Sagem My X-6: jarní barevná bomba s foťáčkem

Na jaře budou představeny dvě novinky z řad Sagem. Obě jistě své budoucí majitele překvapí, neboť nabízejí spoustu barev a multimedií. Parametry nové vlajkové lodi – Sagem My X-6 se dozvíte v článku.
Sagem My X-6: jarní barevná bomba s foťáčkem

Na CeBITu a později v dubnu také na pultech obchodů se budete moci setkat s novinkami z dílny francouzského Sagemu. Jedná se o modely s označením My X-6, coby vlajková loď a inovovaný model My X-5e. Obě novinky s lehkostí válcují nabídku jeho odvěkého konkurenta Alcatel.

Jeho veličenstvo My X-6

Sagem My X-6 bude ihned po oficiálním představení jedním z „nejnašlapanějších“ mobilů na trhu. Na pultech obchodů se objeví už počátkem dubna a uživatele překvapí zejména obrovským barevným displejem. Displej o rozměrech 31,9 x 39,8 mm s rozlišením 128 x 160 pixelů zobrazí nadprůměrně 65 000 barev. Tedy shodně jako připravovaná novinky od Sony Ericsson.  Potenciál takto vybaveného displeje bude využívat integrovaná kamerka s rozlišením 640 x 480 pixelů. Fotografie bude možno přiřadit jednotlivým kontaktům v telefonním seznamu nebo je uložit do alba. Paměti bude dosti – připraveno je 2,5 MB.

Duální telefon nabízí již povinné GPRS a přístup na WAP (1.2.1). O podpoře MMS zpráv se informace nezmiňují, ale vzhledem k integrované kamerce se MMS služby předpokládají.
Použitá baterie udrží telefon při životě až 450 hodin nebo 280 minut konverzace. Již tradičně se u mobilů Sagem setkáme s polyfonním vyzváněním, které výrobce tituluje HiFi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První dva obrázky zobrazují My X-6; Poslední inovaci jménem My X-5e

Cena tohoto zajímavého mobilu se předpokládá na hranici 350 - 400 Euro, což je o něco méně, než cena podobně vybaveného mobilu Sony Ericsson T610.

Barva k dobru

Druhou novinkou je inovovaný model My X-5e, který konstrukčně vychází z modelu My X-5, jehož recenzi jste si mohli přečíst již dříve. Hlavním rozdílem je podpora více barev. Na displeji s rozlišením 101 x 80 se tak setkáte s 4 096 barvami. Přibude i podpora multimediálních zpráv MMS a tím výčet inovací končí. Polyfonní vyzvánění a GPRS zůstává. Na pultech obchodů se Sagem My X-5e pravděpodobně objeví již v březnu. 

Diskuze (27) Další článek: Siemens oficiálně uvedl novou značku Xelibri

Témata článku: Sagem, Sony Ericsson T610, Bar, Jar, BombaSamsung Galaxy M52 5G je zdařilý telefon střední třídy. Jen cenovka se tak úplně nepovedla

Samsung Galaxy M52 5G je zdařilý telefon střední třídy. Jen cenovka se tak úplně nepovedla

** Do redakce nám dorazilo letošní nejvýkonnější „emko“ od Samsungu ** Má zajímavý čipset, tři fotoaparáty a velkokapacitní baterii ** Pokud však telefon srovnáme s levnějším Galaxy A52s 5G, najednou už nevypadá až tak zajímavě...

Martin Chroust
GalaxyPreviewVideo
Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

** Pixely už jej mají, nyní se čeká na další mobilní výrobce ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V níže uvedeném seznamu se dozvíte, kde aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Nová generace procesorů Intel Alder Lake dorazila na trh. Dvanáctá generace Intel Core je v mnohém revoluční a konečně přináší výkon, se kterým dokáže AMD Ryzeny překonat.

Jan Pánek
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály