Rodina Samsung Galaxy roste o čtyři nové smartphony

Samsung představil čtveřici nových smartphonů s Androidem řady Galaxy. To hlavní eso z rukávu však vytáhne až na veletrhu v Berlíně.

Samsung představil týden před začátkem veletrhu IFA čtveřici nových smartphonů, která doplní aktuálně prodávané telefony s operačním systémem Android. Poprvé se setkáváme s novým značením telefonů, které má zpřehlednit a především sjednotit doposud používané způsoby značení. Jde o zařízení nižší a střední třídy, je tedy pravděpodobné, že ty největší pecky Samsung odhalí až v průběhu samotného veletrhu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 Nově představené modely na produktových fotografiích (zleva): Galaxy W, Galaxy M Pro, Galaxy Y, Galaxy Y Pro

Samsung Galaxy W (i8150)

Galaxy W o rozměrech 115,5 × 59,8 × 11,5 mm je vůbec nejvýše postaveným ze čtveřice novinek, běží na operačním systému Android 2.3 Gingerbread a pohání jej jednojádrový 1,4GHz procesor. TFT LCD displej o úhlopříčce 3,7″ podporuje rozlišení 800 × 480 bodů. Z doplňkových funkcí nechybí podpora HSDPA (rychlost až 14,4 Mbps), GPS, Wi-Fi nebo Bluetooth 3.0. O snímání okolí se postará 5Mpix fotoaparát s autofocusem i LED přisvětlením, pro videohovory se bude primárně využívat VGA kamerka nad displejem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
foto GSMArena.com

Po softwarové stránce můžeme očekávat Samsung huby – Social, Game a Music Hub nebo aplikaci Kies Air pro přístup k telefonu z počítače přes Wi-Fi. Nebudou chybět ani tradiční Google aplikace (tj. Gmail, Google Talk, Google Search, Google Maps), prohlížeč dokumentů Office nebo integrovaná podpora alb Picasa. Při psaní textu se bude hodit i prediktivní zadávání textů Swype. V telefonu samozřejmě nemůže chybět hudební přehrávač ani FM-rádio, úložný prostor budou zajišťovat paměťové karty microSD. O dostatečnou výdrž se bude starat 1 500mAh baterie typu Li-Ion. Galaxy W by se měl v prodeji objevit v průběhu října za cenu do 8 tisíc Kč.

Samsung Galaxy M Pro (B7800)

Galaxy M Pro je nástupce modelu Galaxy Pro, jehož recenzi jste si u nás již mohli přečíst, byť se v našich končinách telefon oficiálně neprodával a prodávat asi ani nebude. Jedná se o pracovní smartphone střední třídy o rozměrech 113,5 × 66 × 10 mm a hmotnosti 108 gramů, jehož čelní ploše vévodí QWERTY klávesnice pod naležato umístěným displejem. Jsme ve střední třídě, takže musí stačit 2,66" dotykový TFT displej podporující HVGA rozlišení (480 × 320 bodů). Mimo hlavních ovládacích prvků Androidu najdeme pod zobrazovačem optický trackpad, který bude alternativní možností v ovládání celého přístroje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
foto GSMArena.com

V těle tepe 1GHz procesor, na zádech nebude chybět 5Mpix snímač s automatickým ostřením a přisvětlením, pro videohovory bude k dispozici VGA kamerka nad displejem. I Galaxy M Pro pracuje v operačním systému Android 2.3, ač se to na první pohled nezdá, v telefonu budou nainstalovány i některé enterprise aplikace, jako Cisco Mobile, Webex, Sybase Afaria a další. Konektivita je zajištěna přes Bluetooth 3.0, HSDPA (7,2 Mbps) nebo Wi-Fi. Štítek na baterii se honosí kapacitou 1 350 mAh. Podle našich informací se s modelem Galaxy M Pro pro český trh nepočítá.

Samsung Galaxy Y (S5360)

Nižší třída je zastoupena dvěma modely, z nichž první nese značení Galaxy Y. Jedná se o chytrý telefon střední třídy s 883MHz procesorem a 3″ QVGA displejem. K okolí se půjde připojit datovým kabelem nebo přes Bluetooth 3.0, komunikaci s celosvětovou síti zajistí Wi-Fi nebo UMTS s nadstavbou HSDPA. Očekáváme i širokou podporu Hubů, nebude chybět ani grafická nadstavba TouchWiz nad defaultním vzhledem Androidu 2.3.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
foto GSMArena.com

Při psaní textů napomůže technologie Swype, o fotografování se postará 2Mpix snímač bez autofocusu na zadním krytu. Pod ním je pak umístěna 1200mAh baterie. Ve specifikacích dále nechybí GPS, podpora microSD karet nebo FM-rádio s RDS. Přístroj jako takový bude kompaktních rozměrů - 104 × 58 × 11,5 mm, tížit v kapse nebo pouzdře bude 98 gramy. Samsung Galaxy Y vstoupí na český trh v měsíci říjnu a s cenou kolem 3 tisíc Kč bude patřit k nejlevnějším Androidům na trhu.

Samsung Galaxy Y Pro (B5510)

Druhým zástupcem řady levných Androidů bude Galaxy Y Pro. Samsung zatím neuveřejnil žádné podrobné specifikace, ale mělo by se jednat o variantu Galaxy Y ve formátu á-la BlackBerry. Co se týče telefonu jako celku, vypadá, že se bude funkčně hodně blížit modelu Galaxy Pro. Na pultech českých obchodů přivítáme model Galaxy Y Pro na přelomu října a listopadu za cenu kolem 4 a půl tisíce korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
foto GSMArena.com

Všechny představené novinky budou k vidění na veletrhu IFA v Berlíně, který se koná začátkem září. Ale to není všechno, na veletrhu se objeví i novinka, která je ústředním aktérem kampaně Samsung Unpacked II. Pravděpodobně půjde o nový Samsung Wave III s platformou Bada a také nástupce 7" tabletu Galaxy Tab. Není vyloučeno ani představení vylepšené vlajkové lodi Galaxy S II s HD displejem. Odhalení se dočkáme již první zářijový den.

Diskuze (25) Další článek: Peklo zamrzlo: Steve Jobs opustil pozici šéfa Applu

Témata článku: Samsung, , , , , Samsung Galaxy, Samsung Galaxy M Pro, Samsung Galaxy Pro, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Tab 16GB 3G, Samsung Galaxy W, Samsung Galaxy Y, Samsung Galaxy Y Duos, Samsung Galaxy Y Pro, Samsung Galaxy Y Pro Duos, Samsung Wave, SMA, Google aplikace, Sam, Rod, Samsun, Rodina, Nov,