S mobilem za hranicemi: kompletní přehled roamingu

Před cestou na dovolenou si přečtěte tento článek a budete mít jasno, na kolik vás v zahraničí vyjde volání, příjem hovoru, odeslání SMS nebo MMS zprávy a také jak drahé jsou datové přenosy. Vše přehledně jasně a stručně, pro všechny destinace, operátory a paušální i předplacené tarify.
S mobilem za hranicemi: kompletní přehled roamingu
Kapitoly článku

Komunikovat se svým mobilem ze zahraničí mohou v podstatě všichni zákazníci našich mobilních operátorů, kteří mají buď nějaký paušální program nebo předplacený tarif. Sazby za služby jsou ale pochopitelně vyšší než při komunikaci v tuzemsku. Platí zvláštní cenové programy a zpoplatňován je i příchozí hovor v zahraničí. Za aktivaci roamingových služeb se ale nic neplatí a nepřiplácí se ani žádný paušální poplatek.

Při aktivaci roamingu může operátor u nových zákazníků nebo dlužníků vyžadovat složení vratné zálohy. Chrání se tak před tím, že předpokládané zvýšené náklady za využívání mobilu v zahraničí poté zaplatíte. Po řádném vyrovnání účtu vám bude jistina vrácena.

Ze zahraničí pak můžete volat stejně, jako byste byli doma. Mobilní telefon se automaticky přihlásí do dostupné sítě v dané zemi, případně si vybere tu s nejlepším signálem. Volbu sítě v zahraničí můžete provést i ručně, a jak uvidíte dále, mnohdy se to velmi vyplatí. Nahlédněte proto do návodu ke svému telefonu, pokud nevíte, jak síť ručně zvolit.

Tip: nevíte si v zahraničí rady, ať už se jedná o problém s mobilem nebo třeba s ubytováním? Zavolejte operátorské asistenty. O jejich službách a cenách se dočtete zde. 

Číslo volaného musíte v zahraničí zadávat v mezinárodním formátu s předvolbou +420 a samozřejmě je lepší si v tomto formátu čísla rovnou ukládat v telefonním seznamu. Nic vám nebrání posílat také textovky nebo i multimediální zprávy. Není přitom potřeba měnit číslo centra SMS operátora nebo nastavení služby MMS. Odříznuti nezůstanete ani od wapu a internetového připojení. Vše bude přitom fungovat i v cizí síti s nastavením vašeho domácího operátora.

A teď už k cenám jednotlivých operátorů. Tento článek není analýzou a nebudeme ceny srovnávat. Předpokládáme, že většina uživatelů operátora kvůli výhodnějšímu roamingu na dovolené měnit nebude, ale budou chtít vědět, co je roamingové služby budou stát.

Vyberte si:

přehled roamingu Eurotelu

přehled roamingu T-Mobilu

přehled roamingu Vodafonu

Témata článku: O2, Operátoři, Vodafone, T-Mobile, Nejlepší signál, Kompletní přehled, Komplet, Holiday roaming, Happy Hour, MOBI, Oceánie, Mezinárodní formát, Mobil, Přehled, Aktivovaný roaming, Hra, Jednotná cena, Pře, Komp, Hranice, Jistina, Sousední země


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15