinka, která měla seniorům pomáhat

Další zakopnutí vládního boje proti koronaviru. Dnes v 8:00 byl spuštěn systém pro registraci seniorů na očkování proti Covid-19, ale okamžitě se objevily problémy. Během dvou minut zaznamenal web 75 tisíc návštěv, na potřebné PIN kódy zasílané pomocí SMS se čekalo i více než 10 minut. V jednu chvíli bylo ve frontě 40 tisíc zpráv, ale systém je odesílal rychlostí 20 SMS za sekundu, až po deváté hodině byly kapacity navýšeny na 200 SMS za sekundu. Po desáté hodině už chodí SMS prakticky okamžitě.

Přetížená byla i telefonní linka 1221, která měla s registrací seniorům pomáhat. Už den dopředu mobilní operátoři věštili problémy a ty se dnes dostavily. „Nápor volajících byl enormní. Čekali jsme to a Ministerstvu zdravotnictvi jsme nabízeli robustní řešení našeho call centra. Stále jsme připraveni nabídnout pomocnou ruku,“ řekla nám tisková mluvčí O2. Pomoc nabídli i druzí dva operátoři T-Mobile a Vodafone, ale Ministerstvo zdravotnictví ji mělo v minulých dnech odmítnout.

V 10:30 Chytrá karanténa hlásí, že je registrováno 65 tisíc lidí. Dalším web doporučuje ověřit volnou kapacitu za několik dní pomocí PIN 2, který jim dorazil na mobilní telefony. Zatím má termín vakcinace rezervovaný pouze 2 000 lidí.

Diskuze (5) Další článek: Šok pro Xiaomi! Trump firmu zařadil na blacklist podobně jako Huawei. Prý je napojená na čínskou armádu

Témata článku: SMS, Koronavirus, Zdraví, Infolinka, Chytrá karanténa, rouška, Kapacita, Pro +, NÉST, Vakcinace, Očkování, Covid, Připravení, Registrace, Rezervace, Rez, Web, Senior