S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

  • Vybrali jsme sedm nejlepších navigací pro Android a iOS
  • Na své si přijdou řidiči, cyklisté i pěší
  • Většinu aplikací lze používat zdarma

Ať už se chystáte se na dovolenou a přemýšlíte nad optimální trasou, nebo byste rádi prozkoumali okolí na kole či jste se odhodlali vydat se na pěší túru, ve všech případech se vám může náramně hodit navigace. Vybrali jsme z nabídky sedm nejlepších aplikací, které vám naplánují nejlepší cestu. Protože nechceme určovat žádné pořadí, seřadili jsme je podle abecedy.

Cyclers – pro cyklisty a koloběžkáře

Plusy

  • Navigace zaměřená na cyklisty
  • Možnost nastavení preferencí

Minusy

  • Funguje pouze online
  • Hlasová navigace je placená
? 10/10
Hodnocení
redakce

Pokud rádi jezdíte na kole či koloběžce, pak rozhodně můžeme doporučit aplikaci Cyclers. Jejich silnou stránkou jsou kvalitní mapové podklady, které velmi dobře zachycují aktuální cyklistickou infrastrukturu. Při plánování trasy pak dokážou brát ohled na celou řadu uživatelsky nastavitelných parametrů.

Klepněte pro větší obrázekAplikace Cyclers

V nastavení si můžete zvolit, zda a jak moc si přejete vyhýbat se silničnímu provozu, po jakém povrchu komunikace jste ochotni jezdit a jestli vám vadí, či nevadí kopce. Nechybí ani možnost vyhýbat se schodům, jízdě (respektive správně chůzi) po chodníku či projíždění jednosměrných ulic protisměrem. Díky tomu vám Cyclers bude plánovat trasy tak, aby vyhovovaly vašemu stylu jízdy a schopnostem.

Při plánování trasy aplikace poskytne tři možné varianty, přičemž u každé podrobně informuje o takzvané „cyklovýhodnosti“, vzdálenosti, čase, spálených kaloriích, celkovém stoupání a ušetřených emisích. K dispozici je, nejen graf s výškovým profilem, ale i grafické údaje o povrchu, po kterém pojedete, a provozu, jež vás čeká.

Aplikace Cyclers také pomůže s naplánováním projížďky po okolí – v takovém případě stačí zvolit místo, ze kterého chcete vyjet (a kam se míníte vrátit) a požadovanou vzdálenost. Některé funkce, mezi něž bohužel patří i hlasová navigace, jsou však dostupné až v placené verzi. Ta naštěstí není příliš drahá – přijde na 299,90 Kč za jeden rok a občas se dá pořídit i se slevou.

Nejlepší aplikace

Každý týden na MobilManii doporučujeme nejlepší mobilní aplikace pro všechny tři nejrozšířenější mobilní platformy: Android od Googlu, iOS od Applu a EMUI/HarmonyOS od Huawei. U každého titulu se dozvíte základní charakteristiku a zaměření aplikace, její hodnocení z marketu i naši redakční zkušenost. 

Sledujte naše seriály s aplikacemi:

Diskuze (67) Další článek: Trh s tablety se dostal na úroveň před pandemií, proti smartphonům je desetinový

Témata článku: Android, iOS, Nejlepší aplikace, Internet, Mapy.cz, Navigace, Android Auto, Sygic, Cyclers, Google Mapy, Mapy, Waze, Pro řidiče, Pro turisty a cyklisty, Dynavix, MapFactor, OpenStreetMap, Software pro navigace, Měření rychlosti, Cyklista, Zaváhání, Mapa, Trasa, Aplikace, Plánování, Telefony s Androidem na Heureka.cz