S tímto objektivem iPhone do kapsy neschováte. Má délku 15 centimetrů a slibuje unikátní perspektivu pro videa

  • Sandmarc uvedl netradiční objektiv pro iPhony
  • Má dálku 15 centimetrů a do kapsy jej rozhodně neschováte
  • Zato však slibuje unikátní perspektivu pro natáčená videa

Značka Snadmarc představila objektiv „Probe Lens“, který se začíná ve světě hojně využívat od roku 2018. Jedná se o typ objektivu, které přidá videím natočených pomocí iPhonu velmi malý úhel záběru, a proto vypadají objekty okolo něj daleko větší, než ve skutečnosti jsou. A to může být využito pro různé kreativní účely.

Klepněte pro větší obrázek
Takto vypadá objektiv Probe Lens „v akci“

Sandmarc Probe Lens má na dálku téměř 15 centimetrů. Protože je objektiv dlouhý a úzký, dostanete se s ním tam, kam to s klasickým smartphonem není možné. Objektiv je brán jako „makro“, ale oproti tradičním makrům má širokou hloubku ostrosti. Objektiv je složen z více optických elementů a na svém těle má i kolečko pro ruční ostření. Vedle dobíjecího konektoru najdete na rukojeti i tlačítko, které spustí vestavěnou svítilnu vedle objektivu se dvěma úrovněmi jasu. To, abyste mohli objektiv vložit i do míst, kde nepanují ideální světelné podmínky. Výrobce pro tento účel ukazuje natáčení v sáčku s popcornem.

Představení Sandmarc Probe Lens:

Objektiv je určený pro modely z řad iPhone 14 a iPhone 15. Je nutné výběr konkrétní model, k němuž obdržíte i pouzdro, do něhož se objektiv dá našroubovat. A to, nejen na hlavní snímač, ale také na širokáč nebo na zoomový objektiv. Přiblížené snímky přes Probe Lens však nemusí vždy dostatečnou kvalitu. Objektiv stojí 350 dolarů, což i s daní dělá necelých 10 tisíc korun.

Diskuze (5) Další článek: Mobilní aplikace umí z videonahrávky obličeje během několika sekund poznat příznaky mrtvice

Témata článku: , , , , Centimetr, Dálka, Perspektiva, Objektiv, Kapsa,