S rouškami v září dorazí i eRouška 2.0. Zlepší ochranu soukromí, pracuje s enginem od Applu a Googlu

S návratem povinného nošení roušek od 1. září má na chytré telefony dorazit i nová verze aplikace eRouška 2.0 od Ministerstva zdravotnictví. Hlavní změnou bude plná integrace řešení chytré karantény od Googlu a Applu, což přinese i větší decentralizaci a anonymitu, jelikož už nebude předávat data úřadům, ale jen varovat před nákazou.

Díky Google/Apple řešení bude eRouška 2.0 bez problémů fungovat na iPhonech, které původní aplikaci často ukončovaly. Také bude komunikovat i s jinými trasovacími aplikacemi v EU. Nový má být i informační servis ohledně šíření COVID-19.

Tolik zatím říkají informace na webu erouska.cz. Jak bude nová aplikace vypadat, zjistíme již příští týden, kdy ji Ministerstvo zdravotnictví oficiálně uvede spolu s chystanou mediální kampaní, díky které by se měla dostat mezi více uživatelů.

Názorné představení aplikace eRouška 2.0:

Via Lupa.cz

Diskuze (8) Další článek: LG Velvet podporuje aktivní stylus. Můžete použít jakékoli pero s AES technologií

Témata článku: Apple, Google, Android, iOS, Mobilní aplikace, Koronavirus, Aplikace, Smartphony, eRouška, Evropská unie, Chytrá karanténa, Soukromí, Zdraví, rouška, Ochrana soukromí, Září, Engine


Určitě si přečtěte