Rozhovor: Sony Ericsson bude jedničkou mezi multimediálními telefony

Ku příležitosti včerejšího uvedení dvou nových mobil Sony Ericssonu a nového příslušenství jsme se zeptali Jana Semráda, generálního ředitele pro Českou republiku, na několik otázek. Např. zda bude mobily Sony Ericsson prodávat i Oskar.
Rozhovor: Sony Ericsson bude jedničkou mezi multimediálními telefony

Které mobilní telefony Sony Ericssony byly v loňském roce neúspěšnější?

Vynikajícím mobilem z našeho pohledu byl model T68i, který nám hodně vylepšoval naše finanční čísla, a v druhé polovině roku to byl model T100. Pro informaci, v lednu byl tento telefon nejprodávanějším na hongkongském trhu. Úspěšný je rovněž model P800, u nějž trvale poptávka převyšuje nabídku. Nesmím zapomenout také na T300, který se stal úspěšným díky prodeji v předplacených sadách s foťáčkem.

Včera jste uvedli dva nové telefony, kdy budou na trhu v Česku a za jaké ceny?

T310 se objeví na českém trhu na přelomu března a dubna, cenová strategie je plně v kompetenci našich distributorů a operátorů, to samé platí i pro T610 s tím, že ta bude na trhu v průběhu května. Ceny ale budou velmi konkurenční, více v tuto chvíli říci nemohu.

Očekávali jsme, že Sony Ericsson představí více nových telefonů. Objeví se na CeBITu další?

Na CeBITu se žádné další mobilní telefony neobjeví, nicméně myslím, že nabízíme kompletní portfolio pro všechny typy zákazníků. Další modely budeme uvádět v průběhu roku.

Proč se v loňském roce prakticky neobjevovaly mobily Ericssonu a Sony Ericsson v nabídce Oskara?

Počkejte několik týdnů a situace bude úplně jiná.

Sony Ericsson T600 a T610 jsou zcela odlišné mobily, proč je výrobce zařadil do stejné číselné řady?

Podobnost mezi těmito telefony je pouze v označení, jde ale o svébytné modely, každý je určen pro jinou cílovou skupinu a má jiné funkce.

   

Jak dlouho se budou prodávat modely T200 a T600?

Tyto telefony jsou stále v prodeji a jejich životní cyklus skončí v průběhu tohoto roku. Model T300 se bude nabízet i nadále vedle novinky T310, staré modely Ericssonu jako R600 jsou doprodávány a už se nevyrábí.

Čtenáři v diskusích se ptají, proč má T610 jen dva megabajty paměti, když má foťáček, polyfonní vyzvánění či Javu? Případně mohl mít slot pro Memory Stick Duo.

Uživatelům, kteří vyžadují více paměti, případně slot pro paměťové karty, nabízíme model P800. V případě, že bychom do T610 dali více paměti a slot pro Memory Stick Duo, byl by tak velký jako Sony Ericsson P800 a segmentace těchto telefonů by ztrácela smysl. Udělali jsme dle mého názoru velice vyvážený kompromis pro denního uživatele telefonu. A dva megabajty paměti u mobilu tohoto typu je nadstandardní vybavení.

Co znamená zkratka DRM?

DRM je zkratka z Digital Right Management, což je ochrana obsahu. V praxi to znamená, že pokud si do mobilu stáhnete např. aplikaci nebo třeba dostanete placenou MMS, není možné ji poslat na další telefon. Kupujete si totiž jen jednu licenci, kterou nesmíte dále šířit. Mobily Sony Ericsson tuto funkci podporují už od modelu T68i.

Loni jste na tiskové konferenci konané touto dobou uvedl, že Sony Ericsson chce být jedničkou na trhu v multimediálních telefonech. Ovšem bez dobré propagace to nepůjde a nepamatuji se, že bych minulý rok viděl inzeráty Sony Ericssonu.

Loni byla propagace zaměřená spíše na podlinkové aktivity, to znamená získaní publicity přímo na obchodech, rozjeli jsme podporu prodejců, distributorů a dealerů. Letos začneme i s nadlinkovou propagací, to znamená mediální kampaně, které začnou už v průběhu druhého kvartálu.

Diskuze (28) Další článek: Telecom se omlouvá za dvojí zúčtování hovorů přes alternativní operátory

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Telefony, Ericsson, Sony Ericsson P800, Sony Ericsson T600, Rozhovor, Telefon, Vyvážený kompromis, Eri, Son, Cenová strategie, MezEvropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid