Řidiči, zpomal! Novinka v navigaci od Mapy.cz upozorní na rychlou jízdu vizuálně i zvukem

Populární Mapy.cz se s novou aktualizací dočkaly užitečné vychytávky. Nově vás u navigace v autě upozorní na rychlou jízdu, a to nejdříve vizuálně ikonkou na displeji a později i zvukovou signalizací. Pokud tedy při jízdě v autě překročíte lokálně maximální povolenou rychlost, určitě to zjistíte.

Funkce ale samozřejmě není povinně aktivovaná. Koho by vyrušovala, nebo by ji z nějakého důvodu nechtěl využívat, může ji samozřejmě v nastavení aplikace vypnout. Seznam proto nabízí i rozšíření této funkce, která na displeji předem upozorní na úsek sledovaný radarem s odpočtem vzdálenosti, aby řidič zavčas mohl správně přizpůsobit rychlost.

Samozřejmě nejde o žádnou přelomovou novinku. Některé navigace, jako například Waze od Googlu, signalizaci na rychlou jízdu nabízí již delší dobu. Na rozdíl od Waze ale Seznam a jeho Mapy.cz autonavigaci neprovozují tak dlouho, takže do ní funkce přidávají postupně. Určitě tak nejde o poslední novinku, které jsme se dočkali.

3D zobrazení v Mapy.cz: 

Diskuze (18) Další článek: Kdo s koho. Známe výsledky benchmarků u Samsungů řady Galaxy S22. Vítězí Snapdragon, nebo Exynos?

Témata článku: , , , , , , , Zvuk, Rychlá jízda, Řidič, Funkce, Novinka, Seznam