Robot T-Mobilu Pepper konverzuje od dubna v Brně. Ovládá už 250 českých frází

„Turné“ humanoidního robota Pepper T-Dee operátora T-Mobile pokračuje dál po České republice. Po svém úvodním zapracování ve dvou pražských prodejnách – na Chodově a na I. P. Pavlova – stráví robot celý měsíc duben na brněnské v prodejně v OC Galerie Vaňkovka. Dosud si operátor robota pochvaluje, zákazníkům se prý líbí a někteří si jej dokonce chtěli koupit domů. Tento robot ale není na prodej.

Jeho hlavním úkolem je bavit zákazníky a zpříjemňovat jim čas strávený na prodejně. Je schopný sám začít a vést konverzaci. V současné době má v sobě naprogramováno 250 frází. Naprogramování jedné fráze programátorovi zabere přibližně dvě minuty. K tomu rozeznává výrazy v obličeji a až pět základních lidských emocí, mezi které patří smutek, nazlobenost, štěstí, překvapení a neutrální výraz. Podle toho pak přizpůsobí svou komunikaci, člověka může rozveselit vtipem, zahrát si s ním hru nebo se mohou společně vyfotit.

Pepper měří necelých 130 cm a váží téměř 30 kilogramů, aby svou konstitucí připomínal osmileté dítě. Na jeho tváři je patrný také vliv japonských komiksových postaviček Manga. Po otestování robota v praxi může časem dojít i k jeho zapojení do prezentace a prodeje služeb. Není ani vyloučeno, že by operátor v případě dobrého ohlasu zakoupil další kusy.

Vyhne se překážkám a dojede k nabíječce

Robot je vybavený sadou senzorů, pomocí kterých vnímá okolní svět. K senzorům patří několik kamer, hloubkové senzory, lasery, infračervený senzor, sonar, gyroskop, několik dotykových senzorů a další. Pepper T-Dee registruje zvuky, tváře lidí a objekty. Na hlavě má 2 reproduktory a 4 mikrofony. V oblasti čela a úst jsou umístěné také dvě videokamery. 3D senzory se nachází v očích a umožňují snímat objekt v trojrozměrném vidění. Dotykové senzory má celkem tři, a sice jeden na hlavě a po dvou na hřbetu každé ruky.

Případné kolizi robota s osobou či objektem zabrání šest laserových čidel ve spodní části těla. Sám si hlídá rovnováhu i přílišnou blízkost k ostatním objektům. Je schopný otáčet se o 360 stupňů. V nohou má zabudovaná tři kola a jezdí rychlostí max. 2 km/hod. Pepper je plně autonomní a v případě potřeby se sám připojí k nabíjecí stanici. Je schopný plnohodnotně fungovat i po dobu nabíjení. Jeho součástí je Li-Ion baterie s kapacitou 795 Wh. Baterie robota vydrží na 8 až 12 hodin provozu a pokryje tak většinu otevírací doby na prodejně.

Tento typ robota Pepper od společnosti SoftBank Robotics je ve světě poměrně rozšířený. V ČR jsou zatím 3 exempláře, ten u T-Mobilu patří ke druhé generaci. V dalších 70 zemích světa funguje více než 20 tisíc robotů. Nejčastěji je používaný v maloobchodě, v telekomunikacích a oblíbený je také u automobilových prodejců. Nejvíce robotů – 700 kusů – je umístěných v japonské síti restaurací Amazushi, kde roboti návštěvníky nejenom usazují, ale jsou schopní také přijímat objednávky.

Diskuze (2) Další článek: Změna přístupu. Samsung poprvé ukázal Galaxy Fold YouTuberům a influencerům

Témata článku: T-Mobile, Prodejny, Umělá inteligence, AI, Roboti, T - Mobil, #exe, Dotykový senzor, Český, Brno, Fráze, Česká republika, Pepper, Objekt, Prodejna, Případ potřeby, Galerie Vaňkovka, Mango, Senzor, MOBI, Chodov, SoftBank Robotics, Kilogram, Robot


Určitě si přečtěte

Air Bank vylepšuje aplikaci. Přidává některé funkce z internetového bankovnictví
Jan Láska
Air BankMobilní bankovnictvíMobilní aplikace
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

**QHD+ displej se 120Hz frekvencí patří k nejlepším na trhu **Když telefonu dojde šťava, oceníte 55W (50W bezdrátové) dobíjení **Při hraní her či delším natáčení 4K s telefonem i (ne)příjemně vytopíte

Milan Měchura | 12

Milan Měchura
Bezdrátové nabíjeníVlajková loďRecenze