S iPhonem budete mít na seznamkách největší úspěch. Jaké značky byste ale zmiňovat neměli?

  • Technologie hýbou světem a smartphony dnes pomáhají v hledání partnera
  • Některé značky vám mohou v hledání pomoci, jiné raději nezmiňujte
  • Hodně udělá i selfie ze správného telefonu

Může mít smartphone vliv na milostný život člověka? Ač se na první pohled může zdát, že jde o naprosto neslučitelné světy, ve skutečnosti nejnovější studie tvrdí, že vliv mají. Výzkum byl proveden v období od března do června 2022, kdy pro tento účel byly vytvořeny účty na různých seznamkách po celém světě. V každém profilu byla zmíněna nějaká značka telefonu, případně byly použity i selfie fotografie z konkrétního modelu.

Klepněte pro větší obrázek
Tyto smartphony, značky nebo produkty mají největší úspěch na najití protějšku na seznamkách (obr.: Money Super Market)

Poté výzkumníci analyzovali výsledky profilů v 10 zemích, kde měly přidané technologické značky na profil největší vliv, a porovnali je s profily bez zmíněné značky, telefonu či produktu. Po tisících interakcí napříč všemi seznamkami sesbírali data a sestavili průměrně výsledky mezi aplikacemi a pohlavími.


Nejoblíbenější Apple iPhony

Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 91 obchodů za ceny od 14 559 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 Pro 128GB Apple iPhone 15 Pro 128GB
nabízí 86 obchodů za ceny od 25 287 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 128GB Apple iPhone 15 128GB
nabízí 94 obchodů za ceny od 19 590 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 Pro Max 256GB Apple iPhone 15 Pro Max 256GB
nabízí 80 obchodů za ceny od 32 190 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené Apple iPhony


Tím se vracíme k úvodní otázce, zda technologie může pomoci s milostným životem a odpovědí je jednoznačné „ano“. Profily na seznamkách, u kterých byly zmíněné některé technologie, měly v průměru o 38 % větší úspěch na získání shody s protějškem než ty bez ní. Nejvíce to bylo znát u uživatelů Applu, jehož značka byla jednoznačným tahounem celé studie.

Apple táhne, BlackBerry vůbec nezmiňujte 

V případě profilů, u kterých byl zmíněný Apple iPhone, vzrostl úspěch na seznamkách o 82 %. Skvělý nárůst shod s protějšky byl i u hodinek Apple Watch, kde byl nárůst o 76 %. Dokonce i při zmíněných Apple AirPods na profilu vrostly shody o 64 %. Výrazně pozitivní vliv měl na účty seznamek i Fitbit s 32% navýšením nebo Samsung s 19 %.

Byly ale dokonce značky, při jejichž zmínění si účty vedly naopak výrazně hůře než bez nich. K hledání známosti online rozhodně nezmiňujte, že jste fanoušci BlackBerry. Účty s ním totiž měly o 77 % méně shod než ty bez něj. Na seznamkách se nedařilo ani účtům zmiňující čínské značky telefonů. Například profilům se značkami Huawei či Oppo uškodil v úspěchu o 24 respektive 22 %, než kdyby nebyla zmíněna žádná značka.

Selfie podle Dxomarku

Smartphony mají ale vliv i na vzhled profilové fotky. Součástí studie byl i slepý test na 1000 uživatelích, kterým předložili selfie pořízené ze smartphonů Apple iPhone 13 Pro, Google Pixel 6 Pro a Samsung Galaxy S22 Ultra. Tyto telefony jsou totiž populární v mnoha zemích a jak studie zmiňuje, mají i skvělé hodnocení selfie v žebříčku Dxomark. Nejlépe dopadly selfie z Pixelu, které upřednostilo 44 % respondentů, druhý skončil Samsung se 32 % a třetí iPhone (24 %), což shodou okolností odpovídá pořadí těchtěo telefonů ve zmíněném testu selfie u DxO Mark.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takto se líbily selfie profilovky z těchto populárních telefonů. Pořadí dle studie překvapivě odpovídá v testu selfie kamer DxO Mark

Kromě technologií studie zmiňuje i města, kde měly některé z nich velký podíl. Nejlépe technologie fungovaly v San Franciscu a překvapivě v případě zmínění Apple Watch, které zlepšily úspěchy profilů v daném městě o 59 %. V New Yorku nejvíce fungovaly AirPods se zvýšením o 51 %. V Londýně pak největší vliv na úspěch měl iPhone, a to až o 40 %. Co tedy dělat, když si nemůžete nikoho najít? Dle studie si kupte iPhone a odstěhujte se do zahraničí. Ve skutečnosti ale to ale bude určitě trochu komplikovanější a jen telefon stačit nebude.

Tato aplikace vám dnes umožní i odsouhlasit pohlavní styk:

Diskuze (90) Další článek: Samsung vytvořil nové místo, kde můžete vyzkoušet jeho produkty. V herním metaverzu Space Tycoon

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, Google, Samsung, , , , , , , , , , , , , , Londýn, Telefon, New York, Hledání, DxO Mark, Největší úspěch, Profil, Mark, Značka,