S Mediatelem o mobilních službách (rozhovor)

Témata dnešnío rozhovoru jsou více než atraktivní: Zlaté Stránky, Skype, Seznam.cz, Google a další. Kam směřuje Mediatel své mobilní služby?
S Mediatelem o mobilních službách (rozhovor)

V poslední době jste se i na MobilManii mohli hned několikrát setkat se službami, za kterými stojí společnost Mediatel. Jde především o Zlaté Stránky, živo bylo také okolo spojení se službou Skype a aplikace pro iPhone. Na naše otázky odpovídal Luboš Čipera, výkonný ředitel pro on-line služby a strategický rozvoj firmy Mediatel.

Klepněte pro větší obrázek 
Luboš Čipera

Je vidět, že Mediatel nehodlá podcenit mobilní verze svých služeb. Jaký očekáváte vývoj v otázce počítač versus mobil v oblasti služeb, které poskytujete?

  • Luboš Čipera: Mobil se bude stále více stávat prostředkem pro vyhledávání informací v určitých životních situacích a proto je mobilní řešení nedílnou součástí rozvojové strategie Zlatých stránek. Vzniká tak velmi významný prostor pro možnost prezentace společností a předpokládáme, že investice do mobilní reklamy v následujících letech porostou. Naše strategie je tedy každé firmě, která se prezentuje v internetové verzi, zajistit i odpovídající podobu prezentace v mobilu.

Jaké budou nejbližší kroky Mediatelu ve službách pro mobilní telefony?

  • Luboš Čipera: Z pohledu uživatele se budeme zaměřovat na lokalizaci, využití map, přijdeme s aplikacemi pro další systémy. Z pohledu inzerentů připravujeme produkty a programy spojující různé typy mobilní inzerce – bannery, přednostní pozice při vyhledávání, mobilní „webové“ stránky.

Jak vnímáte konkurenční boj proti společnostem jako Seznam.cz a Google? I oni si jsou vědomi potenciálu mobilních služeb…

  • Luboš Čipera: Konkurenci vnímáme jako výzvu, která nás motivuje k rychlejším inovacím, k představování nových řešení. Naší výhodou proti nim je nabídka inzertních programů ve spojení s dalšími médii, včetně tištěného a tím pokrytí všech cílových skupin. Zlaté stránky jsou jako jediný katalog dostupný prostřednictvím různých technologii všem mobilním uživatelům od high-end iPhone aplikace, přes mobilní web až po hledání prostřednictvím SMS.

Přednedávnem jste představili aplikaci Zlaté Stránky pro iPhone. Jak se jí na AppStore daří? Jaký je zájem českých a slovenských uživatelů?

  • Luboš Čipera: Aplikace Zlatých stránek byla po představení v rámci AppStore dva týdny na prvním místě v Top 25 Free aplikací. Počet stažení v Česku i na Slovensku předčil naše očekávání. Během cca 6 týdnů instalovalo naši aplikaci přibližně 20 000 uživatelů v ČR a cca 6000 uživatelů si stáhlo verzi slovenských Zlatých stránek. Jejich počet stále rychle roste.

Připravujete podobnou aplikaci i pro jiné mobilní platformy? Případně které?

  • Luboš Čipera: V rámci skupiny European Directories, do které Zlaté stránky patří, připravujeme aplikace pro všechny dostupné platformy, rozsah funkcí aplikace bude vždy záležet na možnostech konkrétního systému.

Poslední služba, kterou Mediatel představil, úzce souvisí s komunikací přes Skype. Skype už do mobilů proniká, dostane se tam i vaše „bezplatné volání do firem“?

  • Luboš Čipera: Dnes může bezplatné volání našim zákazníkům z kteréhokoliv webu využít více než 490 mil uživatelů Skype a to z prohlížečů Internet Explorer a Firefox. Rozšíření na další prohlížeče včetně mobilních je otázkou vývoje aplikace na straně Skype. Jakmile bude možné volat přes Skype z mobilní verze prohlížeče stejně jako dnes z webu, není z našeho pohledu důvod, proč by odkaz „Free call“ nefungoval i na mobilech. Mobilní prostředí je ohledně platforem i prohlížečů ovšem mnohem rozmanitější než standardní „počítačový“ internet, takže nedokážeme v tuto chvíli přesně říct, kdy a na které platformě to bude jako první.
Diskuze (3) Další článek: Ceny v soutěži s CellyShop.cz získávají…

Témata článku: Rozhovory, Apple iPhone 4GB, Med, Mediate, Rozhovor, MOBI, MobilVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 15 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Vybrali jsme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků pod stromeček. Začínají už na tisícovce

Vybrali jsme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků pod stromeček. Začínají už na tisícovce

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí ** Vybírejte od jednoduchého náramku po našlapané sporttestery

Martin Chroust
Hodinky
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android