S Vodafonem můžete poslat vánoční přání do vesmíru. Za pár tisícin sekundy se vrátí na Zemi

Vodafone spustil na začátku prosince interaktivní platformu, pomocí níž můžete poslat své vánoční přání do vesmíru. Do webového formuláře zadáte krátké přání, odešlete a po krátkém virtuálním průletu vesmírem se za chvíli vrátí zpátky v podobě několika druhů vánočních kartiček, které si můžete stáhnout nebo sdílet s ostatními.

Klepněte pro větší obrázek

Uživatel webu nemá šanci nijak ověřit, zda jeho přáníčko skutečně zamířilo někam do vesmíru, nebo se jen prohnalo servery v pražských Stodůlkách. Operátor nicméně tvrdí, že jeho server komunikuje se satelitním přípojným bodem Starlink a že tedy přání symbolicky opravdu dorazilo „do vesmíru“, ačkoli v něm strávilo zhruba jen 0,00367 sekundy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Technologie jsou naše budoucnost a umožňují bořit bariéry tam, kde se nám o tom ještě před pár lety ani nesnilo. Zatímco naše nejmodernější síť obvykle běží rychle a spolehlivě po optických kabelech nebo vzduchem, nyní s její pomocí pronikneme až do vesmíru. Chceme ukázat, že lidské sny a touhy nemají žádné hranice, a to i díky technologiím, které nám umožňují posouvat se stále dál,“ vysvětluje ředitelka komunikace Vodafonu Barbora Kožíšková.

Diskuze (6) Další článek: Vybrali jsme 15 levných smartphonů pod stromeček. Velká baterie a paměť jsou běžné, přichází i eSIM

Témata článku: , , , Země, Vánoční přání, Sekunda, Stodůlky, Přání, Tisícina,