Dříve výsada, dnes zbytečnost. Clubhouse ruší systém pozvánek

Sociální síť Clubhouse začátkem roku zažila rychlý růst a mluvilo se o ní snad úplně všude. Důvodem byl originální koncept výhradně hlasové komunikace a také pocit určité exkluzivity díky systému pozvánek a omezení pouze pro uživatele iPhonů. V únoru, kdy byl povyk kolem Clubhousu největší, zaznamenala tato sociální síť dokonce 9,6 milionů stažení.

S počtem rozeslaných pozvánek však nový zájem o aplikaci začal v dalších týdnech upadat a v dubnu byl už podle statistik SenzorTower počet nových stažení zhruba 10× nižší než v únoru. V květnu pak byla aplikace zpřístupněna i pro Android. Ani to však k dalšímu rozšíření nepomohlo. Naopak firmě začali potencionální uživatele přetahovat konkurenti.

Facebook, Twitter, Reddit nebo třeba Spotify totiž přišli s vlastními sociálními sítěmi, které rovněž staví na principu mluveného slova. Firma tak už hledá další cesty jak se prosadit a proto dokonce oznámila funkci posílání textových zpráv. Ani to však zřejmě nemělo takový úspěch, což vyústilo v aktuální zrušení systému pozvánek. Ty totiž stejně ztratily smysl. Navíc služba už dávno neběží v testovacím režimu, kvůli kterému byly pozvánky zavedeny. Bude tedy zajímavé sledovat, zda se Clubhouse zvýší svou uživatelskou základu nebo jeho nápad lépe aplikují a prosadí její konkurenti.

Nedávno přidaná funkce Facebooku:

Diskuze (5) Další článek: Huawei P50 Pro je nejlepší fotomobil podle DxOMark. Zvítězil dokonce i u selfie

Témata článku: iPhone, Android, Mobilní aplikace, iOS, Facebook, Spotify, Sociální sítě, Twitter, Clubhouse, Shortcut, Výsada, Clubhous, Aplikace, Název, Pozvánka, Reddit, ZbytečnostEISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2021/2022

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2021/2022

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

Jaromír Puk
Hi-Fi
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály