S těmito chytrými hodinkami od Huawei se můžete potápět, změříte EKG a odemknete i auto

Vedle další generace vně ohebné skládačky Huawei uvedl na svém domovském trhu také novou řadu chytrých hodinek Huawei Watch GT 3 Pro. Obsahuje hned několik designů ve dvou velikostech a prodávat se bude nejdřív v Číně. Uvedení na globální trhy bude následovat podle zkušeností s předchozími modely nejspíš o něco později.

Klepněte pro větší obrázek

Huawei opět vydává dvě edice hodinek pod jedním názvem, což je u něj už tradicí, ale pro zákazníky to může být trochu matoucí. Hodinky totiž mají jiný design, rozměry i použité materiály – větší varianta s 1,43" kruhovým AMOLED displejem je vyrobena z titanu a je chápána jako pánská verze hodinek, menší hodinky s 1,32" kruhovým AMOLED displejem jsou keramické a představují zdobnější dámskou verzi. Displej obou modelů kryje safírové sklo. Hodinky se liší i dobou výdrže na jedno nabití, a to 14 dní u větší a 7 dní u menší edice.

Huawei Watch GT 3 46mm Huawei Watch GT 3 46mm
nabízí 72 obchodů za ceny od 4 305 Kč
Srovnat ceny na Živě

Zvýšená voděodolnost

Hlavním vylepšením proti již prodávaným hodinkám řady Watch GT 3 (bez „Pro“ v názvu, k dostání i v ČR) je zvýšená voděodolnost. Zatímco s většinou voděodolných hodinek můžete plavat ve sladké vodě nebo je prostě namočit do vody při koupání (typicky udávaná odolnost 5 ATM), Watch GT 3 Pro jde použít pro volné potápění až do hloubky 30 metrů. Navíc mají stupeň krytí IP68. Vylepšeny byly i režimy pro golf, dále lze na hodinkách sledovat stovku dalších sportů a pohybových aktivit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pánská i dámská verze hodinek Huawei Watch GT 3 Pro je na výběr ve dvou edicích

Po stránce senzorů obsahují hodinky EKG, což poslouží k přesnějšímu měření srdečního tepu a dalších parametrů oběhového systému, než s obyčejným senzorem, dále nechybí čidlo pro měření teploty kůže, tradiční senzor okysličení krve SpO2, monitoring spánku a hladiny stresu.

Hodinky běží na operačním systému Harmony OS 2.0 a obsahují NFC pro bezkontaktní platby nebo možnost odemknutí vozidla. Tato funkce poslouží zejména v Číně, kde Huawei s tamními značkami naplno rozvíjí svůj ekosystém chytrých zařízení, o spolupráci s globálními automobilkami zatím nemáme žádné informace. Cena hodinek v Číně začíná v přepočtu na 9 tisících korun (bez daně).

Představení chytrých hodinek Huawei Watch GT 3 Pro:

Diskuze (4) Další článek: Chatovací aplikace za předplatné. Mají vůbec smysl? První takový pokus už je na obzoru

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Huawei, Chytré hodinky, Design, Hodinky, Smartwatch, Čína, EKG, Měření, Huawei Watch GT, Česká republika, Edice, Globální trh, Tradice, Displej, Watch GT, Harmony, Chytré hodinky na Heureka.cz