S iPhonem budete mít na seznamkách největší úspěch. Jaké značky byste ale zmiňovat neměli?

  • Technologie hýbou světem a smartphony dnes pomáhají v hledání partnera
  • Některé značky vám mohou v hledání pomoci, jiné raději nezmiňujte
  • Hodně udělá i selfie ze správného telefonu

Může mít smartphone vliv na milostný život člověka? Ač se na první pohled může zdát, že jde o naprosto neslučitelné světy, ve skutečnosti nejnovější studie tvrdí, že vliv mají. Výzkum byl proveden v období od března do června 2022, kdy pro tento účel byly vytvořeny účty na různých seznamkách po celém světě. V každém profilu byla zmíněna nějaká značka telefonu, případně byly použity i selfie fotografie z konkrétního modelu.

Klepněte pro větší obrázek
Tyto smartphony, značky nebo produkty mají největší úspěch na najití protějšku na seznamkách (obr.: Money Super Market)

Poté výzkumníci analyzovali výsledky profilů v 10 zemích, kde měly přidané technologické značky na profil největší vliv, a porovnali je s profily bez zmíněné značky, telefonu či produktu. Po tisících interakcí napříč všemi seznamkami sesbírali data a sestavili průměrně výsledky mezi aplikacemi a pohlavími.


Nejoblíbenější Apple iPhony

Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 61 obchodů za ceny od 19 500 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 11 64GB Apple iPhone 11 64GB
nabízí 72 obchodů za ceny od 11 740 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 mini 128GB Apple iPhone 13 mini 128GB
nabízí 57 obchodů za ceny od 16 482 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 Pro 128GB Apple iPhone 13 Pro 128GB
nabízí 69 obchodů za ceny od 25 330 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené Apple iPhony


Tím se vracíme k úvodní otázce, zda technologie může pomoci s milostným životem a odpovědí je jednoznačné „ano“. Profily na seznamkách, u kterých byly zmíněné některé technologie, měly v průměru o 38 % větší úspěch na získání shody s protějškem než ty bez ní. Nejvíce to bylo znát u uživatelů Applu, jehož značka byla jednoznačným tahounem celé studie.

Apple táhne, BlackBerry vůbec nezmiňujte 

V případě profilů, u kterých byl zmíněný Apple iPhone, vzrostl úspěch na seznamkách o 82 %. Skvělý nárůst shod s protějšky byl i u hodinek Apple Watch, kde byl nárůst o 76 %. Dokonce i při zmíněných Apple AirPods na profilu vrostly shody o 64 %. Výrazně pozitivní vliv měl na účty seznamek i Fitbit s 32% navýšením nebo Samsung s 19 %.

Byly ale dokonce značky, při jejichž zmínění si účty vedly naopak výrazně hůře než bez nich. K hledání známosti online rozhodně nezmiňujte, že jste fanoušci BlackBerry. Účty s ním totiž měly o 77 % méně shod než ty bez něj. Na seznamkách se nedařilo ani účtům zmiňující čínské značky telefonů. Například profilům se značkami Huawei či Oppo uškodil v úspěchu o 24 respektive 22 %, než kdyby nebyla zmíněna žádná značka.

Selfie podle Dxomarku

Smartphony mají ale vliv i na vzhled profilové fotky. Součástí studie byl i slepý test na 1000 uživatelích, kterým předložili selfie pořízené ze smartphonů Apple iPhone 13 Pro, Google Pixel 6 Pro a Samsung Galaxy S22 Ultra. Tyto telefony jsou totiž populární v mnoha zemích a jak studie zmiňuje, mají i skvělé hodnocení selfie v žebříčku Dxomark. Nejlépe dopadly selfie z Pixelu, které upřednostilo 44 % respondentů, druhý skončil Samsung se 32 % a třetí iPhone (24 %), což shodou okolností odpovídá pořadí těchtěo telefonů ve zmíněném testu selfie u DxO Mark.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takto se líbily selfie profilovky z těchto populárních telefonů. Pořadí dle studie překvapivě odpovídá v testu selfie kamer DxO Mark

Kromě technologií studie zmiňuje i města, kde měly některé z nich velký podíl. Nejlépe technologie fungovaly v San Franciscu a překvapivě v případě zmínění Apple Watch, které zlepšily úspěchy profilů v daném městě o 59 %. V New Yorku nejvíce fungovaly AirPods se zvýšením o 51 %. V Londýně pak největší vliv na úspěch měl iPhone, a to až o 40 %. Co tedy dělat, když si nemůžete nikoho najít? Dle studie si kupte iPhone a odstěhujte se do zahraničí. Ve skutečnosti ale to ale bude určitě trochu komplikovanější a jen telefon stačit nebude.

Tato aplikace vám dnes umožní i odsouhlasit pohlavní styk:

Diskuze (88) Další článek: 18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, Google, Samsung, iPhone, Smartphony, Chytré hodinky, Statistika, Apple Watch, Analýza, Selfie, Fitbit, AirPods, seznamka, Tinder, Studie, DxOMark, San Francisco, Největší úspěch, Hledání, Značka, DxO Mark, Mark, Londýn, Profil, Telefon, Apple Watch na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Proč ze smartphonů mizí QHD displeje? Strategie výrobců se změnila, už se neženou za co největší jemností

Proč ze smartphonů mizí QHD displeje? Strategie výrobců se změnila, už se neženou za co největší jemností

** QHD displeje se před sedmi lety dostaly do top smartphonů ** Po letech však v mobilech stále dominuje Full HD ** Je to krokem zpět, a kde se vlastně stala „chyba“?

Martin Chroust
DisplejeHistorieSmartphony
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Srovnávací test výdrže baterie 120Hz telefonů. Jasné vítězství iPhonu, první se vypl Samsung s největší baterií

Srovnávací test výdrže baterie 120Hz telefonů. Jasné vítězství iPhonu, první se vypl Samsung s největší baterií

** Malá baterie Flipu a velký displej Foldu jsou velké nevýhody ** Naproti jim však jde energeticky efektivnější čipset od Qualcommu ** Obě nové skládačky tak v testu výdrže příjemně překvapily

Martin Chroust
VýdržSrovnání
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak se vyznat v modelovém značení Samsungů? Podle čísla poznáte i rámcovou výbavu telefonu

Jak se vyznat v modelovém značení Samsungů? Podle čísla poznáte i rámcovou výbavu telefonu

** Podle modelového označení Samsungů můžete zjistit leccos ** Třeba i rámcovou výbavu telefonu ** Ze sériového čísla zase vyčtete, kde a kdy byl telefon vyroben

Martin Chroust
GalaxyZnačení
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak zabezpečit domácí síť. 10 rad pro klidnější digitální existenci

Jak zabezpečit domácí síť. 10 rad pro klidnější digitální existenci

Těchto deset jednoduchých kroků zásadně zvýší bezpečnost vaší sítě. Projděte si je, zda jste něco neopomněli.

Jiří KurucAntonín Trčálek
SíťBezpečnost
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď