Sagem myX-6: dlouhodobé zkušenosti čtenáře

Mobilní telefony značky Sagem příliš lidí důvěrně nezná. Proto vám možná přijde vhod krátká exkurze do útrob vlajkové lodi francouzského výrobce. Má kvalitní barevný displej a integrovaný fotoparát.
Sagem myX-6: dlouhodobé zkušenosti čtenáře

Dříve jsem používal Sagem MW3022 a byl jsem přesvědčen, že u něj zůstanu, dokud mi nevypoví službu. Líbil se mi jeho design, funkce i ovládání. Na trhu se však objevil model myX-6, já jsem neodolal a tuto novinku si objednal.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Obsah krabice

Telefon dorazil v krabici s hologramem na přední straně. Na něm se lesknul obrázek dívky s podivným účesem, která byla vidět i na jiných materiálech propagujících tento telefon. V krabici bylo toto:

- 3x manuál (v mém případě čeština, slovenština, polština)
- 3x minimanuál (tytéž jazyky)
- telefon ve standardním modro-stříbrném provedení
- baterie Li-Ion
- handsfree
- nabíječka
- CD se softwarem

Balení bohužel neobsahovalo náhradní kryty ani datový kabel.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

První zapnutí

Pro oživení telefonu musíte sejmout zadní kryt, ovšem to nejde tak jednoduše ani při odemčení pojistky, která zadní kryt zajišťuje. Drží jako přilepený. Jak jsem však později zjistil, stačí jednoduše zatlačit na správná místa a kryt se uvolní, chce to jen trochu cviku. Vložení SIM karty a baterie i zpětné složení telefonu bylo již bezproblémové. Telefon sice používám krátkou dobu, ale kryty zatím pevně drží a neozývá se ani žádné vrzání.


Článek je velmi dlouhý, jeho nerozdělenou verzi si přečtěte v textové verzi MobilManie.

Po zapnutí se objeví digitalizovaná animace kolibříka, který přilétá ke květům a za chvíli mizí v dáli. Animace se objeví vždy při zapínání i vypínání telefonu. Po vložení kódu PIN se při prvním spuštění objeví nastavení data, hodin, časového pásma a letního času. Zde jsem našel první chybu české lokalizace - místo písmena Č se ukázal chybný znak (jakési přeškrtnuté malé e). Stejná chyba se objevuje i v části nabídky, kde se nastavují časové údaje.

Po seřízení se telefon připojí k síti a začne načítat kontakty a SMS z karty SIM. Toto načítání je oproti staršímu Sagemu rychlejší, takže se již nemusíte dlouho dívat na hlášku Probíhá třídění.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Za jednoznačně největší přednost tohoto modelu považuji displej. Je velký, obraz je ostrý, barvy přímo nádherné (podporuje jich pětašedesát tisíc) a rozlišení plně dostačující (128 x 160). Měl jsem v rukou další telefony s barevným displejem, ale žádný z nich podle mě svou kvalitou na displej myX-6 nedosahuje.

Jak se ovládá

Do nabídky telefonu vstoupíte použitím kurzorové klávesy nahoru nebo dolů. V pravé části displeje se objeví velká animovaná ikona charakterizující vybrané položky. U kontaktů je to otevírající se kniha, u her hýbající se gamepad, pro přístup k fotografování ikona zobrazuje rotující fotoaparát. Ikony a jejich animace jsou velmi pěkně udělány a díky použitým barvám perfektně předvádějí kvalitní displej. Vedle hlavní ikony jsou v levém sloupci seřazeny menší ikonky s předcházejícími a následující položkami v nabídce. Pro vstup nebo opuštění konkrétní nabídky slouží kontextové klávesy. Použít můžete i klávesu s červeným telefonem - ta vás jediným stisknutím vrátí zpět do pohotovostního režimu.

Klepněte pro větší obrázek 

Animované ikony jsou použity pouze pro hlavní položky nabídky. Další úrovně již mají jen barevný obrázek a popis. Všechny nabídky další úrovně jsou tvořeny - kromě barevné hlavičky a spodního navigačního pruhu - už jen textem. Celá nabídka je přehledná a lehce se v ní pohybuje. Jedinou nevýhodou je zrušení třetí programovatelné klávesy, kterou postrádám. Ale je zde naštěstí pomoc - malým zásahem do PROM paměti telefonu se dá nastavit, že programovatelné klávesy budou reagovat rozdílně na jejich podržení nebo dvojité stisknutí. Tímto způsobem se pak dají nastavit čtyři funkce na dvě programovatelné klávesy.

Klepněte pro větší obrázek


Článek ještě nekončí, v rámci druhé kapitoly zhodnotíme to nejdůležitější. Tím jsou hlasové funkce a podpora textových a obrázkových zpráv.

Témata článku: Sagem, Sagem myX-6, Ostré světlo, Šedý odstín, Kráva, Zkušenost, Letní čas, Dvojité stisknutí, Originální kabel, Barevný obrázek, Hlavní číslo


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6