S dalekohledem na zádech. Je tohle skutečná podoba nového Huawei P50 Pro?

Huawei i přes veškeré problémy, kterým na trhu smartphonů musí čelit, chystá i letos pokračovatele vlajkové řady P, zaměřené na fotografování. Nová generace Huawei P50 má být představena během jarních měsíců a na veřejnost se poprvé dostává možná podoba jednoho ze zařízení, údajně modelu P50 Pro. Snímky zveřejnil důvěryhodný twitterový účet @OnLeaks prostřednictvím platformy Voice.

Na první pohled udeří do očí netradiční design fotografického modulu. Namísto několika menších čoček jsou viditelné pouze dva velké kruhy spojené do tvaru brýlí nebo dalekohledu. Očekává se, že pod těmito skly budou ukryté čočky skutečných fotoaparátů, pravděpodobně v rozložení 1 + 2 nebo 2 + 2. Konkrétní parametry foťáku ale nejsou známy.

První modely postavené na Harmony OS

Zatímco design modulu fotoaparátu je poměrně šokující a ještě nemáme úplně jasno v tom, jestli by se nám líbil nebo nelíbil, zbytek vzhledu je typický Huawei. Displej s úhlopříčkou 6,7 palce bude mírně zakřivený k okrajům, výrobce se vrací k ostře seříznuté horní a spodní hraně. Čtečka otisků bude opět v displeji, selfie kamera má jen drobný průstřel a na rozdíl od P40 Pro nebude duální.

Stejný „brejlounský“ design bude mít i základní varianta Huawei P50. Lišit se bude pouze menší velikostí a displejem s úhlopříčkou 6,3 palce, který bude rovný. Také sestava fotoaparátů bude pravděpodobně o něco slabší. Řada smartphonů P50 má být u Huawei první, která poběží na platformě Harmony OS. Termín uvedení zatím zůstává zahalen tajemstvím.

Diskuze (2) Další článek: Nokia a Samsung podepsali dohodu o licencování patentů. Čeho se týkají?

Témata článku: Huawei, Smartphony, Design, Fotoaparát, Fotomobily, Spekulace, Brýle, Podoba, Skutečná podoba, Pro +, Dalekohled, Čočka, Modul