Sagem my721x: ledové osvěžení z Francie (preview)

Telefony Sagem u nás nejsou příliš vidět, změnit by to mohl tento slušně vybavený ultratenký mobil střední třídy.

Dávno pryč je doba, kdy byly telefony Sagem u nás velmi oblíbené. Dnes se objevují jen v nabídkách operátorů a to dosti výjimečně. Možná ale svítá na lepší časy a i u nás by se mohly Sagemy začít objevovat ve větším měřítku. Jedním z nových modelů tohoto francouzského výrobce, který se už brzy chystá na trhy ve většině evropských zemí je model my721X „So Ice“. Ledové přízvisko si telefon vysloužil díky stříbrné barvě krytu z kartáčovaného hliníku s povrchovou úpravou soft-touch. Telefon byl poprvé k vidění před několika měsíci na Světovém mobilním kongresu v Barceloně a prodávat se měl začít už v dubnu, kvůli zpoždění se tak stane až na konci května.

Sagem my721X nabídne poměrně konzervativní design a dobrou ovladatelnost. Na přední straně má přístroj má krom alfanumerické klávesnice jen čtyři tlačítka a joystick, obligátní tlačítka pro regulaci hlasitosti a spoušť fotoaparátu nalezneme po stranách. Telefon při hmotnosti 90 gramů měří 112 × 48 × 9,8 milimetrů, jedná se tak o zatím nejtenčí zatím vyrobený Sagem. Telefon je vybaven TFT displejem s rozlišením 176 × 220 bodů a úhlopříčkou dva palce, jež je schopen zobrazit 262 tisíc barev. Fotografie a videozáznamy lze pořídit vestavěným 3,2 Mpx fotoaparátem, ten má navíc automatické ostření a šestinásobný digitální zoom.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sagem my721X nabídne líbivý design a slušnou funkční výbavu za rozumnou cenu, snad se objeví i na našem trhu

V další výbavě najdeme hudební přehrávač, FM rádio s RDS, prohlížeč WAP 2.0, Javu, vestavěné handsfree, Bluetooth 2.0, USB port a podporu paměťových karet microSD. Slabší je už podpora sítí a datových přenosů, což by v České republice zase tolik nevadilo. Nicméně, skupina uživatelů, na kterou je model zacílen určitě vystačí s podporou třech pásem GSM (900/1800/1900 Mhz) a datovými přenosy GPRS, bohužel chybí EDGE. Na absenci podpory sítí 3G a rychlých dat našinec naříkat nebude. Telefon vydrží až 3 hodiny, respektive až 6 hodin přehrávání hudby nebo až 200 hodin v pohotovostním režimu.

Sagem my721X je slušně vybavený telefon střední třídy, který bude své majitele lákat přijatelnou cenou a decentním designem. Prodávat se bude ve dvou barevných variantách, ledově stříbrné a černé. Zda se nakonec telefon dostane i na náš trh a za jakou cenu zatím zůstává zahaleno rouškou tajemství, díky zacílení na Evropu je to ovšem poměrně nadějné.

Sagem my721x
my721x Ve výbavě velmi tenkého Sagemu hraje klíčovou roli třímagepixelový fotoaparát s autofocusem. Zbylá parametry ale první dojem ze vzhledově povedeného my721x kazí - zmiňme absenci datových přenosů s výjimkou GPRS a displej s rozlišením 176 × 220.rozměry a hmotnost: 112 × 48 × 10 mm, 90 g
displej: 2'', aktivní TFT, 176 × 220, 262 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800/1 900 MHz)
data: GPRS tř. 10
konekt.: USB, Bluetooth
paměť: ?, paměťové karty microSD
baterie: ?
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 3MPx (2 048 × 1 536), video, autofocus
57 %
(267. místo z 858)
katalogpreview
cena: ještě se neprodává
Diskuze (6) Další článek: Nový TomTom One, už čtvrtá generace

Témata článku: Sagem, Sagem my721x, LED, F +, Pře, Francie