Rok 2003 patřil T-Mobilu

V roce 2003 jsme se nenudili. Zatímco byl T-Mobile bojkotován, Eurotel chystal pecku v podobě tarifu Data Nonstop a Oskar žil v domnění, že celoroční souboj o zákazníky vyhraje. Trošku se to zvrtlo.
Rok 2003 patřil T-Mobilu

Zlomový konec roku

Rok 2003 byl dost šťavnatý, jen co je pravda. Každý z trojice operátorů měl své světlé i temnější chvilky, každý stál alespoň v jednom období na bedně vítězů. Nejlíp se v průběhu roku statisticky dařilo Oskarovi, nejhůř naopak Eurotelu. T-Mobile si držel po celou dobu druhou pozici, veškerou energii pak vložil do Vánoc. Za prosinec si připsal nejvíc a své soky výrazně přerostl i v součtu celého roku.

Nejprve si ale zrekapitulujeme poslední čtvrtletí. Vánoční trh patří vždy k nejsilnějším obdobím roku, operátoři vkládají nemalé prostředky do marketingu, aby ukořistili každou korunu, která přichází z celoročních úspor nás občanů. A mají proč - v tomto období trpíme snad největším syndromem utrácení, firmy toho chtějí samozřejmě využít, a tak se předhánějí v nabídce nejrůznějších zvýhodněných nabídek, soutěží a dalších akcí.

 Vývoj počtu zákazníků (údaje jsou v milionech)

 Počet nových zákazníků za jednotlivá čtvrtletí

 Procentuální nárůst počtu zákazníků

Růžové Vánoce

Nejméně zákazníků získal v posledním čtvrtletí Oskar, což je překvapení, v předchozích obdobích byl jasnou jedničkou. Počet 109 tisíc nových zákazníků byl sice v roce 2003 pro Oskara rekordní, na druhý Eurotel to ovšem zdaleka nestačilo. Náš největší operátor si ve čtvrtém kvartálu připsal 196 tisíc nových uživatelů. Eurotel o Vánocích lákal hlavně zlevněnými telefony a Go kartou za cenu 59 Kč. Famózní závěr roku ovšem ukázal T-Mobile, který s počtem 256 tisíc nových klientů definitivně zvítězil. Důkazem úspěchů byly nejen dopředu "vyprodané" vánoční tašky, ale také limitovaná edice Twist karet s 50% bonusem na první dobití.

Čtvrtý kvartál ale není jen o Vánocích, velmi silný byl také říjen a listopad. Eurotel uvedl víkendový balíček Top Víkend a také výhodný tarif Go Special. T-Mobile zase přišel s limitovaným tarifem 20+20, který měl pít krev hlavně Českému Telecomu. Na konci měsíce se roztrhnul pytel s nabídkou volání zdarma pro firemní zákazníky. V listopadu T-Mobile představil neomezený paušál na internet, Eurotel hned nato zlevnil svůj Data Nonstop a přidal volné minuty navíc.

 Noví zákazníci za 3. čtvrtletí 2003

 Meziroční nárůst nových zákazníků

Roční počty

Největší nárůst klientů za rok 2003 vykázal T-Mobile s počtem 438 000 nových zákazníků. „Vloni jsme oznámili, že se do dvou let se chceme stát operátorem číslo 1 na českém trhu, a podnikli první úspěšné kroky k tomuto cíli. Naše strategie se zakládá především na přesvědčení, že v jednoduchosti je síla,“ říká generální ředitel T-Mobile Roland Mahler. Dále doplňuje, že zákazníci během roku nejvíce ocenili Tarifovou epidemii a vánoční nabídku.

Na druhém místě stojí Oskar, přestože to v průběhu roku vypadalo tak, že vyhraje. Celkem si připsal 367 000 nových klientů. Poslední místo zůstalo Eurotelu, celkový počet 323 000 zákazníků na víc nestačil. Operátoři mají aktuálně celkem 9 709 000 uživatelů. Jedná se ale o počet aktivovaných SIM karet, reálný počet zákazníků je nižší. První Eurotel má 4,2 milionu, T-Mobile drží 3,95 milionu a Oskar 1,55 milionu.

 Podíl na trhu po jednotlivých čtvrtletích

 Změna podílu na trhu

Paradoxní svět

V článku vám nabízíme několik zajímavých grafů s čísly, bylo by ovšem zajímavé sledovat křivku oblíbenosti operátorů z pohledu veřejnosti. Z úst našich čtenářů padalo během roku nejvíc hanlivých slov na T-Mobile. Eurotel byl oslavován za revoluční Data Nonstop a Oskar zvítězil ve čtenářské anketě Mobilní operátor roku 2003, která běžela na MobilManii a v Mobilitách. Nejvíc nových duší ovšem přesvědčil právě T-Mobile. To je věc. Nechť je rok 2004 minimálně stejně pestrý jako ten uplynulý.

 
Celkový počet zákazníků českých mobilních operátorů (údaje jsou v milionech)

Diskuze (72) Další článek: Operátoři navrhují snížení DPH na internet

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, O2, Vodafone, Mobil, MOBI, Pohled veřejnosti, Zlevněný telefon, T - Mobil, Zajímavý graf, Rok, Vodafone — Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
V ruských zbraních je možná více západních čipů než ve vašem mobilu. To je dobrá zpráva

V ruských zbraních je možná více západních čipů než ve vašem mobilu. To je dobrá zpráva

** Každá ruská střela, která selhala, je pokladem pro analytiky ** Britská organizace RUSI prozkoumala 27 ruských zbraní ** Našli v nich 450 různých integrovaných obvodů ze zahraničí

Jakub Čížek
ZbraněČipyRusko
Vybrali jsme 16 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Za své peníze chtějte maximum

Vybrali jsme 16 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Za své peníze chtějte maximum

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 16 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny