Rozhovor: jak vypadá práce na infolince operátora?

Neuniklo vám něco? Recenze PDA od Aceru - Zpověď bývalé operátorky infolinky - Sony Ericsson T68i (zkušenosti) - Recenze Opery pro Nokie - a další. Kompletní přehled článků uplynulého týdne na MobilManii.
Rozhovor: jak vypadá práce na infolince operátora?

Rozhodli jsme se obnovit přehledy článků, které byly vydány vždy v průběhu uplynulého týdne. Doufáme, že to potěší zejména čtenáře, kteří se na MobilManii nedostanou každý den. Tomuto článku ještě sekunduje přehled bleskovek minulého týdne. Od příště budou oba přehledy vycházet v neděli a ponesou titulek vždy toho nejzajímavějšího článku (resp. bleskovky) uplynulého týdne. Pokud máte jakékoli připomínky k jejich formě a uspořádání, nebojte se a vyjádřete se v diskusi nebo nás kontaktujte e-mailem.


Soutěž: hlasujte o nejlepší mobil a vyhrajte víkend v Paříži!
Odstartoval již třetí ročník soutěže Nejlepší mobil, tentokrát s číslovkou 2003. Hlasujte pro nejlepší mobily ve třech kategoriích a vyhrajte zájezd do Paříže, Nokii 3650, Siemens S55, Nokii 3510i a další ceny.
Petr Broža, 10.5.2003

Neděle

Recenze sportovních pouzder Mac Lanny pro mobily
Dnes jsme si vzali na mušku stylová sportovní pouzdra, která se stanou hitem nadcházející letní sezóny. Jsou moderní, praktické a sluší snad každému. Některé v sobě ukrývají i osobní hands-free.
Marek Turoň, 11.5.2003

Sobota

WAP a MMS: služby budoucnosti?
Po nástupu WAPu hýbou trhem multimediální zprávy MMS. Bylo zavedení těchto standardů mezníkem v mobilní komunikaci? Jak hodnotíte jejich přínos pro uživatele? Používáte některou z těchto služeb?
Petr Haš, 10.5.2003

Pátek

Velká letní hra s Eurotelem, ve které nelze prohrát 
Taky patříte mezi smolaře, kterým se štěstí ve hře neustále vyhýbá? Potom neváhejte a vyzkoušejte novou letní hru pro uživatele Eurotelu, ve které vyhrává úplně každý. Ve hře jsou například Nokie 6610, letní dovolená a další.
Marek Turoň, 9.5.2003

Siemens CF45: mobil formátu CompactFlash karty s GPRS
(SK) Siemens představil miniaturní telefon velikosti CompactFlash karty, který podporuje hlasové i datové přenosy (GPRS). Ideální modem do vašeho PDA či přenosného počítače.
Juraj Hudec, 9.5.2003

T-Mobile: květnové ceny telefonů a Twist sad
T-Mobile nabízí od května pár novinek a zlevňuje zároveň i několik stávajících mobilů. Jedná se o Motorolu T720i, Sony Ericsson T68i či Nokie 7650 a 9210i. Kompletní ceník v článku.
Tomáš Votruba, 9.5.2003

Dnes vycházejí květnové Mobility
Časopis má nové rubriky a novou strukturu. Srovnali jsme úroveň mobilních služeb v Česku a na Slovensku, podívali se, jak u mobilu funguje displej, porovnali Eurotel Data Nonstop s dalšími možnostmi připojení k internetu.
Marek Lutonský, 9.5.2003

Čtvrtek

Chytré telefony táhnou trh s mobilními zařízeními
První čtvrtletí letošního roku přineslo narůst prodeje mobilních zařízení. Jedničkou je stále Nokia. Celosvětově se nejvíce prodávaly smartphony. Velkou událostí je také změna pořadí operačních systémů u PDA.
Libor Zezulka, 8.5.2003

Eurotel: ceny mobilů a Go sad na květen
Kompletní přehled nových cen dotovaných i nedotovaných mobilních telefonů a Go sad. Největší novinkou je v ceníku "chytrý telefon" Eurotel Smartphone. Spousta cen prošla nemalými změnami.
Tomáš Votruba, 8.5.2003

UMTS: Evoluce? Revoluce?
(SK) Operátoři tvrdí: UMTS je pouze evolucí GSM. Je to pravda? Jaké jsou rozdíly v technologii, architektuře a poskytovaných službách současných mobilních sítí GSM a sítí třetí generace UMTS?
časopis Živě, 8.5.2003

Středa

Sony Ericsson T68i: král ještě neumřel (zkušenosti)
Je to více jak rok, co na trůn mobilního království usedl Sony Ericsson T68i. Ve své době nabídl nadprůměrné funkce a poutavý design. Ačkoliv byl ze své pozice již sesazen, zůstává i nadále stylovým telefonem a výkonnou pracovní pomůckou zároveň.
Vít Kadubec, 7.5.2003

Opera: recenze nejlepšího prohlížeče pro Nokie 7650/3650
Opera je nyní k dispozici také pro Nokii 7650 a 3650 s operačním systémem Symbian. Jak funguje? To jsme vyzkoušeli na Nokii 7650. Nenechte si ujít rozsáhlý článek s velkou galerií screenshotů.
Tomáš Votruba, 7.5.2003

Eurotel Benefit: k novému telefonu levněji a rychleji
Získat nový telefon ze speciální nabídky lze nyní s nižším počtem Benefit bodů. Nově můžete využít i darované Benefit body. Objasníme vám, jak na to a také jak on-line dobít kredit Go.
Marek Turoň, 7.5.2003

Vodafone spustil síť UMTS v Irsku
(SK) Největší světový mobilní operátor Vodafone spustil prvního května komerční provoz UMTS v rámci sítě Vodafone Ireland. Stalo se tak den poté, co provoz sítě třetí generace odstartoval operátor Tele2 - Tango v Lucembursku.
časopis Živě, 7.5.2003

Úterý

Rozhovor: pracovala jsem na infolince operátora
Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s bývalou operátorkou infolinky jednoho českého mobilního operátora. Nahlédněte s námi pod pokličku tohoto zajímavého povolání. Stojí to opravdu za to.
Petr Haš, 6.5.2003

Palm Tungsten C: revoluce mezi kapesními počítači
(SK) Nedávno uvedený Palm Tungsten C představuje špičku na trhu PDA, a to nejen mezi Palm OS zařízeními. Překoná konkurenci s vestavěným Wi-Fi? Víc se dozvíte v tomto rozsáhlém preview.
Juraj Hudec, 6.5.2003

Májové ceny mobilů u Oskara
Oskar představil nové ceny telefonů na měsíc květen. V ceníku nalezneme kromě několika zlevnění také novinku v podobě luxusního véčka Samsung SGH-V200. Detailní ceny se nabízí uvnitř článku.
Tomáš Votruba, 6.5.2003

Pondělí

Acer n10: kapesní počítač za babku (recenze)
Acer uvádí na náš trh kapesní počítač na platformě Pocket PC n10, kterému předchází pověst vybaveného PDA za opravdu bezkonkurenční cenu. Přidělá Acer konkurenci vrásky na čele? Více v dnešní recenzi.
Jiří Kuruc, 5.5.2003

Nové véčko od Sharpu: 1 mpx foťáček, 260 000 barev na displeji
Sharp přivedl na svět další véčko se zabudovaným foťáčkem, jenž pokořilo hranici 1 megapixelu. Barevný displej tohoto mobilu nabízí neuvěřitelných 260 000 barev a spoustu nových funkcí.
Libor Zezulka, 5.5.2003

Díky GSM ušetříme za povinné ručení u automobilů,
Není snad řidiče, kterého by netrápila výše sazeb povinného ručení. Zatímco české pojišťovny zvedají ceny, britské přemýšlí, jak je snížit. K tomu by mělo posloužit využití GSM a satelitní navigace.
časopis Autorevue, 5.5.2003

Jak platit rychle a jednoduše za služby Eurotelu
Minulý týden bylo oznámeno zprovoznění nových služeb Eurotelu. Jedná se o dříve avizované dobíjení Go karet a platba faktur on-line jak z bankomatu, tak přímo z mobilu. Jak tato služba funguje?
Tomáš Dombrovský, 5.5.2003

Diskuze (4) Další článek: EmailViewer 1.5: ovládejte svůj e-mail z mobilu

Témata článku: Ostatní, Eurotel Smartphone, Eurotel Smartphone II, Siemens S55, Sony Ericsson T68i, Jak, Práce, Ireland, Osobní hands-free, Poutavý design, Operátor, Letní dovolená, Povinné ručení, CompactFlash, I/O, Rozhovor, InfoVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby
Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google
Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída