Royole FlexPai 2 je zpět. Po dvou letech skládá reparát ze skládací konstrukce

  • Royole FlexPai byl prvním skládacím hybridem na světě
  • Čínská firma je po dvou letech zpět s výrazně vylepšeným nástupcem
  • FlexPai 2 má displej testovaný na 1,8 milionu přeložení!

Neznámá společnost Royole před dvěma lety vyfoukla prvenství renomovaným značkám. Zatímco mobilní giganti přešlapovali, neznámá čínská značka představila první telefon s ohebným displejem na světě. Co na tom, že byl nepoužitelný, prvenství už mu nikdo neodpáře. Na nově oznámeném nástupci FlexPai 2 už mohla firma pracovat beze stresu...

FlexPai 2 je i nadále hybridem tabletu a telefonu, mimo předchůdce má koncepčně nejblíže skládačce Huawei Mate Xs. Fyzicky je k dispozici jeden displej, jehož poloviny k sobě skládáte zády, takže ve složeném stavu máte displej na přední i zadní straně zmenšené „smartphonové“ podoby. Zbytek vyplňuje úzký pruh se čtyřmi fotoaparáty a logem výrobce.

Prý vydrží víc než Samsung a Huawei dohromady

Výrobce vsadil na 7,8" OLED displej s rozlišením 1 920 × 1 440 pix při poměru stran 4:3 a s odezvou 0,4 ms. Displej Cicada Wing třetí generace můžete v polovině zlomit a složit jej zády k sobě bez jakékoliv mezery. Pant lze jako u notebooku zastavit v jakékoliv pozici od 0 do 180°. Zatímco ostatní výrobci udávají výdrž ohebného displeje a pantu na 200 tisíc přeložení, FlexPai 2 má od čínského úřadu NIM certifikaci na životnost přes 1,8 milionu přeložení!

V zavřeném stavu máte k dispozici dvě displejové plochy. Přední 5,5" nabídne rozlišení 1 400 × 900 (poměr stran 16:10), zadní 5,4" pak rozlišení 1 440 × 810 pix. Přední displej tak použijete pro běžné ovládání á-la smartphone, přičemž zadní displej se v tomto režimu deaktivuje. Hodit však může např. při focení osob, které se ve vnějším displeji samy uvidí. A boční zakřivení v zavřeném stavu výrobce využívá pro zástupce rychlého spuštění vybraných aplikací.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Základní technické specifikace Royole FlexPai 2

Fotoaparáty jsou v hybridu hned čtyři, a jsou umístěny do semaforu. Hlavní 64Mpx fotoaparát (světelnost F1.89) doplňuje 32MPx portrétový foťák (F2.0), 16Mpx širokáč (F2.2) a 8MPx teleobjektiv (F2.4) s pětinásobným optickým a až s 30× hybridním zoomem. V rozevřeném stavu je zadní strana FlexPai 2 úplně prázdná, do útrob se dostala 4 450mAh baterie s podporou 18W dobíjení Quick Charge 4.0. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Skládačka se bude nabízet ve třech barevných variantách

Skládačka není žádné ořezávátko, o výpočetní výkon se stará Snapdragon 865 s podporou sítí páté generace, který může být doplněn 8GB RAM a 128GB pamětí nebo rovnou 12GB RAM a 512GB úložištěm. Uvnitř skládačky o hmotnosti 339 gramů bude připraven Android 10 s nadstavbou waterOS 2.0, v rámci které budete moci v rozevřeném stavu spustit až tři aplikace najednou.

Promovideo ke skládacímu Royole FlexPai 2:

Royole přímo na tiskové konferenci uvedl, že jeho skládací novinka je o 40 procent levnější, než Galaxy Z Fold2! FlexPai 2 se začne v Číně prodávat 25. září v barevných variantách Sunrise Gold (zlatá), Midnight Black (černá) a Cosmic Gray (šedá). Po přepočtu bude stát zhruba 34 tisíc korun. 

Diskuze (3) Další článek: Podívejte se, jak eRouška v telefonu ukáže, že jste byli v kontaktu s někým nakaženým

Témata článku: Aplikace, Čína, Fotoaparát, Snapdragon, USB-C, Skládací displej, Snapdragon 865, Android 10, Quick Charge, Skládací konstrukce, Flexibilní displej, Hybrid, Cicada Wing, Rozlišení, Stres, Sunrise, Přeložení, Royole FlexPai, Cosmic Gray, Royole, Midnight Black, Huawei, Konstrukce, Skládačka, Výrobce


Určitě si přečtěte